Jump to content

Dara Ó Briain'ın harika cevabı

hayna

Recommended Posts

Homeopaths get on my nerves with the whole "Well, science doesn't know everything."

Well, science knows it doesn't know everything; otherwise it'd stop!... But just because science doesn't know everything doesn't mean you can fill in the gaps with whatever fairytale most appeals to you.

(Dara Ó Briain)

Hani bazı insanlar bilimi küçümsercesine, "ama bilim her şeyi bilmiyor ki, her şeye cevap veremiyor ki" diyorlar ya,

Dara Ó Briain da buna yanıt olarak diyor ki,

Evet, bilimin kendisi de her şeyi bilmediğini biliyor, zaten her şeyi biliyor olsaydı durur kalırdı! Fakat bilimin her şeye cevap veremiyor olması, boşlukları, size en çok cazip gelen peri masalı ile doldurabileceğiniz anlamına gelmez.

Bilime gözleme deneylere ne gerek var, zaten herşeyin cevabı kutsal kitapta ve salyali din adamlarının ağızlarından çıkan cevaplarda var. Sor din adamına, uzaya çıkmaya gerek var mı diye, vereceği cevap aynen bu olur,

Gerek yok o kadar masrafa araştırmaya, sorun dindara salyasini akıta akıta cevap versin size. Çalışmalara harcanan parayıda kendine istesin.

Zaten evren ve tüm o yıldızlar ve de gezegenler biz burada rahat edelim diye var diyorlar ya, ne işin var ay da Marsta.

Anlamadıkları birşey var,

Tüm o çalışmalar sırasında yapılan buluşların birer birer hayatımıza girip yaşam kalitemizi yükselttigi. 

Yakın yörünge asteroitlerinin yarattığı tehlikeyi bertaraf etmenin yolları içinde çalışıyorlar. Senin tanrının kıyametini geciktirecekler belkide laf ettiğin o nasa ve bilim insanları. Ve bilim senin tanrinla alay etmeye devam edecek.

Ayrıca şu din adamlarını var ya ....... 

Ne yapsamda beni soğutmaz.

14 saat önce, Deadanddark yazdı:

Bilime gözleme deneylere ne gerek var, zaten herşeyin cevabı kutsal kitapta ve salyali din adamlarının ağızlarından çıkan cevaplarda var. Sor din adamına, uzaya çıkmaya gerek var mı diye, vereceği cevap aynen bu olur,

Gerek yok o kadar masrafa araştırmaya, sorun dindara salyasini akıta akıta cevap versin size. Çalışmalara harcanan parayıda kendine istesin.

Zaten evren ve tüm o yıldızlar ve de gezegenler biz burada rahat edelim diye var diyorlar ya, ne işin var ay da Marsta.

Anlamadıkları birşey var,

Tüm o çalışmalar sırasında yapılan buluşların birer birer hayatımıza girip yaşam kalitemizi yükselttigi. 

Yakın yörünge asteroitlerinin yarattığı tehlikeyi bertaraf etmenin yolları içinde çalışıyorlar. Senin tanrının kıyametini geciktirecekler belkide laf ettiğin o nasa ve bilim insanları. Ve bilim senin tanrinla alay etmeye devam edecek.

Ayrıca şu din adamlarını var ya ....... 

Ne yapsamda beni soğutmaz.

Fatih Altaylı, bu Cübbeli denen ve ne gibi bir eğitimi, altyapısı olduğu belirsiz adamı niçin zırt pırt ekrana çıkartırdı, anlamamışımdır. Adamı sanki bir otorite gibi saatlerce konuştururdu. Fatih Altaylı'nın bu işe alet olup durması, beni şaşırtıyordu esas olarak... Yoksa, Cübbeli gibi tipler ne verebilir ki medeni olmak iddiasındaki bir topluma...

On 18.01.2024 at 10:07, hayna yazdı:

Fatih Altaylı, bu Cübbeli denen ve ne gibi bir eğitimi, altyapısı olduğu belirsiz adamı niçin zırt pırt ekrana çıkartırdı, anlamamışımdır. Adamı sanki bir otorite gibi saatlerce konuştururdu. Fatih Altaylı'nın bu işe alet olup durması, beni şaşırtıyordu esas olarak... Yoksa, Cübbeli gibi tipler ne verebilir ki medeni olmak iddiasındaki bir topluma...

Adamın ağzı fena laf yapıyor. Konuşurken araya zekice serpistirilen şakalar falan da var bolca. Kendini dinletmeyi başarıyor. Eğlenceli bir kişilik. Kendini izlettiriyor.Bundan yararlanmaya çalıştılar. 

2 saat önce, Deadanddark yazdı:

Adamın ağzı fena laf yapıyor. Konuşurken araya zekice serpistirilen şakalar falan da var bolca. Kendini dinletmeyi başarıyor. Eğlenceli bir kişilik. Kendini izlettiriyor.Bundan yararlanmaya çalıştılar. 

Senin bu söylediklerine itirazım yok da, ben bilmediğim için ve öğrenmek için bir şey sormak istiyorum.

Kim bu Cübbeli lakabıyla ulusal kanallara çıkarılıp saatlerce konuşturulan adam? Sıfatı nedir? Titri nedir? Hangi konularda yetkinliğini ispatlamış? Önemli bir sınav kazanmış mı hiç mesela? Kitap filan yazmış da, işte o kitap çok satılarak yankı filan mı yapmış?

Bana sorarsanız, kerameti kendinden menkul bir adam... Aynen Fetullah gibi... O Fetullah da, sıfatı, mesleği, eğitimi, birikimi belirsiz bir adamdı, bu ülkede yıllarca hem medyadan hem kelli felli siyasetçilerden, gazetecilerden, "sanatçıyız" diye geçinen tiplerden itibar gördü. Hatta, herifi göklere çıkaracak kadar saçmalayan entelektüel liberaller vardı, hatırlayın.

2 saat önce, hayna yazdı:

Şöyle ipe sapa gelmez zırvalara inanarak yetişen ve karşısında tamamen aptallaştırılmış, hiç sorgulama bilmeyen bir kitle bulunca da onlara anlatan bir tipten söz ediyoruz...

Soytarının tekidir.

Soytarilarin ciddiye alındığı ülkeler az gelişmiş iyi eğitim görmemiş  insanlarin bolca yetiştirildiği ülkelerdir. Camiler ve kahvehaneler arasında pek fark yoktur. Hepsi zaman öldurmelik yerlerdir. Kahvehanede okeye döner camilerde masal dinlerler.

• Like 1

Ohhoo, Cübbeli Hocamız bir hayli maharetlidir. Bir taraftan ağzı laf ederken, diğer taraftan Müslümanlara hizmet edebilmek için ha bire yanıp tutuşur. Yanmaz kefen, kaymaz terlik gibi dahiyane icatların mucididir kendisi. Aman göz değmesin.:D