Jump to content

2024 Meclis Lokantası Fiyat Listesi


somebody

Recommended Posts

https://abcgazetesi.com/tbmm-lokantasindaki-fiyatlar-yine-gundem-oldu-iste-meclis-lokantasindaki-tepki-ceken-fiya-714876

425400.jpg

 

TBMM lokantasındaki fiyatlar yine gündem old... TBMM Lokantasında hem emekli hem de vekil olan milletvekillerinin yemek fiyatları, sosyal medyada gündem oldu. Maaşları 230 bin TL'yi bulan milletvekillerinin 140 TL'ye yiyebildiği yemekler, vatandaşlar arasında eleştiri konusu oldu.

whatsapp-image-2024-01-08-at-22-41-13.jp

 

Fotoğrafta yer alan bilgilere göre, TBMM Lokantasında sunulan yemekler arasında Dana Kavurmalı Pilav 42 TL, Fıstıklı Tel Kadayıf 32 TL, Ton Balıklı Salata 45 TL, Zeytinyağlı Humus 12 TL ve küver ücreti olan 10 TL ile birlikte toplamda 141 TL ödeniyor. Bu yüksek fiyatlar, milletvekillerinin yemek alışkanlıklarını gündeme taşıdı.

 

YİYORLAR EFENDİM YİYORLAR. O YEMEK FİYATLARI ORADA ÇALIŞAN GARSONLARIN MAAŞINA BİLE YETMEZ.  ÜSTÜNÜ VERGİLERDEN TAMAMLIYORLAR.

HASTALARA İLAÇ TEMİN EDİLMESİ GEREKEN VERGİLERİ ORADA BİR GÜZEL YİYORLAR.

SONRA DA SEÇİN BİZİ KURTARALIM SİZİ DİYE MANİ OKUYORLAR MİLLETE.

Link to comment
Share on other sites

Bence makul, çünkü vatandaşa hizmet amacıyla yanıp tutuşan milletvekillerini gereksiz sıkıntılarla kafalarını yormayalım. İhale kapmaca, lobicilik, eşe dosta iş/makam ayarlama gibi hayati konulara kafa ütüyorlar efendim. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...