Jump to content

Cennet gerçekten var olsaydı

LoneSeramoni

Recommended Posts

• 5 hafta sonra...

gerçektende güzel bir komedi ama saf salak yerine konan izleyici bundan ne anmlasın.

Öncelikle çenneti anlat ve cehennemi anlat.

Madem cennete gitmek ölüm sorun yok zehir içerekte cennete gidilebiliyor.

Ama sorun şu ki yaptıklarından sorumlu tutulcaksın ki kimse buna aldırmaz dünya üzerinden çok az kişi yaptıklarının doğru olması için çok dikkatli hareket eder.%00000.01

Burda atais olarak itafta bulunulan kişi dindar olmuş oluyor ötekiler kandırılmış öküzler oluyor.

Ölmek iyidir ama bu ölümü iyi kılan cennet değil değişimdir.

Ölmek genel insan için iyi bişi değildir. Genel insan bunu yaşam süresinin bitmesi ve yarılık olarak görür.%1.5

ölüm insan için hiç iyi değildir. başak bir yaşamı olmayan insan bu dünyada daha iyi yaşamalıdır.%30.5

Ölümsüzlük olsa insan için daha iyi. hayyattan zevk almak onun için yaşamak yerine bizim için onun yaşamasını sağlamak gerek. böylece sınırsız yaşama ulaşır ve daha çok mutlu oluruz. %10

Ölüm kötüdür ancak yaşamın kuralı ölümdür bu gerçektir. var olan zamanı iyi yaşamk ve geleceğide düşünmek gerekir %56

ölüm iyidir yer değiştirmek ve kalıcı olana inanmaktır. %1.9

ölümün her türlüsü mutluluktur. %00.1

evet şimdi espiri yaptığınız kıasmı görün..

Ben dindarım ama biri benim kızımı öldürdüğünde saf saf gülmüyorum çünkü o kızımın canını aldı. Din açısından allahın verdiği canı o aldı.Bu na gülmek gülerek karışık vermek dinin kurulı değil yada yazı olarak bir yerlerinde de yazmıyor. Anlamca burdan öldü günahını o aldı anlamı gelsede bu kaz olduğundan günah alanda olmadı. kızım günahlarıyla gitti. HANİ CENNET:???

Ölü öldüğünde günahlarını düşünür cenneti düşünmez. Siz piskolojik diyin biz buna maddenin verdiği manyetik yapıdiyoruz. ( ATEİST DEĞİLİM DİNDAN BÖYLE DÜŞÜNEBİLİYOR SİZİN GİBİ ALLAHI SOYUTLAMIYORDA:))

Din sorgulanmaz diye bir kavram yoktur. Din sorgulanarak inanılan bişidir. Allahı sorgularsın Sorgulamak red etmek değildir.

Allahı sorgulamak onun varlığını aramak yada yokluğunu kanıtlamaktan başka bişi diğilidir. Dine inanırsın ama onu aynı zamanda sorgulayabilirsin. Çünkü Din sana seni öldürecek yada seni bağlayacak ne varsa onları terk et der. Buda onun sorgulanabileceğini ( değişitirilemesede) araştırılabileceğini Zihni uygunluğunun olup olmadığını yasalarının neler olduğunu ve bu yasaların nedenliğini araştırmaya açık olduğunu kanıtlar.

Ki zaten gerek musevilik gerek hristiyanlık gereksede müslümanluk yada yahudilik benzer şeyleri anlatır. Ve her biri İnsanın en iyi şekilde yaşaması için aklını kullanmasını ve kendisininde yanlışlışığının olması durumunda inanmamasını söyler.

Din insanı dolaylı olarak bağlar.Ama bu bağlamayıda akla ve izaha bırakır.

Din sorgulanır. Sorgulanamayan TABULARDIR..

• 8 ay sonra...

Cennetin olmadığını nerden çıkarıyorsunuz..

Olmadığını bir ispat edin bakalım....

İkinci: şu an benim karnım aç gurulduyor.....Halbuki daha önce hiçbirşeyde yememişim....

Ama mideme gitmesi gereken bişeyler olduğunu anlamak çok mu zor...

Bütün insanlar cennet istiyor...Bu ne demektir...

Erzurumluya sormuşlar....Allah var mıdır?

Demiş madem adı var..Kendide vardır...

Evet bir mantık değil mi?

Şu dünyada iyilik ve kötülük nasıl varsa,

iyiliğin toplanacağı cennet havuzu,

Kötülüklerin toplanacağı bir cehennem havuzu olacaltır...

Hem güneşte cehennemin bir parcasıdır...

Gözünüzle gördüğünüz halde hala inkar mi edeceksiniz..

Önce bunları oku sonra da Allah mı istiyor kul mu istiyor cehennemi diğer ayetlerle görelim.

Secde 13 - Eğer dileseydik herkese hidayetini verirdik. Fakat benim, "Andolsun, cehennemi hem cinlerden hem de insanlardan dolduracağım" sözüm gerçekleşecektir.

Kaf 30- O gün cehenneme: "Doldun mu?" deriz. "Daha yok mu?" der.

Sen cüz-i ve külli iradeyi birbirine karıştırırsan, çıkmaz sokaklara girersiniz....

Onun için, Cüz-i irade nerde biter, külli irade nerde başlar...Bir irdelemek lazım değil mi?..

Pazara gittiğinde, elmamı alacan, armut mu alacaksınız... Başkası mı karar veriyor yoksa siz mi karar veriyor...

Bir cevap yazabilir misin?

Önce bunları oku sonra da Allah mı istiyor kul mu istiyor cehennemi diğer ayetlerle görelim.

Secde 13 - Eğer dileseydik herkese hidayetini verirdik. Fakat benim, "Andolsun, cehennemi hem cinlerden hem de insanlardan dolduracağım" sözüm gerçekleşecektir.

Kaf 30- O gün cehenneme: "Doldun mu?" deriz. "Daha yok mu?" der.

Pazardan elma almıyoruz arkadaşım. Bak bizim adımıza karar veren vermiş. İkra

Yakın çekimden baksan, ayrıntıyı anlayabilirsin....

KAder konusu geçmiş için bahsedilir, gelecek bilinmediğinde kader bahsedilmez...

Bir de her bir ayet diğer ayetlerle değerlendirdikten sonra bir izahı vardır...Kural ve kaidelerine göre öyle, tek ayeti alıp bu budur demek, tefsir ilminde zorlamadır ve makbulde değildir..

İyi oku aşağıdaki ayetleri ve gör sınav masalını

Araf 178- Allah kimi doğru yola iletirse, odur doğru yolu bulan. Kimleri de saptırırsa, işte onlar, ziyana uğrayanların ta kendileridir.

Rad 27- İnkar edenler diyorlar ki: "Ona (Muhammed'e) Rabbinden bir mucize indirilseydi ya!" De ki: "Şüphesiz Allah dilediğini saptırır, kendisine yöneleni de doğru yola eriştirir."

İbrahim 4- Biz her peygamberi, ancak kendi kavminin diliyle gönderdik ki, onlara (Allah'ın emirlerini) iyice açıklasın. Allah dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. O mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Nahl 93- Allah dileseydi, sizi tek bir ümmet yapardı. Fakat O, dilediğini saptırır, dilediğini de doğru yola iletir. Yapmakta olduğunuz şeylerden mutlaka sorguya çekileceksiniz.

EN’AM 6/111. Eğer biz onlara melekleri indirsek, ölüler onlarla konuşsa ve her şeyi karşılarına toplasaydık, Allah dilemedikçe, yine de inanmazlardı; fakat onların çoğu bunu bilmiyorlar.

Yunus 100. Allah’ın izni olmadıkça, hiçbir kimse iman edemez. Allah, azabı akıllarını (güzelce) kullanmayanlara verir.

Hucurat 17- Onlar İslâm'a girdikleri için seni minnet altına sokuyorlar. De ki: Müslümanlığınızı benim başıma kakmayın. Eğer doğru kimselerseniz bilesiniz ki, sizi imana erdirdiği için asıl Allah size lütufta bulunmuştur.

• 1 ay sonra...
  • 9 sene sonra...
On 18.06.2012 at 16:38, SERDAR yazdı:

Cennetin olmadığını nerden çıkarıyorsunuz..

Olmadığını bir ispat edin bakalım....

İkinci: şu an benim karnım aç gurulduyor.....Halbuki daha önce hiçbirşeyde yememişim....

Ama mideme gitmesi gereken bişeyler olduğunu anlamak çok mu zor...

Bütün insanlar cennet istiyor...Bu ne demektir...

Erzurumluya sormuşlar....Allah var mıdır?

Demiş madem adı var..Kendide vardır...

Evet bir mantık değil mi?

Şu dünyada iyilik ve kötülük nasıl varsa,

iyiliğin toplanacağı cennet havuzu,

Kötülüklerin toplanacağı bir cehennem havuzu olacaltır...

Hem güneşte cehennemin bir parcasıdır...

Gözünüzle gördüğünüz halde hala inkar mi edeceksiniz..

Allah vardır ve yalandır.

Dünyada bir dinciden borç iste vermez , bahçeli bir ev iste vermez. Hadi onu geçtim Allah denen puttan iste yine vermez. Öyleyse cennette saraylar köşkler nasıl havada uçşuyor?

Cennet umudu olmasaydı dünya daha yaşanabilir duruma gelirdi. Çünkü hiçbir ceza ertelenmez kimse Allah'a veya başka putlara ceza vermesi için yalvarmazdı. Böylece öteki taraf dedikleri metaverse gibi bir yerde hesaplaşmayı hayalvetmezdi.

Suç cezasız kaldığı sürece ve suçların cezaları tanrılara bırakıldığı müddetçe çocuklarınızın geleceği hep kötü olacaktır. Çünkü suçlar suç olmaktan çıkacak normalleşecektir

• 3 ay sonra...

Biraz, İslam'ın cenneti nasılmış inceleyelim. 

Dünya'da cinselliği olabildiğince yasaklamaya çalışan bir dinin kutsal kitabından ve ikincil kaynağı olan hadislerden birkaç ayet ve hadis koyacağım.

Öncelikle şu ayete bir bakalım.

"Orada boş söz işitmezler. Yalnızca (meleklerin) “selâm!” (deyişini) işitirler. Orada sabah akşam rızıkları da vardır." Meryem 62

Orada boş sözler işitmezler lafıyla kastedilen kanımca; günlük olaylar, sıradan tartışmaların olmaması ve cinsellik dışı konuşmaların yasak olması. 

Peki cinsel konuşmalarda yasak mı? Büyük ihtimal değil. Peki bunu nereden biliyoruz? Aşağıdaki hadise bakalım.

"allah, imran kızı meryem’i, firavun’un hanımı âsiye’yi ve musa’nın kızkardeşi gülsüm’ü cennette bana zevce olarak vermeyi hükmeyledi.” (ibni mâce tercümesi, 10: 649)"

Görüldüğü gibi, İslam'ın cennetinde sadece cinsellik varmış gibi görünüyor. 

Yani bazılarının iddia ettiği gibi satranç, futbol gibi şeyler yok. Bu forumda, cennette satranç olduğunu iddia eden birisi vardı... Neyse konuya dönelim. 

Birde cehenneme gidenlerin karılarının cennetliklere eş olması hadisesi var ki, tam komedi. 

Sorularlaİslam sitesinden bir bölümü buraya koyuyorum. 

Alıntı

Hadis âlimi Hişam bin Hâlid, bu hadisin izahında şöyle der:

“Bazı erkekler ebedî olarak cehenneme girerler. Cennet ehli olan erkekler cehenneme girenlerin hanımlarını alacaklardır.”

Öyle bir din düşününki zina yapanı taşlatsın ama cenneti cinsellikten ibaret olsun... Çok açık bir çelişki var.

1 saat önce, Sputnik yazdı:

Biraz, İslam'ın cenneti nasılmış inceleyelim. 

Dünya'da cinselliği olabildiğince yasaklamaya çalışan bir dinin kutsal kitabından ve ikincil kaynağı olan hadislerden birkaç ayet ve hadis koyacağım.

Öncelikle şu ayete bir bakalım.

"Orada boş söz işitmezler. Yalnızca (meleklerin) “selâm!” (deyişini) işitirler. Orada sabah akşam rızıkları da vardır." Meryem 62

Orada boş sözler işitmezler lafıyla kastedilen kanımca; günlük olaylar, sıradan tartışmaların olmaması ve cinsellik dışı konuşmaların yasak olması. 

Peki cinsel konuşmalarda yasak mı? Büyük ihtimal değil. Peki bunu nereden biliyoruz? Aşağıdaki hadise bakalım.

"allah, imran kızı meryem’i, firavun’un hanımı âsiye’yi ve musa’nın kızkardeşi gülsüm’ü cennette bana zevce olarak vermeyi hükmeyledi.” (ibni mâce tercümesi, 10: 649)"

Görüldüğü gibi, İslam'ın cennetinde sadece cinsellik varmış gibi görünüyor. 

Yani bazılarının iddia ettiği gibi satranç, futbol gibi şeyler yok. Bu forumda, cennette satranç olduğunu iddia eden birisi vardı... Neyse konuya dönelim. 

Birde cehenneme gidenlerin karılarının cennetliklere eş olması hadisesi var ki, tam komedi. 

Sorularlaİslam sitesinden bir bölümü buraya koyuyorum. 

Öyle bir din düşününki zina yapanı taşlatsın ama cenneti cinsellikten ibaret olsun... Çok açık bir çelişki var.

Biraz da gülelim ben bu gazete yazısını paylaşmak istedim 🤣

379034_335314476565707_1196368400_n.jpg

• 1 ay sonra...
  • 3 ay sonra...