Jump to content

YKS

vandaljoker

Recommended Posts

9 saat önce, vandaljoker yazdı:

Üniverite sınavına hazırlanıyorum verebileceğiniz öğrenme teknikleri var mıdır ? tyt ayt  sınavlarında iyi netler yapmış olanınız var mı ne tavsiyeler verebilirsiniz?

Sinir bozucu olsada bol tekrar yapmaktan başka yöntem bilmiyorum.

Anki, Mnemosyne  vb Flashcard programları var. Onları dene.

• Like 1

Valla kızma ama demek ki kendine hiç güvenmiyorsun. Özgüvenin olsaydı, bu tür soruyu forumda sormazdın. Ona buna soracaĝına, her gün üşenmeden oturup çalışacaksın.

Öĝrenme tekniĝi diye bir şey yok. Ha evet; ezberleme metodu diye bir şey var ancak bu yöntemle fazla ilerleyemezsiniz, çünkü ezberlediĝiniz konuları bilinçli olarak ve anlayarak öĝrenmediyseniz/ezberlemediyseniz, tüm uĝraşlarınız boşuna olacak, çünkü iş hayatına atılana kadar onları unutmuş olacaksınız.

"Sen kimsin?" diye sorarsan...

Ben Ortaokul, Lise ve Üniversiteyi Avrupa´da okumuş birisiyim. Bilinçli olarak öĝrendiklerimi hâlâ biliyorum ancak o zamanlar üstünkörü ezberlediklerimin çoĝunu çoktan unuttum gitti.

Hasılı sihirli bir yöntem yok.

On 25.09.2023 at 19:19, kavak yazdı:

Valla kızma ama demek ki kendine hiç güvenmiyorsun. Özgüvenin olsaydı, bu tür soruyu forumda sormazdın. Ona buna soracaĝına, her gün üşenmeden oturup çalışacaksın.

Öĝrenme tekniĝi diye bir şey yok. Ha evet; ezberleme metodu diye bir şey var ancak bu yöntemle fazla ilerleyemezsiniz, çünkü ezberlediĝiniz konuları bilinçli olarak ve anlayarak öĝrenmediyseniz/ezberlemediyseniz, tüm uĝraşlarınız boşuna olacak, çünkü iş hayatına atılana kadar onları unutmuş olacaksınız.

"Sen kimsin?" diye sorarsan...

Ben Ortaokul, Lise ve Üniversiteyi Avrupa´da okumuş birisiyim. Bilinçli olarak öĝrendiklerimi hâlâ biliyorum ancak o zamanlar üstünkörü ezberlediklerimin çoĝunu çoktan unuttum gitti.

Hasılı sihirli bir yöntem yok.

bilinçli olarak öğrenmeden kastını öğrenebilir miyim ?  not alırken çok fazla not alıyorum bu da beni ezberci yapıyor sanırım.