Jump to content

Ötenazi kişisel bir hak olmalı mı?

Recommended Posts

Bence hak olarak verilmeli. Sizlerin fikirleri nelerdir?

Geçenlerde Hollandali bi kiz mi ne, dayanılmaz mental sancılar çektiği için hayatina böyle son verdirdi. Orda serbestmiş. Galiba holandaydi. Tabii kizin sadece zihinsel aci çektiğini söyleyemeyiz belki baska nedenleri de vardi. Yalnizlik, kimsesizlik, gelecek kaygisi, amaçsizlik, boşluk hissi, terkedilmişlik...vs. Ne derdi vardi bilmem ama sonuçta bu karari vermişti.

1 saat önce, Deadanddark yazdı:

Mümkünse önce uyutsunlar bir iki ay sonra uyandirsinlar belki düşüncesi değişir. Kış uykusu gibi düşünün.

Varmı böyle bir teknik tıb biliminde. Bilenler anlayanlar yesillendirsin.

Var tabi . İleri düzey kanser hastalarını birkaç ay uyutabiliyorlar. Genelde zengin işi bunlar. Ama parasını verene uyguluyorlar.

Bu arada ötenaziye karşı değilim. Kimse başkasının kahrını ömür boyu çekmek zorunda da değildir.

Hindistan'da bir genç ebeveynlerine kendisini isteği dışında dünyaya getirdiği için dava açmış

Böyle çok insan olmalı bizim gibiler için en iyi yol ötanazi

Nefes alıp veriyorum ama onun dışında beslenme barınma sosyal ve karşı cinsle ilişkiler yok 

Buna yaşamak denmez 

Amk az önce otobüs duragında yerden izmarit aldım şimdi onu içiyorum 32 yaşımdayım

• Thanks 1
  • Haha 1

Çözüm ötenazide mi değil mi bilemem. Bazı insanlar gerçekten yapabilmeli ama herkes için olmamalı sanki. Günümüzde çeşitli sorunlar yüzünden bunalmak çok sıradan bir hale geldi. Ama bu sorunların büyük çoğunluğu da birlikte yaşadığımız zibilyon tane insan. Halbuki çocuk sahibi olmak ehliyete tabi olsa, nüfus bu kadar niteliksiz bir kalabalığın ezici çoğunluğuna maruz kalmasa belki sorunlarımızın bir kısmı da ortadan kalkacak. Antinatalist olacak kadar ileri gitmiyorum bu düşüncede ama patır patır çocuk yapıp sonra da problemi başkalarının üstüne atmaları gerçekten engellenmeli artık.

21 saat önce, Max Stirner yazdı:

Hindistan'da bir genç ebeveynlerine kendisini isteği dışında dünyaya getirdiği için dava açmış

O zaman tüm Müslümanlar Allah´a dava açmalı, çünkü göya bu dünyaya gelmeye "He" demişiz. Da, ben hatırlamıyorum. :)

• Haha 1

4 dakika önce, Maddeci yazdı:

Açan Hristiyanlar var. 

https://w.wiki/AYFw

Betty Penrose

1970 yılında Arizonalı avukat Russel T. Tansie, sekreteri Betty Penrose adına Tanrı'ya karşı 100.000 $ tazminat talep eden bir dava açtı. Penrose, evine bir şimşeğin düşmesine izin verme "ihmalinden" Tanrı'yı sorumlu tuttu. Penrose davayı, Tanrı’nın mahkemeye gelmemesinden dolayı otomatik olarak kazandı.[1][2]

Davayı kazanınca parayı almış mı acaba? :)
  • Haha 1

• moderator başlığı Ötenazi kişisel bir hak olmalı mı? olarak değiştirdi