Jump to content

Recommended Posts

Bir insan en yakın arkadaşlarından , akrabalarından ailesini sakınırsa onlara güvenmiyordur ve sapık olmaları olasılığı %100 dür.

Haremlik selamlık böyle bir amaca hizmet ediyor.

Yani kadın erkek ayrı ayrı oturup sohbet edebilirler çünkü konuşacak konular farklı olabilir. Ancak daha kapıdan girerken veya yolda karşılaştığında karısını ve kızını sakınıyorsa bence onlarla selamlaşmayı bile kesmeli. Çünkü bir tanıdığınız yada bir akrabanızda bu şüpheyi görüyorsanız hiç görüşmeniz gerekir.

Evinize davet ettiğiniz birine bu şekilde davranmak başka açıklamaya yer bırakmıyor.

Ya anlayışınızı değiştirin yada çevrenizi değiştirin derim.

Ya çevreniz sapıklarla dolu yada siz kötü düşünceler içindesinizi. İkisinden biri doğru olmalı.

Link to comment
Share on other sites

Mesele güvenmekten ziyade kör kütük inanmaktan kaynaklanıyor. Hacının, Hocanın, Şeyhlerin peşinden gitmeseler bu kadar radikal bir yaşam tarzında ısrar etmezler. Bu saçma sapan hal ve hareketler aslında tepede olanlardan, sözde âlimlerden, tarikat liderlerinden kaynaklanıyor. Geçen gün ölen İsmailaĝa tarikatının önderinin cenazesine kadınların katılmaması istendi. Çünkü liderlerinin herkesin bildiĝi kadın düşmanı bir tutumu vardı.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Haremlik-Selamlık Saçmalığı, dini gerekçelerle yapılan ilkel ve saçma sapan çomar bir uygulamadır. Harem-Selamlığın kökeni de Yahudiliğe kadar dayanır. Haremlik-Selamlık uygulaması bir Ortadoğu Semitik çöl kültürüdür, bu ilkel ve tuhaf adeti uygulayan ilk semavi din de Yahudilik'tir, her konuda olduğu gibi bu adet de Yahudilik'ten Müslümanlığa geçmiştir. 

İlgili linkler:

1) https://sorularlaislamiyet.com/akrabalar-veya-diger-aile-dostlari-arasinda-haremlik-selamlik-uygulamak-gerekir-mi-yetiskin%3famp

2) https://dinimizislam.com/detay.asp?Aid=6618#:~:text=(Osmanlı döneminde uygulanan haremlik selamlığın,uymalarından%2C bağnazlıklarından ileri gelmektedir.)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...