Jump to content

Mahkemelerin Milletvekili Seçilen Tutukluları Salıvermeme Hakkı Var mı?

satsuma56

Recommended Posts

Milletvekili olamayan birinin/barajı geçemeyen bir partinin oyları boşa gitmiş sayılır ve ondan sonra en çok oyu alan adaylar/partiler milletvekilliği kazanır.

Seçim kanunu böyle.

Ben ne diyorum, sen ne diyorsun!!

Ben diyorum ki böyle kanun mu olur?

Böyle bir saçmalık, böyle bir aptallık olabilir mi?

Bunun matığı nerededir, niye o vekillik boş kalmaz da aktarılır?

Niye en çok oy alana aktarılır da en az alana aktarılmaz?

Bu kanunun hiç bir bilimsel/etik geçerliliği yoktur, bu kanun foseptik çukurunu atılmayı bile hak etmemektedir.

Bağımsızlar meclisi boykot ediyor.

Bence CHP ve MHP'de aynı şekilde boykot kararı almalı.

AKP iyice arsızlaştı.

Boykot bir ara seçimi getirir.Ara seçimdede AKP 327'nin üzerine vekil koyar kalan vekiller için olan seçimden.Ara seçim AKP'nin ekmeğine yağ sürer.Arsızlaşan AKP filan değil.Böyle kanunlarla böyle adaylar koyan mal muhalefet partileridir.

Ben ne diyorum, sen ne diyorsun!!

Ben diyorum ki böyle kanun mu olur?

Böyle bir saçmalık, böyle bir aptallık olabilir mi?

Bunun matığı nerededir, niye o vekillik boş kalmaz da aktarılır?

Niye en çok oy alana aktarılır da en az alana aktarılmaz?

Bu kanunun hiç bir bilimsel/etik geçerliliği yoktur, bu kanun foseptik çukurunu atılmayı bile hak etmemektedir.

Böyle kanun olmuş yapılmış bu aptalca yasalar yapılmış ve uygulanmış.Seçim kanununda reform yaptırtmadan gerisi fasa fisodur.

Ortada milletvekili çıkarabilecek bir çoğunluk olması nedeniyle boş oylar geçersiz oylar o çoğunluğa yarar.

Saygideger herakles;

Milletvekili olamayan birinin-herakles-

Yazdiklarim okunmuyor, galiba. Sen adamin once adayligini red ve kabul ediyorsun, sonra da milletvekili olunca da red ediyorsun?

Hangi secim kanunu/hamhangi hukuk/hangi kanun?

Bu resmen duzenbazliktir.

Saygilarimla;

evrensel-insan

Hatip Dicle'nin adaylık süreci ve seçimi kazandıktan sonraki durumu arasında ne fark olduğunu YSK açıklamalıdır.

Adam seçim sürecinde mi hüküm giydi?Ysk bunu açıklamalıdır.Eğer seçim sürecinde hüküm giydiyse YSK haklıdır.Yok hüküm giymediyse YSK düzenbazdır.

Saygideger herakles;

Eğer seçim sürecinde hüküm giydiyse -herakles-

Olanlari oldugu gibi algilayalim. H. Dicle'nin milletvekilligi adaylari once red edilip, sonra kabul edilmedi mi?

Sen eger bir kisinin milletvekilligi hakkini tanimayacaksan, neye gore ona secilme hakki veriyorsun?

Bunu bana bildigin hukuken aciklayabilir misin?

Saygilarimla;

evrensel-insan

Saygideger herakles;

Eğer seçim sürecinde hüküm giydiyse -herakles-

Olanlari oldugu gibi algilayalim. H. Dicle'nin milletvekilligi adaylari once red edilip, sonra kabul edilmedi mi?

Sen eger bir kisinin milletvekilligi hakkini tanimayacaksan, neye gore ona secilme hakki veriyorsun?

Bunu bana bildigin hukuken aciklayabilir misin?

Saygilarimla;

evrensel-insan

Ben bu noktada YSK'dan ciddi bir açıklama bekliyorum.

Hatip Dicle adayken hukuki statüsü neydi?TUTUKLU-HÜKÜMLÜ

Hatip Dicle milletvekili seçildiğinde statüsü neydi?TUTUKLU-HÜKÜMLÜ

Eğer her iki anda durumu aynıysa YSK düzenbaz ve çelişkilerle dolu kaotik bir kurumdur.

Ve bu 80 bin kişinin davasında mücadelesinde de her türlü ardında dururum.Çünkü bir aldatmacaya kurban gitmiş olacaklar.

Gelelim bağımsızların kararına yemin etmezler boykot ederlerse hiçbir söz hakları kalmaz.Ara seçimde ellerindeki vekilleri de kaybedeler ve BDP siz bir meclis olur.Bu da güzel olmaz.

AKP şu an 327 sandalyeye sahip bunun 1 ini TBMM başkanlığına verecekler.326 vekille Anayasa filan değişmez.Ayrıca öyle bir riski AKP'de almaz.Bir ara seçim olmadan da AKP'nin kendiliğinden 330 olması imkansız partisinden istifa eden vekiller olup AKP'ye geçmezse.

Yukarıda ne demiştim;

Eğer her iki anda durumu aynıysa YSK düzenbaz ve çelişkilerle dolu kaotik bir kurumdur.

BDP bunu boykotla yapmamalıdır.Seçim kanunu ve birçok kanunda değişiklik yaptırtarak yol almalıdır.

Saygideger herakles;

Eğer her iki anda durumu aynıysa YSK düzenbaz ve çelişkilerle dolu kaotik bir kurumdur.-herakles-

Demekki neymis, YSK'nin duzenbaz oldugunu algilamak icin, secim kanununa v.s. girmeye gerek yokmus. Yaptigini takip etmek yeterli imis. Tabi sadece yorumsuz bitr gozlem olarak.

Saygilarimla;

evrensel-insan

Saygideger herakles;

Eğer her iki anda durumu aynıysa YSK düzenbaz ve çelişkilerle dolu kaotik bir kurumdur.-herakles-

Demekki neymis, YSK'nin duzenbaz oldugunu algilamak icin, secim kanununa v.s. girmeye gerek yokmus. Yaptigini takip etmek yeterli imis. Tabi sadece yorumsuz bitr gozlem olarak.

Saygilarimla;

evrensel-insan

Seçim sürecinde değişen hukuki bir statü varsa YSK pek haksız sayılmaz.Mevcut yasaların uygulanmasından dolayı YSK suçlanmamalı.

Dediğim gibi hukuki durumdaki değişiklik var mı varsa nedir buna göre konuşmalı.

Seçim kanununa girmeye gerek var.Çünkü bu kanunlar çerçevesinde kararlar alınıyor.

Kanun uygulanıyor diye BDP ve bağımsızlar mıy mıy edemezler.Tehditle hareket ederlerse kendi bilecekleri iş.

Saygideger herakles;

Seçim sürecinde değişen hukuki bir statü varsa YSK pek haksız sayılmaz-herakles-

Eylem oncesi ve sonrasi her turlu tartisma ve degisim olur, fakat eylem esnasindaki herhangi bir degisiklik, kaos, karmasa yaratir ve mutlaka bir cikar ve ayrimcilik icerir.

Olan da budur.

Saygilarimla;

evrensel-insan

• 12 sene sonra...

Bizim burada yaptığımız dedikoduların aynısını muhalefet de mecliste ve medyada yapıyor.

O kadar yetkileri var ama kullanmıyorlar. Kandır çocuğu birlikte düzelim hesabındalar.

Vatandaş olarak bu düzeni boykot edeceksen en azından bankacılık sisteminden uzak duracaksın , sıkı tasarruf yapacaksın. Bu düzeni besleyen heriflerden alışveriş yapmayacaksın. Mümkünse kendin evden iş yerine yemek götüreceksin , mümkünse her işini kemdin görmeye çalışacaksın.

Böylece sistem büzüşecek , sistemi bekleyenlerin de canı yanacak.

Lüks tüketimi kesinlikle bırakacaksın.

Dinciler işlerini böyle yaptılar 90 li yıllarda. Sonra ne oldu , herkes sistemden bıktı.