Jump to content

İYİ İNSANLAR SADECE FİLİMLERDE OLUR..

İgnostik üye

Recommended Posts

Merhaba 8 milyar insan,ben tanrıyı düşünmüyorum ki tam tersi ben tanrı hariç herşeyi düşünebiliriz diyorum, düşünmek ontolojıdır ve ontolojı için bazı kurallar var..1: zaman..2 :boyut.. henüz tanımı belli olmuyan bir realiteyi düşünmemiz imkansız!  bu  durumda sadece inanmayı seceriz, inacta aslında iradenin en zayıf ve en caresiz özelliğidir. şunu anlamak çok önemli! insanlar tanrı'ya bır çıkarı oldugu için inanıyor insanoglu gerçekte kötüdür öznesinde ve varolusunda kötüdür kötü niyetlidir. bunu nasıl anlıyoruz, hiç kimse cennet'siz bir ilaha inanmaz herkes cennet oldugu için inanır tanrı oldugu için değil.

(Kötü kavramlar yalnızca inançlılar için kullanılmıştır)

• Thanks 1

• 5 ay sonra...
On 30.11.2022 at 16:07, İgnostik üye yazdı:

Merhaba 8 milyar insan,ben tanrıyı düşünmüyorum ki tam tersi ben tanrı hariç herşeyi düşünebiliriz diyorum, düşünmek ontolojıdır ve ontolojı için bazı kurallar var..1: zaman..2 :boyut.. henüz tanımı belli olmuyan bir realiteyi düşünmemiz imkansız!  bu  durumda sadece inanmayı seceriz, inacta aslında iradenin en zayıf ve en caresiz özelliğidir. şunu anlamak çok önemli! insanlar tanrı'ya bır çıkarı oldugu için inanıyor insanoglu gerçekte kötüdür öznesinde ve varolusunda kötüdür kötü niyetlidir. bunu nasıl anlıyoruz, hiç kimse cennet'siz bir ilaha inanmaz herkes cennet oldugu için inanır tanrı oldugu için değil.

Ben yaratıcıyı sadece bir şeyleri sevip bağlanabilme ihtiyacımı karşılaması için sevip saydım ve bana asla ihanet etmeyeceği ve onun da beni seveceği düşüncesi ile günden güne ona olan aşkım çogaldı 

Cennet de onun suretini görmeyi ve bana tebessüm etmesini sevdiğim kadın yada annemi görmekten daha fazla arzuladım

fakat oda annem ve lisede ki kız arkadaşım gibi bana sırtını dönüp beni terk etti

bu yüzden büyük bir bunalıma girdim 😅

• 1 ay sonra...
On 11/30/2022 at 6:07 AM, İgnostik üye said:

Yanlisin var. Musevilikte ornegin, Eski Antlasma'yi okursan, insanin oldukten sonra bir cennete gittigi yazilmiyor. Cennet diye bir kavram da gecmiyor ama insanlar Tanri'ya inaniyor. Bu theistik dinler icin gecerli bir olay. Mesela adam var, Tanri'ya inaniyor, ama cennete, cehenneme inanmiyor. Bu da deistler icin gecerli.

Yani her iki durumda da (teistler ve deistler) senin varsayimin yanlis.

Basligin ismine gelince, yine yanlisin var. Ben, elimden geldigince iyi biri olmaya calisiyorum. Guc bela kazandigim paranin bile bir kismini her ay bir hayir kurumuna veriyorum.  Gidiyorum, komsumun copunu cikariyorum, bazen gidiyorum market alisverisini yapiyorum, bazen gidiyorum sevdigi bir meyve hediye ediyorum, esim gidiyor kurabiye yemek yapiyor veriyor, gidiyorum esimle cocugumla parka milletin attigi copu temizliyorum. Bana yapilan kotuluge bile kotulukle cevap vermiyorum. Mukemmel DEGILIM. Ama kendi capimda iyi bir insan olmaya calisiyorum. Bunlar boyle anlatilmamali ama birseyi netlestirmek icin soyledim: Iyi insanlar sadece filmlerde olmaz. Toplumun belki cogunlugu iyi olmayabilir, ama asiri genellemelerden kacinmak gerekir.