Jump to content

Ülkenin durumu

Ateistik

Recommended Posts

Canım sıkıldı, bende konu açayım dedim eski forumdan arkadaşlar varsa mümkün olduğunca cevaplamaya çalışsın.

Ülkenin hali vaziyeti belli, pek bir şey söylemeye gerek yok.Türk halkı çok geri kalmış durumda gaflet ve cehalet ile kol kola bunun geri dönüşü yok demek deil tabiki ama maalesef hal böyle

Bir olayın,varlığın girdisi neyse çıktısıda o olur, evrendeki her örgü belli bir sebep sonuç ilişkisine tabii dir.

Peki ülkemizde özellikle Atatürk'ten sonra bu halkı bu kadar gaflet dalalet ve sapkinliğa iten sebep nedir?

Terapisi ne olur?

O kadar da karam ar olmaya gerek yok.

Bir iktidâr değişiminde, hazineye; en az iki trilyon Dolar değerinde para ve malvarlığı aktarılacak.

Ancak bu iki triyon dolar, devede kulak kalır.

Güzel yurdumuz, otuzbir (31) trilyon Dolar dolayında soyuldu!

Ama bu soygunun çok büyük bir kesimi, bir labirent sistemiyle saklandı.

Gelecek yeni iktidâr, bu sogunun; yalnızca iki trilyon Dolar'ına ulaşabilecek.

Ama iki triyon deyip-geçmeyin.

Şu ânki Türkiye GSYH'sini; 0.7 trilyon Dolar olduğunu düşünerek; iki trilyon Dolar'ın boyutunu hesaplayın.

İnsanlar liyakat sistemiyle değerlendirilirse , eğitimde ciddi hamleler yapılırsa , onların dini gitti bizim dinimiz geldi diyerek kendi ikonlarını halka dayatmazlarsa ....vs..vs...vs...vs... Marsda insan nüfüsü on milyona ulaşırsa, ışınlama bulunursa...

Görgüsüzlük biterse, bilinçli tüketici olunursa, gelir dağılımı adil yapılırsa, hem bilmemneye karşıyız diyip hemde iki dk sonra şimdi reklamlar.. denilmezse..

Uçan araba yapılır, benzin on kuruşa ucuzlarsa, insanlar denizde yürüyebilir hale gelirse, devler hamallık pireler tellalık yaparsa...

Gelen iki trilyon doları da birileri cukkalamazsa...para bol nasılsa ithal lüks arabaya sıvarız havamızı atarız denilmezse..bende para çok bak kıçıma elmas piercing taktırdım diye hava atmazsa insanlar..

Her yıl lüks tüketime para harcamayıp o parayla makinalaşma imkanı sağlanırsa...

O zaman olur.

Yani çok uzun lafın kısası HERŞEY PARA DEĞİL!!! Bak 30 trilyonun vardı nasıl çaldırdın. İki trilyona mı güveniyorsun? Bu karaktersizlik kolay düzelmez. 

Geçen aya kadar Tayyip diyen müsveddeler elektirik ve benzin zamlarından sonra gebersin demeye başladılar. Yarın indirim yaparsa yine yaşasın derler..

Öyle herşey para değil TTT.

Muhalefet 31 trilyon çalınırken ne yapıyordu, TV ekranlarında seçmene ninni söylüyordu...

16 saat önce, Ateistik yazdı:

Canım sıkıldı, bende konu açayım dedim eski forumdan arkadaşlar varsa mümkün olduğunca cevaplamaya çalışsın.

Ülkenin hali vaziyeti belli, pek bir şey söylemeye gerek yok.Türk halkı çok geri kalmış durumda gaflet ve cehalet ile kol kola bunun geri dönüşü yok demek deil tabiki ama maalesef hal böyle

Bir olayın,varlığın girdisi neyse çıktısıda o olur, evrendeki her örgü belli bir sebep sonuç ilişkisine tabii dir.

Peki ülkemizde özellikle Atatürk'ten sonra bu halkı bu kadar gaflet dalalet ve sapkinliğa iten sebep nedir?

Terapisi ne olur?

Keşke bunun kolay bir cevabı olsa. Ancak bana göre yine her şey halkta bitiyor, çünkü halkın durumu(!) ne ise, onları yönetenlerin durumu da aynıdır. Halk cahilse, onları yönetenlerden de fazla beklentili olmamak lazım, çünkü onları oraya seçenler halkın kendisi.

Halk, yöteticilerin yaptıkları yanlışlara dur demiyorsa, onları prostesto etmiyorsa, hesabını sormuyorsa, bu kısır döngü kolay kolay kırılmaz. Önce halkın değişmesi ve bilinçlenmesi gerek.

Atatürk´ten sonra bu memlekete onun gibi sahip çıkan siyasetçi bugüne kadar gelmedi. Her gelen hep kendi şahsi menfaatlerini ön planda tuttu. Sıkıntı burada yatıyor. Özverili olan, memleketi düşünen, halkın aydınlanmasını isteyen siyasetçilere ihtiyacı var bu ülkenin.

Kafir doıstum, Kılıçdaroğlu yönetimindeki bir hükûmet; soygunculuk yapmaz! Çünkü Kılıçdaroğlu, katıksız bir Âlevî'dir.

"Eline-beline-diline, egemen ol!"

Bu durumda: "Hırsızlık Yapma! Hak yeme!"

Ancak; Erdoğan, ne kadar tehjlikeli bir yaratık ise; kılıçdaroğlu da, o kadar tehlikelidir!

Ecevit doğrultusunda, bir koşuk yayıömlamıştım. Orada, Ecevit'in uyguladığı "vatana ihânet" konusunu aktarmıştım.

http://srl.alazli.net/kosuk.php?subaction=showfull&id=1530015584&ucat=29&template=kosuk&

Kılıçdaroğlu, aşırı insânsever olduğu için; insânları ve ülkeyi, ölüme sürükler!

En doğruiktidâr, liberalizmden geçer.

Yânî: "Love is like oxygen!"

Yânî: "Sev; birilerini ya da bir şeyleri sev! Ama hiç bir şeyi abartma!"

Nâçizâne apğbeğımdaki o sayfayı, yine de buraya aktarayım:

Alıntı

Gereksiz Karaoğlan!

Dünyâ üzerinde, nerede pislik ve savaş varsa; kökeninde, sosyaldemokratlar yatar! Afganistan, İran, Tunus, Pâkistan ve nice ülkelerin, günümüzdeki korkunç durumlarının nedeni, yalnızca sosyaldemokrat denen o ucûbelerdir! Günümüz Türkiyesi'nin, içinde bulunduğu bataklığın nedeni de, Bülent Ecevit denen geberik yaratıktır!

Bindokuzyüzyetmişdört, çok uğursuz bir yıldı!
Ecevit'teki eksik; ne yazık ki, akıldı!
"Onlar da, tıpkı bizim gibi insandır!" dedi;
tüm uslara durgunluk bir yasayı kükredi!!

İmâm-hâtiplileri, fakültelere soktu;
sanırsın ki; ülkede, hiç yapacak iş yoktu!
Sosyaldemokrat denen o katıksiz salaklar;
ne yaptığnı, bilmez o erdemsiz yalaklar!

Bülent mi desek ona, yoksa Karaoğlan mı?
Zekâ küpü müydü o; yoksa, deli olan mı!
Bilmediği kitabı, döşüne itmelisin!
Başına, tokmak vurup; onu eğitmelisin!

Demokrasi diyerek, gericiliği över!
Yiğit Türk çocukları, onun ceddine söver!
Kendi kâtillerine, özgürlükler verirsen;
ne anan kalır sana; ne de yaşlı bir ninen!

Keşke o cehennemler, gerçekten de olsaydı;
Karaoğlan gibiler, oralara dolsaydı!
Yanıp-yanıp, kıvranıp; lâkâbına benzese;
kahkâhâlar atarız hep birlikte; ben ve sen!

Karaoğlan yüzünden, imâma kaldı bu yurt;
Karaoğlan'ı görsen; üstüne bin ve osurt!
Çabucak koş otağa; al kırbacı eline;
Karaoğlan'a dön de, çırp şerefsiz beline!

Hiç bir şey yapamazsan; git; mezarına tükür!
Salakça, düşünür o: "Yağmur yağıyor; şükür!"
Çavuşu, çıkar belden; işe o pis toprağa;
seni küçümseyerek, benzetmesin çırağa!

Açıklama:

1974 yılında, imâm-hâtip liselerinin yanında, imâm-hâtip ortaokullarının açılması da, hâin Bülent Ecevit sâyesinde yasallaştı.

1975-78 yılları arasında, Ecevit önderliğinde, 230 yeni imâm-hâtip lisesi açıldı!

12 Eylül hâinleri, Ecevit'in yolundan giderek, Temel Eğitim Kânûnu'nun 32. madesinde yaptıkları değişiklikle; İHL mezûnlarının, tüm fakültelere girebilmelerini sağladılar!

Ve imâm-hâtip mezûnu olan bağnazlar, en geç 2002 yılında, ülke yönetimini elegeçirdiler!

Gönül isterdi ki, o cehennem denen yer, gerçekten de olsaydı da; Bülent Ecevit denen hâin, sonsuza kadar orada yansaydı!

Bir de; unutmayalım ki, Recep Tayyip Erdoğan gibi bir bağnazın, siyâset yapma olasılığını da, Deniz Baykal adındaki hâin gerçekleştirdi!

Nerede, bir sosyaldemokrat varsa; orada, bir hâin ve kalleş var!

Târih: 26.06.2018 | Tıklama: {views} | Bölüm: Koşuklarım

Ben ateistim ve ateist dahi olsa kimseyi kimlik üzerinden değerlendirmem. Alevi olması dürüst olacağı iddiası taşımaz. Ülkeyi temsil eden bir kişi çok dürüst  olabilir ama kavak arkadaşımızın da dediği gibi halkın çoğunluğu bozuk.

Ahmet Necdet Sezer de çok dürüst idi. Ama çevresinin neler yaptığını gördük. Sorun dürüst insan azlığıdır.

Bugün metroya bindim. Ekrana bakıyorum , paçasına kadar reklam akıyor. Sosyalist bir yönetim anlayışının reklama karşı olması gerekir. Sömürüye karşıyız ama reklama hayır diyemeyiz anlayışı sosyal değildir. Bunun gibi bir çok çarpıklık varken birtek kişinin dürüstlüğü de olsa olsa reklamdır.

Yani şunu anlamıyorum , ülkenin düzelmesi için bir kişinin yada o kadronun değişmesini beklemek mi gerekir. Muhalefet de tiyatroya ortakdır. Soros ve İngiliz politikalarını sosyal sosuyla bize hazırlıyorlar şimdi.

Böyle giderse afiyet olsun.

Not: İmamoğlu da sosyalistlere sokulan bir Truva atıdır. Tıpkı dincilerin arasına sokulan malum şahıs gibi..

On 07.02.2022 at 20:30, kavak yazdı:

Halk, yöteticilerin yaptıkları yanlışlara dur demiyorsa

İnsanları harekete geçirecek bir şey gerek, anlaşılan ceplerinin boş olması yetmiyor amma velakin nihayetinde bu iktidar bitti.

Ne teknik olarak ne hukuki olarak artık yürütmesi mümkün değil  

Türkiye'nin konumu batı için önemli. demokrasinin gereği neyse o olur, cumhur ittifakı gider, millet ittifakı gelir.

Bunlar gerçek, zaten AKP'nin artık bir bahane bulup ohali dayamaktan başka bir çaresi kalmadı böyle uzun sürmez

Bir süre önce, bir yazı yayımlamıştm. Başlığı: "Odatv, sapıklıkta direniyor!"

O yazımdan bir kesit:

Alıntı
Bir kadın arkadaşım sormuştu: "Erol? Liberalleri ve Yeşiller'i karşılaştırırsan; hangi sonuca ulaşırsın?"

Ben ise; fazla düşünmeksizin, yanıtımı vermiştim: "Uçsuz-bucaksız bir orman düşün. Bu ormanın iyice ortasında, bir yangın başlıyor!"

Liberalist diyor ki: "Yangın yerine ulaşabilmemiz için; bir kanal açmamız gerekecek." ('Kanal' kavramıyla, yalnızca ağaçların kesilmesini kastediyor; ama ağaçların köklerine dokunulmayacak.)

Yeşiller, bir ağızdan tuttururlar: "Tek bir ağaç bile kesmenize, izin vermeyiz!"

"Ama kanalı açmazsak; yangını söndüremeyiz."

"Hâyır! Tek bir ağaç bile kesemezsiiniz!"

"Ama..."

"Tek bir ağacın kesilmesine, gözyummayız!"

"Ama..."

Onlar tartışadursunlar; bu arada uçsuz-bucaksız orman, yandı-bitti; kül oldu!!!

Ve yeşiller hâlâ haykırıyorlar: "Tek bir ağaç bile kesemezsiniz!"

Bu kez liberalist bağırdı: "Alooo! Orman, yandı-bitti; kül oldu!"

"Tek bir ağaç kesmenize...! Ne?!"

Bu aktarımdaki Yeşiller, Kılıçdaoğlu'nun ta kendisidir!

57 dakika önce, TTT yazdı:

Bir süre önce, bir yazı yayımlamıştm. Başlığı: "Odatv, sapıklıkta direniyor!"

O yazımdan bir kesit:

Bu aktarımdaki Yeşiller, Kılıçdaoğlu'nun ta kendisidir!

Evet Kılıçdaroğlu ve dahi şuanki muhalefet bunu yaptı.

16 Nisan referandumuna itiraz etmedi, Haziran seçimlerinde CHP li seçmen tatile gitti , onları uyarıp yerinde tutamadı. Bu iki noktada direnilseydi akp yi çoktan iktidardan alabilirdi. Çünkü iki oylama sürecinde de akp kaybetmişti. Buna rağmen ılıman muhalefet yapmayı tercih etti.

Ali babacan ve Ahmet Davutoğlu pişmanmış...gülelim de boşa gitmesin. Görev süreleri boyunca o kadar pisliği bildikleri halde bir tane suç duyurusu yapılmamış Kendi bakanlığı tarafından..şimdi pişmanmış..nasıl olsa İngiliz vatandaşıdır kendisi.  İngiltere'de pişman olsun bakalım neler oluyor kendisine.

Bütün bunların bir tek açıklaması var. Akp gitsin biz gelelim , ama aynı sistem değişmesin..

• 1 ay sonra...
On 09.02.2022 at 23:13, Ateistik yazdı:

Er yada geç bu saltanat da yıkılacak...

Evet ama bunun altında kalmamak gerek , tam tersine güçlenerek çıkmalıyız.

Ülkenin son 35 yılı ilkeli faşizm ve ilkesiz muhalefet oldu. Bu yüzden güçlendiler. Ama son dönemlerde muhalefette ilkeli duruş daha ön plana çıkıyor. Bunu oy için mi yapıyorlar yoksa gerçek mi olup olmadığını yakın seçimlerde aday bildirisi üzerinden anlayacağız. Birbirlerine girerlerse onlarda faşist sistemin şımarık çocukları olacaktır.

Türkiye’de iki grurup temel kitle.

Birincisi eğlenmeyi yasaklayan , ağıt ve hüzünlerle yaşayıp köleliği saygı adıyla yücelten erken yaşta demans olup hayattan çekilmeyi kutsayan bir insan kitlesi

İkincisi ise özgürlük adı altında ana dilini konuşurken bile seviyeyi koruyamayan , yaptığı her şeyi eğleniyoruz etiketiyle seviyesizleştiren , her ortamda kendini dağıtan kapitalizmin döl yatağı haline gelen bir insan kitlesi ,

Bu ikisinin dışında her ortamda saygı sevgi ve mantığını koruyarak eğlenen ,çalışan ve yaşayan minnak bir kitle var.

• 1 ay sonra...

Birşey söylemek istiyorum, herhangi bir milleti ve ülkeyi kastetmiyorum

Ençok sanatçı sanata ençok yatırım yapan toplumlarda olur.

Ençok bilim insanı bilime ençok yatırım yapan toplumlarda olur.

Ençok orospu çocuğu  orospuya en çok yatırım yapan toplumlarda olur..

bir toplumun ne olduğunu anlamak için söyleme değil eyleme bakmak lazım.

Varın herhangi bir ülkenin durumuna siz karar verin