Jump to content

Harun Yahya Safsatası ve Evrim gerçeği (E-kitap İndir)


Saying

Recommended Posts

http://s8.postimage.org/squ2o4qzp/20091215025401.jpg

 

 

Bu kitap bilimin safsataya yanıtıdır: Küresel gericiliğin merkezi ABD'de üretilen ve ülkemizde Harun Yahya imzasıyla fosil sergileri ve Yaratılış Atlasları'nda bire bir tekrarlanan yaratılışçı iddialar, dünyanın ve ülkemizin değerli bilim insanları tarafından teker teker yanıtlanıyor.

 

Canlılar milyonlarca yıldır değişmiyor mu? Fosiller canlıların milyonlarca yıldır değişmediğini mi gösteriyor? Türler arası geçiş biçimleri yok mu? Yeni bir türün evrimi gözlenmedi mi? Genetik araştırmalar evrim kuramını çürütüyor mu? Hücrenin nasıl oluştuğu evrim kuramı ile açıklanamıyor mu? Mutasyonlar hep zararlı mıdır? Göz evrim geçirmedi mi? Karmaşık yapıların evrimle oluşması olanaksız mı? At evrim geçirmedi mi? Termodinamiğin İkinci Yasası Evrim Kuramı'yla çelişiyor mu? Taş Devri hiç yaşanmadı mı? Tektanrılı din, tarihin ilk gününden beri var mıydı? Nuh'un gemisi buharlı gemi miydi?.. Mısırlılar elektrik mi kullanıyordu?.. Darwin, ırkçı ve Türk düşmanı mıydı?..

 

Bilimsel olarak hiçbir geçerliliği olmayan, ama politik bağlamı nedeniyle etkinlik alanı kazanan safsata niteliğindeki bu iddialar karşısında, Dr. Erdal Atabek, Prof. Dr. Berna Alpagut, Dr. Kenan Ateş, Dr. Andrew Berry, Prof. Dr. Jerry Coyne, Prof. Dr. Betül Çotuksöken, Prof. Dr. Richard Dawkins, Prof. Dr. Ali Demirsoy, Prof. Dr. Haluk Ertan, Prof. Dr. Sevil Gülçur, Çevirmen Feryal Halatçı, Bilim ve Gelecek Dergisi Yayın Yönetmeni Ender Helvacıoğlu, Doç. Dr. Osman Gürel, Prof. Dr. Steve Jones, Prof. Dr. Aykut Kence, Prof. Dr. Yaman Örs, Dr. Sibel Özbudun, Doç. Dr. Ergi Deniz Özsoy, Prof. Dr. Rennan Pekünlü, Prof. Dr. Şevket Ruacan, Prof. Dr. Mehmet Sakınç, Doç. Dr. Alâeddin Şenel, Prof. Dr. A. M. Celal Şengör, Prof. Dr. Aslıhan Tolun, Prof. Dr. Cemal Yıldırım ve daha pek çok bilim insanı sonsözü söylüyorlar: Evrim kuramı olmadan bilim olmaz!

 

 

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bence bu gelen iddialara verilecek tek yanit; bilissel olarak bilimin onunu nasil kapattigi ve kisileeri bilimden nasil uzaklastirdigi ve beyinleri nasil inanc ile teslim aldiginin ortaya konmasi ve bunun toplumsal, sosyal ve psikolojik her turlu sorununu dile getirmektir.

 

Yoksa zaten bunlarin ne evrim ne de bilim ile uzaktan yakindan bir ilgisi yoktur.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Yaratılışa inanıp evrime inanmayanlara tavsiye vereyim,

Hasta sakat biriyle evlenmelisiniz özellikle de kalıtsal bir hastalığı olan biriyle.

Hayvanlarınız varsa en çürük olanları çiftleştirip en sağlıklı olanlarını kesip yiyebilirsiniz.

 

Ama tam tersini yapıyorlar çünkü bilinçleri yaratılışı kabul etmiyor aslında sadece inanarak bilinçlerini kandırıyorlar. Kalıtsal bir hasta ile evlendiklerinde çocuklarında da aynısı çıkacağını biliyorlar. Hayvanları bile çiftleştirirken en sağlamlarını seçiyorlar. Böylece daha iyi verim alacaklarını biliyorlar. İşte evrim ve doğal seleksiyonun hayatımızdaki en belirgin hali.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...