Jump to content

Kadın islam türban Türkiye

cigi

Recommended Posts

Erkek olduklari icin kendilerinde her istedigini yapma hakkini bulan ama aynisini isteyen kadinlari bu sekilde asagilayanlarin , gercek anlamda bir kadin hakki savunucusu olamayacaklarini gostermek ve bu videolari hazirlarken ne kadar samimi olabilceklerini sorgulatmaktir burada yapmaya calistigim

Cigi'nin kadınların özgürlüğü hususunda samimi olmadığını göstermek adına ben o argümana karşı çıktım sadece.

Cigi'nin başörtülü ve başörtüsüne karşı toplumdan dışlanması gerektiğine dair ifadesi varsa o zaman eleştirilebilir.

Astığı videolar genellemeci ama karşı tarafta biraz öyle genellemeci.

Yıllardır bağnaz insanların sıkıntılarını tacizlerini çekmiş birisin bağnazlara ve bağnazlığa karşı daha mertce durman gerektiğini düşünüyorum.

Evet başörtüsü takmak isteyen taksın dolansın ama bunu ahlaklı olmanın namuslu olmanın simgesi gibi sunmasın.

• Replies 55
  • Oluşturuldu
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tamam ama bunlari diyenler kadin haklarini cok onemsermis havalara girmesin diyorum bende. Kadinlarin ortunmeleri, yukarida ortaya koydugun zihniyetin bir sonucudur neticede

Başörtüsü takmak ve başörtüsünün tüm ortamlarda serbestliğini savunmak kadın hakları kapsamında değil aslında.Dini bir sembol simge haline dönüştürülen başörtüsünün simge olmaktan çıkıp bir kılık kıyafet kapsamına indirgenmesi gerekmekte.

Bunu simgeleştiren iki karşıt taraf aslında.

İslam'ın kadın hakları ve kadınlar hakkında vukuatları pekte içaçıcı değil.Seçme seçilme hakkı bile olmayan bakıma muhtaç mallar kapsamında değerlendirilmiş yıllarca.Sonra İslam'ın çıkıp başörtüsü özgürlüğü adı altında kadın hakkını savunan bir din gibi gösterilmesi saçma.Onun derdi kadının hakkı değil.Kadının izolasyonudur.

Yıllardır bağnaz insanların sıkıntılarını tacizlerini çekmiş birisin bağnazlara ve bağnazlığa karşı daha mertce durman gerektiğini düşünüyorum.

Belki insanlari direkt bagnaz diye nitelendirip karsilarinda mertce durmak yerine bu bagnazlagin nedenleri uzerinde daha derin dusunuyorumdur

Kadinlarin ozgur olmadigi bir toplumda erkekler de ozgur olamaz. Menfaat veya sozlesme olmaksizin birlikte olacak kadin bulamayan genc erkek nufusu elbette tacizkar olacaktir.

bitch whore vs bir sürü dilde var bu ifadeler ve dünya geneli sizin gibi kopuk toplum dışı saftiriklerden oluşmuyor.

Bence saftirik sensin,

Çünkü "kaşar" gibi bi kelimenin oluşmasının tek sebebi biyolojik faktörlerdir,

Yani erkeklerin daima kadına sahip olmaları arzusudur,

Kadına sahip olamayan erkek ona hakaret edip dışlamak vs. gibi eğilimler gösteriyor.

Buda ortalama insanların öküz oldugu gerçegini ortaya koyuyor.

Buna hakkınız yok.

Bir kadının bir sahibi yok diye ona hakaretler dizme , onu küçük görme hakkınız yok.

O zaman bende ev hanımlarına , sadece bir erkekle yatan kadınlara bir tanım koyarım.

Atıyorum "Popile" diye.

Popile demek şerefsiz,yavşak,piç,öküz,mal,eşya,salak,namussuz demek.

O zaman al bu tanımı ailenden herangi birisine koy.

Hoş oldu mu?

Sizin bu baskılarınız bu yaklaşımlarınız vs. kadını bu hale düşüren etkenlerdir.

Ondan sonra işgücüne katılmayan kadın köle gibi yaşamaktan mutluluk duyuyor hatta evde kaldım köle olamadım diye bunalımlara giriyor.

İnsanlığı binlerce yıl geriye düşüren zihniyet bu.

Bunu yapmaya hakkınız yok.

Bir insanı dışlamaya , ona hakaret etmeye hakkınız yok.

Orospu bir hakarettir.

Çünkü sadece bi tanım degil bi kelimenin içerisine tepki yığdırmadır.

Yaptığınız şeylerin bilincinde olun.

Yaptığınız şey yanlış.

Ayrıca bir daha bana saftirik falan deme edit

Hakaret edersen hakaret görürsün.

Bence saftirik sensin,

Çünkü "kaşar" gibi bi kelimenin oluşmasının tek sebebi biyolojik faktörlerdir,

Yani erkeklerin daima kadına sahip olmaları arzusudur,

Kadına sahip olamayan erkek ona hakaret edip dışlamak vs. gibi eğilimler gösteriyor.

Buda ortalama insanların öküz oldugu gerçegini ortaya koyuyor.

Buna hakkınız yok.

Bir kadının bir sahibi yok diye ona hakaretler dizme , onu küçük görme hakkınız yok.

O zaman bende ev hanımlarına , sadece bir erkekle yatan kadınlara bir tanım koyarım.

Atıyorum "Popile" diye.

Popile demek şerefsiz,yavşak,götveren,piç,öküz,mal,eşya,salak,namussuz demek.

O zaman al bu tanımı ailenden herangi birisine koy.

Hoş oldu mu?

Sizin bu baskılarınız bu yaklaşımlarınız vs. kadını bu hale düşüren etkenlerdir.

Ondan sonra işgücüne katılmayan kadın köle gibi yaşamaktan mutluluk duyuyor hatta evde kaldım köle olamadım diye bunalımlara giriyor.

İnsanlığı binlerce yıl geriye düşüren zihniyet bu.

Bunu yapmaya hakkınız yok.

Bir insanı dışlamaya , ona hakaret etmeye hakkınız yok.

Orospu bir hakarettir.

Çünkü sadece bi tanım degil bi kelimenin içerisine tepki yığdırmadır.

Yaptığınız şeylerin bilincinde olun.

Yaptığınız şey yanlış.

Ayrıca bir daha bana saftirik falan deme

Hakaret edersen hakaret görürsün.

O hakaret ya da ifadelerin biyolojik mi sosyolojik mi olduğunu halk pek tartışmaz.Vay efendim onun arzusu bunu arzusu filan meselesinde de saçmalamışsın.O kadınlara bizzat kadınlarda o kelimeleri kullanır.Ortada sadece erkeklerin arzusu gibi basite indirgenecek bir mevzu yok.

Kendince statementler yapıp o şudur bu şudur deyip cıyaklamayı kes.

Bana bilinç konusunda ahkam kesebilecek seviye ve düzeyde değilsin.Yazdıklarım bi tarafına saplanınca cıyaklamayı tercih etmişsin.Şerefsiz lafın aynen iade saftirik lafın da zaten tam yakıştığı şekilde.Eylemsel ve yazımsal içerik olarak alabileceğin karşılık bu.

Hakarete hakaretle benimde cevap verme yetim var ama senin saçma sapan hezeyanlarına okuyup vakit ayıramam.

Yazının direkt muhattabı zaten gerekeni anlamış cevabını vermiş.

Kadinlarin ozgur olmadigi bir toplumda erkekler de ozgur olamaz. Menfaat veya sozlesme olmaksizin birlikte olacak kadin bulamayan genc erkek nufusu elbette tacizkar olacaktir.

Erkek tacizinin altında bu sınırlamalar olduğu hususunda bir istatistik var mı bilmiyorum.Kadınlar Paris'te mi yoksa Kabil'de mi daha çok tacize uğruyor bilmiyorum.Benim genel olarak gözlemlediğim kadının hakkını arayabilip mücadele edebildiği toplumda kadın tacize uğrasa bile hakkını arıyor.Böyle toplumda taciz daha da düşecektir.Düşmektedir.

Kadının tacizi hususunda hukuğun kadına tanıdığı haklar ve bunun yaygınlaştırılması gerekiyor.

İş töre ve din çerçevesinde kaldığında kadının durumu çok zor.Töre ve dinin yerini özgürlükçü bir devlet ve bunun takibini yapan kurumlar daha fazla sağlıyor.

Geçen Dünya Bankası başkanı tacizden ceza yedi 1 milyon dolarda kefalet ödedi,Güneydoğu'da tecavüze uğrayan bir genç kızda töre gereği kendini astı.

Din ve törenin istediği şey kadına özgürlük filan değildir.

Kısacası türbana özgürlük=kadına özgürlük değildir.

Ortada sadece erkeklerin arzusu gibi basite indirgenecek bir mevzu yok.

Gerizekalısın işte.

Bide gelmişsin bana "bilinç konusunda ahkam kesecek düzeyde değilsin" diyorsun.

Yazdığın şey tam bi kör cehalet.

Konu zaten bastırılmış kadınlık-kışkırtılmış erkeklik.

Bu konuda bastırılan kadında kışkırtılan erkeğin tarafında olacaktır tabii.

Ama asıl mesele o değil.

Tüm dünya yanlışın yanında olsada ben karşısında olacam.

Benimde etiğim bu şekilde.

Tüm dünya bir kadın grubuna hakaretler dizmeyi amaçlıyor.

Yanlış yanlış yanlış.

Kimseyi ilgilendirmiyor bu kadının ne kadar nerede kaç kişiyle seks yaptıgı kaç kişiye karşı cinsel arzu duydugu.

Bunu bi cinsel arzu tartarımı var.

Şu kadar kişiye şöyle arzu duyan kaşardır diye.

Size ne.

İlgilendirmiyor sizi.

Cinsellik hayata bakış vs. biyolojik olaylardır.

Materyalist etkilerle belirlenir.

Buna göre sizin gibi olmayana hakaret etme yetkiniz yok.

Hindistanda bazı bölgelerde kadın misafiri memnun etmek için onunla yatar.

Her misafirle yatarlar ve dogal karşılanır.

Bu etiket koyma olayları bölgeye göre değişir.

Kırılgandır.

Sen türk kültürürnün verdigi etkiyle bu kırılganlıgı kullanıp,

Evlenmeden seks yapan , cinsel arzu duyan kadına hakaret edemezsin.

Anlıyormusun?

Kafan basıyor mu gerçekten?

Yoksa anlayıpta kendi tarafımı savunacam diye düşüncelerinin kölesi mi oluyorsun?

Ha?

Sayin moderator,

Bu kisi sanki kadinlarin guclenmesi, ozgurlesmesi cok umrundaymis gibi boyle videolar hazirlayip asiyor. Bende vakti zamaninda, sadece kadinlarin cinsel ozgurlugunu savundugum icin kendisinden "kasar" gibi bir hakarete maruz kaldigimi belirtip samimiyetsizligini gostermeye calisiyorum. Burada yanlis olan ne? Yalan bir iddada bulunmus veya iftira atmis degilim.

Lutfen sorularimi yanitsiz birakmayan.

Sorularin moderatorle ilgisi alakasi yok.!

Ben yanit vereyim...

Benim durusum cizgim düsüncelerim forumlarda yazanlarin geneli tarafindan bilinmekte.Onun icin "kadinlarin özgürlesmeleri" sorusuna yanit vermeme gerek yok.

Esit özgürlükler hak hukuk adalet ve laiklik konularinda bir sey bilmedigin icin libos taktigi uygulamakta ve her konuyu M.Kemal, Kemalist laikler, CHP'ye cekmekten baska bir sey yapamamaktasin. Bilgi birikimin ancak ona yetmekte.

Basliklari kilitlettirmek icin neden yanip tutusuyorsunuz?Haa tekrar altini cizeyyim...Eger site admini ve moderatorleri bunlari farkedemeyip manipule olarak baslik kilitleme yolunu seciyorlarsa yanlis yapmaktalar.

Ayrica simdiye kadar kimsenin kisiligine sahsina hakaret etmemisimdir..."Kasar" kelimesini bir yazarin kisiligine karsi kullanmamasimdir..Ortaya yazarim ironik sert üslubum vardir ama sadece düsünceyi karalamaya calisirim.

Simdi de yalan ve ifitiralarami basvurmaya basladin.Iddia ettigin "kasar" kelimesini gözümün icine sokacak kantilayacaksin.Eger yoksa daha fazla debelenip durma cúnkü debelendikce daha cok batmaktasin.

Önüne gelen erkekle yatabilme arzusunda olan ve bu konuda özgürlük arayana ''kaşar ifadesini'' ortalama herkes kullanır.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Aynısını erkekler yapmıyor mu? Erkeklere neden "kaşar" denmiyor? Erkeğe her şey mübah, kadınlara gelince "kaşar". Oldu canım gözlerim doldu. Böyle çifte standartlı kişilerle özgürlüğün nesini konuşacaksın. :angry:

"Kasar" kelimesi sadece kadinlar icin degil erkekler icinde kullanilir.Her önüne gelenle cinsel iliski kuranlar icin kullanilan bir kelime degildir.Ïnsanlarin özel hayatlari kendileri tarafindan aciga vurulmadikca diger insanlari ilgilendirmez.

Özel hayatlarini aciga vurup gündemden düsmemek icin "reklamin iyisi kötü olmaz düsüncesinde" yasayanlar kasarlanmislardir.E insan kasarinin da cesitleri bulunmaktadir.

Konumuza dönecek olursak türban özgürlügünü savunan türbanli kasarlar da oldukca coktur.

Yok mudur?

:lol: :lol: :lol: :lol:

Aynısını erkekler yapmıyor mu? Erkeklere neden "kaşar" denmiyor? Erkeğe her şey mübah, kadınlara gelince "kaşar". Oldu canım gözlerim doldu. Böyle çifte standartlı kişilerle özgürlüğün nesini konuşacaksın. :angry:

Erkeğe demiyor erkeğe serbest kılıyor diye bir kabul yok ama eğilim bu yönde gibi.Karısını sevgilisini yahut nişanlısını aldatan erkek bir şekilde hakarete uğrayıp sepetleniyordur genelde.Kaşar demiyordurda sapık diyordur şeyine düşkün diyordur.Kaşar da diyen oluyordur.

Neyse konu başlığına dair bir mevzu değil bu.

Jadı'ya böyle denmişse ayıp edilmiş.Ama bu fikri toplumda nerede söyler ve yaparsa aynı damgayı yer demek istedim,

Erkeğe demiyor erkeğe serbest kılıyor diye bir kabul yok ama eğilim bu yönde gibi.Karısını sevgilisini yahut nişanlısını aldatan erkek bir şekilde hakarete uğrayıp sepetleniyordur genelde.Kaşar demiyordurda sapık diyordur şeyine düşkün diyordur.Kaşar da diyen oluyordur.

Yok ya nerde. "Erken dediğin azcık çapkınlık yapar" zihniyeti hakim. Türkiye'de kadınlar balkona çıktı diye, telefonla fazla konuştu diye, bir erkeğe selam verdi diye katledilip öldürülebiliyor. Feci erkek egemen bir ülke burası :( :(

Yok ya nerde. "Erken dediğin azcık çapkınlık yapar" zihniyeti hakim. Türkiye'de kadınlar balkona çıktı diye, telefonla fazla konuştu diye, bir erkeğe selam verdi diye katledilip öldürülebiliyor. Feci erkek egemen bir ülke burası :( :(

Evet, toplumların ataerkil ve geleneksel/töresel tavırları kadınları bazen benzer durumda daha fazla yargılanmaya ve şiddete uğramaya itiyor.Bu noktada kadının denk ve hakkını arayabilir duruma gelişiyle düzelme mümkün.

Aslında çok kaypak bir tavır var.Zina yahut fuhuş diye tanımlar yapılırken burada erkek kadın ayrımı yok, fakat yapan kadınsa ciddi bir cezalandırma ikilemi var.

Kadının kendini ifade edememesinde yatıyor biraz sorun.Ama şu var.Cinselliği sürekli erkek arzuluyormuş ve sadece erkeğin isteğiymiş gibi ve de cinsellik kötü birşeymiş erkeğe sapık damgası vuran güruhta var.

Yani bu toplumun şeye biraz fazla takıntısı var.Bu takıntıdan kurtulmanın yolu kadın erkek eşitliğini sağlam oturtulması ve din / töre gibi kavramların yerini modern hukuk sisteminin almasıdır.

Biz artık herşeyi iyiden iyiye politik olarak düşünmeye başladık.Daha özgür düşünmeliyiz.Özellikle kendilerine liberal diyen kesim bunu yapıyor.Herşeyi politize ediyorlar.

Burada konu ne? Kadın,islam ve Türkiye.İslam kadına bit kadar değer verir mi? Vermez.İslam bu ülke için zararlı mı? Fazlasıyla.Türban kadını küçük düşüren bir giysimidir? Evet.Eee o zaman siyaseti,politikayı falan bir kenara bırakıp bu işin zararlarını anlatsak ya.Özellikle özgürlükçü insanlar kadını köleleştiren bu paçavraya hiç eleştiri getirmezler.Bu da çok ironik bana kalırsa.

Biz artık herşeyi iyiden iyiye politik olarak düşünmeye başladık.Daha özgür düşünmeliyiz.Özellikle kendilerine liberal diyen kesim bunu yapıyor.Herşeyi politize ediyorlar.

Burada konu ne? Kadın,islam ve Türkiye.İslam kadına bit kadar değer verir mi? Vermez.İslam bu ülke için zararlı mı? Fazlasıyla.Türban kadını küçük düşüren bir giysimidir? Evet.Eee o zaman siyaseti,politikayı falan bir kenara bırakıp bu işin zararlarını anlatsak ya.Özellikle özgürlükçü insanlar kadını köleleştiren bu paçavraya hiç eleştiri getirmezler.Bu da çok ironik bana kalırsa.

Aslinda sebeb yasaklar.Türbani yasaklayarak herkesi türbana soktular simdi de cikaramiyorlar...

Ironi'den laf acilmisken... Lisede yakin arkadasim basini okul cikisinda kapatirdi, fatih'te eve giderken arkadasima atilmayan laf kalmazdi, neredeyse cinsel tacize ugrayacak kadar agzi sulanmis ve sozum ona kendilerini dini butun gore erkeklerin basini kapatarak 'namusunu korumaya calisan' bir kiza bu kadar cinsel icerikli laflar atmalari cok ilginc gelirdi bana. O kendilerini dini butun goren erkeklere sorsaniz akillarinca begenilerini ifade ediyorlar, bu kadar ilkel geri kafali bagnaz erkeklerin oldugu bir toplumda neyi tartissak elimizde kaliyor.

Türban, carsaf esaretin köleligin simgesidir.

Herkes icin esit sartlar ve özgürlüklerin olmadigi sahte demokratik ülkede kurnaz sahipleri tarafindan kullanilan kölelerin özgürlükleri mi savunulur?

Diyanet ordusuna neden vergi verdiklerini sömürüldüklerini sorgulamaya cesaret edemiyen ahmaklarin, esaretin köleligin simgesini savunmalari cok komik olmakta ama bunu dahi anlayacak beyin kapasiteleri yok.

Türban, carsaf esaretin köleligin simgesidir.

Herkes icin esit sartlar ve özgürlüklerin olmadigi sahte demokratik ülkede kurnaz sahipleri tarafindan kullanilan kölelerin özgürlükleri mi savunulur?

Diyanet ordusuna neden vergi verdiklerini sömürüldüklerini sorgulamaya cesaret edemiyen ahmaklarin, esaretin köleligin simgesini savunmalari cok komik olmakta ama bunu dahi anlayacak beyin kapasiteleri yok.

Türbani kaldirmakla is olmaz,önce olay zihinler de.Türban takanlar düzenin sürüleri.Var mi bir babayigit diyaneti kökten kaldiralim diyen...

Kadin basina türban taksin isterse seyimi taksin sana ne...

Banane doğru.Ama ben kadınların ezilmesini istemiyorum.Çünkü bu salak şey çığ gibi büyüyor.Ve ister istemez bir baskı unsuru oluyor.Türbanlıların yoğun yaşadığı yerde artık başı açık kadın ister istemez baskı altında hissediyor kendini.

Banane doğru.Ama ben kadınların ezilmesini istemiyorum.Çünkü bu salak şey çığ gibi büyüyor.Ve ister istemez bir baskı unsuru oluyor.Türbanlıların yoğun yaşadığı yerde artık başı açık kadın ister istemez baskı altında hissediyor kendini.

Salaklik tabi.Kadinlar da zorla kendilerini cuvala sokuyorlar.Tanri yar ve yardimciniz olsun :(

Türbani kaldirmakla is olmaz,önce olay zihinler de.Türban takanlar düzenin sürüleri.Var mi bir babayigit diyaneti kökten kaldiralim diyen...

Karakedi türbani kaldiralimi savunmuyorum.

Senin özgúrlüklerine ambargo koyup ezen sömüren güclünün daha cok özgürlügü savunulmaz.Üstelik bir yandan da "demokrasi, hukuk ve özgürlükler" adina takiye yapilmakta ise.

Karsinda ki insanin elinde bütün kesici aletler var sende hic bir sey yok...Seni dograyip bir önce yok edebilmek icin birde silah istemekte ve sen "hee tabi cok iyi olur onu da verin" der misin?

Türkiye Cumhuriyetinde oynanan oyun budur.