Jump to content

Vatandas Gozuyle

evrensel-insan

Recommended Posts

Ben bir vatandasim ve aydinlanmak, bilgi edinmek ve yonetilmek ve de yonlendirilmek istiyorum.

Evet, aydinlara sesleniyorum. Beni aydinlatin.

Iktidar pesinde kosanlara sesleniyorum.

Beni nasil yonlendirecek, yoneteceksin?

HAK VE OZGURLUK VE HUZURLU, RAHAT, REFAH, SOSYAL ve SIVIL YASAM ICIN GEREKLI Ihtiyac ve gereksinimlerimi nasil karsilayacaksin?

Evet iktidar mucadelesi verenler ve/veya kendine aydin, ilerici, devrimci, demokrat, ozgurlukcu diyenler; simdi soz sizin.

Ben de bir vatandas olarak sizlere guvenmeden, desteklemeden ve oy vermeden once, sorular soracagim.

Yalniz benim vatandaslik algim; tum toplumun ve farkli halklarinin her turlu dusunsel ve davranissal hak ve ozgurluklerinin antiayrimci hukuk guvencesini ve saygisini icerir ve birini digerine gore tercih etmem ve one cikarmam, ama hic birinden de odun vermem. Diger istemlerim, is, konut, saglik, egitim, gecim temelindedir.

Buyrun sira sizde. Kendinizin ne oldugunu, neye inandigini, ideolojinizi, sizce neyin dogru oldugunu dile getirerek, tanitin ve beni nasil aydinlatacaginizi, bana nasil bir yasam saglayacaginizi ve beni nasil yonlendirip, yoneteceginizi dile getirin

evrensel-insan