Jump to content

Yemin Krizi

evrensel-insan

Recommended Posts

12 Haziran seçimleriyle oluşan TBMM’nin yeni üyeleri bugün and içecekler. Hatip Dicle krizi ve tutuklu milletvekilleri nedeniyle yeni Parlamento “sorunlu” bir başlangıç yapıyor. BDP destekli bağımsızlar yemin törenine katılmayacaklar. CHP de, “Gandivari” bir direniş hazırlığında; yönetim Meclis’e girip yemin etmemeyi tartışıyor-Alinti-

http://siyaset.milliyet.com.tr/yemin-krizi/siyaset/siyasetyazardetay/28.06.2011/1407621/default.htm

Yemin krizi yabanci basinda;

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku milletvekillerinin Meclise gitmemesi, CHP’li vekillerin de yemin etmemesi dış basında da geniş yer buldu. Wall Street Journal, CHP’nin TBMM’de yemin etmeme eylemi için “büyük ölçüde sembolik” dediği haberinde, Blok milletvekillerinin boykot kararını ise “daha ciddi” olarak niteledi. New York Times, “Türkiye’de kanun yapıcıları, protesto için yemin etmeyi reddetti” derken BBC, “Boykot, demokratik gelişmeyi tehdit eden eski fay hatlarını gözler önüne serdi” dedi.-Alinti-

http://www.evrensel.net/news.php?id=8887

Yemin krizi sonrasi RTE'den aciklama

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tutuklu vekillerin durumuna ilişkin olarak, ''Onlar (CHP'liler) önce tekliflerini ortaya koysunlar sonra biz söyleyelim'' dedi.-Alinti-

http://www.haberturk.com/gundem/haber/643743-yemin-krizi-sonrasi-basbakandan-ilk-aciklama

Gazeteler ve yazilar, sadece haber amacli secilmistir.

Saygilarimla;

evrensel-insan

.

.... namusum ve şerefim üzerine yemin ederim...

yani bunları bunları yapmak bu görvi yerine getirmek benim namusum ve şerefim kadar önemlidir...

yaniiiiii

NAMUS ve ŞEREF! en önemli meziyet olarak kabullenilmiş...

bu bir millete söz verme törenidir, yani bana, bizlere...

ben bu söz verme ayinini zaten kabul etmiyorum... herkesin kendi özgün 3 cümlelik söz verme yöntemi olaydı daha aksiyonlu olurdu...

Alt tarafı iki satırlık bişeyi okuyacaklar... yemin falan değil bu iş... okuma töreni... ona da nazlanıyorlar...

Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma; hukukun üstünlüğüne, demokratik ve laik cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma; toplumun huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa'ya sadakatten ayrılmayacağıma; büyük Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine ant içerim

eğer bdp ve aynı anlama gelen bağımsız milletvekilleri çeşitli ali cengiz oyunlarıyla sisteme uyum gösterecekse

eğip büküp bir biçimde sisteme entegre olacaksa kesin olarak şuna enim olacağım:bu pariti de sistemin partisi ve onuda sistem destekliyor

sistemse matrix sistemi ve güveneceğimiz hiç bir dal kalmamış demekki.bdplilerde sistemin adamı apoda,dağdakilerde kendileri çalıp kendileri oynuyor demekki.

açıkcası şu zamanda sistemi tıkayacak her yol mübah.tüm yasaklı millet vekilleri sivil biçimde mecliste yer almadıkça meclisin meşruluğu şaibelidir.

cemil çiçek alsın meclisini başına çalsın.tahta kafalar tüm ülkeyi ele geçirdi

iş birlikçi destekçilerine burdan binlerce küfür.