Jump to content

Son Din İslam mı? Biraz Empati Yapalım

somebody

Recommended Posts

Allah kitabında geçmiş milletlere dört tane daha kitap gönderdiğini ama onların bozulduğunu yazıyor.

Peki bir yahudi açısından düşünün yada bir hristiyan açısından düşünün empati yapın.

Siz Hristiyansınız öyle bir ailede doğdunuz İncil öğrendiniz dualar ediyorsunuz ..

Okuduğunuz incilde tek gerçek dinin Hristiyanlık olduğu yazıyor.

Yada okuduğunız Tevratta da tek gerçek dinin yahudilik olduğu yazıyor.

Şimdi size biri geliyor ve diyor ki o kitap yalan bu kitap gerçek diyor ve kuranı gösteriyor.

Onlara , siz yalancı peygambersiniz yada yalancı peygamberin sapık müritlerisiniz , diye karşı çıkacaksınız.

Şimdi kendi adınıza düşünün.

Müslümansınız ve inandığınız kitapta tek hak din İslam yazıyor. Sonra size biri geldi ve diyor ki seninki bozulmuş dinin kitabıdır , asıl gerçek din şu bendeki kitapta yazıyor.

Ne düşünüyorsanız aynısını diğer dinler de sizin için düşünüyor.

İslam, son din falan değil. Muhammed´de son uydurukçu değil. Hele bir Ay´ya ve Mars´a ayak basalım. İşte o zaman görün siz şenliği. Mantar gibi yeni dinler türeyecek, türemek zorunda. Çünkü bu dünyada uydurulan dinler, bu dünyaya mahsustur. Ibadetinden tut ritüeline kadar hepsi bu dünya için tasarlanmıştır (üfürülmüştür). 

Bir örnek verelim; Ay´ya giden bir Müslüman ne oruç tutabilir, ne kurban kesebilir ne de namaz kılabilir. Bana sorarsanız; seferi sayılmalı. :D

9 dakika önce, kavak yazdı:

İslam, son din falan değil. Muhammed´de son uydurukçu değil. Hele bir Ay´ya ve Mars´a ayak basalım. İşte o zaman görün siz şenliği. Mantar gibi yeni dinler türeyecek, türemek zorunda. Çünkü bu dünyada uydurulan dinler, bu dünyaya mahsustur. Ibadetinden tut ritüeline kadar hepsi bu dünya için tasarlanmıştır (üfürülmüştür). 

Bir örnek verelim; Ay´ya giden bir Müslüman ne oruç tutabilir, ne kurban kesebilir ne de namaz kılabilir. Bana sorarsanız; seferi sayılmalı. :D

Şu uzaya gidecek olan ilk Türk,  akp sponsorluğunda gideceği için kesin uzayda ezan sesi falan duyacaktır.

Geldiğinde şenlik olabilir.

Bazen diyorum dünyaya çok mu erken geldim.

Arrival filmini düşünüyorum bu aralar. Sizde düşünün, uzaylılar dünyaya bir sonda ya da bir uzay gemisi göndermiş ama içinden ne tevrat ne İncil ne de kuran çıkmamış. Dünyevi herhangi bir dinle ilgili tek bir mesaj koymamışlar. 

Olmadı bizzat kendileri teşrif ettiler diyelim ve sorduk: siz muhammedi, isayi, musayi falani filani duydunuz mu? Size de geldiler mı?

Cevap : bize kimse gelmedi , yollarını kaybetmiş olmalılar.

Sizi buraya allah mı gönderdi?

Cevap: hayır biz kendimiz geldik.

8 dakika önce, kavak yazdı:

uzayda ezan duyarsa, ben Müslüman olurum. Ayın yarılması kadar ses getirir muhakkak.

Uzayda ezan duyarsa eğer bu yakınlarda bir yerde cami olduğu anlamına gelir.

15 dakika önce, Bayram Tatili yazdı:

Şu uzaya gidecek olan ilk Türk,  akp sponsorluğunda gideceği için kesin uzayda ezan sesi falan duyacaktır.

AKP demek allah ile kandırma demek. Allah ile Kandırma Partisi.

AKP demek şeytanın orta bacağı demek.

• Haha 1

32 dakika önce, kavak yazdı:

:D

Bu filmi muhtemelen biliyorsundur:

https://www.imdb.com/title/tt0077294/

İlk kez duyuyorum.

Ay komplosundan mars komplosu çıkarmış senaristler. Kendilerini eleştirmenleri, bunu özgürce yapabilmeleri ne kadar güzel. Birde gel bu tarafa bak. İslam ile yönetilen ülkelerde daha sessiz olmak gerekiyor. Sessiz olalım ki ezanı daha iyi duyabilelim.

27 dakika önce, kavak yazdı:

Batılı olanlara astronot, Ruslara kozmonot diyorlar. Bizimki türkonot olsun o zaman.

Çinliler taikonot diyor.

Kozmonot Yunan kökenli kozmos dan türetilmiş. Astronot astrodan.

Ruskonot , amerikonot gibi turkonot da pek kulağa hoş gelmiyor bence.

Sonunda illaki -not eki olacaksa evrenot olsun.

Cosmos astro evren anlaminada geldiği için böyle bir tercih yailabilir.