Jump to content

Dusunce Dunyasi

denizbahar

Recommended Posts

Sohbet için konu bulamayınca "Ee, daha daha naber?" denmesi gibi, girdiğimizde yanıtlanacak konu bulamayınca yazamıyoruz, bari naberleşelim.

Ben kısıtlı yazıyorum, çünkü aylık 2 GB'a mahkumum Eylül'e kadar.

Video izleyemiyorum, download yapamıyorum. Yine de "buna da şükür" diyorum, çünkü geçmiş yazlarda hepten netsizdim. :)

Ayrıca hobi işlere vakit ayırıyorum. Deniz de zamanımı alıyor. Bu önceliklerden sonra sıra foruma geliyor.

Ateistforum kapalıyken buraya yoğunluk olmuştu ama şimdi kesildi.

Ben başlık açarken diğer forumlara da açardım. 2-3 forumda birden tartışılırdı.

Ateistforumda başlık açan arkadaşlar burada da açarsa faydalı olur herhalde.

Şu sıralarda yaz tatili etkilediği gibi moraller de biraz bozuk.

Kimi şike konusundan, kimi seçim sonucundan, kimi şehit askerlerden dolayı moralsiz.

Keyifler yerinde olmayınca yazmak da içinden gelmeyebilir insanın.

Bir de senelerdir yazıyoruz, birçok konuyu ele almış, tartışmışız.

O yüzden aynı konuları tekrar tartışmaya açmayı uygun bulmuyoruz.

Ama yanlış, çünkü forumlarda hep aynı üyeler yok. Yeni üyeleri de düşünmek gerekir.

Dolayısıyla daha önce başka forumlarda işlediğimiz konuları yenilemekte bence mahzur yok.

Ateistforumda başlık açan arkadaşlar burada da açarsa faydalı olur herhalde.-pante-

Bende o yuzden daha once actigim konulari, bu yeni kitle onunde yeniden dusundursun diye bazi "eski" bassliklarimi konuya giris amaciyla buraya aliyorum.

Sonucta zihinsel, dusunsel davranissal yasam ve iliski, sistemlesme ve duzen kurma bilimi, bilimselligi daha net algilama, her turlu inanc ve ideolojileri, degerleri yeniden gozden gecirme ve sorgulama temelinde insanlasma adina her turlu insanoglu beyninde yer etmis, alisilagelmis tartisilagelmis her konunun yeniden gundeme gelmesi,o konunun cok ve farkli duzeyli degerlendirilmesi konunun daha detaylanmasina ve irdelenmesine ve uzerinde daha cok sorgulama yapilmasina neden olur.

Saygilarimla;

evrensel-insan

Sohbet için konu bulamayınca "Ee, daha daha naber?" denmesi gibi, girdiğimizde yanıtlanacak konu bulamayınca yazamıyoruz, bari naberleşelim.

Ben kısıtlı yazıyorum, çünkü aylık 2 GB'a mahkumum Eylül'e kadar.

Video izleyemiyorum, download yapamıyorum. Yine de "buna da şükür" diyorum, çünkü geçmiş yazlarda hepten netsizdim. :)

Ayrıca hobi işlere vakit ayırıyorum. Deniz de zamanımı alıyor. Bu önceliklerden sonra sıra foruma geliyor.

Ateistforum kapalıyken buraya yoğunluk olmuştu ama şimdi kesildi.

Ben başlık açarken diğer forumlara da açardım. 2-3 forumda birden tartışılırdı.

Ateistforumda başlık açan arkadaşlar burada da açarsa faydalı olur herhalde.

Şu sıralarda yaz tatili etkilediği gibi moraller de biraz bozuk.

Kimi şike konusundan, kimi seçim sonucundan, kimi şehit askerlerden dolayı moralsiz.

Keyifler yerinde olmayınca yazmak da içinden gelmeyebilir insanın.

Bir de senelerdir yazıyoruz, birçok konuyu ele almış, tartışmışız.

O yüzden aynı konuları tekrar tartışmaya açmayı uygun bulmuyoruz.

Ama yanlış, çünkü forumlarda hep aynı üyeler yok. Yeni üyeleri de düşünmek gerekir.

Dolayısıyla daha önce başka forumlarda işlediğimiz konuları yenilemekte bence mahzur yok.

Siz tatilde misiniz yoksa? Iyi eglenceler eger taildeyseniz...

Benim icin yeni bir ortam oldugu icin bagimlilik yapti acikcasi :) Ama daha cok insanla ve farkli goruslerle daha zevkli oluyor, hem okumasi hem de yorum yazmasi... bu forumu tanitacak bir seyler yapsak ne dersiniz?

Kimse yok; Herkes Stalin'e tavuk olmaya gitti, kendini yoldurmaya. Ben o Stalinlerin o pala pala poz bıyıklarını öyle bir yolardımkine 7 neslinin kıllarını kuruturdum da, işte sakalımız var ki sözümüz dinlenmiyor. Neyse, biz de buralarda kemoşcu turkey avlayıp gulu gululattırmayla idare ediyoruz. :)

obur taraftaki tartismalar biraz fazla hararetli oldu sizin icin, burada gulu gululattirmaya calisiyorsunuz :)

Siz tatilde misiniz yoksa? Iyi eglenceler eger taildeyseniz...

Benim icin yeni bir ortam oldugu icin bagimlilik yapti acikcasi :) Ama daha cok insanla ve farkli goruslerle daha zevkli oluyor, hem okumasi hem de yorum yazmasi... bu forumu tanitacak bir seyler yapsak ne dersiniz?

Teşekkür ederim denizbahar.

Her yaz forumlara ara verirdim ama bu yaz internet sorunumu kısmen hallettiğim için yazabiliyorum.

Düşünce Dünyası yeni bir forum. Aktifleşmesi biraz zaman alabilir.

Önemli olan beğenilip tutulması. Bu da tarafsız, objektif kalmasına bağlı biraz.

Zamanla tanınacaktır herhalde. Şu yaz döneminde ne yapılsa yapılsın pek faydası olacağını sanmıyorum.

buyrun efendim, acin tartisalim...

Bu konuda kararsızım; Konuyu açarsam ya atılır ya da konu kilitlenir diye düşünürken şimdi baktım öbür tarafa; oradaki ateizm yobazları konuyu kilitlemişler. O yobazlar burada da mod. iseler ben o konuyu açıp tartışmayı düşünmüyorum. Sanırım böyle konuları ancak biz teistlerin mod. olduğu, kimsenin ifade özgürlüğünün kısıtlanmadığı (en yobaz ateistlerin dahi) bir platformda tartışabiliriz. Fakat şu anki şartlar altında bu konuyu tartışmaya açıp tartışabilmek çok ütopik duruyor. Şeriatçı yobaz ateistler her an gelip çükümüzü dar ağacında sallandırabilirler. :)

Ancak siz tartışmak istiyorsanız konuyu açabilir, ben de gidişata göre belki konuya dahil olabilirim.