Jump to content

Foruma ne oldu?

difficulty

Recommended Posts

Forumda seviyesizlik almış başını gidiyor.

Daha önce seviyenin aşıldıgını gözlemlememiştim.

Buna adminin izin vermek zorunda kalmasının sebebini kim açıklayacak?

İçimden bir ses adminin o masum gözüken AKP den para aldıgını söylüyor.

Yada forumda ip vermek zorunda kalmamak için admin girişi yapmadıklarını söylüyor.

Bu durumda her halükarda sebebin AKP ile ilgisi oldugunu düşünmeye başladım.

Ben yanlış biliyorsam uyarın beni.

Allah belasını versin AKP nin diyecegimde zaten bu davranışları ile belalarını bulacaklar.

Herkese bulaştıklarını düşman biriktirdiklerini göremeyecek kadar körler.

Halbuki ilk senin yazdıgın küfrü görüp konuyu açmıştım.

Onlarla eşdeğer olmayın lütfen.

Benim bir sabrım var.

Şerefsizliğe tamül limitim var.

Bi adam pkk propagandası yapıyorsa atatürke laf söylüyorsa hiçbir konuya adam akıllı yorum atmıyorsa paylaşımı yoksa bazı konularda "s.git" falan yazıyorsa banlanmasını beklerim.

Banlanmıyorsa.

Bende çocukla çocuklaşırım.

Bundanda utanmam.

Küfürse küfür.

Ne gerekiyorsa.

Burası onların at koşturdugu çiftlik değil.

Admin bu şerefsizlige izin veriyorsa.

Ben bi üye olarak buna böyle tepki koyuyorum.

• Thanks 1

Peki birkaç üyenin küfürleşmesinden adminin AKP'den para aldığı sonucuna hangi düşünsel süreç sonucunda ulaştın onu da bir açıklasan difficulty?

Son zamanlardaki ülkenin gidişatı.

Tutuklanan kişiler.

Yasaklanmaya çalışılan kitaplar.

Sorgulanan site üyeleri sansürlenen siteler.

OdaTv ye yapılanlar.

AKP nin kendisine engel teşkil eden herkesi başarılı şekilde ortadan kaldırması.

Benim bir sabrım var.

Şerefsizliğe tamül limitim var.

Bi adam pkk propagandası yapıyorsa atatürke laf söylüyorsa hiçbir konuya adam akıllı yorum atmıyorsa paylaşımı yoksa bazı konularda "s.git" falan yazıyorsa banlanmasını beklerim.

Banlanmıyorsa.

Bende çocukla çocuklaşırım.

Bundanda utanmam.

Küfürse küfür.

Ne gerekiyorsa.

Burası onların at koşturdugu çiftlik değil.

Admin bu şerefsizlige izin veriyorsa.

Ben bi üye olarak buna böyle tepki koyuyorum.

Bildigim bir söz var.

Öküzün önce büyügünü döverler diye.

Balık baştan kokarda buna benzer bir başka söz.

Küfrü yanlış kişilere ediyorsun.

her yaştan insanın bir yaratıcının ve dinin varlıgını sorgulamaya ve gercegi öğrenmeye hakkı var.

Burası ateistforum değil.

Ufak çocuklara göre değil bence bu forum.

Çünkü suistimale açık.

Pkk propagandası yapılıyor resmen.

Seviye bitiyor sonra.

Ateistforumun ilk zamanları nasıldı şimdi nasıl.

Neden ?

Bu tip ufak çocukların gelip böyle yazması ve onlara tepki koyan gerçek üyelerin banlanmasından dolayı.

Son zamanlardaki ülkenin gidişatı.

Tutuklanan kişiler.

Yasaklanmaya çalışılan kitaplar.

Sorgulanan site üyeleri sansürlenen siteler.

OdaTv ye yapılanlar.

AKP nin kendisine engel teşkil eden herkesi başarılı şekilde ortadan kaldırması.

Tamam da admin ile alakası? Hani adam foruma AKP'yi eleştirmek yasak diye falan bir kural koysa anlarım ama küfür ile ne alaka yani?!

Bir kisinin "kahve kulturu" duzeyinde bir yazi dili ve uslubu kullanmasi; onun gelen konuya hem duygusal hem de duzey olarak yetersizligini gosterir.

Burasi "dusunce dunyasi" sitesi. Dolayisiyle muhatap dile gelen dusunceler ve onlarin tartismasi.

Odusunceyi dile getiren kisinin ve kisilerin tartismasi degil.

Bu bilgi, birikim, bilinc v.s. duzey yoksullugundan kaynaklanan kahve kulturu agzi, yazi dili ve uslubu olarak devam ettikce; bu site "dusunce dunyasi" sitesi olamaz ve dusuncenin dunyasini yansitamaz.

Bu konuda sitedeki her yazar arkadas kendi yazilarini sorgulamali ve dusuncelerin yazismasindan baska bir seye odaklanmamali ve kisilik, kimlik ve kisi uzerine bir yazi dili ve uslubu ile yazi yazmamalidir.

Cunku her turlu kisi uzerine yazilan yazilar, duygusaldir ve dusunce icermez ve aksine de her turlu hakaret, satasma, atisma, tahrik v.s. s.dik yarisina doner.

Bu da siteye, dusunce olarak bir sey saglamadigi gibi, siteyi kitle onunde duzeysiz ve kahve kulturu gorunumlu bir hale getirir.

Oyuzden sikayetten z\iyade, herkes kendi yazisinin dil ve uslubunu sorgulamali, yazara degil; yazilana odaklanmalidir.

Saygilarimla;

evrensel-insan

Tamam da admin ile alakası? Hani adam foruma AKP'yi eleştirmek yasak diye falan bir kural koysa anlarım ama küfür ile ne alaka yani?!

Biraz zihnini zorla herşeyi ben mi anlatacagım?

Bu ülkede dini inançları söyleyemeyen insanlar bile var bu siteyi hazmedemeyenler var.

Ve herşeyi açıktan yapmaları artık başlarını belaya sokacak kadar çoğaldı.

Sansürlenen sitelerin listesinide vermek istememeleri gizli saklı suç işlediklerini gösteriyor.

Forumda seviyesizlik almış başını gidiyor.

Daha önce seviyenin aşıldıgını gözlemlememiştim.

Buna adminin izin vermek zorunda kalmasının sebebini kim açıklayacak?

İçimden bir ses adminin o masum gözüken AKP den para aldıgını söylüyor.

Yada forumda ip vermek zorunda kalmamak için admin girişi yapmadıklarını söylüyor.

Bu durumda her halükarda sebebin AKP ile ilgisi oldugunu düşünmeye başladım.

Ben yanlış biliyorsam uyarın beni.

Allah belasını versin AKP nin diyecegimde zaten bu davranışları ile belalarını bulacaklar.

Herkese bulaştıklarını düşman biriktirdiklerini göremeyecek kadar körler.

Difficulty;

Forumdaki seviyesizlik kastettiğin siyasi konulardaki özgürlük ise; bundan daha doğal birşey yok.

Forum kurallarımızda ırkçılığın ve terörün propagandası yasak, bunlar dışında tüm siyasi düşünceler özgürce dile getirilebilir.

İsteyen dilediği gibi AKP'yi de savunabilir, BDP'yi de. Dileyen CHP'nin, MHP'nin ya da sosyalist partilerin propagandasını yapabilir.

Bundan neden rahatsız oluyorsunuz ki?

Artık tv'lerde bile bu tartışmaların çok daha fazlası mevcut.

Fikirlerine güvenmeyenler farklı fikirlerin sergilenmesinden rahatsız olurlar.

Hiç kimse siteyi bir grubun yanlısı ve diğer gruplara karşı gibi düşünmesin.

Mümkün olduğunca objektif yaklaşım göstermeye çalışıyoruz.

Ancak gözden kaçan seviyesizlikler varsa, kural dışı iletiler mevcutsa bunları bildirebilirsiniz.

Her şikayet değerlendirilmekte ve gereği yapılmaktadır.

Sevgiler.

Difficulty;

Forumdaki seviyesizlik kastettiğin siyasi konulardaki özgürlük ise; bundan daha doğal birşey yok.

Forum kurallarımızda ırkçılığın ve terörün propagandası yasak, bunlar dışında tüm siyasi düşünceler özgürce dile getirilebilir.

İsteyen dilediği gibi AKP'yi de savunabilir, BDP'yi de. Dileyen CHP'nin, MHP'nin ya da sosyalist partilerin propagandasını yapabilir.

Bundan neden rahatsız oluyorsunuz ki?

Artık tv'lerde bile bu tartışmaların çok daha fazlası mevcut.

Fikirlerine güvenmeyenler farklı fikirlerin sergilenmesinden rahatsız olurlar.

Hiç kimse siteyi bir grubun yanlısı ve diğer gruplara karşı gibi düşünmesin.

Mümkün olduğunca objektif yaklaşım göstermeye çalışıyoruz.

Ancak gözden kaçan seviyesizlikler varsa, kural dışı iletiler mevcutsa bunları bildirebilirsiniz.

Her şikayet değerlendirilmekte ve gereği yapılmaktadır.

Sevgiler.

Seviyesizlikten kastımı nasıl siyasi konuları konuşmaktaki özgürlükle alakalandırabildiniz?

Seviyesizlikten kastım elbetteki küfrün en ileri hallleridir.

Size birkaç link yolayayım belirttiginiz gibi reportlayacagım.

Üyelerin uzaklaştırılmalarını istemiyorum sadece seviyesiz yorumların kaldırılmasını istiyorum.

http://forum.dusuncedunyasi.net/index.php?/topic/358-imamin-ordusu/page__view__findpost__p__3988

http://forum.dusuncedunyasi.net/index.php?/topic/358-imamin-ordusu/page__view__findpost__p__3989

http://forum.dusuncedunyasi.net/index.php?/topic/358-imamin-ordusu/page__view__findpost__p__3991

Benim bir süredir düzenli internet erişimim yok. Olduğu zaman bile ben yoğun olarak moderasyon ile ilgilenemiyorum. Forum moderatör'e emanettir şu anda. Kendisinin müdahalede bulunabilmesi için de sizlerin rahatsız olduğunuz iletileri raporlamanız gerekmektedir.

Bu tür forumlarda her başlıktaki her iletiyi düzenli takip etmek mümkün olmaz. Sizler problemli iletileri raporlamazsanız, gözden kaçabilirler.

Her iletide bir raporla seçeneği vardır. Lütfen bunu kullanınız.

• Like 2

Benim bir süredir düzenli internet erişimim yok. Olduğu zaman bile ben yoğun olarak moderasyon ile ilgilenemiyorum. Forum moderatör'e emanettir şu anda. Kendisinin müdahalede bulunabilmesi için de sizlerin rahatsız olduğunuz iletileri raporlamanız gerekmektedir.

Bu tür forumlarda her başlıktaki her iletiyi düzenli takip etmek mümkün olmaz. Sizler problemli iletileri raporlamazsanız, gözden kaçabilirler.

Her iletide bir raporla seçeneği vardır. Lütfen bunu kullanınız.

Açıklama için teşkler.

Seviyesizlikten kastımı nasıl siyasi konuları konuşmaktaki özgürlükle alakalandırabildiniz?

Seviyesizlikten kastım elbetteki küfrün en ileri hallleridir.

Size birkaç link yolayayım belirttiginiz gibi reportlayacagım.

Üyelerin uzaklaştırılmalarını istemiyorum sadece seviyesiz yorumların kaldırılmasını istiyorum.

http://forum.dusuncedunyasi.net/index.php?/topic/358-imamin-ordusu/page__view__findpost__p__3988

http://forum.dusuncedunyasi.net/index.php?/topic/358-imamin-ordusu/page__view__findpost__p__3989

http://forum.dusuncedunyasi.net/index.php?/topic/358-imamin-ordusu/page__view__findpost__p__3991

Onların gereği yapıldı sevgili Difficulty.

Ne yazıkki onlarca iğrenç mesajın bir tanesi bile rapor edilmemişti.

Bu arada ben o mesajları ve o iki üyeyi silerken senin raporun geldi, teşekkürler.

Bugünlerde ben de şehir dışındayım ve gündüzleri meşgulüm.

Arkadaşlardan ricam, gördüklerini rapor etmeleridir ki; bütün okunmamış mesajları tarayarak zaman kaybetmek yerine daha çabuk görebilelim.

• Thanks 1

Onların gereği yapıldı sevgili Difficulty.

Ne yazıkki onlarca iğrenç mesajın bir tanesi bile rapor edilmemişti.

Bu arada ben o mesajları ve o iki üyeyi silerken senin raporun geldi, teşekkürler.

Bugünlerde ben de şehir dışındayım ve gündüzleri meşgulüm.

Arkadaşlardan ricam, gördüklerini rapor etmeleridir ki; bütün okunmamış mesajları tarayarak zaman kaybetmek yerine daha çabuk görebilelim.

Açıklama için teşk ederim.

Gördükce bildirecegim.

Benmde tek ricam kimsenin uzaklaştırılmaması üzerinedir.