Jump to content

Iktidarin Politikalarini Hala Savunan Kaldi mi?

evrensel-insan

Recommended Posts

HESK'e yapilan saldirilardan sonra, Suriye ile ilgili Istanbul Toplantisi fiyaskosundan sonra, benzine dogal gaza gelen zamlardan sonra, dogal gaz alamadigi icin, bedava komur yakarak isinmak isteyen 4 kisilik bir ailenin gaz zehirlenmesinden oldukten sonra ve daha binlerce siralanabilecek olaylardan yasalardan, savunmalardan, yargilamalardan v.s. sonra..... hala insan haklari, hukuk, hak ve ozgurlukler, demokrasi, hosgoru, anlayis, esitlik, adalet, hak ve benzeri tum insanlik duygu ve dusunceleri adina; hala iktidari %50 oy vererek secen kesim icinden, savunabilecek, hakli gosterebilecek yapilanlari olumlu bir icerige oturtabilecek bir gorus, fikir, dusunce yorum var mi?

Boyle bir savunu dusuncesi olanlarin, butun bu olaylari hakli gosterecek aciklamalarini merak ediyor ve buyuk bir ilgi ile bu baslikta aciklanmasini bekliyorum.

Cunku benim beynim boyle bir politikanin nasil, neden, yurutuldugunu ve burada toplumun, halklarin ve ulkenin, insanligin nasil bir yarar sagladigini algilayamiyor.

Lutfen, birileri beni bu konuda aydinlatsin ve bana bu olanlarin olmasi gerektigini kendince nedenleri ile izah etsin.

• Like 1

• 3 hafta sonra...

Adam CHP'nin fi tarihini eleştirirken, kendisine 10 yıl önce dediklerini hatırlatabilen bile kalmadı.

Ne korku saldı mübarek, kimse adama çıt çıkaramıyor.

Bu değil miydi, onun bunun eteğini öpen, nikahsız doğan çocuklara piç diyen, hem laik hem müslüman olunmaz diyen, demokrasi amaç değil araçtır diyen.

Millet bunadı, 80 yıl önceye takıldılar bugünü gören yok.

Bugün seçim olsa yine iki kişiden birinin oyunu alırlar.

Çünkü sandığa giderken insanlar bunları unutuyor. Millette balık hafızası var.

RTE "Beraber yürüdük biz bu yollarda" şarkısını söyler-söyletir, %50'yi kapar yine.

O %50, yürüttüklerine bakmaz, Deniz feneri adaletsizliğine aldırmaz, hiçbir adaletsizliğe aldırmaz, zamları da sineye çeker.

Çünkü kimisi beraber yürütmüştür, kimisi Recep aşığıdır, kimisinin tuzu kurudur, kimisi de sadece din penceresinden bakar.

Ama çoğu muhalefete bakar ve hoşuna gitmediğinden yine AKP'de karar kılar.

Sonuçta en önemli faktör muhalefetin kalitesidir, alternatif bir liderdir, güvenilecek bir muhalif partidir.

Ve maalesef kabul edelim ki bu alternatif yoktur.

Merkez bir partinin yokluğu AKP'yi alternatifsiz bırakmaktadır.

Haberal'ı boşuna Ergenekoncu diye Silivri'ye tıkmadılar. Çünkü amacı yeni bir merkez parti oluşumu idi.

Aslında Mustafa Sarıgül kafasını çalıştırsa ve sosyal demokrat olarak ortaya çıkmak ve CHP'yi bölmek yerine, bir merkez partisi oluşturmaya çalışsa kesinlikle başarılı olur. Yıpranmamış sağ ve liberal politikacılardan oluşturacağı bir kadro ile hatta Numan Kurtulmuş gibi biraz da dini yanı olanlarla ciddi bir güç oluşturabilir.

Yoksa Kılıçdaroğlu ile falan olacak iş değil...

• Like 1

Bugün okula uğradım.

4+4+4 sistemini sordum.

Oğlum ilkokul 3'te.

Öğretmenler isyanda.

Sadece İmam Hatip ve End. Mesleklere özel olarak ortaokul açılacağını resmen öğrendiğimde daha da sinirlendim.

Fen lisesine ortaokul yok, Güzel sanatlar lisesine yok, Spor Lisesine yok, Öğretmen okullarına yok.. yok yok yok...

Sadece İmam hatip ve End. mesleklere özel ortaokul var. Herkesi kandırdılar. Hertkesi uyuttular.

Ama kurunun yanında biz yaşlar da yanıyoruz. Biz istemedik buları, gerçekleri gördük, HAYIR dedik, ama şimdi hesabı EVETçilerden sormalı.

Adam ölmeden intikamını almak için ne gerekirse yapıyor. Ne gerekirse.

Anaokullarını tek sınıfa düşürünce kreş olan kısım kapanıyor, kreşçileri sınıf öğretmeni yapıyor, 4. sınıf ve 5. sınıftan bu sene çıkan öğretmenler 1'e başlayacağından yığılma oluyor, onu daçözmüş kendince, sınıf öğretmenlerinden kıdemli olanları branşa atama yapıyor.

Yani kreş öğretmenleri sınıf öğretmeni oluyor, kıdemli sınıf öğretmenleri de branş öğretmeni. Matematik fen v.s.

Bir de çıkmış utanmadan, Kılıçdaroğlu sen torununu zorla kurani kerim dersine sokma diyor.

Kesk protestocularına, aman sizin çocuğunuz kurani kerim dersi almasa da olur diye imalarda bulunuyor.

Yanlış kuyruğunu kısıp susanlarda.

Çekilmez oldu bu memleket artık.