Jump to content

Avukatsiz Yargilama

evrensel-insan

Recommended Posts

Iktidar kendince yargiyi hizlandirmak adinayeni bir ozel kanun ile "ileridemokrasiye" adim atacak.

Yargilama surecinde avukatsiz yargi yapilabilmesine ve saniklar hakkinda karar alinabilmesine yonelik kanun tasarisi verildir.

Ben, bunun nasil bir adalet anlayisi oldugu tartismasini ve bunun neden yapildigi tartismasini sizlere birakiyorum.

Ayrica gizli taniklara tutuklularin soru sormasina da sinirlamagetiriliyor. Soruyu sadece adi gecen tutuklu sorabilecek, diger tutuklulular soramayacak. Ustelik soru soracak olan sanik, bunu yazili olarak mahkeme heyetine sunacak, mahkeme heyeti soruyu uygun gorurse, soruya izin verilecek.

• 3 hafta sonra...

Yıl 81 Evren en azılı solcuları bir hapishane de ziyaret ediyor. Biraz laf anlatmaya çalışıyor ama dinleyen kim :)

Sonunda dayanamayıp asın şu üçünüde diğerlerine de bir ders olsun diyor. Yanındaki yaveri aman paşam yargılamadan asarsak uluslar arası hukuka nasıl cevap veririz diyor bunun üzerine Evren ;

Siz önce bir asında sonra yavaş yavaş yargılarsınız :) diyor. İşte o günlere geri döndük vesselam :)