Jump to content

Başörtüsü Nedir ,Türban ,Tesettür Nedir

somebody

Recommended Posts

Baş örtüsü nedir ki namus sertifikası mı? Bakirelik nişanesi mi ? Ahlak madalyası mı?

Tarikatların içinde olan bitenleri hepimiz duyduk.

Bırakın kadınları ben tariikata girmiş erkeklerin bile işlevinden şüpheliyim.

Kaldı ki bırakın kendilerinin namus reklamı yapmasını daha beteri tüm rezillikleri saklayıp sümenaltı ettiler.

Kendilerinin de yapmadığını iddia edemezler. Hepsi mi komplo?

Tarıkatlarde cemaatlerde sıra erkeklere geldiyse  kadınların bile çoktan elden geçmiş olduğunu ciddi düşünüyorum. Bunun aksini düşinmem artık bu dakikadan sonra çok zor.

Tarikatlar ve cemaatler eşcinseller için biçilmiş kaftan bulunmaz Hint kumaşıdur. Düşünsene her tarafın erkek veya her tarafın kadın. Üstelik karşı cins yasağı varken...

Erkek kadın farketmez bunların bakışları bile artık tehlikeli geliyor. Dışarıda gördüğüm zaman yolumu değiştirip kaldırımın karşı tarafına geçiyorum.

51 dakika önce, Bayram Tatili yazdı:

Baş örtüsü nedir ki namus sertifikası mı? Bakirelik nişanesi mi ? Ahlak madalyası mı?

Tarikatların içinde olan bitenleri hepimiz duyduk.

Bırakın kadınları ben tariikata girmiş erkeklerin bile işlevinden şüpheliyim.

Kaldı ki bırakın kendilerinin namus reklamı yapmasını daha beteri tüm rezillikleri saklayıp sümenaltı ettiler.

Kendilerinin de yapmadığını iddia edemezler. Hepsi mi komplo?

Tarıkatlarde cemaatlerde sıra erkeklere geldiyse  kadınların bile çoktan elden geçmiş olduğunu ciddi düşünüyorum. Bunun aksini düşinmem artık bu dakikadan sonra çok zor.

Tarikatlar ve cemaatler eşcinseller için biçilmiş kaftan bulunmaz Hint kumaşıdur. Düşünsene her tarafın erkek veya her tarafın kadın. Üstelik karşı cins yasağı varken...

Erkek kadın farketmez bunların bakışları bile artık tehlikeli geliyor. Dışarıda gördüğüm zaman yolumu değiştirip kaldırımın karşı tarafına geçiyorum.

Ispartada yemin töreninden sonra ilk çarşıya çıktık düşünsene 7000 asker otobüsler ring yapıyor bizim bölük 400 kişi indik bir ünivertelibgeliyor onun hissettiklerini kurt sürüsü arasına düşürmüş biri yavru ceylan bile hissetmez 

ama sadece can sıkıntısından makara yapıyorum 

beni bir görsen çok beyefendiyğmdir 

ne dersin birbara gidelim mi

Ah şu lanet olası hackerlar 

yani kahve içelim mi

bu rda petrucci sever misiniz 

Başörtüsü daha düne kadar gayet masumdu ve sadece Müslüman kadınlarına has bir şey değildi ancak dini siyasete alet edenler, bu nesneyi siyasi bir silaha dönüştürdüler. Bir ölçüde başarılı oldular; en azından Türkiye´de bu böyle. Bununla yetinmeyip türban zımbırtısını icat ettiler. Yani Anadolu kültürünün içine ettiler resmen.

Dini saiklerle başını örten bir kadın arap erkeğinin cinsel zevkine göre yaşamayı kabul etmiş demektir.

Dini sebeple tesettüre giren kadın çevresindeki her erkeğe , babasına , oğluna , kardeşine bile sapık muamelesi yapmış demektir.

Dini nedenlerle kapalı giyinen bir kadın kendisinin dul yada bekar kalması halinde kağıt çöpü kadar kıymeti olmadığını kabul etmiş demektir.

Din yüzünden başını örten bir kadın , saçını açtığı anda kötü yola düşeceğini resmen ilan etmiş demektir.

Öyle ise şeriatçi pislik bir erkeğin gözünde kendi anası bile böyledir.