Jump to content

Kendi Karısını Firavuna Nikahlayan Peygamber

somebody

Recommended Posts

Bakara suresi 130.uncu cümle

İbrahim’in milletinden sefihten başkası yüz çevirir mi? Andolsun ki biz onu dünyada seçtik ve o, ahirette de salihlerdendir.

Kuran'da allahın Salih kul dediği peygamberin İslam kaynaklarındaki hayatına bakalım mı?

İbrahim'in Sare adında karısı var. Çok güzel olduğu söyleniyor. Mısır'a geldiklerinde firavun bu Sare denen kadına aşık oluyor. İbrahim ise saraya yanaşabilmek için karısı sareyi kardeşi olarak tanıtıp Firavuna nikahlıyor.

Sonra bu İbrahim denen adam Hacer adında başka kadınla evlenip sareye lanetler savuruyor. Ulan kendi karını sen adamın koynuna soktun değil mi daha ne bağırıyorsun?

İbrahim bu yaptığı harekete karşılık  sarenin öfkesini üzerine çekmiş olmalı ki mısırdan sürülüyor.

Yeni karısı yada ex karısı Hacer ile birlikte bugunku Mekkeye yerleşiyorlar. Tabi orada insan falan yok. Zemzem dedikleri su kaynağıno görünce oraya yerleşmeye karar veriyorlar.

İşte Allah'ın Salih kulum dediği İbrahim böyle.

Tabiki ilk vukuatı değil bu. Sonra bu Salih kul İbrahim , Allah ile iddiaya girecek ve erkek çocuğu olmasına karşılık birini kesmeyi vaad edecek. Bahse girecek..

Ne kadar da Salih kulmuş.. preh preh preh

Konuyla ilgili basit bir kaynak burada ayrıntıları siz araştırın

https://www.cnnturk.com/yasam/hz-sare-kimdir-hz-sarenin-hayati-ve-ozellikleri-hz-sare-kiminle-evlidir

İşte İslam denen dinin arabın düzmece hikayelerinden derleme olduğu çok açıktır. Yanlız +18 ve hatta bazı yerlerde +22 öğeler içerir. Uyarması benden

Ben burada ahlaki duruma takılmıyorum. İslam hikayeleri bu şekilde bilinçli anlatılar içerir.

Gerekirse amaca ulaşmak için karınızı başkasının koynuna sokun , çocuğunuz üzerine kan pazarlığı bile yapın diyor.

İslam'ın ne kadar insanlık dışı kin ve öfke ile dolu olduğunu ,sevgi dini olmadığını gösterir.

Zaten kim en çok din ve ahlaktan bahsediyorsa en ahlaksız onlardır.

Çevrenizde de bakın ne kadar dinci var hepsi puştun önde gidedinir. Ahlakı kendilerine maske yaparlar.

https://islamansiklopedisi.org.tr/sare

Yukarıdaki bağlantıda göreceğiniz gibi hiçbir kaynağı olmayan atmasyon bir hikaye olduğu çok açıktır. İslam kaynakları yada yahudi kaynakları dediğime bakmayın. Kaynak neresi?

Kaynak din simsarlarının mabadıdır.

Daha İbrahim'in soyu hakkında ailesi hakkında tutarlı bir ortak bilgi yok.

3000 yıl önce yaşamış firavunların bile bugün soy ağaçları oluşturuluyor. Ve bu yapılırken bilimsel kanıtlar ortaya konuyor.

Ama daha Sare İbrahim'in karısı mı kız kardeşi mi sorusu dinciler arasında tartışmalı.

Öyle ise dinin neresine güveneceksiniz. Her konuda ihtilaf v, tartışma ,ayrılık yaşayan bu zihniyet size ne verebilir?

Yaşam rehberi mi?

Al sana yaşam rehberi.

Saraya yanaşmak için git karını Firavuna nikahla.

Menfaat elde etmek ve amacına ulaşmak için git karını bile başkasına nikahla.

Ohaaa

Farklı anlatılarda farklı şeyler söylenmiş. Kimisi Sare İbrahim'in karısıdır diyor kimisi ise kızkardeşi diyor.

Bu durum islamdaki iğrençliği , sapıklığı , alçaklığı ve hayvanlığı gözler önüne sermektedir.

Sare ve İbrahim hakkında anlatılanların ikisinin de doğru olduğunu varsaydığımızda korkunç bir tablo meydana geliyor.

Acaba İbrahim kızkardeşi Sare ile ilişkiye mi girdi. Hem karısı hem kızkardeşi olması buradan mı kaynaklanıyor?

Anlatılan olayların devamı ise bunu doğrular nitelikte. Olay tam bir sapkınlık ve rezalet.

Sare ile İbrahim'in çocukları olmuyor.

Neden?

Kızkardeşi olması nedeniyle olabilir mi?

Birinci derece kan bağı olması çocukların ölü doğmasına yada hiç döllenmemesine sebep olmuştur. Yada sakat doğup kısa sürede ölmelerine sebep olmuştur.

Anlaşıldığı gibi ensest ilişki adem ve Havva hikâyelerinde de geçmektedir ve bu ensest ilişki bir peygamber geleneği yani sünnettir.

İşte İslam'ın bilinçaltı edepsiz mesajları bunlardır.

İnsanlara sürekli bilinçaltından sapıklık kutsaldır mesajları veriyor.

Müslimanlar bu İbrahim ve ademi de kutsal olarak görmektedirler.

Aynı sapıklıkları tarikat yurtlarında imam hatiplerde yada müslümanın olduğu her yerde görmekteyiz. İşte sebebi bu!!!

15 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Bakara suresi 130.uncu cümle

İbrahim’in milletinden sefihten başkası yüz çevirir mi? Andolsun ki biz onu dünyada seçtik ve o, ahirette de salihlerdendir.

Kuran'da allahın Salih kul dediği peygamberin İslam kaynaklarındaki hayatına bakalım mı?

İbrahim'in Sare adında karısı var. Çok güzel olduğu söyleniyor. Mısır'a geldiklerinde firavun bu Sare denen kadına aşık oluyor. İbrahim ise saraya yanaşabilmek için karısı sareyi kardeşi olarak tanıtıp Firavuna nikahlıyor.

Sonra bu İbrahim denen adam Hacer adında başka kadınla evlenip sareye lanetler savuruyor. Ulan kendi karını sen adamın koynuna soktun değil mi daha ne bağırıyorsun?

İbrahim bu yaptığı harekete karşılık  sarenin öfkesini üzerine çekmiş olmalı ki mısırdan sürülüyor.

Yeni karısı yada ex karısı Hacer ile birlikte bugunku Mekkeye yerleşiyorlar. Tabi orada insan falan yok. Zemzem dedikleri su kaynağıno görünce oraya yerleşmeye karar veriyorlar.

İşte Allah'ın Salih kulum dediği İbrahim böyle.

Tabiki ilk vukuatı değil bu. Sonra bu Salih kul İbrahim , Allah ile iddiaya girecek ve erkek çocuğu olmasına karşılık birini kesmeyi vaad edecek. Bahse girecek..

Ne kadar da Salih kulmuş.. preh preh preh

Konuyla ilgili basit bir kaynak burada ayrıntıları siz araştırın

https://www.cnnturk.com/yasam/hz-sare-kimdir-hz-sarenin-hayati-ve-ozellikleri-hz-sare-kiminle-evlidir

İşte İslam denen dinin arabın düzmece hikayelerinden derleme olduğu çok açıktır. Yanlız +18 ve hatta bazı yerlerde +22 öğeler içerir. Uyarması benden

Madem dini  kaynaklardan hz ibrahimi anlatıyorsun o zaman tam doğrusunu anlat lafı eğip bükme.

Hz ibrahimin karısı Sare çok güzel bir kadındır.Mısıra girdiklerinde saraydan onu uzak tutmaya çalışır zira firavun güzel kadın düşkünüdür. Bir şekilde Sarenin güzelliği sarayın kulağına gider Firavun onu çağırtır.Hz İbrahim karısına derki beni kardeşin olarak tanıt.Eğer kocası olduğunu söyleseydi Firavun güzel Sare’ye sahip olmak için kocasını  öldürtürdü ve ömrünün sonuna kadar firavunun hareminde kalabilirdi.Sareyi çok beğenen firavun kardeşi bildiği İbrahim’e çok iyi davranmış kardeşi karşılığında topraklar zenginlikler vadetmişti.Kendi kızı haceri de Sare’ye hizmetçi vermişti.(Firavun ve firavun zihniyetlilerin kadına verdiği değer)

Hz İbrahim ve Sare dua edip bu zalimden kurtulmak için Allahtan yardım dilemiş .Allah Sarenin yanına bir melek göndermiş.Firavun Sare’ye yanaşmaya çalışınca nefesi kesilmiş belkide ölmek üzere iken Sare dua etmiş Allahım bu burada ölürse suçu bana kalır demiştir.Bunun üzerine firavun, nefesi düzelince bir daha Sare’ye yanaşmaya kalkar tekrar nefesi kesilir.Aynı şey 3 sefer olunca Firavun anlar biraz da korkar.Bana bir şeytan getirmişsiniz alın bunu haceri de yanına verin terketsin burayı der.

Hz İbrahim’e bir çocuk veremeyen Sare ,peygamber soyunun devam etmesi için kocasının Hacer ile evlenmesini ve çocuk sahibi olmasını ister.Hz İbrahim çocuk sahibi olmak için bir coşku ile kurban keseceğini söyler sonra unutur.Tabii Allah kendine verilen sözü unutmaz ve ona hatırlatır.Hz ibrahim çok pişmandır ama yapacak birşey yoktur.Tabiki bu onun sınavıdır tabiki Allah buna izin vermeyecektir.

En tehlikeli yalan yarısı doğru olandır.Sen tamda bu işi yapıyorsun içinden işine geleni alıp lafı canın istediği yere çeviriyorsun .Bunlar senin anlayışınla algılanabilecek konular değil.Sen bu kadar incelik bilmiyorsun. Bunu hakaret olarak algılama  bir tespittir ,kusura da bakma ama Kaba ,küstah ve zalim birisin.Sen Fikir anlatmıyorsun düşmanlık kusuyorsun 

34 dakika önce, Hami yazdı:

Madem dini  kaynaklardan hz ibrahimi anlatıyorsun o zaman tam doğrusunu anlat lafı eğip bükme.

Hz ibrahimin karısı Sare çok güzel bir kadındır.Mısıra girdiklerinde saraydan onu uzak tutmaya çalışır zira firavun güzel kadın düşkünüdür. Bir şekilde Sarenin güzelliği sarayın kulağına gider Firavun onu çağırtır.Hz İbrahim karısına derki beni kardeşin olarak tanıt.Eğer kocası olduğunu söyleseydi Firavun güzel Sare’ye sahip olmak için kocasını  öldürtürdü ve ömrünün sonuna kadar firavunun hareminde kalabilirdi.Sareyi çok beğenen firavun kardeşi bildiği İbrahim’e çok iyi davranmış kardeşi karşılığında topraklar zenginlikler vadetmişti.Kendi kızı haceri de Sare’ye hizmetçi vermişti.(Firavun ve firavun zihniyetlilerin kadına verdiği değer)

Hz İbrahim ve Sare dua edip bu zalimden kurtulmak için Allahtan yardım dilemiş .Allah Sarenin yanına bir melek göndermiş.Firavun Sare’ye yanaşmaya çalışınca nefesi kesilmiş belkide ölmek üzere iken Sare dua etmiş Allahım bu burada ölürse suçu bana kalır demiştir.Bunun üzerine firavun, nefesi düzelince bir daha Sare’ye yanaşmaya kalkar tekrar nefesi kesilir.Aynı şey 3 sefer olunca Firavun anlar biraz da korkar.Bana bir şeytan getirmişsiniz alın bunu haceri de yanına verin terketsin burayı der.

Hz İbrahim’e bir çocuk veremeyen Sare ,peygamber soyunun devam etmesi için kocasının Hacer ile evlenmesini ve çocuk sahibi olmasını ister.Hz İbrahim çocuk sahibi olmak için bir coşku ile kurban keseceğini söyler sonra unutur.Tabii Allah kendine verilen sözü unutmaz ve ona hatırlatır.Hz ibrahim çok pişmandır ama yapacak birşey yoktur.Tabiki bu onun sınavıdır tabiki Allah buna izin vermeyecektir.

En tehlikeli yalan yarısı doğru olandır.Sen tamda bu işi yapıyorsun içinden işine geleni alıp lafı canın istediği yere çeviriyorsun .Bunlar senin anlayışınla algılanabilecek konular değil.Sen bu kadar incelik bilmiyorsun. Bunu hakaret olarak algılama  bir tespittir ,kusura da bakma ama Kaba ,küstah ve zalim birisin.Sen Fikir anlatmıyorsun düşmanlık kusuyorsun 

Ne kaynağından bahsediyorsun. Senin dini kaynağın arabın uydurmadır diyorum. Ama ne uydurma. İşte böyle sapıkça şeyler uydurup yazmış. Sen bunlara kaynak mı diyorsun.

İbrahimi ateşten koruyan allah neden İbrahim'in karısını koruyamamış. Ve İbrahim ateşten korkmayan İbrahim...neden firavundan çekinmiş.

Her tarafı yalan , sapıklık ve iğrençliktir.

Kutsal diye anlatılan hikayeler ibrahimin kız kardeşiyle ilişki yaşadığını gösterir. Bunu kıvırıp sıvayamazsın.

• Thanks 1

Müslümanlar tam bir yalan makinası olarak çalışmaktadır.

İbrahim Sare konusunu sıvamak için de bir çok yalanlar söylüyorlar.

Yok efendim İbrahim Sareyi korumak için kardeşim demiş. Yoksa Sare dul bir kadınmış.

Bak bak sen. Peki çocuğu olmadığını kısır olduğunu nereden iddia ediyor. Demek ki İbrahim kardeşim dediği dul kadın ile defalarca cinsel ilişki yaşamış. Çok kez denemiş ki çocuğu olmadığına karar vermiş.

İslam'ın tüm anlatıları sapıklık içerir. Çöldeki vahşeti ve sapkınlığı vicdan yaparak anlatır.

İnsanlara böyle sapık ve ahlaksız hikayeler ile bilinçaltı mesajları verir.

Kuran'da İnek bölümü 260'ıncı cümlede şöyle yazılmış.

Bakara 260:

İbrâhim “Rabbim! Ölüleri nasıl diriltiyorsun, bana göster!” deyince, rabbi “Yoksa inanmıyor musun?” demişti. O “Hayır inanıyorum, fakat kalbim tam kanaat getirsin diye” cevabını verdi. Rabbi “Kuşlardan dört tane al, onları kendine alıştır, sonra (parçalayıp) her bir tepeye onlardan bir parça bırak, sonra onları çağır. Koşarak sana gelecekler ve şunu bil ki, Allah hep galiptir ve hikmet sahibidir” buyurdu.

Komik olan şu ki İbrahim peygamber olduğu halde allahtan mucize istiyor. Yani tam inanmıyor. Öyleyse biz ne yapalım ve nerden bilelim muhammed elçi mi değil mi?

Büyük bir palavra olma olasılığı benim açımdan daha yakın.

• 3 hafta sonra...

Ben Türk kökenliyim,

Karısını firavuna kardeşim diye tanıtıp nikahlayan ibrahim benim atam değil.

Putuyla iddiaya girip , kaybedince Çocuğunu kesmeye götüren ibrahim kutsalım değil.

Ensest üremeyi kutsal sayan adem ve havva ailesi benim kökenim değil.

Kutsal ruh ile ilişki yaşadığını söyleyen meryem benim anam değil.

Ben turan soyundanım.

Bunlar mit, yani birileri bir şeyler uydurmuş ve bunlar zamanla allanıp budaklanmışlar. Bu şahısların gerçekten yaşadıklarını ve bu akla ziyan olayların bu şekilde vukuu bulduğunu da düşünmüyorum. Bir kadın varmış..mış, adı Sare imiş, çok güzelmiş...miş, Fıravun Sareyi becermeye çalışırken nefesi kesilmiş..miş... falan filan. İbrahim komşusu ile konuşur gibi tanrıyla konuşuyormuş..muş. Masal kıvamında uyduruktan teyyareler bunlar.

• 3 hafta sonra...

Orta Doğulu Sami ırkının olduğu her yerde bir tuhaflık ve çelişki vardır. Kendi karısını Firavun'a peşkeş çeken zat, İbrani peygamberi Hz. İbrahim'dir(Avraham). Firavun, peygamberden çok daha dürüstmüş. Hikayenin aslı Tevrat'a dayanıyor. Siyonist İslam, bu sapıklığı da onaylıyor.. İbrani İbrahim, bildiğin muhabbet tellalıymış. 

İbrahim ile Sare, dolandırıcılardı. Çeşitli katakullilerle dönemin en büyük uygarlığı Mısır'a sızdılar. Firavun, bunların pisliklerini fark edince ülkeden kovuldular ve utanmadan yüzyıllar boyunca bu durumdan mağduriyet yarattılar.