Jump to content

Kılıçdaroğlu 38 Şeriatçı Vekili neden meclise soktu?

Aydınlanma

Recommended Posts

Politikayı, siyasî partileri konuşmayı, bu meseleleri düşünmeyi hâlâ başarabilenler, hangi motivasyonla başarıyorlar merak ediyorum. Ben ilgimi kaybetmiş durumdayım.

Türkiye'de parlamenter sistem resmen bitti, onun yerine, "Cumhurbaşkanı" adı verilen bir kişinin "Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi" adı verilen "ferman"larla ülkeyi tek başına yönettiği bir sisteme geçildi.

Hatırlatmak isterim ki, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimi 2028 yılında!

Yani, 5 yıl sonra!!

Ve 5 yıl sonra yapılacağı bize vaad edilen bu seçim, 2 turlu olacak. Bu seçimi kazanmak için, (ya birinci turda ya da ikinci turda) mutlaka ama mutlaka % 50 + 1 oy almak ZORUNLU...

Bilmem, neden şu anda hiçbir heyecanımın olmadığını anlatabildim mi??

Kılıçdaroĝlu RTE´ye bir şeyler vermedi, bilakis RTE ne yaptıysa, Kılıçdaroĝlu da onu yaptı.

Yani %50+ çoĝunluĝu elde edebilmek için her kesime yöneldi. AKP´ye küskünlerle beraber olma yoluna gitti. Bunun etik/doĝru olup olmadıĝı elbette tartışılır ancak siyaset bazen birbirilerine olmadık küfür ve hakaret edenleri bile aynı cenahta birleştirebiliyor. Mesela Bahçeli daha önce RTE´ye demediĝini bırakmamıştı (hepsi kayıt altında). Sonra tüm o türkürdüklerini yalamak zorunda kaldı ve RTE´ye yeniden hayat verdi. Bahçeli olmasaydı, RTE´nin siyasi kariyeri çoktan bitmişti.

Dipnot: RTE/AKP Hizbollah´ı meclise soktu, bunu konuşan pek yok.

10 saat önce, hayna yazdı:

Hatırlatmak isterim ki, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçimi 2028 yılında!

Yani, 5 yıl sonra!!

Ve 5 yıl sonra yapılacağı bize vaad edilen bu seçim, 2 turlu olacak. Bu seçimi kazanmak için, (ya birinci turda ya da ikinci turda) mutlaka ama mutlaka % 50 + 1 oy almak ZORUNLU...

Bilmem, neden şu anda hiçbir heyecanımın olmadığını anlatabildim mi??

5 sene az bir zaman deĝil ve bu süreçte her şey olabilir.

RTE, KK ve Bahçeli. Bunların yaşı 70-75 civarında. Bunlardan en az birisi o günü göremeyecek. Belki de hepsi; kimbilir.

7 saat önce, kavak yazdı:

Kılıçdaroĝlu RTE´ye bir şeyler vermedi, bilakis RTE ne yaptıysa, Kılıçdaroĝlu da onu yaptı.

Yani %50+ çoĝunluĝu elde edebilmek için her kesime yöneldi. AKP´ye küskünlerle beraber olma yoluna gitti. Bunun etik/doĝru olup olmadıĝı elbette tartışılır ancak siyaset bazen birbirilerine olmadık küfür ve hakaret edenleri bile aynı cenahta birleştirebiliyor. Mesela Bahçeli daha önce RTE´ye demediĝini bırakmamıştı (hepsi kayıt altında). Sonra tüm o türkürdüklerini yalamak zorunda kaldı ve RTE´ye yeniden hayat verdi. Bahçeli olmasaydı, RTE´nin siyasi kariyeri çoktan bitmişti.

Dipnot: RTE/AKP Hizbollah´ı meclise soktu, bunu konuşan pek yok.

Kılıçdaroğlu ajandır.

38 Eski AKPliyi hemde suç işlemiş ve yargılanması gereken adamı, Anayasayıdeğiştirecek çoğunluğu RTR ye verebilmek için yaptı. 

Kendini de zorla aday yapıp seçimi bile isteye kaybetti.

Seçimden sonra gayet mutlu olduğuna dikkat edin.

Ayrıca Muharrem İNCE meclise girip Anayasa değişimine engel olmasın diye sex montajı yaptı adama.

Peki niye? Çünkü Kılıçdaroğlu Ermenidir ve hristiyandır.

Dersim Harekatı ile öldürülenler arasında Ermeni ve kendi ailesinden insanlar vardı.

Biz millet olarak Ermeni isyanını bastırıp onları kovduğumuz için, Kılıçdaroğlu bizi düşman olarak görüyor. 

Ve bizden intikam almak için ülkemizi parçalamak, işgal ettirmek için elinden geleni yapıyor.

Ülkede şuan 20 Milyon Kaçak var.

Kılıçdaroğlu bi kere bunlara karşı miting yaptı mı? Halkı işgale direnmeye davet etti mi?

Bu adam bi ajan.

11 saat önce, Aydınlanma yazdı:

Kılıçdaroğlu ajandır.

38 Eski AKPliyi hemde suç işlemiş ve yargılanması gereken adamı, Anayasayıdeğiştirecek çoğunluğu RTR ye verebilmek için yaptı. 

Kendini de zorla aday yapıp seçimi bile isteye kaybetti.

Seçimden sonra gayet mutlu olduğuna dikkat edin.

Ayrıca Muharrem İNCE meclise girip Anayasa değişimine engel olmasın diye sex montajı yaptı adama.

Peki niye? Çünkü Kılıçdaroğlu Ermenidir ve hristiyandır.

Dersim Harekatı ile öldürülenler arasında Ermeni ve kendi ailesinden insanlar vardı.

Biz millet olarak Ermeni isyanını bastırıp onları kovduğumuz için, Kılıçdaroğlu bizi düşman olarak görüyor. 

Ve bizden intikam almak için ülkemizi parçalamak, işgal ettirmek için elinden geleni yapıyor.

Ülkede şuan 20 Milyon Kaçak var.

Kılıçdaroğlu bi kere bunlara karşı miting yaptı mı? Halkı işgale direnmeye davet etti mi?

Bu adam bi ajan.

Birçok kişi öteden beri bu adamın gerçek yüzünü gizlediğini iddia ederdi. Ben ise emin olamıyordum, daha doğrusu kendimce karar veremiyordum. Fakat bu adamın samimi birisi olmadığına artık ikna olmuş durumdayım.

Şu anda bir siyasi mevta olmasına rağmen, çekip gitmiyor. Partinin (veya hareketin) önünü açmaya fırsat tanımak istemiyor. Partiyi, dar bir ekiple birlikte gasp etmiş gibi davranıyor. Bugün daha iyi anlaşılıyor ki; geleneksel, kemikleşmiş bir oyu, tabanı olan CHP'yi, bu adam ve ekibi kendi çiftlikleri haline getirmişler... Kendi keyifleri de gayet iyi görünüyor.

Dediğin gibi, seçimden bir gün sonra, kameralar karşısındaki o gamsız, (hatta neşeli) hali bile bu adam hakkında ipucu veriyor! Ben de senin gibi, bu şahsın çıkarcı bir sahtekar olduğunu düşünüyorum şu anda.

• Like 2

3 saat önce, hayna yazdı:

Birçok kişi öteden beri bu adamın gerçek yüzünü gizlediğini iddia ederdi. Ben ise emin olamıyordum, daha doğrusu kendimce karar veremiyordum. Fakat bu adamın samimi birisi olmadığına artık ikna olmuş durumdayım.

Şu anda bir siyasi mevta olmasına rağmen, çekip gitmiyor. Partinin (veya hareketin) önünü açmaya fırsat tanımak istemiyor. Partiyi, dar bir ekiple birlikte gasp etmiş gibi davranıyor. Bugün daha iyi anlaşılıyor ki; geleneksel, kemikleşmiş bir oyu, tabanı olan CHP'yi, bu adam ve ekibi kendi çiftlikleri haline getirmişler... Kendi keyifleri de gayet iyi görünüyor.

Dediğin gibi, seçimden bir gün sonra, kameralar karşısındaki o gamsız, (hatta neşeli) hali bile bu adam hakkında ipucu veriyor! Ben de senin gibi, bu şahsın çıkarcı bir sahtekar olduğunu düşünüyorum şu anda.

İyi ki varsınız hocam. 

Seçimden sonra bi kız "bu son seçimdi son şanstı"deyip intihar etti.

Peki Kılıçdaroğlu ne dedi "hayat bi nehir gibi akıyor".

Nasıl cani nasıl vicdansız köpek olduğunu görün lütfen bu adamın. 

Orduya, eminiyete, mite sızan amerika işini garantiye alıp CHP ye de sızdı. 

Kılıçdaroğlu amerikaya seçimden önce gidip 8 saat ortadan niye kayboldu?

Canan Kaftancıoğlu Ermeni Soykırımı var diyor mesela.

Bunu dediginiz anda Türk mulletini kendine düşman olarak gördüğünüz anlamı çıkar, iyide Kılıçdaroğlu Türk değil mi, niye millete soykırımcı diyor?

Çünkü kendisi Ermeni başka türlü kimse kendi milletine soykırımcı gibi ağır iftiralar atmaz.

Alevi de değil, çünkü Alevi düşmanı olan, dinen Alevilerin katlini vacip gören milyonlarca Suriyeli, Arap, Afgan ülkeye girdi. 

Bi Alevi olarak neden tedirgin değil?

Çünkü Aleviliği Ermeni oluşunu gizlemek için kılıf olarak kullanıyor. 

Anadoludaki bir çok Ermeni bunu yapar.

Orduya mahfeden Sadullahı meclise sokacak kadar, azılı, kan dondurucu bi Türk düşmanı. 

Amerika nasıl ki Akp yi kurduysa, CHP yi de ele geçirdi ki, o AKP yi kimse yıkamasın. 

Saygılar. 

3 saat önce, Aydınlanma yazdı:

İyi ki varsınız hocam. 

Seçimden sonra bi kız "bu son seçimdi son şanstı"deyip intihar etti.

Peki Kılıçdaroğlu ne dedi "hayat bi nehir gibi akıyor".

Nasıl cani nasıl vicdansız köpek olduğunu görün lütfen bu adamın. 

Orduya, eminiyete, mite sızan amerika işini garantiye alıp CHP ye de sızdı. 

Kılıçdaroğlu amerikaya seçimden önce gidip 8 saat ortadan niye kayboldu?

Canan Kaftancıoğlu Ermeni Soykırımı var diyor mesela.

Bunu dediginiz anda Türk mulletini kendine düşman olarak gördüğünüz anlamı çıkar, iyide Kılıçdaroğlu Türk değil mi, niye millete soykırımcı diyor?

Çünkü kendisi Ermeni başka türlü kimse kendi milletine soykırımcı gibi ağır iftiralar atmaz.

Alevi de değil, çünkü Alevi düşmanı olan, dinen Alevilerin katlini vacip gören milyonlarca Suriyeli, Arap, Afgan ülkeye girdi. 

Bi Alevi olarak neden tedirgin değil?

Çünkü Aleviliği Ermeni oluşunu gizlemek için kılıf olarak kullanıyor. 

Anadoludaki bir çok Ermeni bunu yapar.

Orduya mahfeden Sadullahı meclise sokacak kadar, azılı, kan dondurucu bi Türk düşmanı. 

Amerika nasıl ki Akp yi kurduysa, CHP yi de ele geçirdi ki, o AKP yi kimse yıkamasın. 

Saygılar. 

Fazla da konuşmak istemiyorum, çünkü dediğim gibi politikadan da, o politikacı esnafından da müthiş soğumuş hatta tiksinmiş durumdayım. Durduk yere canımı sıkmaktan başka bir işe yaramıyor bu konular.

Bu Kılıçdaroğlu denen tipin çok fazla falsolu, şüpheli hareketi var, gerçekten de. Sen de birçoğunu yazmışsın zaten.

O intihar eden kızın haberini okumuştum, evet... Çok umutsuzluğa kapılmış demek ki, psikolojisi fena bozulmuş. Çok acı bir olaydı o gerçekten de. Ama hiç kimse umursamadı bile.

• 2 hafta sonra...

Arkadaslar, 

hepiniz biraz haklisiniz. Bu isten ben de sikildim, ben de ilgimi kaybetmeye basladim. Ustelik umudumu da kaybettim. Turkiye, boyle gider. Biraz assagida, biraz yukarida, ama pek cok yonuyle ayni kalir. Millet daha fakirlesir, oteye beriye kara/hava harekati yapilir, teror olur, bomba patlar, enflasyon cikar su olur bu olur, ama cok bisey degismez. Turkiye, bir Amerika, bir avrupa ulkesi olmaz. Insan hukuk ve haklari duzelmez. Ne CHP, ne AKP duzeltebilir bu ulkeyi. [ Zaten meseleyi partiler duzeltemez. Partiler zaten bozuk, hic bir ise yaramiyor.] Zaten muhalefet akp'nin cizdigi sinirlar icinde muhalefettir ve oyle kalmaya devam edecektir. 

Ben, hic bir partinin bu isi halledebilecegine inanmiyorum. Solcusu da sagcisi da ayni benim icin. Benim icin hepsi ayni bunlarin. Artik ilgilenmiyorum, banane!

Bir de ben soyle bir sey deneyimledim. Politika benim baslica ilgi alanlarimdan biridir. Digerleri, din, felsefe, psikolojidir. Her sabah kalkar kalkmaz online haberleri okurum. Yani okurdum desem daha iyi olur. Son bir iki aydir, bu secimlerden sonra artik inancimi, ilgimi yitirdim. Deneyimledigim sey suydu: Gune stresle basliyordum. Kotu, igrenc ve her yonuyle kotuluk dolu bir bardak suyu iciyor ve gune basliyordum. Kendimi cok berbat hissediyordum. O kadar kotu ki insanlik. Bu haberler tum bu kotulukleri biriktiriyor ve onune koyuyuor. Zehir gibi bir sey. Al, ic diyor. Hem fiziksel olarak hem psikolojik olarak hem [inaniyorsaniz ruhsal olarak] sizi olumsuz etkiliyor. Bu sebeple, kendime daha fazla iskence etmemeye karar verdim ve bunlari eskisi gibi takip etmemeye karar verdim.

Cunku olan bana oluyor. Sinirleniyorum, ofkeleniyorum, strese giriyorum; yipraniyorum yani. Meseleyi kendi meselem gibi goruyorum. Guzel olan seyleri iskaliyorum. Mutlu olan seyleri degil, nerede kotuluk varsa onlari goruyor, duyuyor, dusunuyor ve dinliyorum. 

Biraktim, rahatladim. Hayata daha olumlu bakmaya basladim. Cok afedersiniz, S.tir ettim yani bu adamlari ve politikalarini. 

Ben size de tavsiye ediyorum. Nasil kendinizi gelsitirebiliyorsaniz gelistirmeye bakin. Ailenizle, sevdiklerinizle kuvvetli ve saglikli baglar kurun. Yapici seyler dinleyin, izleyin ve dusunun. TV'den uzak durun. Ben yillardir izlemiyorum. Mutlu olun, baskalarini da mutlu edin.

Benim ne KK'dan ne RTE'den ne de bilmem ne partisinden bir beklentim yok. Banane! [hem zaten ben tr'de bile yasamiyorum, turkce bile konusmuyorum hayatimda] Onlar maasini almaya ve konusmaya devam etsin. Sacma sapan isler yapmaya devam etsinler. Onlar bana hic bir sey veremezler. Inanin, onlar size de hic bir sey veremezler. Asil mesela, artik benden almayarina ben izin vermiyorum. 

• Like 1

RTE 2002'den beri tek kale oynuyor.

Her seçimde bu aptal muhalefet üzerinde yeni bir fantezi deniyor.

Bu sefer de "chp oylarıyla kendisine milletvekili çıkartma" denemesi yaptı ve başarılı da oldu. Oylar chp'ye yazılıyor meclise akp'li giriyor. Hiçbir dünya ülkesinde böyle bir saçmalık yaşanmamıştır, yaşanmaz.

İspatlanan şudur ki. Ortalama bir CHP seçmeni ortalama bir AKP seçmeninden daha aptal, cahil ve koyundur

Sadullah Ergin'e oy vermişliğin kara lekesi chp seçmeninin üzerindedir. Önceki seçimlerde en azından kendi içlerinde bir müsamere yapıp kendi kendilerine yeniliyorlardı. Bu seçimde tabloya fetullahçılar, ayrılıkçı kürtçüler, sahte solcular da dahil oldu. Bunlara oy veren CHPliler bu seçimle lanetlendi.

RTE´yi gereĝinden fazla gözünüzde büyütüyorsunuz. Her şeyi onun planladıĝını zannediyorsunuz ki, bu tamamen saçmalıktan başka bir şey deĝil. Çünkü siyasi arenada duygusallıĝa yer yoktur. Dün birbirlerine azılı düşman olanlar, bugün pekala dost olabiliyor. Bunu herkes yapamaz elbette ancak Türkiye gibi ülkelerde siyasette bir yere varmak istiyorsanız, mecbursunuz ilkesiz veya yalancı olmaya.

İşin aslı şu: CHP, Bahçeli´ye kızanları, AKP´den dışlanmış olanları ve RTE´ye küsenleri kendi tarafına çekerek dindar ve milliyetçi kesimden oy alabileceĝini planladı. Bu hesap tutmadı. Hepsi bu.

5 hours ago, kavak said:

RTE´yi gereĝinden fazla gözünüzde büyütüyorsunuz. Her şeyi onun planladıĝını zannediyorsunuz ki, bu tamamen saçmalıktan başka bir şey deĝil. Çünkü siyasi arenada duygusallıĝa yer yoktur. Dün birbirlerine azılı düşman olanlar, bugün pekala dost olabiliyor. Bunu herkes yapamaz elbette ancak Türkiye gibi ülkelerde siyasette bir yere varmak istiyorsanız, mecbursunuz ilkesiz veya yalancı olmaya.

İşin aslı şu: CHP, Bahçeli´ye kızanları, AKP´den dışlanmış olanları ve RTE´ye küsenleri kendi tarafına çekerek dindar ve milliyetçi kesimden oy alabileceĝini planladı. Bu hesap tutmadı. Hepsi bu.

Kavak, chp her seferinde secimlere yatirim icin saga ve muhafazakarlara kiriyor dumeni, ne yaparsa ne derse desin kimse oy vermiyor. Vermez de zaten. Turkiye toplumu sagci dinci ve sozde de olsa muhafazakar oldugu muddetce chp iktidar miktidar olamaz. Chp bu toplumda sadece anamuhalafet olur, ki Yarim yuzyildir da oyle. 

Bizim asabimizin bozulmadinin sebebi de, koltuk icin ideallerimizi sattilar. Sizinle olmuyor birakin diyoruz, adamlar 80,85 yasinda yine secime gircem diyor. Bu da Chp’den de, siyasetten de kopusumuzu kolaylastirdi. Belki de son damlaydi. Ne halleri varsa gorsunler artik.

2 saat önce, Cougar yazdı:

Kavak, chp her seferinde secimlere yatirim icin saga ve muhafazakarlara kiriyor dumeni, ne yaparsa ne derse desin kimse oy vermiyor. Vermez de zaten. Turkiye toplumu sagci dinci ve sozde de olsa muhafazakar oldugu muddetce chp iktidar miktidar olamaz. Chp bu toplumda sadece anamuhalafet olur, ki Yarim yuzyildir da oyle. 

Bizim asabimizin bozulmadinin sebebi de, koltuk icin ideallerimizi sattilar. Sizinle olmuyor birakin diyoruz, adamlar 80,85 yasinda yine secime gircem diyor. Bu da Chp’den de, siyasetten de kopusumuzu kolaylastirdi. Belki de son damlaydi. Ne halleri varsa gorsunler artik.

Bu ülkenin mayası bu, yani Atatürk gibi ilerisini görebilen ve vizyon sahibi insanın bu ülkeden çıkması çok zor. Haliyle piyasaya çıkan siyasetçilerin çapı da bu kadar oluyor işte. Şimdilik bunlarla yetinmek zorunluluĝu var. Belki bunlardan sonra gelen nesiller sorumluluk üstlenen ve kronikleşmiş sorunları çözmeyi isteyen vatandaşlardan ve siyasetçilerden oluşur.

11 saat önce, kavak yazdı:

Kavak abi Türk siyaseti ilk defa RTE'nin suretinde adam gibi plan program yapabilen, strateji taktik nedir bilen bir siyasetçi görüyor. Görüyor ama gördüğünü anlamıyor, RTE'yi de eski kafasız siyasetçilerle aynı sepete koyuyor. Ama halbuki RTE gerçek bir stratejist, etrafında da gerçekten kafası çalışan adamlar var.

Şimdiye kadar tüm seçimleri kazandılar ama hiç rahatça anayasa değiştirecek çoğunluğu elde edemediler. Bunu becermek için de bu sefer çakma muhalif partiler kurup karşı sahaya attılar. Kılıçdaroğlu denen herifin zaten sağ parti fetişi var, hemen kabul etti bunları. Sonuç olarak ilk defa CHP mecliste yüzde olarak bu kadar aşağıda, gericiler ise bu kadar fazla oldu. Öyle ki Türkiye'nin adını sığıristan koymak isteler, koyabilirler şu an.

• 2 hafta sonra...

@Kenopsia

Sıĝırıstan çok aĝır bir itham. Nihayetinde bunları seçenler yine bu ülkenin vatandaşları. Çoĝunluk tercihini kullanmış bir kere. Demokrasinin en yumuşak yerlerinden birisidir halkın eĝitim/bilgi seviyesi. Buna bir dinin etkisini eklediĝimizde, karşımıza mevcut durum çıkıyor. Eĝer halk hem cahil olup hem de din/inanç uĝruna geleceĝini emin ellere vermesini beceremiyorsa, ki öyle gözüküyor, mevcut durum pek iç açıcı deĝil. Ancak bu böyle diye, dünyanın sonu gelmiyor/gelmedi. Demek ki bu halk daha en kötüsünü yaşamadı.

Her şeye raĝmen ben umudumu kaybetmedim.

Bu paragraf alıntıdır... Ama kısa ve öz bir şekilde bundan daha iyi ifade edilemeyeceğini düşünüyorum ve buraya ekliyorum:

"Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin bugünkü haline gelmesinde, ülkeyi uzun yıllardır yöneten Tayyip Erdoğan kadar sorumlu olan kişidir. Tarih kendisini affetmeyecektir. Kılıçdaroğlu, uzun yıllardır muhalif kesimin umudunu bitirdi. Muhalif kesimde, kaybetme duygusunu normalleştirdi. Resmen iktidara arka planda destek oldu, muhalefeti bitirerek... İnsanlardaki heyecanı aldı götürdü. CHP'den, ulusalcı ve Atatürkçü vatanseverleri uzaklaştırdı. En olmayacak hataları yaparak, en oy alamayacak insan tipini partiye doldurarak, adeta kazanmamak için çabaladı. İnsanlar, etrafında birleşeceği ümit veren bir lideri aslında canı gönülden bekliyorlar, ancak Kılıçdaroğlu, kendisi böyle bir kişi olamadığı gibi, olabilecek potansiyel kişilerin de önünü tıkadı. Muhalefette kurtarıcı olabilecek kişileri, kendi koltuk istikbali uğruna sahneden indirdi. Bu resmen, ülkeye ve gelecek nesillere ihanettir. Hâlâ bu kişiye "ama iyi insan" diyenler var. Bu resmen saf kötülüktür."

• Like 1

2018 seçiminde 50 Bin tutanak kayboldu.

CHP li yöneticiler 50 Bin Tutanağın nerde olduğunu asla açıklamadılar. 

Eğer ki 50 Bin tutanak kaybedilmeseydi İnce anayasa mahkemesine itiraz edecek ve seçimi kesin olarak alacaktı.

O gece 50 Bin TUTANAK nasıl kayboldu?

Bu soruyu hep kendinize sorun, CHP nin amerikan ajanları ve RTE işbirlikçileri tarafından ele geçirildiğini anlayacaksınız.

Akp yi kurup iktidara getiren Amerika, ona engel olmaması için muhalefetide dizayn etti.

• Thanks 1

sıkıntı tr nin % 60 ının (Kaynak : Aziz Nesin ve üniversite araştırmaları) geri zekalı olmasıdır...boşuna tartışıyorsunuz...gerçi benzer şeyi Celal Hoca da dile getirdi ama neyse.

Demokrasi, eğitimli ve aydın düşünceye sahip bireylerin kendilerini yöneticek şahısları seçerken, kendilerini daha aydınlık ve refah dolu geleceğe taşıyabilecek zeki akıllı dürüst ve en önemlisi kendileri gibi düşünen şahısları seçerek yönetime getirmesi işlemidir.

azcık değiştireyim ben : Her halk seçtiği yöneticilerinin kabiliyeti sınırları içerisinde yönetilir ve sonuçlarına katlanır. !!!

• 2 ay sonra...

CHP içinde de cuma günleri kuran okutan camiye giden çok kişi var.

CHP içinde de cennet hayali kuran mezarlık yaptırıp yasin Tebareke okutan çok kişi var.

CHP içinde de ahirete inanıp dünyada hesap sormayı öldükten sonraya bırakan çok kişi var.

CHP içinde de huri ve beleş cennet hayali kuran çok kişi var.

CHP içinde de arap sülalesini kutsayan ve onlara dua eden çok kişi var.

CHP içinde de rant üzerinden para kazana çok kişi var.

CHP içinde de yolsuzluk yapan çok kişi var.

CHP içinde de mezhepçilik yapan çok kişi var.

Öyleyse CHPnin akp den farkı ne?

Git AKP'ye oy ver.

• Thanks 1