Jump to content

İnsanlığımızdan utanmalıyız.


elektro

Recommended Posts

İnsanlığımızdan neden utanmalıyız hemen direk konuya geleyim,konu vandan istanbula dönerken yanan cezaevi aracı ve içinde yanarak ölen 5 mahkum.

beni bir insan olarak insanlığımdan utandırttı.sebebi o kadar açık ve netki o mahkumları yavşak toplumumuz diri diri yaktı.

bunun tek sorumlusu 2011 yılında türk toplumudur.devlet ve devleti yönetenler,cezaevi aracı imalatcıları ve sanayicileri,

adalet sağlayıcı memurlar ve mecburi hizmetliler,ayrıca yer yüzünde türk halkını temsil ettiğini sanan politikacı bozuntuları,

edit

varoluş kökeninde gardiyanlık memurluk ve bekçilik için neredeyse edit tek halk vardır oda türk halkıdır.

kolluk gücü olmak için ne gerekiyorsa yapar.kpss dershane allah ne verdiyse.islamı insanlara kurtuluş umudu olarak sunan tüm güçlerin

sonu bu mahkumlar gibi olur umarım.gerçek insanlık bu o çocuklarının zihniyetlerinden kat be kat üstündür.

 

insan yaşadığı toplumdan tiksinirmi ondan nefret edermi,malesef eder biz nasıl böyle yavşak bir toplum olduk akıl sır erdiremiyorum.

islam bu toplumun sonu olacak.buna eminim

edit

Link to comment
Share on other sites

ÇHD: Diri diri yaktılar

 

Çağdaş Hukukçular Derneği İstanbul Şubesi, dün cezaevi aracında 5 mahkumun yanarak can vermesi ile ilgili bir yazılı açıklama yaptı. Açıklamada sorumlunun tecrit politikası ve bu politikanın uygulayıcısı AKP iktidarı olduğu ileri sürüldü.

 

Açıklama şöyle:

 

Ring aracının kapılarını güvenlik sebebiyle açmayan jandarma 5 tutuklu ve hükümlüyü diri diri yaktı!

 

Van’dan İstanbul’a tutuklu ve hükümlüleri taşıyan cezaevi ring aracında, bugün sabah 06:30 civarında Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesi ile Sivas'a bağlı Gürün İlçe yolu arasında çıkan yangında beş tutuklu ve hükümlü ring aracının kilitli kapıları açılmadığını için diri diri can verdi. Araçta bulunan 2 şoför ve 2'si rütbeli olmak üzere 10 jandarma hafif yaralarla kurtulurken ring aracında bulunan 5 tutuklu ve hükümlüden kurtulan olmadı. Kurtulan olmadı çünkü; ring aracının kapıları, bilinçli açılmadı ve Medeni Demir, Akif Kırınlı, İsmet Evim, Sinan Aşka ve Abdulsedar Ölmez adlı tutuklu ve hükümlünün aracın içinde diri diri ölmelerine seyirci kalındı.

 

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/chd-diri-diri-yaktilar-haberi-46476

Link to comment
Share on other sites

Insanoglunun insan ve insanligi kazanimi, algilamasi, gozlemi zihniyete tasimasi; fenomenal degil, numenal yetinin bir sorunudur.

 

Insanoglu beyninin her turlu numenal yetisini insan ve insanligi adina kullanmiyorsa, bu zaten dunyada dogan bir bebege boyle bir veri verilmemesinden kaynaklanir.

 

Iste buradaonemli olan her bir kisinin kendi dusunce ve davranisini insan ve insanlik adina sorgulayabilmesi ve insan ve insanlik olmayan dusunce ve davranisin algilanabilmesi ve gozlenebilmesi ile mumkundur.

 

Eger ortada algi yoksa sorun da yoktur. Sorunun da algilanabilmesi her turlu yasam ve iliskinin insanoglu numenal yapi ve isleyisine uygulama olarak insan ve insanlik olarak yansiyip gozlemlenebilmesine baglidir.

 

Yoksa, insan ve insanligi fenomende mevcut degildir ve fenomenal yola cikan tum metafizik, ontolojik ve teolojik ideoloji ve inancsallar; insanoglunu sadece bir fenomen olarak algilar ve fenomen olarak degerlendirir.

 

Boyle bir algi ve degerlendirmede de one cikan ideolojiler, inancsallar degerler, veriler ve tabulardir. Maalesef bunlarin hicbiride insan ve onun insanligini icermez.

 

Iste bu mucadelede de insan ve insanligi ayaklar altina alinir da, kimsenin ruhu duymaz. Sadece ideolojisi, inanci, degeri v.s. temelinde bu insanlikdisi dusunce ve davranis bir bahaneye oturtulur. Aklin tek cikar yolu da bu kendisini inandirdigi bahanesinin dogrulugudur.

Link to comment
Share on other sites

  • 12 years later...
  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...