Jump to content

Medyum ve Falcı ile ilgili yargıtay emsal kararı var,cinler,büyü,paranormal,metafizik

dejavu007

Recommended Posts

Arkadaşlar kurandaki ayetleri değerlendirmenizi ve görüşlerinizi yazmanızı rica ediyorum.sizce medyum ve falcılar gerçektende cinlerden mi yardım alıyor yoksa böyle bir şey yok mudur ???

-Zariyat Suresi 56.ayet: ''Ben, insanları ve cinleri ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.''
-Hicr Suresi 27.ayet: ''Cinleri, insan gözeneklerinden geçebilen ateşten yarattık.''
-Hicr Suresi 26.ayet: "İnsanları, şekil verilmiş olan topraktan yarattık."
-Felak Suresi: ''Düğümlere üfleyen büyücülerin şerrinden Allaha sığınırım.''
-Muhammed Suresi 33.ayet: ''Ey inananlar, Allah'a ve Peygamber'e iman edin ki yaptıklarınızı boşa çıkarmayın.''
-Araf Suresi 179.ayet: ''Andolsun birçok cin ve insanı cehennem için yarattık.onların gözleri,kulağı ve kalbi olmasına rağmen kavramaz.işte onlar hayvan gibidir.hatta daha da aşağıdadır.''
-Bakara Suresi 102.ayet, Maide Suresi 90-91.ayet, Bakara Suresi 62.ayet

On 27.03.2023 at 18:38, dejavu007 yazdı:

Arkadaşlar kurandaki ayetleri değerlendirmenizi ve görüşlerinizi yazmanızı rica ediyorum.sizce medyum ve falcılar gerçektende cinlerden mi yardım alıyor yoksa böyle bir şey yok mudur ???

Gayet kısa ve net bir cevap: Evet öyle bir şey yoktur. Cinler, periler, golemler, bunlar eski dönemin süperkahraman karşılıkları. Kaynakları tamamen aynı, insanların uydurma gücü. Göremediğin bir yerlerde ciddi ciddi hulk olduğuna inanmıyorsan onlara da inanmanı gerektiren bir durum yok.

Ayetlerle ilgili değerlendirmeyi geçtim de bence sen yazdıklarını dikkatlice bir okursan bir şey fark edeceksin.

-Zariyat Suresi 56.ayet: ''Ben, insanları ve cinleri ancak bana kulluk etsinler diye yarattım.''

-Araf Suresi 179.ayet: ''Andolsun birçok cin ve insanı cehennem için yarattık.onların gözleri,kulağı ve kalbi olmasına rağmen kavramaz.işte onlar hayvan gibidir.hatta daha da aşağıdadır.''