Jump to content

Recommended Posts

Dinlerin Amacı İyilik Değildir.

Geçmişten beri bir çok din türemiştir. Hepsinin süslü tapınakları , gösterişli yapıları ve okulları yurtları vardır.
Günümüz için bu yapıların yerini camiler kiliseler almıştır.   

Ortalama büyüklükteki bir cami kaç paraya mal oluyor hiç düşündünüz mü?

Ortalama büyüklükteki bir cami 20 milyon liraya mal oluyor. Her mahalle arasında gördüğümüz o sıradan camilerden bahsediyorum.  

Çamlıca camisi gibi daha büyük bir yapı ise 250 milyon gibi paraya karşılık geliyor.  

Dinlerin amacı iyilik olsaydı o gösterişli ama içi boş camilere para akıtmak yerine o paralarla evsizlere ev , işsizlere iş olanağı sağlarlardı.  
Bir de o camilere müşteri bulmak için okullar medereseler yurtlar kuran kursları yapıyorlar.  Bunlara harcanan paralar da cabası...

Bütün bunların topluma faydası ne?
Bir cami yaklaşık 15 kişinin ev parası demektir. Sıradan bir camiye baktığınızda aslında 15 kişinin ev parasını görüyorsunuz.  

Neden gereksiz boş camiler yapmak yerine kirada oturan bir insanı ev sahibi yapmıyorlar. Neden onların bu sıkıntılarını gidermek istemiyorlar.

Dinlerin amacı iyilik olsaydı bu paralarla en temel ihtiyacımız olan barınma sorunumuzu çözerlerdi.  
Ama öyle yapmıyorlar.  

Ve geçmişten beri dinler insanların en temel sorunlarını dahi çözememiştir.  

Dinler halkı uyutmak için faşizmin  kullandığı bir araçtır.  

Halkı cahilleştirmek ve aptallaştırmak için kullanılan en etkili araçtır. Bu sebeple tarihin her sahnesinde dinin halk üzerinde bir baskı aracı olarak kullanıldığını görmekteyiz.

Daha ayrıntılı bilgi için Bonhoefferin Aptallık(cahillik) teorisini okumanızı öneririm.

İslamcıların iyilik diye yaptıkları tüm işler aslında riyakarlıktır. Çünkü iyiliği senin için yapmaz tanrısına yaranmak için yapar.

Zaten arka planda işleyen bir tanrı tezgahı vardır. İyilik yapıyoruz diye toplanan paraların ne olduğu meçhuldür.

Çünkü müslümanlar halkı en fakir ülkeler arasında yer alıyorlar. Ancak yöneticileri çok zengin. Öyle ise paraların halka gitmediği çok açık ve net.

Göstermelik üç beş yardım reklamı çekip yayınlıyorlar onların da nasıl yapıldığı şaibelidir.

Konu başında dediğim gibi amacınız insanlara yardım etmek ise buyurun cami yapacağınıza evsizlere ev verin. Bir camiye harcanan para ile en az 15 evsize ev yapılır

Madem İslam'ın amacı iyilik yapmak o zaman ne diye en mağdur olanlar müslüman ülkelerdeki halklar oluyor?

Neden isviçredeki zulüm gören veya açlık çeken kardeşleriniz için hiç para toplamıyorlar? Götüyle gülerler çükü..

Neden en mağdur en mazlumlar yine İslam ülkelerinde?

Sistematik aptallaştırıldık yıllarca.

Yardım diye diye paraları ceplerine indirdiler.

Sokuk bir cami imamından tutun da tarikat şehyine , siyasal İslamcı partilere varana kadar hepsinin yönetim kadrosu ve sülalesi keyif sürüyor.

Mesela Müslümanlar Kuzman ibni Harise'yi anlatırlar. Ailesi, malı mülkü ve hurmalıkları için savaştığı için onun cehenneme gideceğini anlatırlar. Bir insanın kendi içten denetimli motifleri için ve materyalist sebeplerle savaşması en nihai motiftir. Daha fazla samimiyete ihtiyaç yoktur olmayan cehennemden korkmak da gereksizdir. İnsan yaşadığı dönemi ve komşularını seçemiyor. Eğer yaşamaya devam etseydi ne olabilirdi. Onlar Hristiyan bir ülkeye hicret ettiklerini ve kendi ülkesindeki Hristiyanlara lanetleşme teklif ettiklerini anlatırlar. Bir hayvan bile kendisine yemek verene minnet duyar ancak bir Müslümana iyilik yapınca Allah'a şükreder. Bütün bunlar üzücü. Bir iyiliği geri döndürmek için bazen çeneni kapalı tutmak yeterlidir. Peygamber cehennemlik demiş...

On 1/8/2024 at 10:49 PM, Kafir İmam said:

Dinlerin Amacı İyilik Değildir.

Geçmişten beri bir çok din türemiştir. Hepsinin süslü tapınakları , gösterişli yapıları ve okulları yurtları vardır.
Günümüz için bu yapıların yerini camiler kiliseler almıştır.   

Ortalama büyüklükteki bir cami kaç paraya mal oluyor hiç düşündünüz mü?

Ortalama büyüklükteki bir cami 20 milyon liraya mal oluyor. Her mahalle arasında gördüğümüz o sıradan camilerden bahsediyorum.  

Çamlıca camisi gibi daha büyük bir yapı ise 250 milyon gibi paraya karşılık geliyor.  

Dinlerin amacı iyilik olsaydı o gösterişli ama içi boş camilere para akıtmak yerine o paralarla evsizlere ev , işsizlere iş olanağı sağlarlardı.  
Bir de o camilere müşteri bulmak için okullar medereseler yurtlar kuran kursları yapıyorlar.  Bunlara harcanan paralar da cabası...

Bütün bunların topluma faydası ne?
Bir cami yaklaşık 15 kişinin ev parası demektir. Sıradan bir camiye baktığınızda aslında 15 kişinin ev parasını görüyorsunuz.  

Neden gereksiz boş camiler yapmak yerine kirada oturan bir insanı ev sahibi yapmıyorlar. Neden onların bu sıkıntılarını gidermek istemiyorlar.

Dinlerin amacı iyilik olsaydı bu paralarla en temel ihtiyacımız olan barınma sorunumuzu çözerlerdi.  
Ama öyle yapmıyorlar.  

Ve geçmişten beri dinler insanların en temel sorunlarını dahi çözememiştir.  

Dinler halkı uyutmak için faşizmin  kullandığı bir araçtır.  

Halkı cahilleştirmek ve aptallaştırmak için kullanılan en etkili araçtır. Bu sebeple tarihin her sahnesinde dinin halk üzerinde bir baskı aracı olarak kullanıldığını görmekteyiz.

Daha ayrıntılı bilgi için Bonhoefferin Aptallık(cahillik) teorisini okumanızı öneririm.

"Dinlerin Amacı İyilik Değildir."

Problemli yaklasiyorsun. Once daha acik daha nesnel konusmalisin ki biz de anlayalim. Simdi dinler derken hangi dinden bahsediyorsun? Bazi dinler var ki, tanrilari bile yok. Scientology mesela. Budizm mesela. Dinler derken hangi dinler? Bir de dinlerin amaci "iyiliktir" diyen var mi ki karsi cikiyorsun? Benim bildigim, semavi dinlerde mesela dinlerin amaci insanin tanriyla bir iliski kurmasi ve oldukten sonra onun bulundugu yere vs gitmek. Yani amac iyilik degil. Mesela hristiyanligin amaci iyilik degil. Goksel Baba ile bir iliskinin olmasi ve dogru durust bir insan olman. Muslumanligin amaci sanirim Allah'larina tapinmak ve iyi insan olmak. Yani iyilik asil amac degil pek cok dinde. 

"Hepsinin süslü tapınakları , gösterişli yapıları ve okulları yurtları vardır."

Yoo, hepsinin degil. Yehova sahitlerinin tapinaklari yok mesela. Antalyadan ornek vereyim, bir binanin giris kisminda toplaniyorlar. Bildigim kadariyla en azindan 15 yildir oradalar. Normalde dukkan yapilir oradan. Yani dunyada var olan butun dinleri bir kagida yazip hepsinin suslu tapinaklari ve okullari mi var diye tespit ettin. :) Gozlemledigim kadariyla hep genelllemeler yapiyorsun, bos konusuyorsun.

"Dinlerin amacı iyilik olsaydı o gösterişli ama içi boş camilere para akıtmak yerine o paralarla evsizlere ev , işsizlere iş olanağı sağlarlardı. "

Hem dinler diyorsun hem ozelde islamiyetten bahsediyorsun. Islam dunyadaki butun dinler degil. Dinlerden biri sadece. Bu dinin amaci allaha tapinilmasi. Turkiyede sorun baska. Din ve milliyetcilik gazi verip insanlari uyusturmak istiyorlar ve ha bi re din ve millilik pompaliyorlar. Bu sekilde toplum aptallastiriliyor. Bunu yapan siyasiler. Paraya sahip olan kisiler. Burada bunu yapan muhammed, zeus, allah, attis, elohim degil; insanlar. Insanlar bunu yapiyor. 

Yani gazi veren siyasiler,

Gazi yiyen toplum.

Oyleyse birini suclayacaksan [varligi belli olup olmayan kavramlari degil] insanlari sucla. Cahil insanlar cahil yoneticiler secer. O halde tanriyi, elohimi, zeusu, artemisi vs yi gec, insanlara gel. 

Once bilimsel egitim icin mucadele et. Bilimsel egitim cehaletin panzehiridir.

1 saat önce, Cougar yazdı:

Oyleyse birini suclayacaksan [varligi belli olup olmayan kavramlari degil] insanlari sucla. Cahil insanlar cahil yoneticiler secer. O halde tanriyi, elohimi, zeusu, artemisi vs yi gec, insanlara gel. 

Once bilimsel egitim icin mucadele et. Bilimsel egitim cehaletin panzehiridir.

Yarım yamalak teoloji bilgisine sahipsin anlaşılan.  

Birincisi yehova şahitleri din değil mezheptir. Ama hatırın kalmasın senin için din-cik diyelim. Küçük bir mezhebe bakarak benim inancım mantıklıdır iyilikseverdir genellemesine varman hatadır. Bunlar bir apartmanın altında toplanıp ne yapıyorlar? Birbirlerine abuk subuk masallar anlatıp gaz veriyorlar. Kime ne faydası var? Hristiyanlıktaki benzer hurafelerin farklı versiyonu.

Dinlerin ne olduğunu anlamak istersen azınlığa değil çoğunluğa bakacaksın.  

İkincisi budizmin tanrısı yoktur demişsin. Tanrısı yok tanrıları vardır. Ve tanrılar arasında büyük küçük hiyerarşisi vardır.  Küçük tanrıyı sen seçersin ama büyük tanrı bölgeseldir seçme hakkın yoktur. Kırsalda yaşıyorsan şivaya tapmak zorundasın, onun mabedine adak bıramak zorundasın , onun keşişlerine ödeme yapmak zorundasın. Adım başı süslü tapınakları ve inziva evleri tespik satmakla olmaz. Hele para verme burbunu oyup alırlar.  

Üçüncüsü scientology gibi bir şey gevelemişsin. Tanrısı varmı bilmiyorum ama kime ne faydası var. Sonuçta tapınakları var. Müşteri çekmek için okulları var. Saçma sapan inanışları var. Eminim ki güzel bir bütçeleri de vardır.  

Sen her anlatılan masala inanma.  
Yahova şahitlerini de besleyen finanse eden bir merkez vardır elbette.  

Sonuç olarak şu anlattığın mezhep ve din-ciklerin kime ne yararı var?

Apartman altında toplanıp ne konuşuyorsunuz örneğin burada anlatırmısın

Dinleri ve tanrıları da yaratanlar ona inananlardır. Burada suç zeusun elohimin ve allahın değil onlara inanan ahmaklarındır.

Neden iyilik adı altında sürekli olarak boş camilere kilisilere yani tapınaklara boş boş para harcanıyor.

Bir tapınak yapmak maliyeti en az 20 milyon lira. Bu parayla 15 evsize ev yapılır. 

Bir de bu tapınakları imamlar müezzinler papazlar atanıyor. Onlara da para ödettiriliyor.

Bu kadar masraf ile inek yetiştirseniz gıda sorununu çözersiniz.

Dinlerin amacının iyilik olmadığını buradan anlamak çok kolay.

Onlar halkı kandırıp devlet tapınak işbirliği ile birlikte soymak için varlar , iyilik amacı gütmüyorlar.

İnsanların mülkiyet haklarına tecavüz etmenin en kibar yolu dindir.

Dinin insanlara iyilik diye öğrettiği şeyler,

Sen bir hiçsin

Tanrı olmasa nefes bile alamazdın

İyiki bizim dindensin

Tapınağa varlığını bağışlarsan cennete gidersin.

Tanrının emirlerine itaat et ve hep af dile yalvar.

Sonuç? Kölelik

Ben de sunu diyorum; camiiler olsun, ama imamlari devlet maasi almasin. Tamamen ayrilsin kaynaklari. Hem camii yapimi icin hem imamlari icin cemaatin kendisi gonullu olarak versin. Imamlar, devletin hic bir kaynagini kullanamasin. Vakiflara paralar kesilsin. Vatandas olarak inanmadigim dini vakiflara niye para vereyim, yada benim param niye devlet eliyle dini cemaatlere gitsin! O zaman bak bakalim Turkiyede musluman kaliyor mu 

Dini cemaatlere vatandasin parasini akitan devlet yoneticileri- Erdogan dahil- gorevini kotuye kullanmaktan yargilansin ve hapse girsin. Diyanet'in de bir an once kapatilmasi lazim. Diyanet mensuplari, simdiye kadar aldiklari paralar icin borclandirilsin, odemiyorlarsa hirsizliktan yargilansinlar. Toplumun curumesine sebebiyet vermek, milletin parasini sahsi harcamalari icin kullanmak ve topluma cehalet pompaladiklari icin yargilanmalari lazim. 

Küçükçekmece hastanesindeki hamile kız çocukları slandalı , Ensar vakfı tecsvüz skandalı , süleymancıların yurdundaki erkek çocuklara tecavüz skandalı ve daha onlarcasının üstü dinci iktidar ve tarikatçi yandaşları tarafından örtülmüştür.

Buradan dincilerin ikiyüzlü davrandıkları çok rahat görülmektedir. Dinciler fuhuş ve eroin tacirleri ile ile sıkı fıkı ilişki içindedirler. Böyle olmasa dinciler döneminde eroin ve fuhuş ticareti bu kadar artmaz ve ortaya çıkan skandalların üstü örtülmezdi.

Örneğin şeriat isteriz diye anıran kiralık şempanzelerin bu suç örgütlerini koruyanlara  karşı hiçbir pozitif eylemi olmamıştır. Tam tersine İslami ahlaksızlığı destekleyen sapıkça girişimleri olmuş ve olmaktadır.

• 1 ay sonra...