Jump to content

Sitenin Tanıtımı

admin

Recommended Posts

Sayın katılımcılar,

İnternette, bildiğim çeşitli ortamlarda sitenin tanıtımını yapmayı düşünüyorum.

Sizlerden de benzer bir çaba rica ediyorum. Bu site ve içeriği ile ilgilenebileceğini, katkı yapabileceğini düşündüğünüz kişilerle bağlantı kurun, kendilerine sitenin adresini verin lütfen.

Sadece sanal ortamda değil, günlük hayatta ve kendi çevrenizde de bu siteyi gönül rahatlığıyla ve herhangi bir ters tepki duymaktan çekinmeden duyurabileceğinize inanıyorum.

Mesela facebook'da duyurabilirsiniz.

Takip ettiğiniz başka sanal ortamlar, forumlar ve 'online community'lere sitenin varlığını duyurabilirsiniz.

Çevrenizdekilere sözlü olarak bahsedebilirsiniz.

Zaten sitenin özgün yanı benim gözümde rahatça tanıtılabilmesi ve kendisinden bahsedilebilmesinde olacak.

Site tanıtımı için kullanacağınız tanıtım metninin ne olacağı sizlere kalmış. Ama bir rehber olması açısından, ben siteyi tanıtırken kullanmak istediğim tanıtım metnini burada yayınlıyorum:

'Eleştirel Düşünce' ve 'Bilimsel Kuşkuculuk' sitesi Düşünce Dünyası (www.dusuncedunyasi.net) açıldı. Herhangi bir inanç veya inançsızlık sisteminin, felsefi ekolün veya siyasi düşüncenin temsilcisi olmayan bu sitede, bilimsel, felsefi ve politik konulara, hatta günlük hayatla ilgili pek çok konuya objektif ve bilimsel açıdan yaklaşılacaktır. Din ve inanç tartışmaları yasak olmamakla birlikte, sitenin odaklanmak istediği konular değildir. Evrenin ve varoluşun en derin konularından, günlük hayattaki problemlerimize ve politik tartışmalarımıza kadar her konuya bilimsel verilerle ve bilimsel kuşkuculuk tabir edilen düşünce biçimiyle yaklaşılacaktır. Bu sitede bilgiler otoritelerden hazır alınıp inanılmak yerine, uzman fikirleri de dahil olmak üzere her konu ve her bilgi analiz edilecek ve bilimsel temellere oturtulmaya çalışılacaktır.

Bir tartışma forumumuzun da bulunduğu sitemizde, bizimle birlikte bu serüvene katılmak isterseniz, adresimiz: http://www.dusuncedunyasi.net

Teşekkürler arkadaşlar.

Konusu doğrudan dinler, ateizm, vs olmayan ortamlar da hedefimiz artık burada.

Mesela ben turkish-media forumlarında tanıtım metni astım.

Benzer başka popüler forum ortamlarında da tanıtım yapmalıyız.

Mesela TurkForum.Gen.Tr var çok takip edilen. Ya da Turkforum.net var.

Gezi, eğlence, sinema, sohbet, vs sitelerinden bile izleyici çekebilmeliyiz buraya.

• 2 ay sonra...
  • 5 ay sonra...