Jump to content

İnanca saygı duyulmaz !

@LpEr

Recommended Posts

Mutlakiyetinden asla süphe etmeden ve intibah şansı verilmeden Müslüman olmuş kimseler , Müslüman olmak için hiçbir çaba sarfetmemelerine rağmen kendilerini mümtaz zanneder. Mütemadiyen inanca saygı çığırtkanlığı yapıp bizlerin hiçbir bilimselliğe delalet etmeyen ne idiğü belirsiz bir dine saygı göstermemizi beklerler. Dünyanın en mükemmel kitabı olarak adlettikleri kitabı ellerine alıp okumamalarına rağmen bizlere en mükemmel kitap olduklarını belirtip , bu mükemmel inanca inananan sayısını tespit edip bizi saygıya davet ederler.

Ben ; hiçbir bilimsel delili olmayan ve insanlara hiçbir delalet bırakmamasına rağmen , sırf inanmadığı için insanlara cehennem ateşini reva gören bir dine saygı gösteremem.

Ben ; yaşamımın her alanına müdahale edip , kendi ölçütlerine göre yaşamamı arzu eden , bunu yapmadığım takdirde en ağır ukubeti reva gören bir tanrıya ibadet edemem .

Ben ; insanları mutsuzluğa boğup tazyik altında ve tehditlerle ibadet ettirtmeye çalışan, hiçliğin kıpırdamazlığını bozup seçme lüksiyetim olmayan bir sınava tabi tutan tanrıya ibadet edemem .

Ben ; kadınları cinsel meta olarak erkeklere sunan , kendi elçisine her türlü sefahatı mübah kılan , kendi yarattığı insanları gruplara ayırıp diğerini üstün kılan bir tanrıya ibadet edemem .

Ben ; İtifaka çekilip kimseye faydası dokunmamış bir insanı cennetine sokup , bilimi kendisine şiar edinip yaşamını insanlık yolunda harcayan bir kimseyi cehenneme sokan bir tanrıya ibadet edemem .

Ben ; yaşamı çilelerle geçmiş bir insanın muhtelif acıların pençesi altında kaldıramayacağı yük yüklendiği için intihar eden kimseyi cehenneme sokan bir tanrının dinine saygı duyamam .

Ben ; üç aylık bebeğin tecavüzünü imtihan aracı olarak kullanacak kadar insaniyet gözünde tahkir olmuş , dilediği vakit her şeyi düzene sokma kudretine sahipken bunca insanı gazabetine uğratıp kötülüğün ve acının mümessili olan bir tanrının dinine saygı duymam .

Ben ; görüldüğü yerde öldürülmesi gereken , hayvandan daha aşağılık tavsif edilen, tüm kötülüklere reva görülüp düşüncelerime pranga vurulan bir insan olaraktan bu dine saygı duymam .

.

.

.

Hiçbir bilimsel kanıtı olmayan ve yüzyıllardır anlaşıldığı için değil zihinlere zerk edildiği için yaşama imkanı bulan bu dine saygı duymak aptallık olduğu gibi saygı beklemekte ahmaklıktır . İnançsızlığın sonucunu ölüm olarak belirleyen ve saygı bekleyen güruhların dinine saygı göstermek ve inançsızlığın sonucunda benim kelleme göz dikip , kanımı içmek isteyen insanın benden saygı beklemesi aptallıktır. Bu yüzden Müslüman arkadaşların bu tip argümanlarla karşımıza çıkmasına gerçekten anlam vermekte zorlanıyorum .

Bir ateistten bir müslümanın saygı beklemesi , bir ateistin de bu inanca saygı göstermesi absürddür .

Sevgilerimle….

• Like 3
  • Thanks 1

Deizm,panteizm,pananteizm,agnostizm,budizm ve türevlerinede saygı duymam.

Çünkü yalana saygı duyulmaz dünyanın hiçbir yerinde.

2x2=4 dür.

Buna 5 diyende 6 diyende yanlıştır.

Dolayısı ile , hiçbir dogmaya hiçbir şekilde saygı duymam mümkün değildir.

Tanrı bir ağaçsa,

Gereksiz bir ağaçtır.

Yukaruda saydıklarım gereksiz ağacın dallarıdır.

İnsan dallar arasında seçicilik yapıyorsa ve ağacın gereksizliğini farkedemeyip dallarına yöneliyorsa o insanda bir problem vardır.

İnanca saygı, inanç özgürlüğü tabii ki saçmalıktır.

Şimdi bir din çıksa, ve adamı kazığa geçirme, işkenceyle tanrılara insan kurban etme, tecavüz vb gibi ritüelleri olsa, bu dini islamdan veya hristiyanlıktan ne ayırır?

İnsana saygı saçmalığımı?

Yahu daha 100 yıl öncesine kadar koyun toplar gibi güney amerika, afrika ve arabistandan yerli toplayıp satıyorlar, istediklerini yapıp öldürüyorlardı ya hristiyanlar?

Müslümanlar da kölelik halen daha devam ediyor. Budistler hamam böceği katleder gibi çin duvarından diğer tarafta ve güney kısımda din ve öğreti yaydılar.

Hiçbir farkı olmaz.

Aslında dinler birer büyük suç örgütleridir.

Bu bağlamda bir hristiyanın veya müslümanın ya da budistin, yahudinin; tecavüzcü, katil, gaspçı vb suçlulardan farkı yok...

Çünkü o suçlu da doğru yaptığından %100 emin, müslüman, hristiyan, yahudi, budist vs de doğru yaptığından emin...

Ïnanca saygi duyulmayacagini bildikleri icin durmadan saygi dilenciligi yaparlar.

E kardesim söyleyin tanriniza ince bir ayar yapiversin bizden ne istiyorsunuz?

"Ateist ateist bunlar" ifadesi ile ne demek istenmekte?

Inanclilar kisilere saldirmakta ve özgúrlüklerini ambarago altina almaya calismaktadirlar.

Bazen "keske tanri olsaydi" diye düsünüyorum...

Bende "Süper Zenci"ye tapar saygi dilenirdim.

He he heeeeee.

Az önce facebookda 50 kişiyle birden tartıştım. Ne küfürler ne hakaretler saysanız yere düşmez.

Bazen birileri mudahale ediyor küfür etmeyelim arkadaşlar adam size ediyormu diye.

Çoğunun söylediği şu; Dinimize saygı göster, dinimizi eleştirme, iyide ben küfür veya hakaret etmiyorumki sadece eleştiriyorum.

Her insanın herşeyi eleştirme hakkı vardır, eleştirinin ne olduğunu bile bilmiyor bunlar.

Şimdi saygı konusunda da ben sizden biraz farklı düşünüyorum. Saygıyı öne sürmeden bu adamlarla direk tartışmaya giremezsiniz. Facebookda konuyu açan bendim ve eleştirmeye başladım. Bu benim fikrim ben nasıl sizin fikrinize saygı duyuyorsam sizde benimkine saygı duymalısınız dedim.

Şimdi fikirlere saygı duymadan nasıl eleştiricez veya bu konuları nasıl tartışıcaz? Adamlar dinlerinin saçmalıklarından ve yobazlıklarından haberleri bile yoktur.

Evet fikirlere saygı olmadan nasıl tartışıcaz?

Az önce facebookda 50 kişiyle birden tartıştım. Ne küfürler ne hakaretler saysanız yere düşmez.

Bazen birileri mudahale ediyor küfür etmeyelim arkadaşlar adam size ediyormu diye.

Çoğunun söylediği şu; Dinimize saygı göster, dinimizi eleştirme, iyide ben küfür veya hakaret etmiyorumki sadece eleştiriyorum.

Her insanın herşeyi eleştirme hakkı vardır, eleştirinin ne olduğunu bile bilmiyor bunlar.

Şimdi saygı konusunda da ben sizden biraz farklı düşünüyorum. Saygıyı öne sürmeden bu adamlarla direk tartışmaya giremezsiniz. Facebookda konuyu açan bendim ve eleştirmeye başladım. Bu benim fikrim ben nasıl sizin fikrinize saygı duyuyorsam sizde benimkine saygı duymalısınız dedim.

Şimdi fikirlere saygı duymadan nasıl eleştiricez veya bu konuları nasıl tartışıcaz? Adamlar dinlerinin saçmalıklarından ve yobazlıklarından haberleri bile yoktur.

Bir insana saygı duyabilmen için aynı duyguları hissetmen , fikirlerine değer vermen , ölçülü davranabilmen gerekir . Fikirlerine değer vermediğin , aynı duyguları hissetmediğin ve ölçülü davranmayıp eleştirilere yöneldiğin bir inanca nasıl saygı duyabilirsin ? Bu inancı taşıyan bireye saygı duymak farklı , bu bireyin inancına saygı duymak ayrıdır . İnancını ahlaki değerlerle bağdaşmadığı için tenkit etmen bile saygı duymadığının bir ifadesidir. Bunu ifade etmek onunla tartışmanı engellemeyeceği gibi saygı duymanıda zorunlu hale getirmeyecektir.

Saygılar

Sanki din her gün orada burada eleştiriliyor da, bi tek sanal alemde eleştiri yapıldığı zaman insanlar hemen

küplere biniyorlar.

Kapatırlar sayfayı, yani uzaklaşırlar olur biter, dine karşı ne kadar saygılı olunabilinir ki eleştirirken ?

Kim sana böyle bi misyon yükledi ki ?

Öyle bi görev edinme bence kendine.

Sen burada gerçegi satmaya çalışan birisi degilsin ki.

Onu süsleyip püsleyesin adamın alması için çabalayasın.

Sen gerçegi söyle yeter sana.

• Like 1

inancın neyine saygı duyucaz..Önce bize saygı duysun inanlar..Bizim YASAM HAKKIMIZA bile saygı duymazlarken nasıl bizden saygı beklerler ki..Bu komik..Zaten istesekde istemesek de sevdiklerimiz inançlı oldugu için özelliklede ebeveynlerimiz inançlı oldugu için saygı gösteriyoruz..;Ama bizde saygıyı HAKEDEYIYORUZ..

Inanca, dine, tanriya v.s. kavram olarak yanasmak ve tartismak, elerstirmek v.s. baskadir; bu inanca, dine tanriya yasam ve iliskilerinde deger veren ve uygulayan inanira saygi duymak baskadir.

Saygi, kisiye duyulur. Cunku degerler onun hak ve ozgurlukleridir.

Inanclar, ideolojiler, dinler, tanrilar, degerler v.s. ise, kavram olarak tartisilir.

Buradaki sayginin anlami da, onun hak ve ozgurluklerine mudahele etmemek anlamindadir.

Saygilarimla;

evrensel-insan

İnandığı masalı insanlara dayatanlara saygı duymadığım gibi apaçık gerçeği tasdik etmeyip inkar eden küfürbazlara da saygı duymam. Ben ne hiçbir delili olmayan masala körükörüne inanır ne de apaçık gerçeği inkar ederim. Ben tanık olduğum apaçık gerçeğe iman (gerçeği tasdik) ederim. Ben müminim, gerçeği tasdik edenim, masala inanan değil. Benim nefsime (özbenliğime) saygı duymayabilirsiniz ancak tasdik ettiğim gerçeğe (kurallarını beğenmesiniz de) saygı duymak zorundasınız. Gerçek oldukları için saygı duymak zorundasınız, kuralları hoşunuza gitti diye değil. Her inanca saygı duyulmaz. Çünkü gerçek bir tanedir. Bir konuda her gerçeği tasdik ediş diye birşey yoktur. Bir konuda bir gerçeği tasdik ediş vardır. Suyun kaynama sıcaklığında hiçkimse sen 100 derece deyon emme ben 100 f diyorum diyemez, derse "hade lem ordan" diye karşılık verilir. İşte din konusunda da durum böyledir. İslam gerçek ise İslam'a saygı duyulur, diğerlerine saygı duyulmaz. Ben ateiste, deiste, yahudiye, hristiyana saygı duymam. Gerçek olmayıp sapıklık olduğunu bildiğim birşeye saygı duymam. Hele ki benim peygamberime yalancı diyen birisine hiç saygı duymam. Kalkıp bir de utanmadan "yok bize şöyle dedi anneeee, ühüühü" diye zırlamaları yok mu?! Oxforda vardı da biz mi okumadık? Gerçeği tasdik ettiniz de biz mi inkarcı dedik? Peygamberimize doğru sözlü dediniz de biz mi "yalancı dediniz" dedik.

İnandığı masalı insanlara dayatanlara saygı duymadığım gibi apaçık gerçeği tasdik etmeyip inkar eden küfürbazlara da saygı duymam. Ben ne hiçbir delili olmayan masala körükörüne inanır ne de apaçık gerçeği inkar ederim.

Buradaki masal tanımına İslamiyet ne güzel uyuyor değil mi? :) Ve masala körü körüne inanlar da Müslümanlar değil mi?

Masala inanmayan sen bakalım aşağıda ne diyormuş.

Ben tanık olduğum apaçık gerçeğe iman (gerçeği tasdik) ederim.

Bu apaçık gerçeğin apaçık gerçek olduğunu nasıl ve neyle tasdik ettin. Allah'ını deneye mi tabi tuttun? Ya da gözlemledin mi?

Yoksa 1400 yıl önce kimin tarafından yazıldığı bilinmeyen işkembe-i kübradan çıkan ayetlerle mi tasdik ettin.

Ben müminim, gerçeği tasdik edenim, masala inanan değil. Benim nefsime (özbenliğime) saygı duymayabilirsiniz ancak tasdik ettiğim gerçeğe (kurallarını beğenmesiniz de) saygı duymak zorundasınız. Gerçek oldukları için saygı duymak zorundasınız, kuralları hoşunuza gitti diye değil.

Sen ancak 10 yaşından büyüklerin de masallara inanabileceğini tasdik eden bir emsalsin. Gerçeğin 180 derece zıttındasın.

Kurallarını da beğenen yok zaten. Hala binlerce yıllık uydurma hikayeleri bize gerçek diye sunmaya utanmıyor musun?

Gerçeği arıyorsan kafanı kaldır ve göğe bak. Orada parlayan ve uzun süre bakınca gözünü kör eden bir şey var: Güneş.

İşte gerçek o. Senin tanrın, peygamberin ve masalların değil.

Merak etmeyin zaten birkaç asır sonra sizi tımarhaneye kapatmaya gelen doktorlar sizi tanrıya götüreceklerini söyleyecekler.

Her inanca saygı duyulmaz. Çünkü gerçek bir tanedir. Bir konuda her gerçeği tasdik ediş diye birşey yoktur. Bir konuda bir gerçeği tasdik ediş vardır.

Ateizm inanç değildir. O halde saygı duyacaksın sen de.

Peki senin inancının gerçekliğini kim ispat etti? Sizin sanrılarınıza saygı duyulmaz.

Bir psikiyatr halüsinasyonlara saygı göstermez. Tedavi edilmeniz elzemdir.

Ortada top yok ama siz kendi aranızda 1500 kale maç yapıyorsunuz. Sonra da her biriniz gol diye bağırıyorsunuz. Kiminiz de gol değil ofsayt diyorsunuz. Size top olmadığını söyleyen bizlere de kızıp, küfredip, bu kadar adam yalan mı söylüyor? Görmüyor musunuz topu, kaleyi, hakemi diyorsunuz. Biz de doğal olarak top da, hakem de, kale de yok diyoruz. Sonra da bize saygı göstermek zorundasınız diyorsunuz.

Kusura bakma ama olmayan topla maç yapanlara diyecek lafı biliyorsun sen. :)

Suyun kaynama sıcaklığında hiçkimse sen 100 derece deyon emme ben 100 f diyorum diyemez, derse "hade lem ordan" diye karşılık verilir.

Bilimsel terimleri ağzına alma. Yakışmıyor. Sen olmayan topunla oynamaya devam et. Bak arkadaşların seni çağırıyor. "Top arkanda atsana" diyorlar. Toplarını at da maçları yarım kalmasın. :lol:

İşte din konusunda da durum böyledir. İslam gerçek ise İslam'a saygı duyulur, diğerlerine saygı duyulmaz. Ben ateiste, deiste, yahudiye, hristiyana saygı duymam. Gerçek olmayıp sapıklık olduğunu bildiğim birşeye saygı duymam. Hele ki benim peygamberime yalancı diyen birisine hiç saygı duymam. Kalkıp bir de utanmadan "yok bize şöyle dedi anneeee, ühüühü" diye zırlamaları yok mu?! Oxforda vardı da biz mi okumadık? Gerçeği tasdik ettiniz de biz mi inkarcı dedik? Peygamberimize doğru sözlü dediniz de biz mi "yalancı dediniz" dedik.

Hala aynı teraneleri sayıklıyorsun. En büyük sapıklık senin dinin. Ondan âlâsını arama.

Senin peygamberinin yaşadığı bile meçhul. Git o sakala kıla tüye bir karbon testi yap sonra gel.

Oxford var, Bilim de kapı gibi orada duruyor. İçeri girmek istersen kapıyı aralaman yeterli. Ama dikkat et. O kapıyı aralayınca bir tatlı esintiyle karşılaşacaksın. O esintiyi soludun mu bir daha o arkadaşlarınla top oynayamazsın. Çünkü aklına "acaba topun olmama ihtimali var mı" gelecek.

Biz zaten her daim gerçeği haykırıyoruz: "Boşuna birbirinizi katletmeyin; Çünkü ortada top yok."

Siz hala karşı takımlardakilerle kavga ediyorsunuz. Benimki gol, seninki ofsayt, öbürününki faul.

Buradaki masal tanımına İslamiyet ne güzel uyuyor değil mi? :) Ve masala körü körüne inanlar da Müslümanlar değil mi?

Hayır, masal tanımına sizlerin insan hakları, zart hakları zort hakları diye uydurduğu seküler dogmalarınız çok daha güzel uyuyor, en cuk gibi oturmalısından.

Bu apaçık gerçeğin apaçık gerçek olduğunu nasıl ve neyle tasdik ettin. Allah'ını deneye mi tabi tuttun? Ya da gözlemledin mi?

Yoksa 1400 yıl önce kimin tarafından yazıldığı bilinmeyen işkembe-i kübradan çıkan ayetlerle mi tasdik ettin.

Allah'ın sözleriyle tasdik ettim.

Sen ancak 10 yaşından büyüklerin de masallara inanabileceğini tasdik eden bir emsalsin. Gerçeğin 180 derece zıttındasın.

Kurallarını da beğenen yok zaten. Hala binlerce yıllık uydurma hikayeleri bize gerçek diye sunmaya utanmıyor musun?

Gerçeği arıyorsan kafanı kaldır ve göğe bak. Orada parlayan ve uzun süre bakınca gözünü kör eden bir şey var: Güneş.

İşte gerçek o. Senin tanrın, peygamberin ve masalların değil.

Vay seni güneş putçusu vay. Demek ki bütün derdin buymuş; İnsanları kendine putuna taptırmak. :)

Binlerce yıllık gerçekleri tasdik etmekten gurur duyarım. Asıl sen inkar etmekten hiç mi utanmıyorsun?

Ateizm inanç değildir. O halde saygı duyacaksın sen de.

Peki senin inancının gerçekliğini kim ispat etti? Sizin sanrılarınıza saygı duyulmaz.

Bir psikiyatr halüsinasyonlara saygı göstermez. Tedavi edilmeniz elzemdir.

Ortada top yok ama siz kendi aranızda 1500 kale maç yapıyorsunuz. Sonra da her biriniz gol diye bağırıyorsunuz. Kiminiz de gol değil ofsayt diyorsunuz. Size top olmadığını söyleyen bizlere de kızıp, küfredip, bu kadar adam yalan mı söylüyor? Görmüyor musunuz topu, kaleyi, hakemi diyorsunuz. Biz de doğal olarak top da, hakem de, kale de yok diyoruz. Sonra da bize saygı göstermek zorundasınız diyorsunuz.

Kusura bakma ama olmayan topla maç yapanlara diyecek lafı biliyorsun sen. :)

Ateizm bal-gaymak gibi masala inanmaktır. Bu yüzden saygı duyulmaz. Benim inancıma saygı duyulacak. İflas edeceğini bile bile tüm malını o işe yatıran bir ahmağa saygı duyulmaz. Bir beyin nakli yapılması elzemdir. Ortada bir şirket var ancak baştan batacağı belli. Her biriniz de bunu bildiğiniz halde "başarıciiiiz" diye yırtınıyorsunuz. Sonra batacağınızı söyleyen bizlere kızıyor "siz bizim şirketimizi batırmak istiyorsunuz" diye kızıp, hakaret edip bu kadar adam mal mı ki iflas edeceğini bildiği halde varını-yoğunu bu işe yatırsın? diyorsunuz. Biz bak batacaksınız, iflas edeceksiniz diyoruz. Ancak siz hala batacağınızı bildiğiniz halde bu ahmaklığınıza saygı duymamızı bekliyorsunuz. Kusura bakma ama batacak gemiye MAL yükleyenlere diyecek bir söz şu an için bulamıyorum. :)

Bilimsel terimleri ağzına alma.

Bilim babanızın tapulu malı değildir. Ancak kurallarına göre oynayacaksan ve çok istiyorsan, al senin olsun; felsefe tercihimdir. Felsefe senin sidikli bilimini döver. :)

Hala aynı teraneleri sayıklıyorsun. En büyük sapıklık senin dinin. Ondan âlâsını arama.

Senin peygamberinin yaşadığı bile meçhul. Git o sakala kıla tüye bir karbon testi yap sonra gel.

Oxford var, Bilim de kapı gibi orada duruyor. İçeri girmek istersen kapıyı aralaman yeterli. Ama dikkat et. O kapıyı aralayınca bir tatlı esintiyle karşılaşacaksın. O esintiyi soludun mu bir daha o arkadaşlarınla top oynayamazsın. Çünkü aklına "acaba topun olmama ihtimali var mı" gelecek.

Biz zaten her daim gerçeği haykırıyoruz: "Boşuna birbirinizi katletmeyin; Çünkü ortada top yok."

Siz hala karşı takımlardakilerle kavga ediyorsunuz. Benimki gol, seninki ofsayt, öbürününki faul.

En büyük sapıklık senin masallarındır. İflas edecek olan şirketi bir an önce terk et. Biz zaten her daim gerçeği haykırıyoruz: "Boşuna birbirinizi kandırmayın; Çünkü iflas edeceksiniz." Siz hala uzman ekonomistlerle kavga ediyorsunuz. Biz büyüyecez, siz ise fakir kalacaksınız diye saçmalamaya devam ediyorsunuz.

Hayır, masal tanımına sizlerin insan hakları, zart hakları zort hakları diye uydurduğu seküler dogmalarınız çok daha güzel uyuyor, en cuk gibi oturmalısından.

Dinlerin masal olduğu aşikar. Masallara da ancak sizin gibiler inanır. Bizde dogma yok. Merak etme. Zaman değişiyor, bizde değişmeyen fikir, kanun, kural yok. Ama sizde var. Hangisi dogma.

Allah'ın sözleriyle tasdik ettim.

O sözleri kulağına mı fısıldadı? Yoksa gül cemalini mi sana gösterdi?

Vay seni güneş putçusu vay. Demek ki bütün derdin buymuş; İnsanları kendine putuna taptırmak. :)

Binlerce yıllık gerçekleri tasdik etmekten gurur duyarım. Asıl sen inkar etmekten hiç mi utanmıyorsun?

Yani illa bir şeye mi tapınmam lazım. Güneş gerçektir. Tapın diye söylemedim. İstersen değiştireyim. Bardak da gerçektir. Burnundan içeri giren hava da... Allah'ının Ay tanrıçası olduğu için mi güneşe kızgınsın?

İnkar olan bir şeyi kabul etmemeye denir. Binlerce yıllık masalları gerçek sanan zavallı. Beynini biraz kullanmayı dene.

Put arıyorsan namaz kıldığın istikamette en büyük putunuz yükseliyor. Ona karşı eğilip doğruluyorsunuz.

Ateizm bal-gaymak gibi masala inanmaktır. Bu yüzden saygı duyulmaz. Benim inancıma saygı duyulacak. İflas edeceğini bile bile tüm malını o işe yatıran bir ahmağa saygı duyulmaz. Bir beyin nakli yapılması elzemdir. Ortada bir şirket var ancak baştan batacağı belli. Her biriniz de bunu bildiğiniz halde "başarıciiiiz" diye yırtınıyorsunuz. Sonra batacağınızı söyleyen bizlere kızıyor "siz bizim şirketimizi batırmak istiyorsunuz" diye kızıp, hakaret edip bu kadar adam mal mı ki iflas edeceğini bildiği halde varını-yoğunu bu işe yatırsın? diyorsunuz. Biz bak batacaksınız, iflas edeceksiniz diyoruz. Ancak siz hala batacağınızı bildiğiniz halde bu ahmaklığınıza saygı duymamızı bekliyorsunuz. Kusura bakma ama batacak gemiye MAL yükleyenlere diyecek bir söz şu an için bulamıyorum. :)

Ateizm hakkında ne biliyorsun ki sen. Kitabında bile geçmez. O nedenle boşuna yorma kendini.

İflas edecek sensin. Öldüğünde öldüğünü bile anlamayacaksın merak etme. Elinizde bu şirketin batmayacağının kanıtı var mı? A tabii Kuran değil mi? ne güzel bir kanıt.

Zaten bu inancınızı da menfaat için yapıyorsunuz. Ya varsa? Ya gerçekten cehennem varsa orada kebap olmaktan korkuyorsunuz değil mi? İşte en büyük korkaksınız siz. Biraz cesaretiniz olsun. Düşünmekten bile korkuyorsunuz. Sizin tarifiniz belli:

Olmayan topla, olmayan kaleyle ve olmayan hakemle maç yapıyorsunuz. Ve topun olamayacağını ihtimal bile etmiyorsunuz.

O nedenle size saygı duyulmaz.

Bilim babanızın tapulu malı değildir. Ancak kurallarına göre oynayacaksan ve çok istiyorsan, al senin olsun; felsefe tercihimdir. Felsefe senin sidikli bilimini döver. :)

Bilim, dogmatik düşünen, aklını ipotek ettirmişlerin hiç malı değildir. Bilim hür iradeyle, akılla, matıkla olur. Babasız çocuk doğuran masal kahramanlarıyla olmaz. Sizde bilimin gerçekliğini kabul edecek cesaret yok. Felsefe de size beş gömlek büyük gelir. Allahı, tanrıyı sorgulayamayan birisi nasıl felsefe yapar. Dikkat et dinden çıkarsın felsefe yaparken.

Bilim demişken şu an yazdığın bilgisayar ve internet, tüm bu icatlardan falan faydalanma o zaman. Git mağarada yaşa. Bunlar senin tanrına karşı geliyor. Belki şeytanın işidir.

En büyük sapıklık senin masallarındır. İflas edecek olan şirketi bir an önce terk et. Biz zaten her daim gerçeği haykırıyoruz: "Boşuna birbirinizi kandırmayın; Çünkü iflas edeceksiniz." Siz hala uzman ekonomistlerle kavga ediyorsunuz. Biz büyüyecez, siz ise fakir kalacaksınız diye saçmalamaya devam ediyorsunuz.

Hala daha tüccar zihniyetindesiniz. Allahınız da bunu diyor değil mi?

O kadar aciz bir tanrınız var ki siz olmasanız kendini savunacak ağzı bile yok.

Hicbir inanca saygi duyma zorunlulugu yoktur, hepsi yerden yere vurulabilir.

Ama herhangibir dini gruba yonelik asagilayici, nefret icerikli, yada bazi seyleri genelleyici yorum suc kabul ediliyor.

Onlarin kutsal kitabi bana sunlari bunlari diyor ama demek bu durumu degistirmez. Sen onlari soyleyen kitabi elestir, ama bir insani sadece bu dine inandigi icin suclamak dogru degil

Hepimiz sik sik dusuyoruz bu duruma, ben dahil

Ben sizin şerefsiz inkarcı , yalancı yavşaklar olduğunuzu düşüneyim.

Üstelik buna bir delil sunmayayım.

Üstelik bunu çocuklara aktarıp temiz beyinleri kirleteyim.

Yetmezmiş gibi gelip buna saygı duymanızı bekleyeyim.

İnançların saygı bekleme gibi bi hakkı bile yok ki.

Yalanın hiçbir türlüsüne saygı duyulmaz bakın sıralayım rastgele.

Evrim maymundan gelmeyi savunuyor.

Yer çekimi diye birşey yok.

Allah var.

Ay yarılmıştır.

Aslında muhammedin mucizeleri var.

Kahvenin içerisinde kafein yoktur.

Tavuklar yumurtlamaz.

Dünyada 4 tane canlı türü vardır.

Dünya düzdür.

Evrenin merkezinde dünya vardır.

Hepimizi zeus yarattı.

Fotosentez için güneş ışığına gerek yoktur.

Alın bunlardan üçünü beşini seçip aaa bunlar saygı duyulcak yalanlar demeniz mantıksız olur.

Saygideger haci;

Peki ateizme saygı duyulur mu? Duyulmalı mı? -haci-

Her ideolojik, inacsal degerler gibi; ateizm de bir ideolojidir.

Bu temelde de ateizm her yonuyle dusunce, olarak tartisilir, elestirilir, ama; bir ateiste ayni inanira oldugu gibi, yasam ve iliski degerlerinin hak ve ozgurlugu olmak vasfiyla saygi gosterilir.

Dolayisiyle konu aynidir. Kisinin kendine deger yaptigi ve yasam ve iliskisine tasidigi, onun; teizm ya da ateizm degerlerine saygi gosterirken, ateizm ve teizm; birer ideoloji olarak tartisilir, elestirilir v.s.

Saygilarimla;

evrensel-insan

Oylesi pek mumkun gorunmuyor, baksaniza ben insan haklari da tanimam benim dedigim dogru, siz bana saygi duyacaksiniz ama ben size degil diyor. cok tipik...

Merhaba denizbahar hanım,

İnsan hakları nedir? Kim, hangi amaçla, hangi hakla bu "haklar" dedikleri şeyleri belirlemişlerdir? Bunlar tüm insanları bağlar mı? Neden?

Ben öyle bir söz söylemedim.

Karıştırıyorsun salatalıkcığım, Hubel demedim; Allah dedim. :)