Jump to content

İçsel konuşmalar hastalık olabilir mi?

Maddeci

Recommended Posts

Evrim Ağacı sitesinde her insanın içsel sese sahip olmadığı yazıyor. İçsel ses denen şeyin şizofreni olduğundan eminim. 

Bence içsel sesler akıl hastalığıdır ve %100 sağlıklı insanda içsel ses filan olmaz. 

İlaçları kullandığımda iç sesim susuyor ama kullanmadığımda geri geliyor. 

https://evrimagaci.org/herkes-bir-ic-sese-sahip-degildir-ve-kendi-kendine-konusamaz-8252

• Thanks 1

2 dakika önce, Maddeci yazdı:

Evrim Ağacı sitesinde her insanın içsel sese sahip olmadığı yazıyor. İçsel ses denen şeyin şizofreni olduğundan eminim. 

Bence içsel sesler akıl hastalığıdır ve %100 sağlıklı insanda içsel ses filan olmaz. 

İlaçları kullandığımda iç sesim susuyor ama kullanmadığımda geri geliyor. 

https://evrimagaci.org/herkes-bir-ic-sese-sahip-degildir-ve-kendi-kendine-konusamaz-8252

Maddeci, evrim ağacı bir site ve tıp-bilim merkezi falan değil. Yani söylediği iddia ettiği herşey doğru olmayabilir. Bende de iç ses var, benim düşünceme göre iç ses her zaman akıl hastalığı belirtisi değildir. İç ses yaratıcılığın dışavurumlarından biridir.

3 saat önce, Röpteşambırlı Uzaylı yazdı:

şizoya giden yoldur.kendimden biliyorum 🤣 obsesif kompulsif, anksiyete, kaygi, deprosyon vs. Durumlarında Level atladikça ilerki durumlarda ortaya çikar.sonrasi şizoluktur.

Öyle birşey kesin olarak söylenemez. Her iç sesin sonucu şizofreni değildir. Başka hastalıkların belirtisi de olabilir ya da hiçbir hastalıkla ilgisi olmadan yaratıcı bir beynin açlığını gidermek için yaptığı gürültülerdir. Ona istediği sanatsal ve düşünsel aktiviteyi vererek bu açlık giderilebilir. 

Ve en doğrusu tıbbi tedaviler ve farklı bakış açılarını yakalamak için farklı doktorlara başvurmaktan geçiyor sanırım. Çünkü bazı doktorlar gerçekten bir insan hasta olmasa da hasta edebiliyor.

22 saat önce, somebody yazdı:

İlaçların yan etkisi içsel konuşmaların azalması olabilir.

Tam aksine ilaçların işe yaradığının belirtisi olabilir bence.

17 saat önce, Röpteşambırlı Uzaylı yazdı:

şizoya giden yoldur.kendimden biliyorum 🤣

Ben hastalanmadan önceleri hiç susmayan çok yoğun bir içsel sesim vardı. Şizofreni erken uyarı sistemi gibi düşünebiliriz. Şizofreni içsel sesi yoğun olanlarda ortaya çıkan bir hastalık. İçsel sesin kendisi şizofreniden kaynaklı bile olabilir. 

23 saat önce, hegel yazdı:

Birde iç ses yorucu olmaya başladığında; kitap okumak, sanatla edebiyatla ilgilenmek çok faydalı oluyor

İçsel sesin yorucu olacak kadar yoğunsa doktora git şizofreni başlangıcı olabilir de.

Verilen ilaçları 2.-3 ay kullan içsel sesin şiddeti en az %40 azalacaktır. 

17 saat önce, Röpteşambırlı Uzaylı yazdı:

Durumlarında Level atladikça ilerki durumlarda ortaya çikar

Evet içsel sesin şiddeti yada yoğunluğu yükseldikçe kafa bir milyon oluyor. Hastalanmadan önce çok garip rüyalar ve hayaller görürdüm. Hastalık resmen geliyorum demiş ama kimse farketmemiş. Ben dahil.  :)

On 07.07.2024 at 12:43, hegel yazdı:

Bende de iç ses var, benim düşünceme göre iç ses her zaman akıl hastalığı belirtisi değildir. İç ses yaratıcılığın dışavurumlarından biridir.

İç sesi olmayanlar yazıları çok daha hızlı okuyabiliyorlar.  :)

İçsel ses hastalıktan başka birşey değil. En ufak bir faydası olduğunu sanmıyorum. 

Şizofrenide de kendinle konuşuyorsun içsel ses olduğundada kendinle konuşuyorsun. İkisi de hastalık aslında. 

Bizim içsel ses dediğimiz şeye eskiden vahiy derlermiş. Gerçi hala vahiy olarak görenler de var. Hristiyanlar, özellikle de evanjelist protestan kesim ise buna kutsal ruh diyor. Kutsal ruh her insana vahiy indirebilir, içinizde bir ses duyuyorsanız bu bizzat tanrıdan gelmiştir diye insanları yönlendiriyorlar. Asıl ilaç bu insanlara lazım.

2 dakika önce, Mantılı yazdı:

Bizim içsel ses dediğimiz şeye eskiden vahiy derlermiş. Gerçi hala vahiy olarak görenler de var. Hristiyanlar, özellikle de evanjelist protestan kesim ise buna kutsal ruh diyor. Kutsal ruh her insana vahiy indirebilir, içinizde bir ses duyuyorsanız bu bizzat tanrıdan gelmiştir diye insanları yönlendiriyorlar. Asıl ilaç bu insanlara lazım.

Onlara da rahibeler ile düzenli ilişki yazıyorum 🤣

1 saat önce, Max Stirner yazdı:

Her türlü rahatsızlık da en iyi ilaç cinsel ilki bana göre

İnsan nirvanaya ulaşıyor

@Maddeci bence sende denemelisin düzenli kaliteli seks ile ilaçları bırakabilirsin ben bu yöntemi kullanıyorum 😅

Senin işin gücün eskortlarla ilişkiye girmek galiba. Başörtülü bacıların neler yaptıklarını bilsen bir daha eskorta filan bakmazsın. Tiksinç gelir. 

Eskortla cinsellik yarısı yenmiş kaşarlı tostu yemeye benzer. Ben almayayım. Sana afiyet olsun.  :) 

41 dakika önce, Maddeci yazdı:

Senin işin gücün eskortlarla ilişkiye girmek galiba. Başörtülü bacıların neler yaptıklarını bilsen bir daha eskorta filan bakmazsın. Tiksinç gelir. 

Eskortla cinsellik yarısı yenmiş kaşarlı tostu yemeye benzer. Ben almayayım. Sana afiyet olsun.  :) 

Sen hiç çöpten yemek yemek zorunda kaldın mı

Ben kaldım

2 saat önce, Max Stirner yazdı:

Onlara da rahibeler ile düzenli ilişki yazıyorum 🤣

Protestansa gerek yok, evlenebiliyor neticede. Katolik tayfa bunu kabul etmez ama, sözde çok ahlaklılardır. Onun yerine erkek çocukları ile sayısız skandallarını bulabilirsin. 

Dünyada iki milyar Katolik hristiyan var. Peki bu insanlara ahlak değerlerini, neyin doğru neyin yanlış olduğunu kim söylüyor? Vatikandaki şahıs, Papa efendi. Peki bu papalar hangi sistemde yetişiyor? Hayatın en doğal parçası olan cinselliği kendi kendilerine yasaklamış bir grup içinden bir tane normal insan çıkabilir mi? 

Gelelim bizim dincilere. Herifler cinsi sapıklığın kitabını yazmış. Ne ararsan var, tabii en başta pedofili. Badeleme, seks köleliği, say say bitmez. Açıp şu binbir gece masallarını oku bak. Baştan sona kadar okumana da gerek yok. İlk 100 sayfada geçen fantezileri görünce aklın gidecek.

32 dakika önce, Mantılı yazdı:

Protestansa gerek yok, evlenebiliyor neticede. Katolik tayfa bunu kabul etmez ama, sözde çok ahlaklılardır. Onun yerine erkek çocukları ile sayısız skandallarını bulabilirsin. 

Dünyada iki milyar Katolik hristiyan var. Peki bu insanlara ahlak değerlerini, neyin doğru neyin yanlış olduğunu kim söylüyor? Vatikandaki şahıs, Papa efendi. Peki bu papalar hangi sistemde yetişiyor? Hayatın en doğal parçası olan cinselliği kendi kendilerine yasaklamış bir grup içinden bir tane normal insan çıkabilir mi? 

Gelelim bizim dincilere. Herifler cinsi sapıklığın kitabını yazmış. Ne ararsan var, tabii en başta pedofili. Badeleme, seks köleliği, say say bitmez. Açıp şu binbir gece masallarını oku bak. Baştan sona kadar okumana da gerek yok. İlk 100 sayfada geçen fantezileri görünce aklın gidecek.

Hümanizm a insan sevgisi 

Cidden daha pozitif ve daha iyi hoşgörülü şeker gibi bir insan olabilmek için artık kaşarlı tost bırakın çöpten bile yemek yedim

Bana göre insanın tanrılara en çok yaklaştıgı şey benim ulaşabildiğim şuan sadece sevişmek eylemi var

Ama bana sorarsanız bir insanın yüzünde samimi bir tebessüm oluşturabilmek yada bir ağacı sulamak ormanda çöpleri toplamak anne bir kediyi beslemek yani kısaca kendi vicdanımıza ben çevrem doğa ve evren ile uyumlu ve yararlıyım diyebilmek bizi tanrılara daha çok yaklaştırır 

Ve bu pozitif değerleri sadece canlıların huzuru mutluluğu doğanın sağlıklı kalması için yapabilmek biz insanları tanrıdan bile bir adım ileri atar

Sonuçta kendisini n ne kadar zalim kindar öfkeli ve karşılık ve minnet bekleyen bir ruh hastası olduğunu ayetlerinde bizzat kendisi anlatır

• Like 1