Jump to content

Ateizm Mucizesi

somebody

Recommended Posts

İllaki bir mucize aranacaksa işte size ateizm bir mucizedir.

Çoğu insanlar hayaletlere görünmez zannettiği şeylere inanırken ateistler doğayı araştırmış ve çareyi doğanın kendisinde bulmuştur.

Çoğu insanlar kutsal zannettikleri şeyler için birbirlerini öldürürken ateistler güzel yaşamanın anahtarını keşfetmiş.

Çoğu insanlar üfürükçülerin peşinden koşup , dolandırıcıların ardından hayatlarını verirken ateistler çareyi çalışmak ve geliştirmekte bulmuş.

Çoğu insan kadere şansa nasip kısmete inanmaya zorlanırken ateistler metotlara , planlamaya ve düzenli bir yaşamı öğrenmek için çalışmıştır.

Ne büyük bir mucize değil mi.

• Thanks 1

• 1 ay sonra...

İnsan hakları ve demokrasi dinsizlik ile doğrudan bağlantılıdır. Tavuk-yumurta ilişkisi gibidir. 

Demokrasinin olduğu yerde dinsizlik ortaya çıkar. Dinsizliğin olduğu yerde de demokrasi ortaya çıkar. 

Tabi istisnalar da vardır ancak bu durum genel olarak böyledir. 

Materyalizm akıl sağlığı yerinde, vicdanı hür aklı hür insanların düşünme şeklidir. 

İşte bu asıl mucizedir.  :)

Ateizm kelimesi ne kadar gereksiz aslında değil mi? Tanrı diye bir şey uydurmuş olmasalardı biz de kendimize ateist demek zorunda kalmazdık. Çok yapay bir kavram olduğunu düşünüyorum. 

Bakın mesela, Noel babaya inanmayanlar için anoelbabaist, hayaletlere inanmayanlar için ahayaletist demiyoruz. Örnekleri çoğaltmak mümkün.

• 2 hafta sonra...

Konuştuğum bir adam ateistlerin üstün insanlar olduğunu ve sadece ateistlerin oy kullanması gerektiğini söyledi. :) 

Oy hakkı verilirken akıl ve fiziksel sağlıkta göz önünde bulundurulsun diyor. Yani hem ateist hem de sağlıklı olunması gerek diyor. Bu kurallar olmazsa aptallar ülkeyi yönetir diyor. 

Sağlıksız ve inançlı olanlar oy kullanmamalıymış kısaca.  :) 

Bir anlığına "Yaşasın ateistlerin kardeşliği",  "Dünya'nın bütün ateistleri birleşin"  gibi sloganlar üretmesinden korktum.  :)

Ateistin ırkçısı da hiç çekilmez.  :)

• Haha 1

maalesef, bu inanç eylemi; din, iman edebiyati benimde yıllarimi çaldi.üstelik  anlamadiğim dilde okuyup çok buyuk bir iş  yapmiş gibi hissederdim.bu yüzden ne okur, ne arastirir, ne sorgulardim.evrenin sırlarini okuyup arastirmadan çözmüştüm.her sorunun cevabi basitti;  tanri yapti veya tanri bilirdi.

aslinda içten içe hep sorgulardim ama işte kolay değil.arastirdikça zaten iyce dinden imandan çikiyorsun.bilgi arttikça inanç azaliyor.inanmak zaten tek basına  anlam ve mana ifade etmiyor.inanmak; hakkında hiç bir bilgin olmadığı şeye körü körüne aldanmak.

tabi benim zamanimda internet daha yeni yeni yayılmaya baslamisti.bilgiye ulasmak zordu.sorgulamadan gecen hayat yaşamaya değmezmiş yaslandikça anliyorsun.

23 saat önce, Maddeci yazdı:

Konuştuğum bir adam ateistlerin üstün insanlar olduğunu ve sadece ateistlerin oy kullanması gerektiğini söyledi. :)

Arapların Allah`ı erkekleri üstün yarattığını söylüyordu ve ateistlere köpürüyordu. Demek ki konuştuğun adam Müslüman değil. Bu kesin. :)