Jump to content

Sitenin moderatör ihtiyacı

admin

Recommended Posts

Sayın katılımcılar,

Siteye moderatör alınacaktır.

ilgilenenler özel mesaj yoluyla benimle bağlantı kurabilirler.

Gerekli koşullar, siteye hemen hemen her gün bağlanabilecek durumda olmak, ve sitenin amacı, ilkeleri ve kurallarını benimsemiş olmaktır.

Başvuranların sitedeki eski içerikleri incelenecektir. Başvuran kişinin site moderatörlüğüne uygun olup olmadığını tespit etmeye imkan verecek miktarda içeriği yoksa, başvurusu reddedilecektir.

• admin pinned this konu
  • 1 ay sonra...

Bu başlığı dikkate almıyorsunuz, ama bir süredir bu sitenin moderatörü yok. Benim ise bu sitenin moderasyonuyla ilgilenmeye vaktim yok.

Öbür taraf yazmaya kapatılınca, insanlar yazacak yersiz kalmasın diye, sizlere iyilik olsun diye tekrar açtım burasını. Yoksa 2015’te yine aynı sebeple (yani günlük işleri ve moderasyonuna vaktim olmadığı için) kapadığım bu ortamı tekrar niye açayım?

Ama burasını çekip çevirecek, günlük işleri ve moderasyonuyla uğraşacak gönüllüler çıkmazsa takipçilerden, burasını bir süre sonra tekrar kapatmak zorunda kalmam ciddi bir olasılık, haberiniz olsun.

Yazacak ortam olarak burasını da kaybetmek istemiyorsanız, lütfen sahip çıkın arkadaşlar.

• 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
On 09.05.2022 at 10:23, admin yazdı:

Sayın katılımcılar,

Gerekli koşullar, siteye hemen hemen her gün bağlanabilecek durumda olmak, ve sitenin amacı, ilkeleri ve kurallarını benimsemiş olmaktır.

Başvuranların sitedeki eski içerikleri incelenecektir. Başvuran kişinin site moderatörlüğüne uygun olup olmadığını tespit etmeye imkan verecek miktarda içeriği yoksa, başvurusu reddedilecektir.

Merhabalar.

Sitenin moderatör açığı olacaksa eğer, aslen benim de çok vaktimin olmamasına rağmen gerekirse ve uygun görülürse sorumluluk alabilirim. Daha önce "vostok" kullanıcı adıyla kayıt olmuştum buraya ancak şifremi unuttum, daha sonra da geri alamadım. Ama böyle kalabilir.

Bu arada Ateistforum'a an itibariyle girilemiyor.

• Thanks 1

38 dakika önce, müftü yazdı:

Merhabalar.

Sitenin moderatör açığı olacaksa eğer, aslen benim de çok vaktimin olmamasına rağmen gerekirse ve uygun görülürse sorumluluk alabilirim. Daha önce "vostok" kullanıcı adıyla kayıt olmuştum buraya ancak şifremi unuttum, daha sonra da geri alamadım. Ama böyle kalabilir.

Bu arada Ateistforum'a an itibariyle girilemiyor.

vostok hg. :)

• Like 1

Müftü, Tao,

Teşekkürler.

İlgilenen katılımcıların olması güzel.

Şu anda moderatörümüz var yalnız. Yukarıda da belirttiğim gibi moderatörümüz geri döndü. Eğer ayrılırsa kendisi, veya site kalabalıklaşır da ek moderatörlere ihtiyaç olursa, sizi aklımda tutacağım.

Bu arada, bu tür şeyleri bana özel mesaj yoluyla göndermelisiniz aslında. Bu sitede moderatörün kimliğini gizli tutuyoruz. Hangi katılımcıların moderatör olduğunun bilinmemesi gerekiyor.

• 2 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

On 09.05.2022 at 10:23, admin yazdı:

Sayın katılımcılar,

Admin sana nasıl ulaşabilirim modluk ve site hakkında birkaç önerim var ilgilenirsen.

@mantik

Sana daha önce de dedim. Bu site bu problemler ile karşılacak. Sebeplerini de anlattım.

Gel, ateistforum'u tekrar aç ama eski mesajlar arşivlensin. Din, bilim ve teknoloji gibi konularin konusuldugu yer olsun. Ama adi "Ateistforum" olsun. Yani ateistforum.org

Ben gönüllü moderatorluk yaparim. Turk Ateist filan beni biliyor zaten. Eger duzgun bir moderatorluk yapamazsam, ufak bir yanlisimda hemen atarsiniz.

Lutfen inat me, siteyi arsivle ve tekrar ac. Buraya gordugun gibi kimse ugramiyor. Orasi ile bir bagi vardi insanlarin. Burasi ile olmayan bir bag.

Lutfen dedigimi dusun. Ben gerekirse ekstra calisir moderatorluk yaparim. O konuda bir sikintin olmasin.

Paelone,

Ateistforum’u açma kararını da kapama kararını da ben tek başıma veremem. Benim o forumun günlük işleyişi ve yönetimiyle 10-15 yıldır ilgim yoktu zaten doğru dürüst. Başkaları yapıyordu.

Benim kendimin bu forum işleriyle ilgilenecek vaktim yok zaten. Burasıyla da ilgilenemiyorum, moderatör(ler) ilgileniyor. Bunun böyle olacağını baştan da duyurdum zaten. Burasını tekrar açmamın sebebi öbür taraf yazmaya kapandıktan sonra hala iletişimde kalmak ve yazışmak isteyenlere daha az dikkat çekecek, daha rahat yazabilecekleri bir ortam, ve bir alternatif sunmaktı. Ayrıca başka pek çok konu da konuşulabilir burada. İnsanların isterlerse kendi kimlikleriyle, güvenle yazabilecekleri bir ortam burası.

Burasının fazla popüler olmamasıyla öbür tarafın ve hatta tüm benzer ortamların da son yıllarda popülerliğini yitirmesinin sebepleri aynı.  

Orası tekrar açılsa da çok şey değişmez. Ayrıca, açılmasını isteyenlerin orayı son 10-15 yıldır yönetenleri bulup onları ikna etmesi gerekir, beni değil. Eğer kendilerine ulaşabiliyorsanız onlara sorun.

• 4 ay sonra...