Jump to content

evrensel-insan

Recommended Posts

Senin jargonunda Sosyal Bilgi, " Değer Yargısı "na tekabül ediyor, bu zaten anlaşılmıştı.de demiştim. Bunu da tekrarlamaya lüzum yok.

Ve konuya dönersek, Terör suçu hem evrensel hukuk insan haklari temelindeki hak ve ozgurluklerle genel çerçevesi çizilen anayasalara hem de bu çerçevede kalması gereken yasalara aykırı bir suçtur. Örnek istemiştin, örneği verdim işte.

Iste anlamadigin her bir bakis acisinin terore yukledigi anlam ve icerik. Sonucta bir yonetim icin teror orgutu olan baska bir yonetim icin olmayabilir. O yuzden de bir ulke de teror olarak degerlendirildiginden ceza gordugu halde, baska ulke de degerlendirilmediginden ceza gormez.

• Like 1

Iste anlamadigin her bir bakis acisinin terore yukledigi anlam ve icerik. Sonucta bir yonetim icin teror orgutu olan baska bir yonetim icin olmayabilir. O yuzden de bir ulke de teror olarak degerlendirildiginden ceza gordugu halde, baska ulke de degerlendirilmediginden ceza gormez.

.

Asıl senin anlayamadığın; yazdığım " Terör suçu hem evrensel hukuk insan haklari temelindeki hak ve ozgurluklerle genel çerçevesi çizilen anayasalara hem de bu çerçevede kalması gereken yasalara aykırı bir suçtur. " cümlem. :)

Burada referans alınan nedir ?

• Like 1

.

Asıl senin anlayamadığın; yazdığım " Terör suçu hem evrensel hukuk insan haklari temelindeki hak ve ozgurluklerle genel çerçevesi çizilen anayasalara hem de bu çerçevede kalması gereken yasalara aykırı bir suçtur. " cümlem. :)

Burada referans alınan nedir ?

Terorun bana tum insanlik adina kabul goren tanimini yap ve tum dunyanin teror orgutu olarak kabullendigi bir terorist grup ismi ver.

• Like 1

Terorun bana tum insanlik adina kabul goren tanimini yap ve tum dunyanin teror orgutu olarak kabullendigi bir terorist grup ismi ver.

.

DİYORUM YA, YAZDIKLARIMI OKUMADAN, ANLAMADAN, ÖN YARGI İLE CEVAP VERİYORSUN. SORDUĞUN SORUYU CEVAPLADIĞIM HALDE HALA AYNI SORUYU SORUYORSUN. BUYUR İŞTE OKUMAMIŞSIN :

.

İntihar Bombacılarını terör olarak düşünebilirsin. Önemli olan dünyada ortak bir algı olması değil, çağdaş evrensel değerlere göre yapılan değerlendirmedir. Yoksa, elbette El-Kaideye göre bu bir terör değil, cihattır, sevaptır vs.

Çağdaş evrensel değerler de neticede insanlığın ortak değer yargılarıdır.

• Like 1

.

DİYORUM YA, YAZDIKLARIMI OKUMADAN, ANLAMADAN, ÖN YARGI İLE CEVAP VERİYORSUN. SORDUĞUN SORUYU CEVAPLADIĞIM HALDE HALA AYNI SORUYU SORUYORSUN. BUYUR İŞTE OKUMAMIŞSIN :

.

Konu benim dusunmem egil, tum insanoglunun dusunmesi en azindan intihar bombacisinin kendisi ve ona bu gorevi verenlewr boyle dusunmuyor.

O yuzden bana kendi ozelliklerini yamamaktan da vazgec.

• Like 1

• 8 sene sonra...

Türklük demeyelim yüce milletimiz diyelim çünkü her telden var bu ülkede.

Yüce millet , Necip millet diye diye hırsızları ve orospuları zengin ettiler.

Emeğe , alınterine bir gram değer verilmiyor bu Necip insanların yaşadığı topraklarda.

Türki cumhuriyetlerin yüzüne bakışmayacak kadınları bile zengin oldu amk.

Evinde karısına para bırakmaz, pazarda iki liranın hesabını yapar ama uçkuruna gelince parayı oraya harcar. Kredi çekenler bile var Necip millet, namus düşkünü millet

Millet değil aslında kalabalık sadece 😂😂