Jump to content

Filistin İle İlgili

Dummy

Recommended Posts

İsraili savunanların savunma nedenlerini rica edebilir miyim?

Katletmeyi normalleştirmek bazı insanlar için normaldir. Dikkat ettiyseniz İsraili savunanların hiçbir gerekli amacı yok. Benim için sadece dikkat çekmeye çalışıyorlar ve başarıyorlar. 

Biliyorum çok klasikleştiğini ama haksızın yanında olabilmek için inancınızın bir önemi yok. Ve lütfen şu kolayı alıp sokağa döken ve dükkanlara zarar veren insanlardan bahsetmeyin. Çünkü kafası az da çalışan biri için bile bu aptallık.  

israili niye savunalim?savunalicak yani yok.adamlar tam dinci.müslümanlardan bile daha çok dinlerine bağlilar.tanrının kendilerine vaad ettiği topraklari almak için tanri adina savasiyorlar.karsi tarafta tanri için savastiğini söylüyor.durum abesle iştigal.ikiside tanri için savasiyor.tanri olsa ikisinede resti çekerdi heralde bu insanlik dişi eylemlerize beni niye kariştiriyorsuz diye.

insanlar bu israili ateist filan saniyor.orasi da ayri bir komedi.

Ben İsrail'i desteklemiyorum ve zaten tüm vasat esmer çoğunluğun (ateist, teist ya da ideolojik ve teolojik bakışın da ötesinde) dünyaya bela olduğunu düşünüyorum. 

Bana esmer ağırlıklı popülasyona sahip huzurlu, gelişmiş, güçlü bir toplum gösterebilir misiniz? "Neden sarışın/kumral popülasyonların daha yoğun olduğu ülkeler daha gelişmiş, huzurlu ve hatta güçlüdür?" Bunu hiç düşündünüz mü?

Swarm behaviour olgusuyla açıklanabilen ve kendi fenotipinden bağımsız (yani sarışın/kumral da olsan, esmer de olsan) daima çoğunluğun fenotipi olan vasat esmerleri savunma güdünü sorgulayabildin mi?

Örneğin Ukrayna'da savaş varken sesiniz neden çıkmıyordu? Şimdi mi haksızlık yapılıyor? Ukrayna'ya savaş açan Rusya değil de bir Arap ülkesi olsaydı da bu tavrın değişir miydi?

İşte bunları sorgulayın ve neden vahşi insanlara düşman olunduğunu ancak yine de ne hikmetse sadece onlara karşı birileri tavır aldığında neden bu kadar kavga kıyamet koptuğunu ve onların ölümüne savunulduğunu sorgulayıp gerçeği görmeye çalışın.

Mesela analojik konuşuyorum kedilerle köpekler de insan kılığına girip birbiriyle savaşıyorlar hem de bu savaşanlar insan olmalarına rağmen ancak kedin veya köpeğin yoksa bu senin davan değildir. İnsan kendi doğasıyla ilişkisiz ideolojileri benimsediğinde ümmet ideolojisini insanlık gibi pazarlayabiliyor. 

2 saat önce, Dummy yazdı:

kafası az da çalışan biri için bile bu aptallık

Sende yukarıda açıkladıklarımı düşünebilecek yetiler olsa zaten o fotoğraf karelerine yansıyan kucakta taşınan çocukların yine Gazze'deki alçak bazı zümreler tarafından ailelerinden kaçırılarak savaş alanına zorla getirip kendilerine siper ettiklerini ve objektiflere yansırlarken de duygu sömürüsü yaparak onları kucaklarına alıp koşturduklarını ve kendilerini aklama çabalarını anlar ve gerekeni yaparsın. İşte İsrail askerlerinin ve ABD'nin bu alçakları görüp dünya ile paylaşmaması için de pek çok sebep var çünkü çoğunluk anladığını kopyalayan özelliklere sahipler ve bunu da gizlemek gerekiyor ancak burada hepiniz az biraz daha sağlıklı düşünmeye daha meyilli insanlar olduğunuzdan ben bir sakınca görmedim.

Anlayacağınız şekilde Gazze de tıpkı Türkiye gibi tek vücut değil ve orada da kutuplaşmış ve birbirlerine çocuklarını kaçırabilecek kadar düşman olan insanlar var. Sen de o fotoğraflara bakıp Gazze'ye ve oradaki tüm insanlara yardım peşindesin. Bunları anlayamadığın için utanman gereken yine sensin. Bunlara sebep olanlara öyle bir öfke duy ki onları eline geçirdiğinde bir taraflarını fare deliği haline getirmek için sebeplerin olsun. İşte ben onlara bu seviyede düşmanım ve İsrail'in az da olsa normal zamanlarda da fazlaca yaşanan bu zorbalığa biraz müdahale etmeleri sebebiyle hak, adalet yerini buluyor diye düşünüyorum.

images?q=tbn:ANd9GcQd4J42X7Kd724jPxpxJ22

Benim kıstasım masum siviller. Sivil insanları doğrudan hedef alanların nesini savunacaksın?

Bunlar bildiğin terörist, çünkü teröristler kendi davaları uğruna masum insanları katletmekten, onları kalkan olarak kullanmaktan veya rehine almaktan çekinmezler. Şimdi geldik, zurnanın "Zaaart" dediği yere. Hal böyle iken iki tarafın kıçına tekmeyi vurmak lazım aslında.

On 24.12.2023 at 21:01, kavak yazdı:

Benim kıstasım masum siviller. Sivil insanları doğrudan hedef alanların nesini savunacaksın?

Bunlar bildiğin terörist, çünkü teröristler kendi davaları uğruna masum insanları katletmekten, onları kalkan olarak kullanmaktan veya rehine almaktan çekinmezler. Şimdi geldik, zurnanın "Zaaart" dediği yere. Hal böyle iken iki tarafın kıçına tekmeyi vurmak lazım aslında.

Sana katıldığım nadir düşüncelerden biri :) 

On 24.12.2023 at 20:03, Aang yazdı:

Sende yukarıda açıkladıklarımı düşünebilecek yetiler olsa zaten o fotoğraf karelerine yansıyan kucakta taşınan çocukların yine Gazze'deki alçak bazı zümreler tarafından ailelerinden kaçırılarak savaş alanına zorla getirip kendilerine siper ettiklerini ve objektiflere yansırlarken de duygu sömürüsü yaparak onları kucaklarına alıp koşturduklarını ve kendilerini aklama çabalarını anlar ve gerekeni yaparsın. İşte İsrail askerlerinin ve ABD'nin bu alçakları görüp dünya ile paylaşmaması için de pek çok sebep var çünkü çoğunluk anladığını kopyalayan özelliklere sahipler ve bunu da gizlemek gerekiyor ancak burada hepiniz az biraz daha sağlıklı düşünmeye daha meyilli insanlar olduğunuzdan ben bir sakınca görmedim.

Anlayacağınız şekilde Gazze de tıpkı Türkiye gibi tek vücut değil ve orada da kutuplaşmış ve birbirlerine çocuklarını kaçırabilecek kadar düşman olan insanlar var. Sen de o fotoğraflara bakıp Gazze'ye ve oradaki tüm insanlara yardım peşindesin. Bunları anlayamadığın için utanman gereken yine sensin. Bunlara sebep olanlara öyle bir öfke duy ki onları eline geçirdiğinde bir taraflarını fare deliği haline getirmek için sebeplerin olsun. İşte ben onlara bu seviyede düşmanım ve İsrail'in az da olsa normal zamanlarda da fazlaca yaşanan bu zorbalığa biraz müdahale etmeleri sebebiyle hak, adalet yerini buluyor diye düşünüyorum.

images?q=tbn:ANd9GcQd4J42X7Kd724jPxpxJ22

Anlamadım. Ben niye utanması gereken kişi oluyorum? Filistini savunduğum için mi?

On 24.12.2023 at 18:33, Röpteşambırlı Uzaylı yazdı:

israili niye savunalim?savunalicak yani yok.adamlar tam dinci.müslümanlardan bile daha çok dinlerine bağlilar.tanrının kendilerine vaad ettiği topraklari almak için tanri adina savasiyorlar.karsi tarafta tanri için savastiğini söylüyor.durum abesle iştigal.ikiside tanri için savasiyor.tanri olsa ikisinede resti çekerdi heralde bu insanlik dişi eylemlerize beni niye kariştiriyorsuz diye.

insanlar bu israili ateist filan saniyor.orasi da ayri bir komedi.

Haklısın kanki :)

Şavası bilen şavaşmaz demiş büyük komutanlar

yahudilere toprakları zorla mı sattı Filistinliler 

israil çık deyince haksız mı 

asıl sebep son harekat hamasın füzeler ile İsrail’e saldırması sonucu başladı 

pkk eylem eylem yapınca tsk Irak’a girmiyor mu 

savaş çıkarırsan sivil halkı canlı kalkan olarak kullanırsan ne olmasını bekliyorsun 

son olarak İngilizler ile işbirliği yaparak Osmanlı yı sırtından vuran Araplar ve filistinler in yaptıkları hakkında sen ne düşünüyorsun 

Filistinli birisi Hamas füzeleri İsrail’e giderken tekbir getirerek canlı yayın yapıyor 

daha sonra da İsrail evini bombalamaya başlayınca ağlıyor şehadet getirmek bile aklına gelmiyor bu konuda ne düşünüyorsun 

On 24.12.2023 at 18:05, Dummy yazdı:

İsraili savunanların savunma nedenlerini rica edebilir miyim?

Katletmeyi normalleştirmek bazı insanlar için normaldir. Dikkat ettiyseniz İsraili savunanların hiçbir gerekli amacı yok. Benim için sadece dikkat çekmeye çalışıyorlar ve başarıyorlar. 

Biliyorum çok klasikleştiğini ama haksızın yanında olabilmek için inancınızın bir önemi yok. Ve lütfen şu kolayı alıp sokağa döken ve dükkanlara zarar veren insanlardan bahsetmeyin. Çünkü kafası az da çalışan biri için bile bu aptallık.  

Niye İsrail'i savunalim , asıl sen cevap ver niye ölüler arasında ayrimcilik yapıyorsun. Arapistan Yemen'de yıllardır ambargo uyguluyor çocukların ölmesine sebep oluyor  hani tepki?

Çin Uygur Türklerine ambargo uyguluyor , hani tepki?

Ahmak müslüman kuduste yine hristiyan Batı'nın gazına gelip İsrail'e cemkiriyor. Kudüs senin için değil hristiyan bati için değerlidir. Anlaman çok zor olsa da belki bir umut olur diye yazdım.

1 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Niye İsrail'i savunalim , asıl sen cevap ver niye ölüler arasında ayrimcilik yapıyorsun. Arapistan Yemen'de yıllardır ambargo uyguluyor çocukların ölmesine sebep oluyor  hani tepki?

Çin Uygur Türklerine ambargo uyguluyor , hani tepki?

Ahmak müslüman kuduste yine hristiyan Batı'nın gazına gelip İsrail'e cemkiriyor. Kudüs senin için değil hristiyan bati için değerlidir. Anlaman çok zor olsa da belki bir umut olur diye yazdım.

Lafım sana değil zaten. Atlama.

Savunanların nedenlerini almak istedim. Yani konuyla bir ilgin yok senin.

Ve çarpıtmayı çok seviyorsun sanırım. Burada filistini savunuyorum. Yazdığın diğer milletleri savunmadığımın bir kanıtı mı var sende?

4 saat önce, Dummy yazdı:

Lafım sana değil zaten. Atlama.

Savunanların nedenlerini almak istedim. Yani konuyla bir ilgin yok senin.

Ve çarpıtmayı çok seviyorsun sanırım. Burada filistini savunuyorum. Yazdığın diğer milletleri savunmadığımın bir kanıtı mı var sende?

Evet kanıtı var. Bir tek söz bile etmezsiniz arapistana , hadi hac ve umreyi boykot edin. Kabe işgal altında hac farz değil , Araplara para kaptırmayın bu iş vahhabilerin ticaretine döndü desenize.

TV ekranlarında her akşam göremiyorum yemen katliamini. Neden?

2 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Evet kanıtı var. Bir tek söz bile etmezsiniz arapistana , hadi hac ve umreyi boykot edin. Kabe işgal altında hac farz değil , Araplara para kaptırmayın bu iş vahhabilerin ticaretine döndü desenize.

TV ekranlarında her akşam göremiyorum yemen katliamini. Neden?

Kardeşim göremiyorsan bu benim suçum mu? Nerenden dinliyorsun beni anlamıyorum ki

Ben sana "yazdığın diğer milletleri savunmadığımın bir kanıtı mı var sende?" diyorum. Sende bana haberlerden bahsediyorsun

??