Jump to content

Yeni nesil dindarlık (Spiritüalizm)

Dummy2

Recommended Posts

Aslında buradaki seküler görünümlü kadınlar müslüman değiller. Tüm dinlerin Tanrıya hizmet ettiği, yollar farklı olsa da varış noktasının aynı olduğu düşüncesindeler. Yani bu kadınları yarın bir kilisede ya da Tanrıya ibadet eden bir inanışı yaparken görebilirsiniz.

https://pelindilaracolak.medium.com/yeni-nesil-dindarlık-spiritüalizm-neden-bu-denli-yükselen-bir-trend-haline-geldi-756279fcf387

Ortadoğu kaynaklı dinlerin kendi reklamlarını yapmak için uydurdukları yeni bir zırvadan ibaret.

Onların oyunlarına kanma. Kendi tanrını kendin yarat , kendi cennetini kendin hayal et.

Spiritüalizmi kurcaladıkça altından Hristiyanlık, İslam ve Yahudilik çıkıyor. Bu pislikler her paspasın altından bile çıkarlar.

Ruh denen şey de hayal ürünüdür. Bilim dışı zırvaları hafife alırsan döner bir gün seni tırmalar.

9 saat önce, somebody yazdı:

Kendi tanrını kendin yarat , kendi cennetini kendin hayal et.

Aslında benim Tanrı kavramımla uyuştuğu için bunu seçtim. Buna inanıp inanmamam bir şeyi değiştirmeyecek. Çünkü gerçekler bunlar. Kendime spiritüalist demeyedebilirim. Önemli olan o değil. Tanrının bir din oluşturup ona inanmayanları yakacağını düşünmüyorum. Attığım videodaki insanlar dediğim gibi Müslüman değiller. Önemli olan tek şey onlar için Tanrı. Ona ibadet ediyorlar. Ve yolun hiçbir önemi yok. İster bir kilisede ister bir camide. 

Benim düşüncem bunlar. Ek olarak da diğer din ve inanışların bana uyan görüşlerini almaya çalışmaya başlayacağım. Çünkü hiçbir din tamamen doğru değil. Budayı örnek alacağım. İsayı örnek alacağım. Muhammedi örnek alacağım. Tabii sadece bana uyan görüşlerini. Bu şekilde erdemli ve güzel bir hayat sürebilirim. Deneyeceğim, öğreneceğim. Eğer gerçekten Tanrı varsa ve iyiyse dediklerimi normal karşılayacaktır. Bazı dinler bu deneme yolunu şirk olarak algılar. Ama denemeden nasıl bulabilirim?

12 dakika önce, Dummy2 yazdı:

Attığım videodaki insanlar dediğim gibi Müslüman değiller. Önemli olan tek şey onlar için Tanrı. Ona ibadet ediyorlar. Ve yolun hiçbir önemi yok. İster bir kilisede ister bir camide. 

Ben seni uyarıyorum sadece . Ortadoğulu pislik inanç zorbalığının nereden çıkacağı hiç belli olmaz. Onlar zina haram derler ama arka sokakta kerhane işletirler. Onlar faiz haram derler ama banka işletirler.

Kendi tanrını kendin yarat kendi cennetini kendin hayal et.

Tek tanrı düşüncesi Ortadoğulu pislik literatürünün ürünüdür. Tek tanrıcılık köleliği ve diktatörlüğü getirir.

Arkasında ortadoğu oyunları olma ihtimali çok çok yüksektir.

Şu an, somebody yazdı:

Ben seni uyarıyorum sadece . Ortadoğulu pislik inanç zorbalığının nereden çıkacağı hiç belli olmaz. Onlar zina haram derler ama arka sokakta kerhane işletirler. Onlar faiz haram derler ama banka işletirler.

Kendi tanrını kendin yarat kendi cennetini kendin hayal et.

Tek tanrı düşüncesi Ortadoğulu pislik literatürünün ürünüdür. Tek tanrıcılık köleliği ve diktatörlüğü getirir.

Arkasında ortadoğu oyunları olma ihtimali çok çok yüksektir.

Peki dikkat ederim. 

@Dummy2

Onu bunu örnek alacağına kendini örnek alsana. Kıstasları kendin koy. Budaymış, İsaymış veya Muhammed. Bunların yaşayıp yaşamadıkları meçhul olduğu gibi kendilerine atfedilen özellikler bile kopyanın kopyasının kopyası. Hatta hepsi sonradan çarpıtılmış, abartılmış ve yalan hikayeler barındırıyor.

32 dakika önce, kavak yazdı:

@Dummy2

Onu bunu örnek alacağına kendini örnek alsana. Kıstasları kendin koy. Budaymış, İsaymış veya Muhammed. Bunların yaşayıp yaşamadıkları meçhul olduğu gibi kendilerine atfedilen özellikler bile kopyanın kopyasının kopyası. Hatta hepsi sonradan çarpıtılmış, abartılmış ve yalan hikayeler barındırıyor.

Kıstasları kendim koymam zorlu bir yol. Kafa karıştırır. Yalan olup olmaması önemli değil. Kendi düşüncelerime uyanları alırım. Gerisini boş ver. Tanrıya ibadet etmek için namazda kılabilirim, meditasyon da yapabilirim ya da bir kilisede de ibadetimi yapabilirim. Hepsi aynı varış noktasına çıkan farklı yollar. 

1 dakika önce, Dummy2 yazdı:

Kıstasları kendim koymam zorlu bir yol. Kafa karıştırır. Yalan olup olmaması önemli değil. Kendi düşüncelerime uyanları alırım. Gerisini boş ver. Tanrıya ibadet etmek için namazda kılabilirim, meditasyon da yapabilirim ya da bir kilisede de ibadetimi yapabilirim. Hepsi aynı varış noktasına çıkan farklı yollar. 

Nereye varmak istiyorsun veya varış noktası neresiymiş? :D

Tanrı varsa muhtemelen onun umrunda bile değiliz. 

Dünya ve hatta galaksimiz bile evrende toz tanesi kadar kalıyor. 

"Tanrının bir planı olmalı" diyenler kendilerini bu devasa evrende bir halt sanıyorlar. 

Bu da bir kuruntudur. Yada büyüklük hezeyanıdır. Evrendeki yerimizi doğru bilelim ve yaşadığımıza şükredelim. Hayatta olduğumuz için şanslıyız. 

1 dakika önce, Maddeci yazdı:

"Tanrının bir planı olmalı" diyenler kendilerini bu devasa evrende bir halt sanıyorlar. 

Bu da bir kuruntudur. Yada büyüklük hezeyanıdır. Evrendeki yerimizi doğru bilelim ve yaşadığımıza şükredelim. Hayatta olduğumuz için şanslıyız. 

Belki de haklısın bilmiyorum.

4 dakika önce, Maddeci yazdı:

Belki de üst varlıkların eğlenmek için kurduğu bir oyunun içerisindeyiz. Ve kapatma tuşuna basmayı unuttular.

1 dakika önce, Dummy2 yazdı:

Belki de üst varlıkların eğlenmek için kurduğu bir oyunun içerisindeyiz. Ve kapatma tuşuna basmayı unuttular.

Bu üst varlık(lar) milyarlarca galaksiyi neden yaratmış? 

Oyun olsun diye mi? 

Aşağıdaki vahşette bir oyun mu? Yoksa şaka mı? 

image.png.6003bddaa9f18b1eb0eba3ec0a41a575.png

2 dakika önce, Maddeci yazdı:

Bu üst varlık(lar) milyarlarca galaksiyi neden yaratmış? 

Oyun olsun diye mi? 

Aşağıdaki vahşette bir oyun mu? Yoksa şaka mı? 

image.png.6003bddaa9f18b1eb0eba3ec0a41a575.png

Bunu bilemezsin. Üst varlıktan kastım Tanrı değildi. Bu bir oyunsa fotoğraftaki bir vahşet değil. Silah oyunları vahşet midir?

33 dakika önce, Dummy2 yazdı:

Her eylemin bir nedeninin olduğunu düşünürüm. Bir eylemi nedensiz olarak yapmak istemek bile bir nedendir. 

Tanrının bir planı varsa o zaman plana kendi uymalıdır. Eğer Tanrı plansızlık seçtiyse bşze karışıp kural dayatması saçmadır.

Neresinden tutarsan elinde kalır.

Senin sorunun ölmek istememek , sadece hepsi bu. Zaten dinlerin de tek dayanak noktası ölüm korkusudur. Buradan iyi sömürü malzemesi çıkartıyorlar.

4 milyar yıllık dünyada 30 yıl öncesine kadar yoktun. Bunu da unutma.

Şu an, somebody yazdı:

Tanrının bir planı varsa o zaman plana kendi uymalıdır. Eğer Tanrı plansızlık seçtiyse bşze karışıp kural dayatması saçmadır.

Senin sorunun ölmek istememek , sadece hepsi bu. Zaten dinlerin de tek dayanak noktası ölüm korkusudur. Buradan iyi sömürü malzemesi çıkartıyorlar.

Evet ölmek istemiyorum. Ölüm korkum var. Belki de bize bir şeyler dayatmıyordur. Ben de bundan bahsediyorum. 

2 dakika önce, somebody yazdı:

Evet, zaten kimse bir şey vaad etmeyen dine inanmak istemez.

Şu an, Dummy2 yazdı:

Evet ölmek istemiyorum. Ölüm korkum var. Belki de bize bir şeyler dayatmıyordur. Ben de bundan bahsediyorum. 

Ama o işler hep böyle başlar , sonra delinin teki sazı eline alır ve kendi kurallarını dayatmaya kalkar. Sen bireysel düşünüp bana birşey olmaz diyorsun.