Jump to content

Öneriler

Recommended Posts

Sevgili Admin,

Yeni sitemiz uğurlu olsun., Böyle bir siteyi yapmayı akıl etmen çok harika.

Elbette ki yeni olduğu için zamanla gelişecek.

Benim şimdiden bir kaç önerim var.

1- "Genel" ana kategorisinin, altında "Öneriler & Site yardımı" adında bir "alt kategori" olsa çok iyi olur. Önerisi olan veya site fonksiyonları hakkında yardım almak isteyenler bu başlığı kullanabilirler.

2- Hem "Bilim" ve hem de "Bilimsel Kuşkuculuk" adı altında iki ana kategori var. Bence "Bilimsel Kuşkuculuk" kategorisi, "yine ana sayfada" gözüken alt kategori olsa daha iyi olur. Bunu yapmak hem sayfayı sadeleştirir hem de eklenmesi muhtemel bazı ana kategorilere yer açılmış olur ve hem de "Acaba bu site ağırlıklı olarak bilim konuları üzerine mi yönelmiş?" düşüncesine engel olur.

3- Müzik, sanat, sinema, tiyatro, gezi, mizah vb gibi birçok alt kategorileri kapsayabilecek olan bir ana kategori, ana sayfada olsa çok iyi olur. Bu konular ciddi sayıda yeni üye ve ziyaretçi çekebilir. Böylelikle forum, daha geneli kapsamış olur.

Saygılar, sevgiler.

• Like 1

ahmtsln,

Sayfanın sol alt köşesinde skin'lerin seçilebileceği bir drop down menu var. Orada Blue Darkness mı seçili, Black Crystals mı?

Baştan Blue Darkness default idi ve insanlar benzer şeylerden yakınmıştı (sayfa renkleri çok iç karartıcı, vs). Şimdi Black Crystals'ı default yaptım ve insanlar daha çok beğendi.

Sizde hangisi seçili?

Bu arada edit yapılabilecek zamanı kısaltmakta, ve de tartışmalara ilişkin bazı kurallar getirmekte falan da fayda var. Burası yeni bir forum olsa da üyeleri eski, hemen herkes birbirini bazı ortamlardan tanıyor, ve de çok köklü dostluk ve de düşmanlıklar olduğu da açık. Zaman zaman sürtüşmelerin yaşanacağı bence açık, ondan önlemini şimdiden almakta fayda var.

Forum kategorilerini şimdilik daha fazla arttırmayı düşünmüyorum.

Edit süresi kısıtlaması ve diğer konular daha sonra ilgilenilecek şeyler.

Kısa zaman içinde halletmem gereken bir konu, moderatör seçimi.

İlgilenen, vakit ayırabilecek ve önceden tanıyıp güvendiğim arkadaşlardan şimdilik bir ya da ikisine moderatörlük teklif etmem gerekecek.

Site büyüyünce moderatör kadrosu da gerektiği şekilde büyür. Ama şimdilik bir kişi bile yeterli olur sanırım.

Ben kendim sürekli sitenin moderasyonuyla falan ilgilenemem çünkü. Hatta sürekli yazabileceğimi falan da zannetmiyorum bu forumda. Şimdilik aktif olarak ilgileniyorum ama işler oturana kadar. Ondan sonrasının kendi kendine yürümesi lazım.

Bence isim değiştirme yektisi de kapatılmalı.Katılım artacağı zaman ismini değiştiren arkadaşın kim olduğunu anlayamayabiliriz yada küfürlü haraketli isim alan arkadaşlarda olabilir.Burada da mod kontrolünde yapılmalı bence.

Velev ki nick değişimi olacaksa da mesela nick değişiminden sonraki 20-30 iletiye kadar eski nick yeni nickin yanında parantez içinde belirebilir...

• 1 ay sonra...

Velev ki nick değişimi olacaksa da mesela nick değişiminden sonraki 20-30 iletiye kadar eski nick yeni nickin yanında parantez içinde belirebilir...

düşündüğümden de iyisini yapmışlar...

profilde eski nickler de görülebiliyor...

Display Name History For: XXXXX diyor ve sırasıyla hangi nickleri aldığı belirtiliyor...

çok güzel tebrik ederim, zaten ateforumda çalısmayan fonksiyonlar burda full çalışıyor...

teşekkürler :D

• 2 hafta sonra...

Bari yenisiniz benin önerilerim olacak...

1: silinen mesajları şahıslara nedeniyle beraber bildirilmesi gerekiyor. Bir daha öyle hata yapmamaları için.

2: Yöneticiler tarafından bazı üyeleri kayırıyormuş gibi izlem verilmemeli.

3: çok seslilik forumda elzemdir. Düzgün tartışma ortamı sağlanmalı. Herkes düşüncesini hakaret etmeden açık yüreklikle söyleme imkanı sağlamalı.

Önerim; Mesajlarını sansürlediğiniz üyelerin (benim gibi) sansürlenmiş mesajlarını profildeki mesaj sayısı kısmından düşürmenizdir. Benim mesaj sayım taş çatlasa 60'dır. Zira bir konuya ard arda 20 kere gönderdiğim mesajım hiçbir sebebe dayanmadan sansürlenmiş bulunmaktadır. Ah sizi gidi (gerçekleri sansürleyen) kefereler sizi. :)

Zira bir konuya ard arda 20 kere gönderdiğim mesajım hiçbir sebebe dayanmadan sansürlenmiş bulunmaktadır.

Aynı başlığa aynı mesajı ardarda 20 kere gönderiyorsun ve hala "hiçbir sebebe dayanmadan sansürlenmiş" diyebiliyorsun.

Sen hala bu forumda tutunabildiğine müteşekkir olmalısın La.

Her yerde bu hoşgörüyü bulamazsın. "Pislik" diye hakaret ettiğin forumda hala yazabilmekteysen, bunu doğru değerlendirebilmelisin.

Aynı başlığa aynı anda ard arda 20 kere mesaj göndermemin sebebi, 1. gönderişimden sonra hiçbir gerekçe bildirilmeden silinmesine bir tepkidir, forumu sabote etmek değil. Sansür edecekseniz eğer; gelecek her tepkiye açık olmalısınız. Yok olmaz diyorsanız da sansürcülüğü bırakacaksınız. Ne o, ampulcülere mi özendiniz? Sabredin hele; Daha 45 gününüz var. :)

Aynı başlığa aynı anda ard arda 20 kere mesaj göndermemin sebebi, 1. gönderişimden sonra hiçbir gerekçe bildirilmeden silinmesine bir tepkidir, forumu sabote etmek değil. Sansür edecekseniz eğer; gelecek her tepkiye açık olmalısınız. Yok olmaz diyorsanız da sansürcülüğü bırakacaksınız. Ne o, ampulcülere mi özendiniz? Sabredin hele; Daha 45 gününüz var. :)

Sebebi ne olursa olsun, haklı dahi olunsa silinen bir mesaja inat peşpeşe aynı mesajlar gönderilmez.

Silinmesini eleştirebilir, gerekçesini isteyebilirsin. Ama hakaret, iftira, konu dışı içeriksiz ileti ya da yasalara aykırı mesajları silmek sansürcülük değildir. Müdahale olmadığında seviyesizlik zirve yapar. Nitekim bunu forumu yarım gün boş bıraktığımızda gördük.

Özgür forumlarda özgürlükçü kesiliyorsunuz ama kendi forumlarınızda İslam'a aykırı tek cümle yazanı bırakın sansürlemeyi derhal banlıyorsunuz.

İstersen bir dene, bir forum kur da hiçbir mesajı silmeden işlet bakalım, görelim sansürcü olmadığını. :)

Mustafa Kemal'i haklı dahi olsak eleştiremiyoruz mu yani?

İslam'ı eleştirmek ile İslam'a hakaret etmeyi biribirine karıştıranların kıçlarına tekmeyi yemeleri haliyle kaçınılmazdır. Şimdiye kadar hiçbir İslam sitesinin modu olmadığım için atelerin kıçını tekmeleme şerefine nail olamadım malesef. Hani sen müslümandın ya :) Gel seninle birlikte bir forum açalım da test edelim sansürlüyor muyuz, sansürlemiyor muyuz?

• Like 1

Mustafa Kemal'i haklı dahi olsak eleştiremiyoruz mu yani?

İslam'ı eleştirmek ile İslam'a hakaret etmeyi biribirine karıştıranların kıçlarına tekmeyi yemeleri haliyle kaçınılmazdır. Şimdiye kadar hiçbir İslam sitesinin modu olmadığım için atelerin kıçını tekmeleme şerefine nail olamadım malesef. Hani sen müslümandın ya :) Gel seninle birlikte bir forum açalım da test edelim sansürlüyor muyuz, sansürlemiyor muyuz?

Mustafa Kemal de dahil hiç kimsenin eleştirilememe dokunulmazlığı olamaz.

Ama diyorsun ya işte "İslam'ı eleştirmek ile İslam'a hakaret etmeyi birbirine karıştırmak", Mustafa Kemal için de aynı.

Hakaret ya da iftira etmeden eleştireceksin. "Katliamcı" diye nitelemek eleştiri değil.

İslam forumlarında banlananlar İslam'a hakaretten değil, eleştiriden banlanıyorlar.

Bu forumda bile onlarca üye vardır bu deneyimi yaşayan.

Muhammed'den bahsederken Hz. ve (sav) demediği için banlanan örnek çok.

Onlara tam itaatkar müslüman lazım. Ehli sünnet vel cemaat'ten olacaksın, eleştirel yaklaşırsan tutunamazsın. :)

Biz tanrıdan başka kutsal tanımayan, dinsiz-mezhepsiz müslüman olduğumuz için kabul görmüyoruz. :D