Jump to content

Erzurum'da iftar oncesi sigara icen kadina dayak

denizbahar

Recommended Posts

Bunlar hemen her dönem meydana gelen münferit hareketler bence.

Organize değil ve iktidardan kaynaklanmıyor.

Tersine İslamcıların muhalefette olduğu dönemlerde bu tür olaylara-eylemlere daha fazla rastlanırdı.

Çünkü gerici odaklardan kışkırtma vardı. Şimdi ise daha çok "iktidara laf gelmesin" özeni var.

Mahalle baskısı ise inkar edilemez bir gerçek.

Bilinçli-kasıtlı olanı var, dolaylı ve psikolojik olanı var.

Çoğu işyerinde yemek çıkmaması, bilhassa Anadolu'da lokantaların gündüz kapalı olması ve "Neden oruç tutmuyorsun?" vb. sorular direk baskılar.

Ramazanı, orucu konu yapmak vs. ise dolaylı baskılar.

Bu baskıların psikolojik etkisinden dolayı birçok insan kendi kendine baskı uyguluyor ve oruç tutmadığını gizlemek zorunda kalıyor.

Turkiye'nin kimi bolgeleri cok daha tutucu, ben kisisel olarak Istanbul'da dini bir havaninin daha cok sezilmeye baslandigini dusunuyorum. Arti dindar olmak artik moda oldu, modernin de ilimlisina kadar herkes ben dindarim havasinda, sempati toplamak ve belki bana da yardimi olur bu dincilerin diye dusunmelerinden herhalde. Dindar olmak bir erdem sayiliyor her kesim tarafindan... Diger dinlere inaniyorsa ve dindarsa ona bile tahammul yok... Beyoglu'nun ortasindaki kilisede evlenen gruba taslarin atildigi bir yerde yasiyoruz hala...

• 1 ay sonra...

Ister inanin ister inanmayin Islam karismaz, Turkiye'de mahalle baskisi yoktur diyenlere en sicak haber...

http://gundem.milliyet.com.tr/erzurum-da-iftar-oncesi-sigara-icin-kadina-sokakta-dayak/gundem/gundemdetay/06.08.2011/1423489/default.htm

İslam karismaz üç beş bireyin yaptıkları bunlar. Siz bugün vatikana gidip orta yerde ezan okursanız aynı dayağı yersiniz.

Veya ateist bir yere gittiğinizde en basta bu foruma mutlaka saldırıp hakaret eden çıkacaktır.

Bu dünyanın gelişi gidişi böyledir.

İslama niye saldırdınız?

İslam karışmayacaksın diye net söylemleri vardır bu konuda oruç konusunda.

Kimse kimseye karışamaz.

Ben şimdi ateist olup kaşarlık yapan bir kadın görürsem bakın kimse ateistlerden kaşar çıkmaz hepsi kaşardır dersem olurmu??

Beyin bedava

İslam karismaz üç beş bireyin yaptıkları bunlar. Siz bugün vatikana gidip orta yerde ezan okursanız aynı dayağı yersiniz.

Veya ateist bir yere gittiğinizde en basta bu foruma mutlaka saldırıp hakaret eden çıkacaktır.

Bu dünyanın gelişi gidişi böyledir.

İslama niye saldırdınız?

İslam karışmayacaksın diye net söylemleri vardır bu konuda oruç konusunda.

Kimse kimseye karışamaz.

Ben şimdi ateist olup kaşarlık yapan bir kadın görürsem bakın kimse ateistlerden kaşar çıkmaz hepsi kaşardır dersem olurmu??

Beyin bedava

Onemli olan kimin yaptigi degil; bunu yapanlara, yaptiranin ne oldugu.

Senceneden yaptilar, ya da ne bu kisileri bu yaptiklarini, yaptirdi?