Jump to content

Dil'in Önemi Yada Önemsizliği

Aristo

Recommended Posts

Arkadaşlarım düşünebilen ve araştırabilen beyin süzgeçinden süzüp doğruyu aramaya karar vermiş üstadlarım dil benim için önemsizdir tüm diller öyle dil insan beyni tarafında karşılıklı iletişim kurmak için tasarlanmış sözcükler dilimidir. Önemli olan dilin yanlış yazılmış yada yanlış söylenmesi değil karşıdaki insanın bunu nasıl anladığı yada anlamadığıdır. Bu yüzden harf inkilaplarına takılıp burda nokta olucak burda virgül olucak yok burda ünlem olması gerekiyordu bunlar boş söylemlerdir. Demekki o kişiyi anlayabiliyorsun öyle dediğine göre dil sadece iletişim araçıdır birbirinizi anlamanız için beyin tarafından uydurulmuş birşeydir. Yüz tane çocuğu bir araya koyun büyütün besleyin dünyadan izole edin kendi aralarında iletişim kurabilmek için yeni bir dil ortaya çıkarıcaklardır. Lütfen araştırmacı arkadaşlarım mantıksız bilim felsefe olmaz düşünüyorsanız katılın düşünmüyorsanız uzaklaşın.

Herkes kafasına göre yazmaya kalkarsa, kurallara uyulmadan yazılanlar, okuyucular tarafından hem yanlış anlaşılmaya müsaittir hem de okuyanlar açısından bir eziyettir aslında.  Bence biraz da hem dile hem de diĝer insanlara saygısızlıktır aslında. O kurallar oraya boşuna konmamış, yani düşüncelerinizin düzgünce anlaşılmasını istiyorsanız, kurallara riayet etmek gereklir.

12 dakika önce, kavak yazdı:

Herkes kafasına göre yazmaya kalkarsa, kurallara uyulmadan yazılanlar, okuyucular tarafından hem yanlış anlaşılmaya müsaittir hem de okuyanlar açısından bir eziyettir aslında.  Bence biraz da hem dile hem de diĝer insanlara saygısızlıktır aslında. O kurallar oraya boşuna konmamış, yani düşüncelerinizin düzgünce anlaşılmasını istiyorsanız, kurallara riayet etmek gereklir.

Üstadım karşılıklı birbirimizi anladıktan sonra, noktanın virgülün ne önemi varki...

56 dakika önce, Aristo yazdı:

Arkadaşlarım, düşünebilen ve araştırabilen, beyin süzgeçinden süzüp doğruyu aramaya karar vermiş üstadlarım. Dil benim için önemsizdir,  tüm diller öyle. Dil insan beyni tarafında karşılıklı iletişim kurmak için tasarlanmış sözcükler dilimidir. Önemli olan dilin yanlış yazılmış yada yanlış söylenmesi değil, karşıdaki insanın bunu nasıl anladığı yada anlamadığıdır. Bu yüzden harf inkilaplarına takılıp, burda nokta olucak. Burda virgül olucak. Yok burda ünlem olması gerekiyordu, Bunlar boş söylemlerdir. Demekki o kişiyi anlayabiliyorsun. Öyle dediğinize göre dil sadece iletişim araçıdır. Birbirinizi anlamanız için beyin tarafından uydurulmuş birşeydir. Yüz tane çocuğu bir araya koyun, büyütün besleyin, dünyadan izole edin, kendi aralarında iletişim kurabilmek için yeni bir dil ortaya çıkarıcaklardır. Lütfen araştırmacı arkadaşlarım mantıksız bilim felsefe olmaz. Düşünüyorsanız katılın Düşünmüyorsanız uzaklaşın.

Br kitle dsnünki o kitle sadece gereksiz bilgilri tabulaştırsn.

10 saat önce, Aristo yazdı:

Üstadım karşılıklı birbirimizi anladıktan sonra, noktanın virgülün ne önemi varki...

Çok önemi var.

İmla kuralları ile birbirimizi daha iyi anlarız ayrıca okuyucu yorulmaz. Resim gibi düşün yeni kalem kullanmasını öğrenen çocukların resmiyle ressamın resmi aynı şeyi anlatmaz. 

4 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Çok önemi var.

İmla kuralları ile birbirimizi daha iyi anlarız ayrıca okuyucu yorulmaz. Resim gibi düşün yeni kalem kullanmasını öğrenen çocukların resmiyle ressamın resmi aynı şeyi anlatmaz. 

Üstadım noktalama ve tonlamalar olmasada birbirimizi anlayabiliriz. 

Bunu demeye çalışıyorum. Dil beyin tarafından icat edilmiş iletişim algoritması.