Jump to content

somebody

Recommended Posts

Doktor Ekrem Karakaya'nın öldürüldüğü Konya'da bir imam, cuma hutbesinde sağlıkta şiddetin sona ermesi için greve çıkan sağlık çalışanlarını hedef gösterdi. Doktorların 'fırsatçılık' yaptığını söyleyen imam, 'Sen gittin hastaneden boş döndün, doktor dedi ki 'Sen git grevdeyiz.' Sen öldürmez misin, sövmez misin, dövmez misin?' sözlerini sarf etti.

https://yesilgazete.org/konyada-imam-grev-yapan-doktorlari-hutbede-hedef-gosterdi-oldurmez-misin-dovmez-misin/

Bunu diyen imam O..Ç .. kendisi halka hurafe satarak geçimini sağlayan bir pislik olduğunu unutmuş ve birden modern tıbdan çare arar olmuş.

Eski O..Ç larından kim kaldı diye hayıflanırken kahvede bu haberi okudum.

Bu imam şerefsizi hastalandığında gitsin Bursalı hocaya okutsun kendini. Ne işin var senin tıb ile modern tedavi ile. Size Bursalı hoca muska yazıp ailecek münasip bir yerinize soksun , okunmuş mübarek şeyini de şeyinize sürtsün hiçbirşeyiniz kalmaz. Allah'ın izniyle iyileşirsiniz.

Ha iyileşmedin mi , git o bursalıyı öldür o zaman Konyalı kevaşe... Size doktor fazla gelir deve sidiği içmeye layık kevaşeler...

Doktoru beğenmeyen minber çocukları sizi.. doktoru beğenmiyorsanız şunu iyi bilin ki şifa doktordan değildir. Şifa Allahtandır ne çabuk unuttunuz lan..ikiyüzlü minareciler.Doktordan ne istiyorsunuz şifa Allah'tan değilmiydi.

Halk cahil olursa...imamı da hacısı da hocası da cahil olur.:D

Haber doĝru ise bu imam resmen suç işliyor, çünkü milleti suça teşvik ediyor ve insanları ötekileştiriyor. Halbuki oradaki asli görevi, dini konularda cemaatini bilgilendirmek.

Neredeyse her köşeye bir cami yapılmaya kalkılırsa, öĝretmenden daha fazla imam olursa, bu zat gibi cahil cuhelanın bu tip eylemleri kaçınılmaz.

Hoca haklı. 

Hep hastalar şiddet uygulamıyor.

Doktorlarda şiddet uyguluyor.

Ayrıca cuma  günleri doktor bulamıyorsun çoğu  cumaya gitmiş.

Mesai  saatlerine uyan yok. Keyfi ne zaman isterse o zaman işbaşı yapıyorlar.

Vaktinde gelen doktor hiç görmedim.

1 saat önce, TAO yazdı:

Hoca haklı. 

Çoğunluk öyle değil. Ayrıca doktorluk zor bir iş. Sıradan bir imamın mesaisi gibi düşünmen yanlış.  Günde beş kere camiye gelmesi gereken imamların çoğu bunu bile düzgün yapamıyor. İmamları da dövelim öldürelim , senin yüzünden cehenneme gidecek ulan diyerek öldürelim..

Doktorlar normal bir insanla muhatap olmuyorlar hepsi hastalarla uğraşıyor. Hergün sidik , sümük , kan , koku... Bunlarla uğraşmak kolay mı?

Hastanede iki hafta kalan sağlıklı birinin bile psikolojisi bozulur. Bu yüzden doktorlara çamur atmak yerine onları anlamak gerek.

İşini yapmayan varsa zaten onlar bellidir. Merak etmeyin ayrıca bu ülkede işini yapmayan hiç bir zaman kötülenmez tam tersine el üstünde tutulur.

20 saat önce, TAO yazdı:

Hoca haklı. 

Hoca halt etmiş.

20 saat önce, TAO yazdı:

Her kim şiddet uyguluyorsa, onları şıkayet etmelisin. Yok öyle yaĝma; burası vahşi batı deĝil. :)

20 saat önce, TAO yazdı:

Bak burası ilginç işte; ben doktorların çoĝunun dinsiz imansız olduĝunu zannederdim.  Tıp ve biyoloji okumuş insanların camide ne işi var?:D

Bu memleketin insanları harbiden bir garip.

20 saat önce, TAO yazdı:

Münferit olaylardan genelleme yapmak pek doĝru deĝil. Diĝer mesleklerdeki insanların sanki çok düzgün iş ahlakı var. İşe gitmemek için hasta raporu alan binlerce insan var. Buna karşılık işini dürürst bir şekilde yapanların sayısı da bir hayli çok. Yani aklından zoru olan şu cahil hocanın yaptıĝı gibi birilerini hedef göstermek çok yanlış.

51 dakika önce, TAO yazdı:

https://www.memurlar.net/haber/91650/bicak-parasi-isteyen-rusvetci-doktoru-yeni-tck-kurtardi.html

Bu şekilde binlerce şikayet var.

Para verin ameliyatı öne alayım diyen.

Benim bu tip olayların yaşanmadıĝını iddia etmediĝimi en son iletimde görebilirsin. Ben diyorum ki her kesimde böyle olaylar var. Rüşvet diyorsun da; en çok rüşvet bürokraside var. E peki, rüşvet alan memurları şikayet eden var mı? Memleketteki insanlar işlerini yaptırıncaya kadar rüşveti de veriyor, adam da kayıyor, araya ahbaplarını da koyuyor. Ne zaman işi bitti, o zaman veryansın etmeye başlıyorlar. Bunlar yanlış.

Kimse yakınmasın; bu yaşananların bu raddeye kadar varmasında bilhassa siyasetçiler ve bu siyasetçilere oy verenler suçlu. Siyasetçiler oy uĝruna halka şirin gözükmek için akademisyenleri, sanatçıları ve doktorları tü kaka göstermekten geri  kalmıyorlar.

20 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Ayrıca doktorluk zor bir iş.

Bence değil.

20 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Doktorlar normal bir insanla muhatap olmuyorlar hepsi hastalarla uğraşıyor.

Doktorun işi zaten hasta insanla uğraşmak. 🙂

İşlerini beğenmediklerini de sanmıyorum. Sadece burunları havada.

1 saat önce, TAO yazdı:

Çoğunun uzmanlığı da yetersiz. Tıp okumak veya unvan almak "uzman" olmak için yeterli değil.

1 saat önce, TAO yazdı:

https://www.memurlar.net/haber/91650/bicak-parasi-isteyen-rusvetci-doktoru-yeni-tck-kurtardi.html

Evet bunu yapıyorlar çünkü halk sıkıştırıyor onları. Parası olan kendine öncelik istiyor. Bu durum sadece tıp dünyasında değil Türkiye'de her alanda var. Bunun çözümü devletin doğru düzgün yönetilmesin geçer.

Öldüreceksen ihaleci komisyoncu şerefsizlere öldür madem. Doktor cinayetlerinin hiçbiri bu para isteme mevzusu ile bağlantılı olmuyor. Tam tersine para konusunu geri planda tutan doktorları torpil yapmadın diye dövüyorlar.

Asıl sorumluların önünde secde edip faturayı yetkisiz memura kesiyorlar.

Bu işlerden başta sağlık bakanı sorumludur.

On 9.07.2022 at 21:59, TAO yazdı:

Hoca haklı. 

He hoca haklı ya, hoşumuza gitmeyen her kimse öldürelim, keselim, yakalım, kıyma yapalım. Ne güzel değil mi? 

Dünyadaki tüm imamları toplasan bir doktorun tırnağı etmez. 

Mâlum hükümet doktorları hedef haline getirmiş durumda, tüm olan bitenden onları sorumlu tutuyor. Böyle olunca, doktoru döven de olur, öldüren de. Halbuki eĝitimde olduĝu gibi saĝlık sistemi de çökmeye başlamış vaziyette. Bunların sorumlusu 20 seneden beri iktidarda olan hükümet elbette ancak onlar sorunları çözmek yerine suçu başkalarına atma derdinde. Çünkü seneye seçimler var.

5 saat önce, Werther yazdı:

He hoca haklı ya, hoşumuza gitmeyen her kimse öldürelim, keselim, yakalım, kıyma yapalım. Ne güzel değil mi? 

Dünyadaki tüm imamları toplasan bir doktorun tırnağı etmez. 

İmam öldürün demiyor ki?

Sorunları halk ağızı ile  anlatmış.

Doktorların yakınını kaybetmiş ile Acil durumda  olan insanlara nasıl yaklaşılacağını öğrenmeleri  gerekiyor.

Benim mesela böbreğimde taş vardı.

Üroloji doktoru gaz vardır  gaz deyip tedavi etmeden başından savınca  deliye dönmüştüm.

Ağrılarım olmasaydı O an doktoru bir güzel dövebilirdim.

Ne ultrasona soktu ne de film çekti.

Ağrı kesici bile vermedi.

Özel hastaneye gitmek zorunda kalmıştım.

Acile gittiğim için para almamışlardı. 

Devlet özel hastahanelere % 200  kar koyabilirsin demiş.

Şikayet etsen dilekçeni şikayet ettiğin kişiye gönderiyorlar. 

Zaten Doktordan daha mı iyi bileceksin?  dedikleri için   doktor her zaman haklı oluyor.

Alıntı

. Sosyo-Ekonomik faktörlerin rol oynadığı

. Sağlık çalışanın, hastalara karşı olumsuz davranışları karşısında hasta ve hasta yakınlarının tepkisi

. Hastanın, aldığı hizmetten memnun kalmaması.

.  Görsel ve yazılı medyanın şiddeti arttırdığı.

. Eğitimin, sağlık çalışanlarına yapılan şiddette belirleyici oranda etkisinin olduğu.

. Aile içinde meydana gelen olayların ve bunalımların şiddete dönüşebileceği

. Saldırıyı yapan kişinin içinde bulunduğu çevre, kültür ve bakış açısının olumsuz etkileri.

. Sağlık personeline yapılan şiddetin sonucunda verilen cezaların yetersiz olduğu.

https://www.medikalakademi.com.tr/saglik-calisanlarina-yonelik-yapilan-siddetin-baslica-nedenleri/

Her yere universite açıp eğitimin kalitesinide düşürdüler.

İmam hatip mezunları her yere atanıyor zaten.

Birde çalışanlarda salak.

Yüksek kazanç için yüsek mesai saatlerini   bilerek kabul ediyorlar.

Sağlıklarını psikolojilerinin bozulacaklarını  hiç düşünmüyorlar.

Temsili demokrasiyi eleştiryordum.Doğrudna demokrasi olmalı diyordum.

Salaklar çok olunca Doğrudan demokraside işe yaramıyor.

Fazla çalışma saatleri için oylama yapılmıştı tek kabul etmeyen ben kalmıştım.

Birde beni yuhalamışlardı.

Cemaat de imamları öldürebilir

İmamlar da müftüleri

Doktorlar başhekimleri

Başhekimler de bakanı öldürebilir

Bakanlar da başbakanı öldürebilir

Ben şahsen nitelikli dolandırıcıların öldürülmesi taraftarıyım. Kulis yapıp halkı sömürenlerin öldürülmesi gerekir.

Tekel kartel şirketlerin denetimi kabul etmediği takdirde halkı üzerine salmak mantıklı olabilir.

Ama doktorluk da bu devlet memurları için geçerli değil. Devlet memurları denetime açıktır. 

Özel hastane patronlarının yedikleri naneleri saymakla bitiremeyiz. Ne hikmetse bu halkın gündeminde patronlar hiç yok.

Milletin amına koyacaz diyen cengiz holdingin merkezi Altunizade durağının dibinde. Gidip oradan hesap sormayan müptezellerin doktora saldırmaya hakkı yok.

Böyle olursa kabul ediyorum sen haklısın @TAO

23 dakika önce, TAO yazdı:

Her yere universite açıp eğitimin kalitesinide düşürdüler.

İmam hatip mezunları her yere atanıyor zaten.

Birde çalışanlarda salak.

Yüksek kazanç için yüsek mesai saatlerini   bilerek kabul ediyorlar.

Sağlıklarını psikolojilerinin bozulacaklarını  hiç düşünmüyorlar.

Temsili demokrasiyi eleştiryordum.Doğrudna demokrasi olmalı diyordum.

Salaklar çok olunca Doğrudan demokraside işe yaramıyor.

Fazla çalışma saatleri için oylama yapılmıştı tek kabul etmeyen ben kalmıştım.

Birde beni yuhalamışlardı.

Bu konuda sana katılıyorum. Bu halk hiçbir zaman haklı olanın arkasında durmaz. Evet ben de aynı durumu yaşadım . Yuhalanmadım ama kimse yüzüme bakmadı fazla mesai ücreti istediğim için işyeri sahibiyle karşı karşıya kaldığımda..

Seni yuhalayanlar yine biraz akıllıymış en azından fazla mesai ücreti alacaklar. Beni dışlayanlar embesilin önde gideni. Hem mesai ücreti alamıyor hem de isteyenleri dışlıyor. Tam katışıksız müslüman Türk tiplemesi.

7 saat önce, TAO yazdı:

İmam öldürün demiyor ki?

Sorunları halk ağızı ile  anlatmış.

Doktorların yakınını kaybetmiş ile Acil durumda  olan insanlara nasıl yaklaşılacağını öğrenmeleri  gerekiyor.

Benim mesela böbreğimde taş vardı.

Üroloji doktoru gaz vardır  gaz deyip tedavi etmeden başından savınca  deliye dönmüştüm.

Ağrılarım olmasaydı O an doktoru bir güzel dövebilirdim.

Ağrı kesici bile vermedi.

Özel hastaneye gitmek zorunda kalmıştım.

Acile gittiğim için para almamışlardı. 

Devlet özel hastahanelere % 200  kar koyabilirsin demiş.

Şikayet etsen dilekçeni şikayet ettiğin kişiye gönderiyorlar. 

Zaten Doktordan daha mı iyi bileceksin?  dedikleri için   doktor her zaman haklı oluyor.

Bunların sorumlusu sana ve doktorlara dayatılan sistemdir. Bir doktora günde 150 hasta baktırılırsa o da seni böyle sallar, haklıdır, hiiiç itiraz etme.

Sen hakkını doktorlar üzerinden değil sana dayatılan islamofaşist, para endeksli , vahşi kapitalizme itiraz ederek arayacaksın. Ama bunu yapabilir misin? Sanmam. Gücünüz yettiğine yeter. Tanıyorum sizin gibi tipleri.

12 saat önce, Werther yazdı:

Bunların sorumlusu sana ve doktorlara dayatılan sistemdir. Bir doktora günde 150 hasta baktırılırsa o da seni böyle sallar, haklıdır, hiiiç itiraz etme.

Sen hakkını doktorlar üzerinden değil sana dayatılan islamofaşist, para endeksli , vahşi kapitalizme itiraz ederek arayacaksın. Ama bunu yapabilir misin? Sanmam. Gücünüz yettiğine yeter. Tanıyorum sizin gibi tipleri.

Bu sisteme sesini çıkarmayanlar  o senin savunduğun doktor bozuntularıdır.

Vahşi kapitalizm dediğine göre sende kapitalizm hayranlarından birisin.

Kapitalizmin uysalı olmaz. 

Çalışmayanların ücretlerini çalışanların sırtına yıkarsın vahşi olmayan kapitalizm ile. :)

• 2 ay sonra...

Geçen gün doktora gittim, adam 1 saat geç geldi. Yarım saat sonra 40 dk lık kahve molası verdi. Geri geldikten sonra sıraya bakmadan tanıdığını içeriye alıp onunla da 1 saatten fazla harcadı. 

Sonra öğlen oldu çıkıp gitti. Tekrar geldi gelmesine de bu seferde yarım saat gecikti. 

Ben içeriye girene kadar toplasan 10 kişiye ancak bakmıştır. (Her birine 3 dakika)

Yani koca gün en fazla 3,5 saat odasında durdu. 

On 16.07.2022 at 15:36, TAO yazdı:

Bu tiplerden şifa bekleyenler var. 

Liyakat sıfır. 

On 16.07.2022 at 23:14, Werther yazdı:

Modern tıbbı çökertmişsin. 

Doktorlar hastaları sallamadan ilacı basıp geçiyor evet. 

Zaten 3 dakikada teşhis koymak imkansız. 

Sonuç olarak modern tıp yalan. 

• moderator başlığı İmamdan Doktorlara Şiddet Çağrısı olarak değiştirdi