Jump to content

Felsefeciler neye inanıyor?

Entropyy

Recommended Posts

Western University 1800 Felsefeci ile yapılan anketin sonuçlarını açıkladı:

Theism: %18,9

Ateizm: %66,9

Other: %14

• %81.7'si kürtajın bazen uygun olduğunu düşünüyor.
  • %75,1'i idam cezasının kabul edilemez olduğunu düşünüyor.
  • %44.9 ölümsüzlüğü istiyor, %41.3 istemiyor.
  • %30'u kapitalizmi destekliyor, %53'ü sosyalizmi destekliyor, %20'ye yakını ise “diğer”i seçiyor.
  • Daha fazla detay için:

Kaynak

Felsefeci olmak için bir üniversitenin unvanini maaş karşılığında taşımak yetmez. Anket sadece dar kapsamda yapılmış.

Rant sahası ilk önce arazi sonra bilim üzerinde gelişmiş . Köşe baslari otorite denen kurumlar tarafından kapılmış. Felsefeciler maaşlarını bırakıp bunu tartışmalilar. Maas alan kişiye felsefeci demek doğru olur mu?

Martin luther, reform rönesans , Fransız ihtilalleri üniversitelerde başlamadı. Bunlar halktan gelen egilimlerdir. Bilim disiplinlerle ayrıldığında beri halkın yararına hiçbir şey üretmiyor. Farkettiniz mi? 

Bu disipliner sistemde üretilen her bilgi halkın baskilanmasina uygun hale getiriliyor. Sosyal mühendislik ve kontrol aracına dönüşuyir. Bu maaşlı sistemlerde hiçbir zaman yenilik olmaz. Sadece iniş çıkışlar olur. Hem ekonomik hem de bilimsel anlamda çoğunluğun hareketini kontrol etmek için kullanılır.

Bunlar insan olduğuna ve uzaydan gelmediklerine göre, tanrı mevzusu meselesinde çoğunluğun dinsiz imansız olmasına pek şaşırmamak lazım. Çünkü piyasadaki dinlerin kutsal kitaplarında yazan içeriklerini kabul etmek için, ilk etapta düşünmeden kabullenmek gelir. Eee...düşünmeden, irdelemeden ve kafa ütülemeden filozof olunamayacağına göre, piyasadaki kutsal(!) kitaplara inanma becerisi gösteren düşünürlerin doğru dürüst düşündüklerini zannetmiyorum.

Harbiden cinlere, meleklere, şeytanlara hangi aklı başında ve kendine filozof diyen birisi inanır?

El cevap: Dinin etkisinden kurtulamamış olanlar!

13 saat önce, kavak yazdı:

Bunlar insan olduğuna ve uzaydan gelmediklerine göre, tanrı mevzusu meselesinde çoğunluğun dinsiz imansız olmasına pek şaşırmamak lazım. Çünkü piyasadaki dinlerin kutsal kitaplarında yazan içeriklerini kabul etmek için, ilk etapta düşünmeden kabullenmek gelir. Eee...düşünmeden, irdelemeden ve kafa ütülemeden filozof olunamayacağına göre, piyasadaki kutsal(!) kitaplara inanma becerisi gösteren düşünürlerin doğru dürüst düşündüklerini zannetmiyorum.

Harbiden cinlere, meleklere, şeytanlara hangi aklı başında ve kendine filozof diyen birisi inanır?

El cevap: Dinin etkisinden kurtulamamış olanlar!

Evet özellikle bir felsefecinin ve bilim insanlarının bu tür şeylere inanamamasi gerekir. Sevgili kavak sen iyi niyetle düşünmüşsün ama ben biliyorum ki üniversite çevresinde din probagandasi yapan sözde akademisyenlerin çoğu maaş almak için bunu yapıyorlar. Orada bulunmalarının sebebi de bu zaten . Felsefeciler arasında bu oran göreceli olarak daha az olmasına rağmen diğer alanlarda artıyor. Tek sebebi para ve ait olduğu çevrenin düşünme sistemini ele geçirip kontrol etmektir. belki çok komplo teorisi gibi gelebilir ama asıl bu.. bakın her sistem böyle işliyor. Hayali eğilimleri olanları din ile uyutup , metaryalist olanları da moda ile uyutuyorlar.  tamamen bilinçli yapılan toplum muhendisligidir. Zaten bakın o akedemisyen diye dolaşan tiplerin hiçbirinin bilime katkısı yoktur. Sadece ekranlarda gösteri yaparlar. Onlar bu iş için maaş alıyorlar. 

11 saat önce, Kafir İmam yazdı:

Evet özellikle bir felsefecinin ve bilim insanlarının bu tür şeylere inanamamasi gerekir. Sevgili kavak sen iyi niyetle düşünmüşsün ama ben biliyorum ki üniversite çevresinde din probagandasi yapan sözde akademisyenlerin çoğu maaş almak için bunu yapıyorlar. Orada bulunmalarının sebebi de bu zaten . Felsefeciler arasında bu oran göreceli olarak daha az olmasına rağmen diğer alanlarda artıyor. Tek sebebi para ve ait olduğu çevrenin düşünme sistemini ele geçirip kontrol etmektir. belki çok komplo teorisi gibi gelebilir ama asıl bu.. bakın her sistem böyle işliyor. Hayali eğilimleri olanları din ile uyutup , metaryalist olanları da moda ile uyutuyorlar.  tamamen bilinçli yapılan toplum muhendisligidir. Zaten bakın o akedemisyen diye dolaşan tiplerin hiçbirinin bilime katkısı yoktur. Sadece ekranlarda gösteri yaparlar. Onlar bu iş için maaş alıyorlar. 

Eee..boşuna aç ayı oynamaz, dememişler.:D

Agnostik takılan felsefecilere veya akademisyenlere bir şey demem ancak bilhassa teist takılanların samimiyetine pek inanasım gelmiyor açıkçası. Piyasadaki kutsal(!) kitaplara sahiplenenler dürüst değiller. Hele ki kitapların içeriklerinin tanrı sözü olduğunu iddia edenler, resmen başkalarının yalancılığına soyunuyorlar.

Yani işin içine kitap falan girince işin rengi değişiyor, çünkü her şeye gücü yeten bir tanrı bir elçi seçecek, onun kulağına fısıldayacak ve o da "Aman da tanrı beni seçti!" minvalinde ortalarda dolaşıp milletin kafasını ütüleyecek. Bu tip olaylar eskilerin masallarından başka bir şey değil.