Jump to content

Recommended Posts

1- Bir adam neden istediği bir şeyi elde etmek uğruna başkasının canıyla tanrısına verdiği söz için takasa giriyor? Pazarlık ediyor? Bu mu kutsal?

2- neden erkek çocuğum olursa bir uzvumu kökten keseceğim diye adak adamamış da başkasının canı üzerinden pazarlık yapmış bu normal mi?

3- O güne kadar Allah için sadece İbrahim'in soyu mu önemliymiş? Daha önce koyun koç falan getirseydi de başkalarının çocukları da ölmeseydi daha iyi olmaz mıydı? Bu ırkçılık değil midir?

4- can alarak ibadet etmenin neresi kutsal, koyunlar da birer canlı değil mi?

5- Bu hikayenin Kuran'da anlatılmasının kime ne faydası olmuş bu güne kadar deve ve koyun tüccarlarından başka?

6- bugün birisi tanrısı için başka birini adak adasa ve peygamber olduğunu iddia etse ne diyebilirsiniz? Örneğin sizin babanız bunu yapsa bıçağın kesmeyeceğinden emin olabilirsiniz?

7-Kimseye faydası olmayacak bu hikayenin Kuran'da anlatılması ve sadece o ana ve o kişiye özel olması gerekz ve boş faydasız bir bilgi değil midir?

8- Kuran'da çocuk hakları ile ilgili bir tek iyi bir cümle varmıdır kesilmemekten başka . Bu bir lütuf mıdır.

9- bu tür uygulamalar dinlerde ve dinler arasında kan akıtlmasının önüne geçebilmişmidir?

10- İbrahim tanrısına verdiği sözü tuttuğu için ödüllendirilmişken diğer din mensupları saf duygularla inandıkları halde neden ödüllendirilmemektedir. İbrahim torpillimidir. Kim kendi çocuğunun kötü olmasını ister ki? Peki ya dünyada eziyet çeken İsmailden çok daha berbat durumlarda yaşayan çocuklara Allah'ın diyeceği bir tek söz bile yok mu

11-  bizi hiç ilgilendirmeyen 3000 yıl önceki  ailevi bir zihin karmaşası yaşayan biri  için kurban kesmenin kime ne faydası var.

12- Kurban kesip onu da kendi günahlarımıza kefil yapmak ne kadar ahlaklı ? Başka bir hayvanın canın  alarak kendi günahlarımızı sildirmek vahşet değilmidir.

13- İbrahim tanrısına verdiği sözü tutacak mı diye imtihan ediliyor . Bir tanrı böyle bir sözü nasıl olur da kabul eder? Normalde kız çocuğunu gömmek günah iken şeytan işi iken İbrahim'in oğlunu kesmeye adaması imtihan mı delikanlılık mı, takva mı?

14- Kuran'da haksız yere öldürülen kız çocuklarından dem vururken ve bütün bunlar olurken tanrı neredeydi?  İbrahim'in tanrısı sadece İbrahim ve soyuna mı hizmet ediyor?

• Thanks 1

İlgilenenler için bir İbrahim animasyonu senaryosu hazırladım .

İbrahim oğlu İsmail alır kesmeye götürür kafasını sunak taşına koyar ve bıçağı vurur.

Sonra Cebrail gelir

Cebrail: sen Allah’a olan sözünü tuttun Allah da bunu kabul etti ve oğlunu kesmek yerine sana bu koçu kesmeni emretti.

İbrahim: şükürler olsun Allah a olan sözümü tuttum ve kabul oldu

İsmail sunak taşından kalkar ve babasına der ki

İsmail: Babacığım elindeki bıçağı verirmisin senin kolunu keseceğim

İbrahim şaşırır.

İbrahim: Neden böyle bir istekte bulundun oğlum anlayamadım ben senin babanım üstelik de peygamberim

İsmail : Ben de peygamberim ve ayrıca sen benim az önce kafamı kesecektin , ben de Allah’a söz verdim kurtulursam babamın elini keseceğim diye. Şimdi sözümü tutmalıyım.

İbrahim: Nasıl olur  da kolumu kesersin , zaten Allah beni  affetti seni kurtardı.

İsmail: Tamam işte eğer Allah da benim sözümü kabul edip affederse senin kolun kesilmekten kurtulur kabul etmezse kolunu Allah için keseceğim. Unutma az önce sen benim kafamı kesecektin!!!

Böyle geliştirilebilir.

Ha bir de hac konusu var tabiki , hacsız kurban olur mu. Bugünkü hac bedeli 50 bin TL ucuzundan..

Çevrenizde hacca giden büyüklerinizden hangisi cebinden çıkarıp 20 bin lirayı çocuğuna vermiş yada iş kurmuş?

Hac denen şey çöldeki vahhabilere gelir garantisi veren bir uygulamadır.

Düşünün ki dünyanın her tarafından her yıl size milyonlarca turist gelmesi zorunluğu var. Güzel olmaz mıydı. Başka ülkelerdeki insanlar iyilik yaptıklarını düşünerek yemek içmekten kısıp çoluk çocuğuna vereceği parayı getirip sizin ülkenize verecek olsa güzel olmaz mıydı..

Vicdansız ahlaksız biri olsaydım elbette sonuna kadar desteklerdim.

• Thanks 1

Müslümanların kutsal kitabının içeriĝi eskilerin masallarından oluşur ki temeli Eski Ahit´e kadar gider. Aslında aynı zamanda onun çok kötü bir kopyasıdır da. Yaşam tarzları, dinsel ritüelleri ve yemek yeme kuraları da Musevilerinkine çok benzer. Çünkü ezelden beri aynı coĝrafyayı paylaşıyorlar. Kurban ritüelini de Islam icat etmedi, diĝerlerinden arakladı.

Ayrıca Kurban ritüelinin savunulacak bir tarafı yok. Bakmayın siz "Bu vesileyle fakir fukaranın karnı doyuyor" diye savunmaya kalkanlara, çünkü ilk amaç o deĝil. İlk/birincil amaç hayali bir varlıĝın rızasını kazanmaktır. Sırf bu amaç uĝruna her sene yüzbinlerce hayvan canlı canlı boĝazlanıyor. Yılda bir kerecik fakire verdiĝin eti versen n´olur vermesen n´olur. Harbiden samimi bir şekilde fakir fukaraya kalıcı bir şekilde yardım edilecekse, bundan daha etkili tonlarca başka yolu var.

Yani asıl mevzu tapmak, illa bir şeye tapınılacak. Tapmak uĝruna savaşlar düzenleniyor, hayvanlar katlediliyor(kurban ritüeli), insanlar ötekileştiriliyor, sabahtan akşama kadar aç susuz kalınıyor (oruç ritüeli), gün boyu kafalar yere kıçlara havaya kaldırılıyor(namaz ritüeli), dünyanın parasını verip insan haklarını hiçe sayan bir ülkeye maddi katkı saĝlanıyor (haç ritüeli) vs. vs. vs....

Kâbe´nin görünümü evlere şenlik gibi. Ve hâlâ oraya gitmek isteyenler var. Halbuki ev sahibinin tek derdi para basmak.:D

Beton yıĝınlarının arasındaki kutsal(!) küpten görüntüler

• Like 1

• 2 hafta sonra...

Kabe'de hacda kesilen hayvanları gömüyorlarmış ama türk medyasında bir iki haber dışında birşey yok. Görsel aradım ama bulamadım. Hacca giden bir kişi de bana söylemişti kurbanları kesip çöle atıyorlar diye.

Yani fakire falan da gitmiyor zaten amaç da fakir doyurmak değil Allah'a yaranmak. yaklaşık her yıl kesilen sadece Mekke'de bir milyon hayvan var bu etlerle kimle doymaz. Türkiye'de et pahalı .. bence hacca gidenler kurbanlarını buraya yollasın et ucuzlar belki

Görsel bulabilen varsa paylaşabilir mi?

3 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Kabe'de hacda kesilen hayvanları gömüyorlarmış ama türk medyasında bir iki haber dışında birşey yok. Görsel aradım ama bulamadım. Hacca giden bir kişi de bana söylemişti kurbanları kesip çöle atıyorlar diye.

Yani fakire falan da gitmiyor zaten amaç da fakir doyurmak değil Allah'a yaranmak. yaklaşık her yıl kesilen sadece Mekke'de bir milyon hayvan var bu etlerle kimle doymaz. Türkiye'de et pahalı .. bence hacca gidenler kurbanlarını buraya yollasın et ucuzlar belki

Görsel bulabilen varsa paylaşabilir mi?

Yaş kısıtlaması varmış. Youtube üyeliğim yok  açamadım.

Sırf mâlum tanrının rızasını kazanmak uĝruna her sene binlerce/yüzlinlerce hayvan boĝazlanarak öldürülüyor.

İlkel zamanlardan teee günümüze kadar gelebilmiş ilkel bir ritüel.  Savunulacak hiçbir tarafı yok, çünkü ihtiyaçtan ziyade ibadet uĝruna öldürülüyor bu hayvanlar.

1 milyon hayvanın üç günde kesilip ayıklanması üstelik o sıcak ve sinekli ülkede çok zor bir şey.

Benim duyduğum şey yapabildikleri kadarını ayıklayıp kalanını çölde gömüyorlarmış. Fakirler bile hayvanların etinden bir parça koparıp gerisini öyle bırakıyormuş.

Diyanet elbette kötülemez kendini.

14 saat önce, Kafir İmam yazdı:

1 milyon hayvanın üç günde kesilip ayıklanması üstelik o sıcak ve sinekli ülkede çok zor bir şey.

Benim duyduğum şey yapabildikleri kadarını ayıklayıp kalanını çölde gömüyorlarmış. Fakirler bile hayvanların etinden bir parça koparıp gerisini öyle bırakıyormuş.

Diyanet elbette kötülemez kendini.

Görselde çengele asılmış neredeyse her hayvanın başında bir eleman var. Bu nedenle belki mümkündür.:D

Ancak bana kalırsa her hayvan tek tek yere yatırılarak ve dualar eşliĝinde boĝazlanmıyor. Çünkü bu işlem çok zaman alır. Bu tip büyük mezhahalarda çoĝu işlem otomatikleşmiş olmalı. Bu nedenle kurbanlık hayvanların öldürüldükleri yerleri görmek isterdim.

Benim duyduğum bütün hayvanları birkaç yüz kasap kesiyormuş. Sadece boğazına bıçağı vurup olduğu yere bırakıyorlarmış. Ardından kalan zamanda işlemeye geçiyorlarmış.

Çünkü zaman dar olduğundan bir milyon hayvanın acilen katledilmesi gerekiyor. Ama hava sıcak ve sinekli olduğu için etler çabuk kokmaya kurtlanmaya başlıyormuş. Bu yüzden çoğu et yenmeyecek hale gelip toprağa gömülüyormuş.

Diyanetin orada tesisleri olabilir soğuk hava deposunda etleri bir ayda işleyip Türkiye'ye getiriyor olabilirler. Yaklaşık 100 bin hayvan türk hacılar tarafından kesiliyor.

Saçma olan şey niye Kabe'de kesmek zorundalar. Araplara beleş et ziyafeti verilmesi saçmalık . O hayvanları herkes kendi ülkesinde kesip fakire dağıtsın madem amaç iyilik yapmak ise bu yöntem daha iyi ve etler ziyan olmaz.

Tanrıları kan istiyor. Aslında kendileri öyle zannediyorlar. Çünkü ritüel halinde yapıldığında vicdanları rahatlıyor. Aksi halde cennete gidemeyeceğini düşünüyorlar.

İnsan kazıklamanın güzel bir yöntemi bu. Adamlar çıkıp bize et vermek zorundasınız deseler kimse vermez. Bu yöntemle herkes koşa koşa veriyor