Jump to content

Hayatın amacı nedir? Mantıklı bir amaç söyler misiniz?

Dummy

Recommended Posts

Ölümden kaçmaktır..

Yeterince mantıklı geldi mi sana.

Yoksa şöyle mı desem beğenirsin,

Arap tanrısına, onun meleklerine, peygamberlerine, kadere kısmete, hayra şerre , herşeyin ondan geldiğine falan fistan kayıtsız şartsız iman etmek, inanmak. Fissssssss. Tanrı hava kaçırıyor.

Bak hayat ölümün zıttidir. Gece gündüz, siyah ve beyaz gibi. Amaç belli hayat için. Ölümden uzak durmak. Ona tamamen yenilmemek. 

Herşey tamamen yok olsa bile bir yolunu bulup ortaya çıkabiliyor. Hayat bu evrende çok yaygın olmalı, bu evrenin bir parçası gibi.Evren onsuz olamıyor belliki. 

Belki bir zamanlar komşumuz Marsta vardı, belki uydu europa da var. Komşu yıldız sistemimizde, proxima cen de var. Kimbilir hayat bu evrenin nerelerinde neler yapıyor. Oradan oraya geziyor olabilir. Hayatın bir amacı da gezmek.

• Thanks 1
  • Haha 1

3 saat önce, Dummy yazdı:

Hayatın amacı nedir? Mantıklı bir amaç söyler misiniz?

Beş milyar yıllık dunyada ilk kez var olmuşsun ama öyle bir soru soruyorsun ki , sanki üç bin kere dünyaya gelmis gibi.

Ilk kez insan olabilmenin tadını çıkart, hayatının ipotek altına alinmasina karşılık sana evrenin sırlarını vermek isteyenlere aldanma.

4 saat önce, Deadanddark yazdı:

Ölümden kaçmaktır..

Yeterince mantıklı geldi mi sana.

Yoksa şöyle mı desem beğenirsin,

Arap tanrısına, onun meleklerine, peygamberlerine, kadere kısmete, hayra şerre , herşeyin ondan geldiğine falan fistan kayıtsız şartsız iman etmek, inanmak. Fissssssss. Tanrı hava kaçırıyor.

Bak hayat ölümün zıttidir. Gece gündüz, siyah ve beyaz gibi. Amaç belli hayat için. Ölümden uzak durmak. Ona tamamen yenilmemek. 

Herşey tamamen yok olsa bile bir yolunu bulup ortaya çıkabiliyor. Hayat bu evrende çok yaygın olmalı, bu evrenin bir parçası gibi.Evren onsuz olamıyor belliki. 

Belki bir zamanlar komşumuz Marsta vardı, belki uydu europa da var. Komşu yıldız sistemimizde, proxima cen de var. Kimbilir hayat bu evrenin nerelerinde neler yapıyor. Oradan oraya geziyor olabilir. Hayatın bir amacı da gezmek.

Ölümden kaçmaktır öyle mi? Kaçabiliyor musun bari :)

Her konumda İslam ile ilgili bir şey yazman çok saçma. Halbuki konumun islamla hiçbir ilgisi yokken 

Hayatının amacı gezmekse sana iyi eğlenceler.

2 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Beş milyar yıllık dunyada ilk kez var olmuşsun ama öyle bir soru soruyorsun ki , sanki üç bin kere dünyaya gelmis gibi.

Ilk kez insan olabilmenin tadını çıkart, hayatının ipotek altına alinmasina karşılık sana evrenin sırlarını vermek isteyenlere aldanma.

Sorum gayet mantıklı. Cevabın için teşekkürler

49 dakika önce, Dummy yazdı:

Ölümden kaçmaktır öyle mi? Kaçabiliyor musun bari :)

Her konumda İslam ile ilgili bir şey yazman çok saçma. Halbuki konumun islamla hiçbir ilgisi yokken 

Hayatının amacı gezmekse sana iyi eğlenceler.

Kişisel hayatlardan bahsetmiyorum, genel anlamda hayattan yaşamdan söz ediyorum. Yinede ortak şeyler hep aynı.

Ölümden kaçış devam ediyor elbette. Milyarlarca yıl boyunca yaşam devam etti ,ediyor. Hayat seyehat etmeyi sever , ikinci amaç da budur. Gezegenimizin her noktasına yayılmış durumda. Öyle ki hiç olmaz denilen yerde hayat çıkıyor.

Seyehat derken kastettiğim buydu.

Hayatın amacını teğet geçiyorum, çünkü esas olan bireyin/canlının kendisidir. Gerisi teferruat.

Bu yaşa geldim ve hayatın bana öğrettiği tek şey şu oldu: Sağlıklı olabildiğim ve huzurlu yaşayabildiğim zaman dilimleri. Bu zaman dilimleri düzenli ve uzun ömürlü olmuyor. Araya sürekli bir zımbırtı giriyor ve keyfim bozuluyor. Kimi zaman sağlığım yan çiziyor, kimi zaman insanların bir hiç uğruna saçma sapan eylemleri biramı keyifle içmeme mani oluyor.

On 24.12.2023 at 22:06, Kafir İmam yazdı:

Yaşamdan bu kadar kolay sikildiysan kendine bir amaç bul. Ama bu amacın içinde başkalarını zorlamak , tehdit etmek olmasın.

Hayattan bu kadar sikildiysan git bilim ile uğraş belki topluma faydan olur.

Hayattan sıkıldığımı nasıl çıkardın ya? şaka mısın sen?

Başkalarını zorlamıyorum ve tehdit de etmiyorum ayrıca.

Topluma fayda konusunda kendini de düşün derim.

33 dakika önce, Dummy yazdı:

Hayattan sıkıldığımı nasıl çıkardın ya? şaka mısın sen?

Başkalarını zorlamıyorum ve tehdit de etmiyorum ayrıca.

Topluma fayda konusunda kendini de düşün derim.

Dünyaya geleli 50 yıl olmamış amayasamin amacını sorguluyorsun da ondan. Beş milyar yıllık dunyada şu kısa hayat seni bu kadar düşünmeye sevkettiyse baya canın sıkılmış demektir.

Daha kolay yolu var. Cennete git. Anladın sen onu. Nasıl olsa imanin gereği gideceğine inanıyorsun.. hiç durma.

Hayatın amacı doğuştan gelen iyi ve kötü özelliklerimizin ötesine geçebilmek 

potansiyeline ulaşmak

türün devamlılığı ve besin zincirindeki üstünlüğü vb

anan baban seni allah rızası için hayata getirdiyse de bu işi nasıl yaptılar 

şehvetleri nasıl uyandı 

hormonlar vücudun da bu hormonlar nasıl ve ne için salgılanır 

bunu evrim mi sağladı yoksa allah mı şehvetlerini uyandırdı 

seni bu dünyaya hormonları ve ilkel dürtüleri sonucu evrim sayesinde mi getirdiler 

yoksa haşa bu işi allah mı yaptırdı

bu hormonlar ve ilkel dürtüler ne için var ise işte hayatın amacı budur 

sonraki nesillerde bu sayede hayata gözlerini açacak ve kendilerinden sonraki nesilleri bu yolla meydana getirecek 

11 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Dünyaya geleli 50 yıl olmamış amayasamin amacını sorguluyorsun da ondan. Beş milyar yıllık dunyada şu kısa hayat seni bu kadar düşünmeye sevkettiyse baya canın sıkılmış demektir.

Daha kolay yolu var. Cennete git. Anladın sen onu. Nasıl olsa imanin gereği gideceğine inanıyorsun.. hiç durma.

Boş yapıyorsun