Jump to content

Turkiye Ic Savasa Surukleniyor

evrensel-insan

Recommended Posts

Bugun Ergenekon davasi durusmasinda olan gizli taniklardan biri kimligini acikladi. Bu gizli tanik, PKK'nin Ocalan'dan sonra gelen ikinci kisisiydi.

Neden bu tanik kimligini bu gune kadar sakladi?

Bu sorunun cevabi 29 Ekim kutlamalarindaki halk ve devlet/hukumet/iktidar bolunmuslugudur.

Peki amac nedir?

Amac ucuncu bir kutup olan PKK'yi devreye sokmak ve ulkeyi uc basli bir ic savasa suruklemektir.

Peki bunu kimler ister?

Basta BOP projesi, onun emperyalist zihniyeti, bu zihniyetin emir kulu AKP ve ayni emperyalist zihniyette aklinca cikar bulan PKK.

Ya halk?

Halk ise ulkesini korumak birlikte yasamak ve cumhuriyetine sahip cikmak istemektedir.

Yani planlanan bu ic savasta devlet/hukumet/iktidar ve PKK emperyalist zihniyetin emir kullari ve erleri olarak halka karsidir.

2000'li yillardan beri bunu algilayamayip, dusunemeyip, bu gunleri goremeyip kendi inancsal ve ideolojik cikarlari icin AKP'yi destekleyenler, ya oturup bayram etsinler, ya da halktan yanalarsa henuz is isten gecmeden oturup tekrar dusunsunler.

ulke ve toplumu ic savasa surukleniyor, duyduk duymadik demeyin.

bu basliga karsi cikacak bir beyin varsa, hic durmasin ve hemen yanitini yazsin. Cunku o kim olacaksa onun insanligini adaletini, halktan yana olmasini hak ve ozgurluklerden yana olmasini nasil ve ne ile savunacak ve kendini hala nasil kandiriyor, merak ediyorum.

• Like 2

• 2 hafta sonra...
bu basliga karsi cikacak bir beyin varsa, hic durmasin ve hemen yanitini yazsin. Cunku o kim olacaksa onun insanligini adaletini, halktan yana olmasini hak ve ozgurluklerden yana olmasini nasil ve ne ile savunacak ve kendini hala nasil kandiriyor, merak ediyorum.

Yani senin önerilerinden birine karşı gelmek beyinsizlik oluyor, öyle mi?

Yalnız beyinsizlik de değil.... adaletsizlik, halk ve özgürlük düşmanlığı ve diğerleri...

Buraya epeyidir bakmıyordum.

Bakmayalı çok neşeli bir yer olmuş.

Yani senin önerilerinden birine karşı gelmek beyinsizlik oluyor, öyle mi?

Yalnız beyinsizlik de değil.... adaletsizlik, halk ve özgürlük düşmanlığı ve diğerleri...

Buraya epeyidir bakmıyordum.

Bakmayalı çok neşeli bir yer olmuş.

Bahsedilen su cumledir.

2000'li yillardan beri bunu algilayamayip, dusunemeyip, bu gunleri goremeyip kendi inancsal ve ideolojik cikarlari icin AKP'yi destekleyenler, ya oturup bayram etsinler, ya da halktan yanalarsa henuz is isten gecmeden oturup tekrar dusunsunler.-e.i.-

Iste yukaridaki cumleye karsi cikacaklar icin o son cumle yazilmistir.

Aksini dusunuyorsan, hodri meydan!