Jump to content

Afrika neden fakirdir?

Maddeci

Recommended Posts

6 dakika önce, hegel yazdı:

Esas sömürenler aptaldır. Afrikalılar yüzyıllardır sömürgecilere karşı mücadele veriyor bu mücadele sonucu halkçı emekçi sistemler de kurdular. Ancak sermaye sahipleri için afrikada çok kaynak var ve her türlü çatışma vs için çok fazla yöntem kullanıyorlar. Afrika kıtası bu mücadeleye devam ederek bu keneleri sırtlarından atmaya başladı ve tümünü atmayı başardığında o zaman zaten çok çabuk kalkınacaklar.

Zeka çok çeşitlidir. tek tip zeka yoktur. O yüzden bu tür testler bilimsel değildir. Propaganda amaçlıdır. Amerikada cehalet oldukça yüksektir. Amerika üstelik öyle zengin bir ülke de değildir. Milyonlarca emekçi amerikalı her türlü sıkıntılarla yaşamaya çalışıyor. Michael Moore bununla ilgili çok güzel sol muhalif belgeseller çekti. Ancak hollywood'a çok baktığımız için farklı algı oluşuyor. 

Zaten 150 milyon amerikalının oy verdiği başkan adayları şunlar: Trump ve Biden

Her şeyi dış güçlere yamayan akpli mhpli vatan partililere benzemiş cevabın.

4 dakika önce, hegel yazdı:

Hırsızlık, gasp, dolandırıcılık ve katliam zeka unsurları değildir. 

Onlar her ülkede var. 

Buhar makinesini, matbaa makinesini, pusulayı, barutu integral türev vb hesapları afrikalılar  mı  buldu? :)

8 dakika önce, hegel yazdı:

Ondan değil, bu testler ve haritalar yalan olduğu için IQ ortalama değerleri yüksek çıkıyor.

Evet İrlandalı ve İngilizlerin ülkelerindeki IQ değerleri de yüksek görünüyor haritada.

Bu arada Amerikalı başkanlar için yaptığımız örneklemeyi Avrupalı başkanlar için de kullanabiliriz. Böylece Avrupalıların da ne kadar yüksek IQ'lu oldukları ortaya çıkabilir. Testler ve harita yalan değilse tabi

İq testlerini eledik.

En basit örnek satranç şampiyonları daha çok  hangi ülkelerden çıkıyor?

Afrikalı satranç şampiyonu var mı? :)

1 dakika önce, MrBean yazdı:

Her şeyi dış güçlere yamayan akpli mhpli vatan partililere benzemiş cevabın.

Burada kimin ırkçı ve ayrımcı bakış açısına sahip olduğu cevaplarından görülebilir, belli bir ırkı aşağılayan ben değilim ve bu yazdığın partilerin görüşlerinin de nasıl ırkçı, ayrıştırıcı ve sermayeden yana olduklarına bakarsak daha çok senin bakış açını yansıtan partiler gibi duruyorlar @MrBean :)

5 dakika önce, MrBean yazdı:

Buhar makinesini, matbaa makinesini, pusulayı, barutu integral türev vb hesapları afrikalılar  mı  buldu?

Bu dediğin icatları bulamadığı için de zeki olmamakla ya da aptallıkla itham edemeyiz kimseyi. Ki yüzyıllardır emperyalistler tarafından nasıl bir sömürüye ve katliama maruz kaldıkları ortada.

En basit örnek satranç şampiyonları daha çok  hangi ülkelerden çıkıyor

Satranç ne tür bir zekayı temsil ediyor bilmiyorum, ki Einstein "satranç oynayacağıma burnumu karıştırırım" demişti. O yüzden temsil ettiği zekada hangi ülkeler başarılıysa o ülke o zeka tipinde demekki kendini geliştirmiş derim.

Şu an, hegel yazdı:

Burada kimin ırkçı ve ayrımcı bakış açısına sahip olduğu cevaplarından görülebilir, belli bir ırkı aşağılayan ben değilim ve bu yazdığın partilerin görüşlerinin de nasıl ırkçı, ayrıştırıcı ve sermayeden yana olduklarına bakarsak daha çok senin bakış açını yansıtan partiler gibi duruyorlar @MrBean :)

Bu dediğin icatları bulamadığı için de zeki olmamakla ya da aptallıkla itham edemeyiz kimseyi. Ki yüzyıllardır emperyalistler tarafından nasıl bir sömürüye ve katliama maruz kaldıkları ortada.

Ben sermaye sahibi  yandaşı değilim. Suçu dış güçlere attın. Afrikalılar kendilerini sömürenlere karşı savaşmışlar mı? Hayır.

Türk olduğum halde Türk tarihinde neden matematikçi filozof bilim adamı yok bunu bile eleştiriyorum.

Çinliler ile  komşuyuz ama barutu matbaayı pusulayı onlardan bile öğrenmemişiz  geçmişte.

Sahte tarih ile övünen Atsızcı MHpli Osmanlıcı tayfadan değilim. :)

• Like 1

2 dakika önce, hegel yazdı:

Satranç ne tür bir zekayı temsil ediyor bilmiyorum, ki Einstein "satranç oynayacağıma burnumu karıştırırım" demişti. O yüzden temsil ettiği zekada hangi ülkeler başarılıysa o ülke o zeka tipinde demekki kendini geliştirmiş derim.

Peki Einstein Newton var mı afrikalı? :)

Bu arada Einsteinı pek sevmem. Edison gibi başkalarının buluşlarını kendine yamamış.

Yazdığı denklemler bile kendi adı ile değil lorentz denklemi diye geçiyor. :)

• Like 1

Ben sermaye sahibi  yandaşı değilim. Suçu dış güçlere attın. Afrikalılar kendilerini sömürenlere karşı savaşmışlar mı? Hayır.

Türk olduğum halde Türk tarihinde neden matematikçi filozof bilim adamı yok bunu bile eleştiriyorum.

Çinliler ile  komşuyuz ama barutu matbaayı pusulayı onlardan bile öğrenmemişiz  geçmişte.

Sahte tarih ile övünen Atsızcı MHpli Osmanlıcı tayfadan değilim. :)

Yukarda yazmıştım tarihleri sömürgecilere karşı savaşlarla doludur. Ancak malesef kıtadaki zenginlikler, aptal emperyalist sömürücüleri her türlü şiddetle orada uyguladıkları katliamlara uğradılar.

Malesef burda yazdıkların ayrıştırıcı, ırkçı ve sermaye yanlısı sonuçlara çıkıyor gibi geldi bana. Olmadığına sevindim, sonuçta burası sadece bir tartışma platformu.

9 dakika önce, MrBean yazdı:

Peki Einstein Newton var mı afrikalı?

Çinde ve Japonda da yok. 

10 dakika önce, MrBean yazdı:

Bu arada Einsteinı pek sevmem. Edison gibi başkalarının buluşlarını kendine yamamış.

Yazdığı denklemler bile kendi adı ile değil lorentz denklemi diye geçiyor.

Onu bilmiyordum.

21 saat önce, Maddeci yazdı:

Sen haklısın @hegel

Zeka testleri kapitalist beyin yıkama sisteminin ürünüdür. 

Teşekkür ederim @Maddeci benim düşüncem de öyle, kapitalizm bizleri gerçek mücadeleden uzaklaştırmak için böyle şeyler üretiyor. Bence gerçek savaş sermaye ile emekçi sınıfı arasındaki savaştır. Bunun harici yapay karşıtlıklar sermayenin kullandığı argümanlar; etnik milliyetler, inançlar, cinsiyetler vs,. tabiki bunlarda insanlığın renkleri ama zaten kapitalizm yenilip sosyalizm geldiğinde bu yapay çatışmalar ortadan kalkacak. İnsanlık değerleri yüceltilecek.

1 saat önce, Maddeci yazdı:

Zeka testleri kültüreldir ve gerçekten zekayı ölçmüyorlar. 

Örneğin savant denilen otistikler zeka testlerinden çok düşük alıyorlarmış. Ama çok başarılı oluyorlar. 

https://onedio.com/haber/zihnin-bilinmezlerinde-dogup-aciklanamayan-olagan-disi-deha-savant-sendromu-707379

Onların sadece hafızaları güçlü. Unutmuyorlar.

Hafıza testinde başarılı olurlar sadece.

Şempanze görsel hafıza testinde insanı geçmişti.