Jump to content

Avrupa Birliği

Ömer

Recommended Posts

3 dakika önce, BillGates yazdı:

Biraz alakasız bir örnek oldu ama aslında bu da iş görür.

Demek istediğim, yada sormak istediğim, Avrupa Birliği üyesi olmak Fransa'ya ne katmıştır? 

Haklısın. Ben sadece vize için istiyordum ama güçlü bir Türkiye olursa vizeninde sorun olacağını sanmıyorum.

On 15.07.2023 at 15:36, Ömer yazdı:

Türkiye Avrupa Birliğine girebilir mi?

Mevcut durumda giremez, çünkü Avrupa Birliĝine büyük bir yük olur. Bunu herkes biliyor. Gerçekçi olmak gerekirse 2000´li yıllarda katılan ülkeler AB´ye fazla bir getiri saĝlamadı. Tam tersine daha büyük bir yüke, karmaşaya ve anlaşmazlıklara yol açtı. Mesela Polonya olsun veya bilhassa Macaristan sürekli Avrupa aleyhine politika yapıyor. Ayrıca her kararda 28 ülkenin tamamının onayı gerekiyor ki bu büyük bir saçmalık aslında. Bu yöndeki reform girişimleri sonuçsuz kaldı, çünkü küçük ülkeler de (mesela Estonya, Letonya, Kıbrıs vb) büyük ülkeler kadar söz sahibi olmak istiyorlar.

On 15.07.2023 at 15:36, Ömer yazdı:

Girmesini neden Türkler bu kadar istiyor?

Neden olabilir?

Her gün binlerce Afrikalı ölüm pahasına Ayrupa´ya neden gelmek istiyorsa, o nedenden ötürüdür. Yani ekonomik sebeplerden dolayı. Eĝer Türkiye bugün AB´ye üye olsa, yarın Avrupa sınırlarına 5-10 milyon insan dayanır. Bunu AB kaldıramaz; işte bu nedenden ötürü Avrupa Türkiye´yi üye yapmak yerine, onunla yakın ekonomik ilişkiden yana.

10 hours ago, Ömer said:

Sizce Türkiye'nin Avrupa Birliğine girmesine gerek var mı?

Turkiye Avrupa Birligine giremez. Kitlenin cogunlugu cahil olan, ve Islam agirlikli bir toplumun Avrupa Birligine girmesi imkansizdir. Vizeler de acilamaz. Acilirsa, Turkiye'de adam kalmaz. Siyasiler sadece bunu kullaniyor. Baska birsey degil.

Fakat Turkiye Avrupa Birligi kriterlerine uymasi gerekir. Avrupa Birligi kriterleri cok onemlidir. Bunlar uygulanirsa cok iyi olur. 

Bir de imkani olan yurtdisina ciksin. Vakit kaybetmesin. 

6 saat önce, Ömer yazdı:

Hayır. Ne ilgisi var ki?

Bir müslüman neden hristiyanların yaşadığı ülkelere vize almak ister?

Daha iyi ekonomik şartlar için ise neden müslümanların çoğunluk olduğu  ülkelerde ekonomik şartlar kötü oluyor?

Daha iyi eğitim almak için ise neden müslümanların çoğunluk olduğu  ülkelerde eğitim  kötü oluyor?

Hristiyan olmasan bile onların üstünlüğünü  kabul etmiş oluyorsun. :)

• Like 1

On 18.07.2023 at 15:37, pigeon yazdı:

Bir müslüman neden hristiyanların yaşadığı ülkelere vize almak ister?

Daha iyi ekonomik şartlar için ise neden müslümanların çoğunluk olduğu  ülkelerde ekonomik şartlar kötü oluyor?

Daha iyi eğitim almak için ise neden müslümanların çoğunluk olduğu  ülkelerde eğitim  kötü oluyor?

Hristiyan olmasan bile onların üstünlüğünü  kabul etmiş oluyorsun. :)

Saçmalık. 

• 2 hafta sonra...
Şu an, Ömer yazdı:

Konuyu saçma sapan yere götürüyorsun. Müslümanların ekonomisinin kötü olmasının İslam ile ne ilgisi var?

Çok ilgisi var. Osmanlıda eğitim sistemi  sadece din üzerine kurulu. Newton ayarında bir tane bilim adamı yok mesela.

Matbaa ne zaman icat edildi? Ne zaman Osmanlı da kabul edildi?

Bana bir tane yazılmış bilim üzerine yazılmış kitap göster. Ders kitabı da olur.

Ama 1830 yılında önce olsun. Fransız eğitim sistemine geçtikleri için ondan  sonrakileri kabul etmiyorum. 

Arabistanda müftü düz dünya hakkında fetva bile veriyor. :)

1 dakika önce, pigeon yazdı:

Çok ilgisi var. Osmanlıda eğitim sistemi  sadece din üzerine kurulu. Newton ayarında bir tane bilim adamı yok mesela.

Matbaa ne zaman icat edildi? Ne zaman Osmanlı da kabul edildi?

Bana bir tane yazılmış bilim üzerine yazılmış kitap göster. Ders kitabı da olur.

Ama 1830 yılında önce olsun. Fransız eğitim sistemine geçtikleri için ondan  sonrakileri kabul etmiyorum. 

Arabistanda müftü düz dünya hakkında fetva bile veriyor. :)

Bence her konuyu dine çekmeyi bırak artık. Söylediğin şeyler ile ilgilenmiyorum. Ben Avrupa Birliğinden bahsediyorum. Sen İslam'dan. 

?

On 15.07.2023 at 16:36, Ömer yazdı:

Sizce Türkiye'nin Avrupa Birliğine girmesine gerek var mı?

Gerek yok. 

Giremez. Gereken şartları taşımıyor. 

Nüfusumuz fazla  alırlarsa kişi başına gelir doğal kaynak  düşer. 

Türkiye de yolsuzluklar olduğu için  adalet olmadığı için eğitim ve ekonomi kötü olduğu için istiyorlar. 

• Like 1

4 dakika önce, pigeon yazdı:

Gerek yok. 

Giremez. Gereken şartları taşımıyor. 

Nüfusumuz fazla  alırlarsa kişi başına gelir doğal kaynak  düşer. 

Türkiye de yolsuzluklar olduğu için  adalet olmadığı için eğitim ve ekonomi kötü olduğu için istiyorlar. 

Teşekkürler cevabın için : )