Jump to content

Yararlı Linkler

ahmtsln

Recommended Posts

İnternette yararlanabileceğimiz siteleri bu başlık altında paylaşalım.

www.turandursun.com

Burası felsefeyi, politikayı, bilimi esas alan bir platform.

Verdiğin link ise dini, ateizmi esas alan bir platform.

O açıdan pek yararlanılacağını sanmıyorum.

Alt kategorilerinde felsefe, bilim, politika olsa da çok zayıf kalır.

Keza Ateistforum, Ateistplatform ve bilimsel felsefe de öyle.

Ayrıca tanıtıma buranın ihtiyacı var şu anda, onların burada tanıtımına değil.

Bence orada bir konu açıp burayı tanıtırsanız daha yararlı olacaktır. :)

Sayın panteidar

aslında amacım site tanıtımı yapmak değildi. Sadece diğer arkadaşların ve bildiğimiz kaynakları yani web sayfalarını bilmeyenlerin bu sayfalardan yararlanmalarıdır.

bu sadece ateizm değil mesela sizin siteniz mesela devrimci kütüphane. herhangi bir şeyi temsil etmesine gerek yok kesinlikle. her türden her türlü siyasi görüş, felsefi görüş veya diğer türlü şeyler.

Sayın panteidar

aslında amacım site tanıtımı yapmak değildi. Sadece diğer arkadaşların ve bildiğimiz kaynakları yani web sayfalarını bilmeyenlerin bu sayfalardan yararlanmalarıdır.

bu sadece ateizm değil mesela sizin siteniz mesela devrimci kütüphane. herhangi bir şeyi temsil etmesine gerek yok kesinlikle. her türden her türlü siyasi görüş, felsefi görüş veya diğer türlü şeyler.

Sn. Ahmtsln;

Bunu iyiniyetle yaptığınızın farkındayım ve ben de yazılarınızdan az çok sizi tanıyorum.

Ancak belirtmek istediğim burası henüz 30 üyesi bile olmayan 2 günlük bir site.

Ve zaten bu sitenin o üyeleri Ateistforumdan ve oradan alınan haberle TD ve diğer dost sitelerden gelenler.

Yani, o siteleri yakınen tanımaktalar, bilmeyeni yoktur.

Ve sizin başlığınız vesilesiyle bu sitede dine-ateizme ağırlık olmayacağını, hatta o konulara girmenin doğru olmayacağını belirtmek istedim. Öyle olsa bu sitenin kurulmasına gerek olmazdı çünkü diğer siteler de aynı işlevi görmekteydi.

Yani, artık dini konularda ağırlığımızı o sitelere, politika, felsefe ve bilim konularında ise bu siteye vermeliyiz.

Senin amacın site tanıtımı olmasa da, o sitede burası için bir tanıtım konusu gereklidir.

Orada yazan bir arkadaşımız bunu üstlenir herhalde.

Ben de bilimselfelsefe'de konu açacağım. Ne kadar duyurabilirsek o denli faydası olur.

Ayrıca, turkish-media forumlarında tanıtım yaptım. Politika, bilim, bilim felsefesi ve din bölümleri vardı. Her birine kısa bir tanıtım metni içeren birer mesaj yapıştırdım. Ama web sitesi tanıtımları için ayrı bir bölümleri varmış meğer. Açtığım başlıklardan birini oraya taşımışlar, diğerlerini de silmişler.

Bu kadarı da iyi tabi, oradan da gelen olacaktır bu durumda.

Benzer başka popüler forum ortamlarında da tanıtım yapmalıyız.

Mesela TurkForum.Gen.Tr var çok takip edilen. Ya da Turkforum.net var.

Unutmayın, maksadımız sadece din karşıtı ve ateizm, vs siteleri ve onların kullanıcıları değil artık burada.

Gezi, eğlence, sinema, sohbet, vs sitelerinden bile izleyici çekebilmeliyiz buraya.

Saygideger mantik;

Gezi, eğlence, sinema, sohbet, vs sitelerinden bile izleyici çekebilmeliyiz buraya.-mantik-

Izleyici, tamamda; oralardan gelecek izleyicilerin uye olmasi halinde, sitenin bilgi, birikim, bilinc temelli her turlu paylasim ve alis verisinde duzey dusuklugu yasanmaz mi?

Sonucta bu site, belki belirli bir konuya agirlik verme iceriginde degil ama; en azindan tartismalarin, konu ne olursa olsun; belirli bir bilgi, birikim ve bilinci icermesi gerekmez mi?

Amac, uye coklugu mu, yoksa uye bilgi, birikim, bilinc farkindaliginin her konuda karsilikli paylasim ve alis verisi mi?

evrensel-insan

evrensel-insan,

Maksat ilk aşamada sadece izleyici çekmek elbette.

Ama o izleyicilerin bir kısmı, zamanla buraların kullanıcısı haline de gelecektir.

Tabi her canı isteyenin üyelik alıp abuk sabuk yazmaya başlaması riski konusunda söylediklerini anlıyorum.

Ama işin aslı, pek çok kişinin, fazla birşey anlamadığı konularda fazla gevezelik yapmaya cesaret edeceğini zannetmiyorum. Kendisini yeterli görmeyenlerin çoğu, en azından bir süre, kenardan izlemekle yetinecektir.

Biliyorum ki, bu forum ortamlarında, ilk mesajını yazmadan önce senelerce bu ortamları okuyan insanlar bile var.

Ama tersi de olacaktır tabi. Ne dediğini bilmeden, ellerini sıvayıp, anlamadığı konularda olur olmaz, abuk sabuk yazanlar da çıkacaktır.

Ama öyleleri her halukarda çıkmıyor mu?

Onların önüne geçmek mümkün değil. Bizim konularımıza merakli kişilerin takip ettiği sitelerde yaptığımız tanıtımlar yoluyla burayı bulanların bir kısmı için de bu sorun geçerli olacaktır mesela.

Onlarla başa çıkmanın tek yolu dikkatli ve sıkı bir moderasyondan geçiyor.