Jump to content

Kürt IRKÇILIĞI ve Hariçten Gazel Okumak

Genius

Recommended Posts

Sen öyle san :)

Yahu gerçekten sonradan görme ateistlersiniz hepiniz.

Siz herkesi Hasan Sabbah mı zannediyorsunuz?

İnsanlar yaşamlarını 1000 tane şehitliğe feda etmezler.

Sen kafayı yemişsin.

Bunun farkına vardım ondan ciddi bi konuşma yapmıyorum.

Öylesine muhabbet döndürüyorum şuanda :)

Senin sanrılarının üstüne kurgular yapıp seni konuşturuyorum.

Çünkü yazdıklarını okuyunca gerçek anlamda gülüyorum.(Gerçekten bak öylesine söylemiyorum bunu.)

Bu yüzden bu kafayı değiştirme.

Hayatta iki kısım vardır.

Bir çalışan kısım birde eğlendiren kısım.

Eğlendiren kısım olmasa çalışan kısım çok sıkılır.

Bu yüzden senin gibi bi eğlendiren kısıma ihtiyaç var her zaman.

Eee başka naparsınız Romayıda yakarmısınız Kürtler olarak?

Sen kafayı yemişsin.

Bunun farkına vardım ondan ciddi bi konuşma yapmıyorum.

Öylesine muhabbet döndürüyorum şuanda :)

Senin sanrılarının üstüne kurgular yapıp seni konuşturuyorum.

Çünkü yazdıklarını okuyunca gerçek anlamda gülüyorum.(Gerçekten bak öylesine söylemiyorum bunu.)

Bu yüzden bu kafayı değiştirme.

Hayatta iki kısım vardır.

Bir çalışan kısım birde eğlendiren kısım.

Eğlendiren kısım olmasa çalışan kısım çok sıkılır.

Bu yüzden senin gibi bi eğlendiren kısıma ihtiyaç var her zaman.

Eee başka naparsınız Romayıda yakarmısınız Kürtler olarak?

6 ay geçti hiç değişmemişsin.

Bir gram ilerleme kaydetmemişsin.

Bunu daha önce de söylemiştin.

Gene söyleyeceğini tahmin etmiştim; ama bir insan bu kadar yerinde sayamaz diye düşündüm bir an.

Neyse sosyopat, sen takıl kendi kendine :)

O gerzekler ülkeyi yönetiyor :lol:

Biz orta düzeydeki insanların çağında yaşıyoruz. Orta düzeydeki insan sıkıcı, renksiz, aptal gibi görünür... Fakat ölümsüz tekdüzeliğine devam eder... hiç bıkmaz. Amipler her zaman kaplanlardan çok yaşar. Çünkü durmadan bölünür, yenilenirler. o ölümsüz tekdüzelikleriyle. kalabalıklar zorbaların en sonuncusudur. :)

Ben sadece güçlü bir hafızaya sahibim, o kadar.

Senin kendini bi bok sanma olayın bayağı abartılı ya.

Ben 6 ay öncede aynıydım evet,

Sen büyük ihtimal ben psikoloji okuyorum diyen , Freddie diye banlanan o adamsın.(Freddie değildi o.)

Yani sonuç olarak ben sizin haksız olduğunuzu 6 ay öncede söylüyordum şimdide söylüyorum.

Hiçbirşey değişmedi.

6 ay sonrada değişmeyecek.

Kürt olarak yerinizde sayacaksınız.

Sizin hiçbir zaman devlet kuracak kadar gücünüz,birkiminiz,beceriniz olamayacak.

Cigi başlığı tartışmayacaksan siktir git o zaman.

Seni zorla tutan yok.

Zaten iletilerinde toplam 3 tane cümle yok, kendini Marx zannediyorsun.

Yok öyle yagma...

Ne yapilmak istenildigini herkesten daha tez anladigim icin yazdiklarimda evirme cevirme olmaz.!

Baslik konusu, Kürt irkcilar...

Diger insanlardan cok farkli olarak ilkel sekilde yasamayi idame ettirenler irkci olurlar.E Kürtler de marabaliktan ve asiret yasantisindan kurtulamamislar ve kurtulmak istememektedirler.Dolayisi ile oldukca fazla Kürt insani irkicidir.

Baslik konusuna gelelim lütfen.

Senin kendini bi bok sanma olayın bayağı abartılı ya.

Ben 6 ay öncede aynıydım evet,

Sen büyük ihtimal ben psikoloji okuyorum diyen , Freddie diye banlanan o adamsın.(Freddie değidli o.)

Yani sonuç olarak ben sizin haksız olduğunuzu 6 ay öncede söylüyordum şimdide söylüyorum.

Hiçbirşey değişmedi.

6 ay sonrada değişmeyecek.

Kürt olarak yerinizde sayacaksınız.

Sizin hiçbir zaman devlet kuracak kadar gücünüz,birkiminiz,beceriniz olamayacak.

:lol:

Bak mesela bu konuda da gerisin. Ben adamı ilk tahminde tanırım. Bu ateforumun bir geleneği bir eğlencesidir :lol:

Freddie turandursun'da yazar, sen de orada yazıyorsun gerizekalı. Freddie ile üslup açısından en ufak bir benzerliğimiz var mı, yok?

Dediğim gibi sen beni tanımazsın, gerçekten.

Sadece ben okuduğum şeyi pek unutmam, ne olursa olsun.

Senin aptal iletilerin de aklımda kalmış.

Hele o tanrı ile ilgili başlıkların takdire şayandı :lol:

Sosyopatım, başka sorularınız var mı? :lol:

Freddie turandursun'da yazar, sen de orada yazıyorsun gerizekalı. Freddie ile üslup açısından en ufak bir benzerliğimiz var mı, yok?

Birşey sorucam ben sana Freddiesin dedim mi?

İşte sen...

Ufacık bir beyine sahipsin...

Bu ayrımı bile yapamıyorsun.

Ayrıca şakaları evirip çevirmeyi çok seviyorsun galiba.

Bana bi daha sosyopat dersen bende sana yavşak diyecem her iletimde.

Yahu psikopati/sosyopati başlığında sosyopatım sorularınızı aliim diyen, kendi kendine hastalık teşhisi koymuş gerizekalı sen değil misin? :lol:

Sana her iletimde sosyopat diyeceğim.

Bu arada evet bana Freddie dememişsin, biraz hızlı okuyup anlamamışım; ama beyninle ilgili komplekslerin var her şeyi beyinsizliğe indirgemeye çalışıyorsun, herkesin senin gibi olmasını bekleyemezsin :lol:

Bu arada ben o başlıkta yazmadım, psikoloji de okumuyorum, her neyse.

Gerçekten sorunlu birisin, başka bir insanın herhangi bir yanını övmesini bile kaldıramıyor, buna katlanamıyorsun.

Sosyopatım, sorularını aliim :lol:

Cigi bu şekilde devam ettiğin için kendinden utanmalısın.

Gerçekten insanları aydınlatacak kişi sen değilsin.

Sen takıntılı bir insansın, konuya geri dön, sosyoloji konuş, tarih konuş ama şunu sürdürme.

Komik duruma düşürüyorsun kendini.

Siteyi bogmak diger genc yazarlari manipüle edebilmek icin ugrasan beyinlerinde virüs olanlarla nasil mücadele edilecegini cok iyi bilirim ve asla yilmam.

Takintili kompleksli ve beyninde virüs olan sensin....Actigin basligin konusuna ve yazdiklarina bak bak dön dön oku.

Tekrar konumuza dönüyoruz.

Konu Kürt irkciligi degil mi?

Kürtler neden irkcidirlar?

İnsan ancak senin kadar salak olur.

Kendisine küfür edilmesi için çaba harcayan adamlara çok pis kıl olurum.

Ayrıca şakadan anlamayan gerzeklerede.

Bana ergenlikten söz edebilecek yaşta oldugunuda zannetmiyorum.

Daha demin ki görüşlerinden senin ne kadar komik bir insan oldugunu anladım pek tabiki.

Önder Apoya küfrettiler de 500 bin insan toplanır.

hahahaha :lol:

Gerizekalı işte :lol:

Bundan Apo'nun benim önderim olduğu sonucuna nasıl vardın?

ODTÜ'de falan kavga çıkınca öyle yaparlar.

İnşaatlara gider Önder Apo'ya küfrettiler derler. Bütün ameleler toplanır gelir :lol:

Pkk'liler Önder Apo derler.

Bu ayrımı bile yapamayan bir salaksın.

Pardon sen salak değil, sosyopatsın.

İpleri elinden kaçırıp sıçtın sosyopat, sıvamaya çalışma :lol:

Yahu psikopati/sosyopati başlığında sosyopatım sorularınızı aliim diyen, kendi kendine hastalık teşhisi koymuş gerizekalı sen değil misin? :lol:

Konu ciddi değildi şakalaştığımız bir konuydu.

Ayrıca sen gerçek anlamda kafayı yemişsin.

Kürt takıntın oluşmuş artık.

Heryerde Kürt tanıtımı yapmaya çalışıyorsun.

Etnik bir grubun fanatiği olmak hastalıktır.

Ben şaka yapmıştım ama sana baktıgımda ciddi bi biçimde hasta olduğunu görebiliyorum.

Önder apoya küfrettiler dİYE BAĞIR 500 bin kişi toplanır. :D

Evet Kürtlerin genelinin neden irkci olduklarinin nedenlerinini tartisiyoruz...

Kürtlerin irkci olmalarinin nedenlerini ana basliklar ve detaylar halinde tartisacagiz.

Ezilmişlik ,ırkçı tacizlere maruz kalmaları,cehalet,nefret ve öfkenin dışavurumu,demokrasi barış özgürlük söylemleri altında yandaş terör odaklarının uşağı olmaları ve bunların hepsi olabilir.

Konu ciddi değildi şakalaştığımız bir konuydu.

Yok canım sen bayağı ciddiydin.

Sosyopatım derken göğsünün şiştiğine eminim :lol:

Kürtlere gelince, Kürtler sikimde değil.

Yiyin birbirinizi.

Ben sizin boktan devletiniz, vatanınız, kutsal saçmalıklarınız için kendimi paralayamam.

Kfayı Kürtlerle bozmuşmuşum.

Kürtler siksin seni :lol:

Konu neden ırkçı oldukları değil Cigi, ırkçı olup olmadıkları.

Tartışmaya niyetin yok sen iyisi mi bi tane kemalist motiflerle süslü video yapıp boşal.

Rahatlarsın.

Kürtlerin geneli irkcidir ve nedenlerini tartismaliyiz.Nedenleride oldukca fazladir.

Bu konuda bir video yapilmasini ister misin? Kürtlerin genelinin neden irkci olduklarini gúzel bir müzik esliginde gözler önüne sereyim mi?

Su anda ugrastigim cok video var ama "Kürtler Neden Irkcidir" isimli bir video tasarimini siralamaya alabilirim.

Yok canım sen bayağı ciddiydin.

Sosyopatım derken göğsünün şiştiğine eminim :lol:

Salakmısın ya.

İnci sözlüge girdin mi sen hiç ?

Orada meşhur başlıklar olur ben x im sorularınızı alim diye.

Sen bundan bi habersin.

İnci sözlük geyigi koçum o :D

Tabii bunu bilmemek suç değil.

Çünkü gereksiz bi bilgi.

Ama inciye takılan adamlar bilir.

Ben x im sorularınızı alim muhabbetini.

Anladın mı ?

Diğer konulara gelince ben açtığım konulardan söyledigim sözlerden hiçbir zaman utanmadım.

Forum açılınca isteyen istedigi konuma bakar.

Ben hep aynıydım hala aynıyım.

Bunun geyik olduğunda bi problem yoksa,

Senin bu konuyu açma nedenini tartışabiliriz?

Neden açtın?

Kürtlerin geneli irkcidir ve nedenlerini tartismaliyiz.Nedenleride oldukca fazladir.

Bu konuda bir video yapilmasini ister misin? Kürtlerin genelinin neden irkci olduklarini gúzel bir müzik esliginde gözler önüne sereyim mi?

Su anda ugrastigim cok video var ama "Kürtler Neden Irkcidir" isimli bir video tasarimini siralamaya alabilirim.

Al, yutuba yolla.

Eminim bir saat içinde milyarlarca insan izler.

Üff, ya ben sana n,iye cevap yazıyorum? :lol:

Zaman kaybısın, yemin ediyorum.

@Nihilist

Sivilceli ergen tanımım da güçleniyor.

İncisözlük ha :lol:

Neyse, bak ciddi konuşalım.

Sosyopat olman olmaman umrumda değil, ne boksan osun bana ne.

O kadar alındın ki, sen sosyopat dersen ben yavşak diyecem demeye getirdin :lol:

Elbette alınmadığını iddia edeceksin şimdi de.

Hafızam güçlü dediğim için cümleyi boldladın :lol:

Hazmedemiyorsun, mükemmel olman gerekiyor sana göre; ama üzülme.

Her genç kızın başına gelir :lol:

Genelde yeni yetme kemalistler hep aynı yoldan geçer, Cigi abine sor o sana tüyoları verir, hadi ben kaçtım

Ezilmişlik ,ırkçı tacizlere maruz kalmaları,cehalet,nefret ve öfkenin dışavurumu,demokrasi barış özgürlük söylemleri altında yandaş terör odaklarının uşağı olmaları ve bunların hepsi olabilir.

Herakles,

Katiliyorum yazdiklarina hatta daha fazlasi var.Neden irkci olduklarina dair asla kacamiyacaklari sosyolojik kanitlar bulunmakta ki hala ayni sekilde yasantilarini sürdürmeleri icin manipüle olmaktan kurtulamiyorlar ve asiret yasantilarindan kurtulamamaktalar.

Asiretlerin aralarinda olan kan davalarini tartisalim...Bir asirete mensup birisi ile tartisma veya sürtúsme olsa bútün asireti karsiniza alirsiniz, bunu tartisalim...

Nedir bu sekilde yasamak irkci ilkel beyinlere sahip olmak degil midir?

Basligi acanin derdi baska...

Basligin konusunu tartismiyor da baska islerle ugrasmakta.

Sürekli aynı problemleri dile pelesenk hale getirmiş bazı etnik temelli milliyetçilik yapan şovenistler saldırganlıklarını bitirirler ; ya da en azından minimize etmeyi başarabilirlerse demokratik bir biçimde bu konunun daha rahat konuşulabileceğini düşünüyorum..

Irkçılık sosyal ayrımcılık yapan , genelde etnik merkezli bir milliyetçilikle ( negatif milliyetçilik ) , soykırıma kadar bu tutumu devam ettirip şiddeti haklı hale getiren bir doktrindir . Ulus devlet modeline en büyük zararı verip devlet modelini aşındıran , ayrımcılıgı körükleyen Kürt milliyetçiliği , etnik bazlı bir milliyetçilik olduğu için şovenist ve saldırgan bir tutum izleyip , bu tutumu ırkçılıkla muadil tutan bir anlayıştır.

Özellikle Endüstri devriminin Rönesans hareketlerini hazırlamasından sonra hümanist felsefenin gelişmesi demokratik zemini oluşturmuş ve batı iç dinamiklerin gelişimiyle birlikte demokratik bir süreç içerisine girmiştir . Fakat fazla gelişmişliğin – kapitalizmin – sonucu emperyalizme intikal edeceğinden dolayı batılı ülkeler milliyetçilik ideolojilerini emperyalist emellerine alet ederekten yayılmacı bir amaç gütmüşlerdir . Bu yayılmacı hareketten ötürü tarih diyalektiğini işletmiş ve az gelişmiş ülke milliyetçiliğinin meydana gelmesine vesile olmuştur . İşte Atatürk milliyetçiliği dediğimiz husus ; tam bağımsızlığı şiar edinen , ülkedeki kapitalizme değil de ( çünkü kapitalist olmayan ülkeler ulusal manada anti-emperyalist olamaz ) küresel kapitalizme karşı koyarak anti emperyalist bir ideolojidir . Fakat tarih tekrardan diyalektiğini işletmiş ve Kemalist sistem ; Kürtçülüğü ve şeriatçılığı güçlendirmiştir.

Osmanlı döneminde ulaşım problemlerinden ve feodaliyeden dolayı toplumla entegre olamayan Kürtler , kendi dillerini ve kültürlerini yaşatma imkanlarını bulabildikleri için resmi ideolojiye karşı koymuş ve günün şartlarına uyum sağlamakla zorlanmış ve huşunetle hareket edip sürekli ülkenin başına bela olmuşlardır . Kürk versek üşüyoruz ; yelpaze versek yanıyoruz tarzında hareket eden Kürtler ne istediklerini dahi bilmeden feodalitenin esiri olarak yaşamayı onurlu bir davranış olarak görürken ; Türk milletinin Kürdü olarak yaşamayı bir onursuzluk sayma onursuzluğunu göstermişlerdir. Osmanlı döneminde bile Kürt aydın kesimi olmamasına rağmen maalesef ki Kemalist sistem Kürt aydın kesiminin oluşmasına zemin hazırlamış ve sorunlar inkıraz edeceği yerde büyüyerek günümüze intikal edip başımızı ağrıtmaya devam etmiştir .

Türk milliyetçiliği ise soya dayanan ve ırka dayalı düşünce unsurlararının iflasından dolayı kapsayıcı özelliğinden ötürü ulusal bilinci artırıcı etki göstermiş fakat Türk milliyetçiliği daha sonra inkişaf ettirilemediğinden , özellikle son 20 yıldır adı dahi anılmadığından , bunalıma girmiş ve toplumun her alanındaki problemlere cevap veremez hale gelmiştir. Özellikle anayadaki Türklük tanımının kapsayıcılıgına birazda kültürler motifler iliştirmek belki de problemi daha az hale getirebilecekti . Fakat Kürt milliyetçiliği etnik kökene dayalı olduğundan şovenist ve saldırgandır . Ama ne kadar acıdır ki milliyetçiliğin yerine yeni bir düşünce unsuru koyamayacağını bilen Kürtçüler utanmadan milliyetçilikten şikayet ederken , etnik milliyetçilik yaptığının bilincinde olmasına rağmen salağa yatmışlardır . Bu problemin çözümü ise Türk milliyetçiliğinin inkişaf ettirilip , toplumun her alanındaki problemlere cevap verebilecek nitelik kazanabilmesi gerekir .

Ayrıca Türk ve Kürt evliliklerinden doğan insan sayısı 9 milyon olmasına rağmen halen bu zihniyeti devam ettiren kimselere karşı da tepki göstermeliyiz . Adil bir bölüşümü orijin kabul edip bu orijine intisap etmemiz gerekir , temel problemlere odaklanmak gerekirken saçma sapan kimlik problemleriyle huşunete kapılmamak gerekir .Bu huşunete kapılan kimse insanına iyilik değil kötülük yaptığının da bilincinde olmalıdır . Ağaların dizinin dibinde oturup ağalarının marabası olan insanlarımızı vatandaşlık mertebesine yükseltip özgür düşünebilme hürriyetlerini kazandırmalı ve karaların , sınırların kalkmaya başladığı dünyada dile ve toprak parçasına ihtirasla bağlı kalmanın ilkellik olduğunu vurgulamalıyız.

Saygılarımla….

Herakles,

Katiliyorum yazdiklarina hatta daha fazlasi var.Neden irkci olduklarina dair asla kacamiyacaklari sosyolojik kanitlar bulunmakta ki hala ayni sekilde yasantilarini sürdürmeleri icin manipüle olmaktan kurtulamiyorlar ve asiret yasantilarindan kurtulamamaktalar.

Asiretlerin aralarinda olan kan davalarini tartisalim...Bir asirete mensup birisi ile tartisma veya sürtúsme olsa bútün asireti karsiniza alirsiniz, bunu tartisalim...

Nedir bu sekilde yasamak irkci ilkel beyinlere sahip olmak degil midir?

Basligi acanin derdi baska...

Basligin konusunu tartismiyor da baska islerle ugrasmakta.

Kendi aşiretlerini üstün görme ve kan davası gütme ,kan ırkçılığı bu feodal alışkanlığa dayanıyor gibi.Cehaletten kurtulmaları için bu feodal esaretten sıyrılmalılar.Ama zor bu esareti de bırakamıyorlar.İlime fenne yönelmeliler.Türk ırkçılarının tuzağına düşmemeliler,kürt ırkçılarının da.