Jump to content

Uzaylılar var mı?

hegel

Recommended Posts

Dış güneş sistemine ( mars gezegeni ve ötesi) araç göndermek içerideki gezegenlere, Venüs ve Merkür'e göndermekten daha kolay.

Sebebi güneşin muazzam kütle çekimi. Aracı kaybetme riski daha yüksek. Bu yüzden Mars'a gitmek Merkür'e gitmekten daha kısa sürüyor.

Güneşimizin etrafına inşa edeceğimiz küre güneşe çarpmadan, kütle çekimine yenilmeden orada durmalı. Senkronize haraket etmeli.

Çok sağlam olmalı ki asteroidler ve kuyruklu yıldız darbelerine dayanabilmeli. Gunesimize nerdeyse her gün iri bir cisim düşüyor.

Dyson kuremizin bir noktasındaki darbe domino taşı etkisiyle büyük bir yıkıma sebep olacaktır.

Üstelik yıldızdan yayılan enerjinin tamamını yakalayarak nerede kullanıyor olabilirler? Bilemiyorum Altan, kafamda deli sorular.

• Like 1

Kainatın çok büyük boyutlarından ötürü ışık hızının bir sınırı olması, şimdilik, bir bakıma ayak bağı gibi gözüküyor. Hem iletişim açısından hem de uzay seyahati açısından. Uzaya baktığımda, ışık hızını sümüklü böceğin hızına benzetiyorum. :)

• 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

UFO hikayeleri masaldır. Bunlara gerçekten inananlar var. Bir çeşit akıl hastalığı olmalı şeklinde düşünüyor insan. Nasıl inandıklarını açıklayamıyorum. 

Haktan adında ünlü bir Ufolog eskiden hep TV ye çıkardı. Şimdi ne yapıyor bilmiyorum. 

On 30.06.2024 at 07:10, Röpteşambırlı Uzaylı yazdı:

e bir tanrının var olma ihtimalinden daha yüksek bir ihtimal uzaylilarin var olmasi.

Evet, aynen böyle. Biz de uzaylıyız, demek ki en azından bir kere olmuş. Tanrı(lar) sadece masallarda boy gösteriyor.

• 2 hafta sonra...
On 17.07.2024 at 20:01, Maddeci yazdı:

UFO hikayeleri masaldır. Bunlara gerçekten inananlar var. Bir çeşit akıl hastalığı olmalı şeklinde düşünüyor insan. Nasıl inandıklarını açıklayamıyorum. 

Haktan adında ünlü bir Ufolog eskiden hep TV ye çıkardı. Şimdi ne yapıyor bilmiyorum. 

Kuantum enerji tedavisi ile insanları kandırıp ceplerini doldurmaya devam ediyorlar.

Bunların birde ufo müzesi ismiyle gezen tırı vardı.

Forum sayfalarında takıldım bir süre. Bir çok fotoğrafı ve konuyu çürüttüm. Bir tanesi haberlere konu olmuştu. Açıklama yapma gereği duymuşlardı. Bunlarla dalga geçmek için gönderilen fotoğraflar bile bolca oluyordu. Tabak, lamba, kuş.... Ne ararsanız. 

Fakat gayet güzel bilimsel konularda tartışıldı, eğlenceli bir forumdu.

On 30.06.2024 at 07:10, Röpteşambırlı Uzaylı yazdı:

e bir tanrının var olma ihtimalinden daha yüksek bir ihtimal uzaylilarin var olmasi.

Tanrının var olma (kavramsal bağlamda değil, gerçekte var olma) ihtimali henüz objektif olarak gösterilmiş değil. Dolayısıyla gösterilene kadar bu ihtimali yok sayıyorum. 

Uzaylıdan kasıt kendini kopyalayıp bir sonraki nesle aktarma kabiliyetine sahip kompleks bir yapı ise var olma ihtimali epey yükselir. Bizim teknolojik seviyemize ulaşmış ölçüde gelişmiş bir uzaylı türü ihtimali de sıfır değil. Bunun olabildiğini gördük zaten. Biz varız.

44 dakika önce, Maddeci yazdı:

Uzaylılara, ufolara inanan bir insandan zarar gelmez bence. 

Komplo teorilerine inanmaya meyilli insandan uzak dururum şahsen. Belli olmaz. Dinci birine kıyasla istatiksel olarak daha zararsız denebilir ama insanın olduğu her yerde zararlı insanlar da vardır. Şahsi fikrim.

• 2 hafta sonra...

Bu başlığa çocukluğumun şöyle bir şarkısıyla cevap vermek istiyorum. 

Bu şarkı her şeyi anlatıyor.

Orda bir köy var, uzakta
O köy bizim köyümüzdür.
Gezmesek de, tozmasak da
O köy bizim köyümüzdür.

Orda bir ev var, uzakta
O ev bizim evimizdir.
Yatmasak da, kalkmasak da
O ev bizim evimizdir.

Orda bir ses var, uzakta
O ses bizim sesimizdir.
Duymasak da, tınmasak da