Jump to content

TV de Bugun

evrensel-insan

Recommended Posts

• 1 sene sonra...

Isci Partisi Uye Katilim Toreni

Su an ulusal kanalda bu toren canli yayin olarak

veriliyor ve su an konusan genel baskan vekili Hasan Basri Ozbey.

Ben bireysel olarak isci partisini anti emperyalist, her turlu etik, ideolojik inancsal deger, veri ve tabu farklarinin farkina varmis farklar esitligi ve antiayrimciligi, hak ve ozgurlukler evrensel hukuk ve de cografyanin toplumunun farkli halklarinin antiayrimci ve bolunmez butunlugu altinda destekliyorum.

Evrensel-insan zihniyeti insanoglunu her turlu ortamda birlikte, beraber ve farklari ile birlikte yasatma ve yasama zihniyetini tasir. Su anda maalesef, gozlem olarak isci partisinin disinda toplum ve farkli halklarina yol gosterecek ve hizmet verecek baska bir oncu orgutsel bir guc yok.

Isci partisinin gecmisi farkli bir resimdir. Onemli olan ise guncel ve cagdas verdigi gozlemdir.

Emperyalist zihniyet te, tam tersi olarak mikroayrimci, bolucu, cikarci ve her turlu insanlikdisi dogal ve fenomenal zihniyeti tasir.

İşçi Partisi dengesizdir.

Evrensel bunu hakaret olarak anlama bu bir tespit tir.

Bugün işçi partisi yüzde birlerin altında olmasının nedenide budur.

İşçi Partisi politikalarında ölçüsüzdür ,dengesizdir.

Emperyalizme karşı tavizsiz karşı duruşları onları düşmanımın düşmanı dostumdur sakat anlayışına götürüyor.

Bu konuda bazı örnekler

Yugoslavyanın bölünmesine karşı çıkmakta haklıyken dengesizlikleri yüzünden milisoviççi olmuşlardı

Libya savaşında emperyalist savaşa karşı çıkarken kaddafici oldular Kaddafinin Mustafa Kemalin yaptıgını yapıyor diyecek kadar dengeyi kaybettiler.

Irak meselesinde Saddamcı oldular

Suriye konusunda ise Esadcı oldular.

90 lı yılların başında kürt meselesinde en cesur onlarken dengesizlikleri yüzünden pkk nın terkine düştüler

İşçi Partisi dengesizdir.

Evrensel bunu hakaret olarak anlama bu bir tespit tir.

Bugün işçi partisi yüzde birlerin altında olmasının nedenide budur.

İşçi Partisi politikalarında ölçüsüzdür ,dengesizdir.

Emperyalizme karşı tavizsiz karşı duruşları onları düşmanımın düşmanı dostumdur sakat anlayışına götürüyor.

Bu konuda bazı örnekler

Yugoslavyanın bölünmesine karşı çıkmakta haklıyken dengesizlikleri yüzünden milisoviççi olmuşlardı

Libya savaşında emperyalist savaşa karşı çıkarken kaddafici oldular Kaddafinin Mustafa Kemalin yaptıgını yapıyor diyecek kadar dengeyi kaybettiler.

Irak meselesinde Saddamcı oldular

Suriye konusunda ise Esadcı oldular.

90 lı yılların başında kürt meselesinde en cesur onlarken dengesizlikleri yüzünden pkk nın terkine düştüler

Burada konu ne gecmisi ne de ne oldugu. Gozlem olarak AKP'nin ulke toplumunu "kindar/dindar nesil yetistirmek" icin yonlendirmesine karsi cikis.

Varmi baska bir oncu/onder guc bu karsi cikisi yapan? Aydinlik, ulusal kanal, TGB ve isci partisi bunu yapiyor.

Ayrica turkiye'ye ozgu pragmatizm zaten bu. Yani gelisime gore kabuk degistirmek. Cunku hic bir politik ya da ideolojik bilissellik yok.Yani politik ve izm olarak kimse ne yaptiginin neyi savundugunun bilinc ve farkinda degil.

O yuzden her turlu yanasim guncel ve siradan. Pragmatisizm de tutarlilik olmaz. Tutarlilik bilinc ve farkindalik temelli bilgi ve dusunce gerektirir.

Ayrica ayni dusunce ufuk kitligi, bugun savasa karsi cikani Esadci yapar. Ben bunu RTE'nin bir soylemi olarak baslikta acikladim.

İşçi partisine haksızlık yapmak istemem ,

ben başarısızlıklarının nedenini yazdım.Bu adamlar taraf oldular mı kraldan çok kralcı oluyorlar.Kafama uygun bir parti malesef yok.

Dedigim gibi. Ortada bilissel olmayan bir pragmatisizm var. Yani "ruzgara gore yon degistiren" bu maalesef ulke ve toplumumuzun bilissel olmamasindan kaynaklaniyor. Yani bir politik bilinc ve farkindalik olmadigindan.

Bu Ataturk dahil, tum TC tarihi icin gecerli.

Suraya bir goz at.

http://forum.dusuncedunyasi.net/index.php?/topic/593-turkiyeye-ozgu-pragmatizm-yararcilik/

Pragmatisizm algilanir ve politik temeldeki olmayan bilinc ve farkindalik algilanirsa, ancak; bugun kendine sosyalist diyenlerin nasil olup ta AKP'ye destek verdigi de algilanir, ya da kendine ateist diyen bir beynin.