Jump to content

İsrailin Nefesi : Oda TV


Lux e Tenebris

Recommended Posts

Gün 17 Haziran 2011, yine karanlık bir gün…

 

AKP’yi biliyoruz, kuşkumuz yok gittiği yoldan, yani uçurumdan…

 

PKK’yı da biliyoruz, kurduğu ittifaktan, yani AKP ile anlaştığından…

 

Peki ya ODA TV?

 

Bir umut gibi doğmuştu medyaya, günümüze, halkımıza, ama bugün öldü, pek çabuk öldü…

 

Neden öldü?

 

Bakın yazısına, okuyun ve ihaneti görün:

 

“ Deniz Baykal ve ekibi üçüncü kez CHP yönetimine gelmek için ellerinden geleni yapacak ama başarılı olamayacaklar. Ancak CHP içinden yeni bir “Güven Partisi” çıkarabilirler. Baykal yine kendine bir genel başkanlık koltuğu bulur ancak ilk seçimde hüsrana uğrar ve bu konu kapanır. Peki, CHP dışında bir seçime daha girecek olan Kemal Kılıçdaroğlu’nun rakibi kim? Sosyalistler!

 

Gelin soğukkanlı olalım ve bir fotoğrafını çekelim: Yeni anayasa değişikliğiyle baraj %5 ya da %7`ye inecektir. Bu bugün BDP’nin (yarın da adı başka) sol ittifak sol çatı partisinin, parti olarak seçime gireceği anlamına gelir ve bugüne kadar iktidar adaylığı/baraj sorunu nedeniyle CHP`ye oy veren sosyalistlerin bu partiye yönelmesine sebep olacaktır. Bakınız…”

 

Bu yazıya güzel bir giriş yapmış, “SOSYALİSTLER”, ne güzel bir laf…

 

Anayasa değişikliği olduğunda bu “SOSYALİSTLER” PKK’ya gidecekmiş, hani PKK sosyalist ya, hani CHP de sosyalist, bir yol kavşağı ve aynı yoldan geçmiş olanlardan söz ediyor sanki ama yalan…

 

Devam edelim okumaya bu ODA TV’nin medya tarihine geçecek olan yazısını…

 

“ Öcalan`ın BDP`ye en büyük eleştirisi “Türkiye partisi olmayı bir türlü başaramamış” olmasıydı. Salt Kürt sorunuyla Türkiye partisi olunamayacağı, tüm sorunları dile getirip çözümü anlatmalarını istedi. Öcalan sosyalist kimlikten vazgeçmiş değil. Türkiye partisinde ısrarcı, bunda şaşırtıcı bir yan yok. Dün, Mihri Belli`den Dr. Hikmet Kıvılcımlı`ya ve TİP`e kadar sosyalist partiler (ki Doğu Perinçek’in sosyalist partisi bile) Kürt meselesini dile getirip, çözüm önerileri nedeniyle kapatıldı. Kuşkusuz zaman kişileri partileri bambaşka yerler “uçurdu.”

 

Laflar güzel ama yaşadığımız dünya ilgisi yok…

 

Kimlikler güzel, Doğu Perinçek, Mihri Belli güzel, Hikmet Kıvılcımlı güzel, hepsi güzel ve tarihten bir yelpaze hepsi, ama yapılmak istenen başka, bizim anlamamızı istediği şey başka…

 

Amaç, son sözlerinde de ortaya çıkıyor, bu ODA TV’nin, bakın ve görün:

 

“ Bugün görünen şu ki, sosyalistlerin büyük bölümü “sol çatı” partisine sıcak bakıyor. Program konusunda aralarında uçurum yoktur. Tek bir program maddesi vardır. Emperyalizm teorisini kabul etmek ve en önemlisi her grup-parti yılların tecrübesiyle artık bu birlikteliğin ne derece elzem olduğunu görmektedir. Sol kültürün temelinde olan “Birleşik Cephe” olgusu yeniden gündemdedir. Kim ne derse desin bunun doğal lideri Öcalan’dır! Kılıçdaroğlu’nun rakibi Baykal değildir. Baykal bitmiştir. Kılıçdaroğlu’nun soldaki rakibi 68 kuşağından sosyalist Öcalan’dır…”

 

Öcalan Sosyalist, öyle mi?

 

ABD uşağı, AB uşağı, İsrail maşası olan Öcalan sosyalist öyle mi? 54 bin canı katleden bu cani sosyalist öyle mi?

 

Sevr haritası yok, BOP yok, İsrail yok, Kürdistan Projesi yok ama SOSYALİST ÖCALAN var öyle mi?

 

Barzani Güney Kürdistan değil, Öcalan Kuzey Kürdistan değil, Haçlı Seferleri hiç yapılmadı, Malazgirt’te Bizans Ordularını yenmedik biz, Atatürk yok, Kurtuluş Savaşı yok, Haçlı yok, TERÖR YOK, 8.384 ŞEHİT YOK, ŞEHİT ANASI YOK, GAZİ YOK, sen ne diyorsun ey ODA TV!

 

Soner Yalçın deyimiyle SEN KİMİ KANDIRIYORSUN EY ODA TV!

 

ODA TV, saygımız vardı, şimdi bitti, sömürgeci ABD-AB-İsrail ne ise sen de osun artık!

 

İstersen bu yazıyı gözden geçir ama artık tarihe yazıldı, nasıl sileceksin ki!

 

Ey milletim, halkım, ey Türk Milleti!

 

İhanete düştük, aç artık gözlerini…

 

Erdal Sarızeybek

 

İhanetin dili ve yazısı:

 

http://www.odatv.com/n.php?n=kilicdaroglunun-rakibi-baykal-degil-ocalandir-1706111200

Link to comment
Share on other sites

İklim Bayraktar dinlemeye takıldı: Git ve Baykal'ı ikna et..

 

Oda TV'de ele geçirildiği iddia edilen belgeler üzerinden İklim Bayraktar'ı gözaltına alana polis ekipleri, sorguda Baykal’a komplo iddiası üzerinde duracak.

 

BAYKAL'A HALK TV OPERASYONU

 

Oda TV’ye yönelik düzenlenen operasyon kapsamında yapılan telefon dinlemelerinde Halk TV’nin Deniz Baykal’a yakınlığıyla bilinen 5 iş adamından alınarak başına Soner Yalçın’ın getirilmesinin amaçlandığı iddiası ortaya atılmıştı. Oda TV’de yapılan aramalarda ele geçirilen “Halk TV’nin alınması ve Baykal’a yönelik dört aşamalı eylem planı” isimli belgeyi değerlendiren polis, Halk TV’yi vermek istemeyen Deniz Baykal’a ikinci bir komplo kurulduğu iddiası üzerinde duruyor. Polisin iddiasına göre, telefon dinlemelerinde Oda TV’nin Ankara muhabirlerinden İklim Bayraktar’ın çevresindekilere Baykal’ın kendisine ilgi duyduğunu söylediği öne sürüldü. Bu iddialardan sonra Bayraktar’ın Deniz Baykal’ı arayarak samimi bir şekilde konuşup, baş başa görüşmek istediğini söylediği iddia edildi.

BAYKAL'A HALK TV KOMPLOSU

 

Halk TV’nin Soner Yalçın’a devrinde yardımcı olmadığı öne sürülen Deniz Baykal’ın bu yönde bir komplo içine çekilmek istendiği iddiasından yola çıkan polisin, dünkü operasyonda gözaltına alınan İklim Bayraktar’ı bu konuda sorgulayacağı öne sürüldü.

 

Ensohaber

 

Baykal ikna olmazsa 'Varan 2' yi kullanalım

 

Ergenekon soruşturması kapsamında Oda TV'deki aramada ele geçirilen bir belge, Deniz Baykal'ın CHP Genel Başkanlığı'ndan uzaklaştırması için kullanılan 'kaset' tezgâhının arka planına ışık tutuyor.

 

Belgede, Baykal'ın ikna edilebilmesi için 'Varan 2'nin kullanılması isteniyor. İddiaya göre, Oda TV'nin sahibi Soner Yalçın, kamuoyunda CHP'nin yayın organı olarak bilinen Halk TV'yi almak için çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda Baykal'ın da kapısını çalmayı planlıyor.

 

Belgede Baykal'ın ikna edilememesi durumunda kaset şantajı planlanıyor: "Halk TV'yi devralırsak parasal sıkıntımız kalmaz. Kılıçdaroğlu da istekli. Her türlü desteği alırız ama Baykal direniyor. Baykal engelini aşmalıyız. İkna için Varan 2..."

 

Oda TV'de yapılan aramada ele geçirilen bir belge, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yönelik 'kaset' tezgahının arka planına ilişkin çarpıcı bilgiler veriyor. Belgede Halk TV'nin satışına razı olmayan Deniz Baykal'ın ikna edilebilmesi için 'Varan 2'nin kullanılması isteniyor. Şöyle deniliyor: "Baykal engelini aşmalıyız. İkna için Varan 2"

 

Ergenekon soruşturması kapsamında 14 Şubat'ta Oda TV'de yapılan aramada ele geçirilen belgeler kamuoyunu sarsacak nitelikte. Belgelerden biri Deniz Baykal'ı CHP genel başkanlığından eden kaset skandalıyla ilgili. İddiaya göre, Oda TV'nin sahibi Soner Yalçın, kamuoyunda CHP'nin yayın organı olarak bilinen Halk TV'yi almak için çalışmalar yapıyor.

 

Dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın ikna edilememesi durumu dikkate alınarak 4 aşamalı bir plan yapılıyor. İşte o ifadeler: "Kılıçdaroğlu'na destek zorunlu. Liderlik çekişmesi yaratılmak istendiği açık. Haber içeriklerine dikkat! Sav'ın oğlunun ..... ilişkileri... CHP'ye zarar verilmemeli. Hanefi ile ilgilenmeye devam etsin... Avukatlarla irtibatına dikkat etsin. Halk TV'yi devralırsak parasal sıkıntımız kalmaz. Kılıçdaroğlu da istekli. Her türlü desteği alırız ama Baykal direniyor. Baykal engelini aşmalıyız. İkna için Varan 2... Gürsel bize yakın. Halk TV için de çabalıyor. Ancak hoca sevmiyor. Fethullahçı diyor."

 

Deniz Baykal'ın Mayıs 2010'da internete düşen kaseti için 'Varan 1' tabiri kullanılmıştı. Videonun sonunda 'Varan 2 çok yakında' ifadesi yer alıyordu. Oda TV'de ele geçirilen 'Ulusal Medya 2010' isimli belgede Halk TV'nin, Oda TV ve Sözcü gazetesi ile ortak hareket edeceği vurgulanıyor.

 

CEMAAT, PKK'YA YAKIN GÖSTERİLECEK

 

Oda TV'de ele geçirilen bir belge PKK'yla ilgili. Yalçın Küçük tarafından Oda TV yetkililerine gönderildiği öne sürülen belgede, PKK'nın amaçları doğrultusunda yayın politikası izlenmesi isteniyor.

 

İşte o tavsiyeler: "Örgütün Öcalan'ın kontrolünde olduğunu sürekli vurgula. Örgütü zayıf gösterecek yayınlardan uzak dur. PKK'ya sıkıntı çıkaracak haberler yayınlanmasın. Kürtlerin tek muhatabı Öcalan vurgusu yapılacak. Cemaat PKK ile anlaştı, yakınlaşıyor konusu işlensin. Şehit cenazelerini hükümete karşı kullanalım. Cemaati yurtdışı istihbarat örgütleri ile bağlantılı gösterelim özellikle İsrail ve Amerika."

 

http://www.sivilmedya.com/iklim-bayraktar-dinlemeye-takildi-git-ve-baykali-ikna-et..-21460h.htm

Link to comment
Share on other sites

OdaTv'nin Oyununa Takvim'den Destek

 

Bilindiği gibi Oda Tv'ciler komploları ortaya çıkan muhabirleri İklim Bayraktar'ı dışlama operasyonuna olay patlak verir vermez başlamış ve medyadaki destekçilerini de arkasına alarak son gaz devam etmişlerdi.

 

Önce Oray Eğin, Soner Yalçın'ın yokluğunda patronluğa soyunarak Oda TV'nin Ankara muhabiri İklim Bayraktar'ı siteden ayrıştırma çalışmalarına başlamış, ardından Oda TV "yarı resmi" açıklama yaparak adeta "biz böyle bir muhabiri bilmiyorduk, haberimiz yoktu, arada kaynamış" gibi komik bir açıklama yapmıştı.

 

İtibarsızlaşma operasyonuna Sözcü yazarı Saygı Öztürk katılarak "Oda Tv'ye ihanet edecekti" isimli yazıyı yazmıştı! Tabii yazı anında Oda Tv'de manşet olmuştu!

 

Ardından da Oda TV genel yayın yönetmeni Barış Pehlivan'ın o komik tam resmi açıklaması gelmişti. (Tıklayın)

 

ODA TV ve yandaşlarının İklim Bayraktar'ı itibarsızlaştırma ve her bakımdan çakma operasyonu anlayabildiğimiz bir konu.

 

Ancak bugün TAKVİM gazetesinde çıkan D'işi Komplo haberi bizi oldukça şaşırttı!

 

Üstelik haber ODA TV'ye manşet de olmamıştı!

 

Haberi Sabah gazetesinin istihbarat muhabiri Erhan Öztürk yapmıştı ama haber Sabah'ta değil küçük kardeşi TAKVİM'de sürmanşet girmişti.

 

Her fırsatta Turkuvaz Grubu İmtiyaz sahibi Ahmet Çalık'a çakmayı fırsat bilen ODA TV'cilerin uzun zamandır yaptıkları itibarsızlaştırma operasyonuna bu kez TAKVİM alet olmuştu. Bilerek yada bilmeden!

 

ODA TV'nin uzun zamandır yaptığı itibarsızlaştırma operasyonuna destek veren bu haber sonrası Ahmet Çalık ne der bilinmez ancak TAKVİM'in bu "pornografik" haberiyle ODA TV'cilerin istediği tarzda bir haber yaparak ekmeklerine yağ sürdüğü kesin...

 

Ne diyelim Oda TV'cilere ve bunları yiyenlere AFİYET OLSUN!

 

İşte TAKVİM'in o haberi...

 

CHP eski lideri Deniz Baykal'ın kendisini taciz ettiği iddiasıyla gündeme gelen Odatv muhabiri İklim Ayfer Bayraktar'ın özgeçmişinden "tuzak" çıktı. Bayraktar'ın 1992 yılında, Sarıyer Belediyesi'nde çalıştığı, uygunsuz davranışlar sergilediği için işten atıldığı ve dönemin SHP'li Belediye Başkanı İhsan Yalçın'a tuzak kurmaya çalıştığı ileri sürüldü.

 

Türkiye, Bayraktar'ı, Ergenekon'un medya dalgasında gözaltına alınmasıyla tanıdı. Serbest kalan Bayraktar, savcıya, "Deniz Baykal Meclis'teki odasında beni taciz etti" dedi. İşte bu şok açıklama CHP'de tansiyonu yükseltti. Baykal, "Bu bir komplo" dedi. Baykal'ın, "O kızı Soner Yalçın gönderdi. Peki Soner'i bu işle kim görevlendirdi" sorusu ise cevaplanamadı.

 

"Tuzak" iddiasını değerlendiren yetkililer, Bayraktar'ın ardındaki kilit ismi araştırırken, ortaya atılan yeni iddialar, "Bayraktar'ın tuzaklarıyla ünlü olduğunu" gözler önüne serdi. Çarpıcı iddiayı, 1992'de dönemin Sarıyer Belediyesi Personel Müdürü Aydın Akdoğan ve Zabıta Müdürü Ali Oral ortaya attı. Oral ve Akdoğan'ın iddiasına göre, 1992'de "Ayfer" adını kullanan Bayraktar, Sarıyer Belediyesi'nde geçici işçi olarak işe başladı. Kısa sürede adı başka kişilerle anılmaya başladı. Durumdan rahatsız olan Personel Müdürü Akdoğan, dönemin Sarıyer Belediye Başkanı İhsan Yalçın'a, "Bu kız uygunsuz davranışlar sergiliyor. Belediyenin adını kötüye çıkartacak. İşten çıkartalım" dedi.

 

DOĞRULADI

İhsan Yalçın da "işten çıkış onayı" verdi. Bayraktar ise Zabıta Müdürü Oral'a, "Başkan, atılmama nasıl izin verir. O gününü görür" diyerek intikam yemini etti. Birkaç gün sonra Bayraktar'ın TGRT'den bir muhabirin kamerasını ayarlayıp, "Pendik'deki Pen Otel'de Başkan'a tuzak kuracağı bilgisini alan" Oral, hemen Başkan Yalçın'ı aradı ve "Sakın otele gitmeyin" uyarısında bulundu. Başkan da bu uyarı üzerine tuzağa düşmedi. Tüm bu iddiaları doğrulayan İhsan Yalçın, "Arkadaşlarım uyarmasaydı, çirkin bir tuzağa düşecektim" dedi.

 

BENDEN EVİMİN ANAHTARINI İSTEDİ

Dönemin Personel İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Aydın Akdoğan, 1992'de Bayraktar'ın kendisinden evinin anahtarını istediğini belirtti. Akdoğan, "700 lira maaş alıyordu. 6 aylık sözleşme yapmıştık. Hakkında sürekli şikâyetler geliyordu. Tüm yaşananlara, o dönem belediyede çalışan üst düzey personel de şahittir" dedi.

 

'BAŞKASIYLA KARIŞTIRDILAR SANIRIM...'

Taciz iddialarının odağındaki İklim Ayfer Bayraktar, "Sarıyer Belediyesi'nden atılmadığını, seçim sonrası işten ayrıldığını" söyledi. Akdoğan ve Oral'ın, "Uygunsuz davranışlar sergilediği için işten atıldı" açıklamalarını da değerlendiren Bayraktar, "Beni başka bir kadınla karıştırmış olabilirler. Beni sevmeyen birileri bu haberleri ortaya atıyor. Konuyla ilgili İhsan Yalçın'ı arayacağım" diye konuştu.

 

http://www.liberalses.com/yorum/odatvnin-oyununa-takvimden-destek.aspx

Link to comment
Share on other sites

Onlar büyük işlerle uğraşıyorlar.. “Büyük balıklar” kovalıyorlar… CHP’nin elindeki televizyon kanalını kelepire kapatıp sözüm ona “muhalif medya” yaratacaklar!

 

Soner Yalçın’ın yanında gezdirdiği “beyin takımına” bakar mısınız:

Hakan Aygün, Murat Ongun, Oray Eğin… (İsrailin nefesi.)

 

http://www.ilk-kursun.com/2011/03/iklim-bayraktar-olayini-anlamak-odatvnin-ve-chpnin-yanlislari/

Link to comment
Share on other sites

Bunların hepsi safsata.

Odatv'nin yorumunda doğruluk payı var.

Bu doğrulara karşı fikir sunmak yerine ucuz komplo teorileri sergilemek çok yanlış.

Milliyetçiler bir türlü bu hastalıktan kurtulamadılar.

 

Elbette baraj aşağıya çekildiğinde ve BDP Kürt solu yerine Türkiye solu bir politika ortaya koyduğunda solcuların önemli bir kısmının desteğini alabilir.

Sol, PKK'nın terörizmine ve ayrılıkçı siyasetine karşıydı.

12 yıldır bu siyaseti terketmiş durumdalar.

Bugün ilk kez oy kullanan 18 yaşındaki bir genç PKK'nın bölücü politikasını ve 1-2 eylem dışında sivillere yönelik terör eylemlerini pek bilmez. Dolayısıyla 99 öncesi yaşananlar yavaş yavaş unutulmakta ve günümüzün çizgisi dikkate alınmaktadır ki bu çizgi sola ters değildir.

En önemli terslik gündemlerinin ilk sırasında daima Kürt sorununun olmasıdır.

Bunu aşan bir BDP gerçek anlamda sol nitelik kazanacak ve çemberini büyütecektir.

Sonuçta da CHP için bir rakip haline gelecektir. Çünkü bugün solcuların, sosyalistlerin önemli bir bölümü barajdan dolayı CHP'ye oy vermektedir. Baraj sorunu kalktığında bu oylarda önemli bir değişim yaşanabilir.

 

Odatv bu doğru tespiti yapınca hemen İsrail, Yahudi, PKK suçlamalarının gelmesi Türk milliyetçilerinin hala at gözlüklerini çıkaramadıklarını gösteriyor.

Link to comment
Share on other sites

Bunların hepsi safsata.

Odatv'nin yorumunda doğruluk payı var.

Bu doğrulara karşı fikir sunmak yerine ucuz komplo teorileri sergilemek çok yanlış.

Milliyetçiler bir türlü bu hastalıktan kurtulamadılar.

 

Elbette baraj aşağıya çekildiğinde ve BDP Kürt solu yerine Türkiye solu bir politika ortaya koyduğunda solcuların önemli bir kısmının desteğini alabilir.

Sol, PKK'nın terörizmine ve ayrılıkçı siyasetine karşıydı.

12 yıldır bu siyaseti terketmiş durumdalar.

Bugün ilk kez oy kullanan 18 yaşındaki bir genç PKK'nın bölücü politikasını ve 1-2 eylem dışında sivillere yönelik terör eylemlerini pek bilmez. Dolayısıyla 99 öncesi yaşananlar yavaş yavaş unutulmakta ve günümüzün çizgisi dikkate alınmaktadır ki bu çizgi sola ters değildir.

En önemli terslik gündemlerinin ilk sırasında daima Kürt sorununun olmasıdır.

Bunu aşan bir BDP gerçek anlamda sol nitelik kazanacak ve çemberini büyütecektir.

Sonuçta da CHP için bir rakip haline gelecektir. Çünkü bugün solcuların, sosyalistlerin önemli bir bölümü barajdan dolayı CHP'ye oy vermektedir. Baraj sorunu kalktığında bu oylarda önemli bir değişim yaşanabilir.

 

Odatv bu doğru tespiti yapınca hemen İsrail, Yahudi, PKK suçlamalarının gelmesi Türk milliyetçilerinin hala at gözlüklerini çıkaramadıklarını gösteriyor.

 

 

Pante sen Cumhuriyetçilik nedir , Marksistçilik nedir bilirmisin ?

 

Nedir oda tv'nin doğru yorumu apoyu affedip CHP saflarından siyasete sokmakmı, sen de aklını kaçırdın heralde.

 

Hala öğrenemediniz CHP sol bir parti değildir, Cumhuriyetçi bir partidir, sol parti TKP'dir.

 

Hala Sol zırvalıklarından kurtulamadınız.

Baykala Komplo Kuran Kim ? İklim bayraktara şantaj yaptıran kim ?

 

Her boku yapsınlar sonra yok cemaatçi polisler yaptı masalı bitti artık, kara göründü. OdaTv'nin Yahudi eli olduğunu herkes öğrendi maşallah bir tek sen öğrenemedin.

 

Hoş Sosyalizm nedir ki ? :)

 

Yahudilerin tarih sahnesinde kendilerine yer açmak için uydurduğu doğmalar bütünü değilmi. :)

 

Bırakın artık şu Cumhuriyetçi_Kemalistlerin yakasını adam gibi gidin TKP üzerinden siiyaset yapın. Tabi halkın kıçınıza tekmeyi koyacağını biliyorsunuzç

Link to comment
Share on other sites

Pante sen Cumhuriyetçilik nedir , Marksistçilik nedir bilirmisin ?

 

Nedir oda tv'nin doğru yorumu apoyu affedip CHP saflarından siyasete sokmakmı, sen de aklını kaçırdın heralde.

 

Hala öğrenemediniz CHP sol bir parti değildir, Cumhuriyetçi bir partidir, sol parti TKP'dir.

 

Hala Sol zırvalıklarından kurtulamadınız.

Baykala Komplo Kuran Kim ? İklim bayraktara şantaj yaptıran kim ?

 

Her boku yapsınlar sonra yok cemaatçi polisler yaptı masalı bitti artık, kara göründü. OdaTv'nin Yahudi eli olduğunu herkes öğrendi maşallah bir tek sen öğrenemedin.

 

Hoş Sosyalizm nedir ki ? :)

 

Yahudilerin tarih sahnesinde kendilerine yer açmak için uydurduğu doğmalar bütünü değilmi. :)

 

Bırakın artık şu Cumhuriyetçi_Kemalistlerin yakasını adam gibi gidin TKP üzerinden siiyaset yapın. Tabi halkın kıçınıza tekmeyi koyacağını biliyorsunuzç

 

Bırak bu zırvaları Akhe. :)

Hepimiz biliyoruz ki CHP gerçek anlamda bir sosyal demokrat parti olmasa da, gerek barajdan dolayı gerekse sol partilerin umut vermemesinden, iktidara alternatif olamamasından dolayı sol oyları topluyor.

Odatv'nin de söylediği bu.

Ben ihtimal vermiyorum ama BDP Türkiye solunun sözcülüğüne soyunursa CHP'ye darbe vurur.

 

Milliyetçiler bekliyor ki; Yahudi düşmanı olunsun, Kürt realitesi inkar edilsin, Türkçülük esas alınsın.

Bunun dışına çıkanı Yahudi ajanı ilan ediyor, hainlikle suçluyor.

Odatv, milliyetçilik yerine yurtseverliği öne çıkarıyor, ulusalcı bir çizgi izliyor.

Dolayısıyla sol nitelikler ortaya koyuyor. Bu da sizin gibilerin işine gelmiyor.

Böylece Odatv'yi hedef almakla tertipçilerin, tezgahçıların, cemaatçilerin yanında yer almış oluyorsunuz.

 

Cumhuriyetçilikle, Kemalistlikle bir yere varılmaz. Bunlar ancak yurtsever politikaların ilkeleri arasında yer bulabilir.

Bu ilkelerin bazılarına sol sahip çıkabilir, bazılarına sağ. Zaten sizin de tümünü kabullendiğiniz yok.

 

O Yahudilerin uydurması dediğin sosyalizmin desteği ile kuruldu bu cumhuriyet.

Ve sosyalizm, ne TKP'nin tekelindedir ne de başka bir sol partinin.

Zamanı geldiğinde hangisi halkı kucaklayabilir, hangisi öncü olabilirse onun saflarında yer alınır.

Link to comment
Share on other sites

Bırak bu zırvaları Akhe. :)

Hepimiz biliyoruz ki CHP gerçek anlamda bir sosyal demokrat parti olmasa da, gerek barajdan dolayı gerekse sol partilerin umut vermemesinden, iktidara alternatif olamamasından dolayı sol oyları topluyor.

Odatv'nin de söylediği bu.

 

 

CHP'nin tarih sahnesindeki hiç bir Marksist çapulcuya (Yahudi çırağı) ihtiyacı yok. Halkın CHP'den uzaklaşmasının sebebide bu çapulcu sürüleriniin partinin içine sızıp abuk subuk söylem yapmasından kaynaklıdır. TKP ümit verse bu çapulcu sürüleri gidip ordamı çalışacak, cevabı basit ; Hayır.

 

Ben ihtimal vermiyorum ama BDP Türkiye solunun sözcülüğüne soyunursa CHP'ye darbe vurur.

 

Dünyada ne sağ kalmıştır ne de sol, hala dünyayı okuyamamakta ısrarlısınız. Şu caPulcu sürüleri Bdp'ye destek verse CHP halk ile bütünleşir .

 

 

 

Milliyetçiler bekliyor ki; Yahudi düşmanı olunsun, Kürt realitesi inkar edilsin, Türkçülük esas alınsın.

Bunun dışına çıkanı Yahudi ajanı ilan ediyor, hainlikle suçluyor.

Odatv, milliyetçilik yerine yurtseverliği öne çıkarıyor, ulusalcı bir çizgi izliyor.

Dolayısıyla sol nitelikler ortaya koyuyor. Bu da sizin gibilerin işine gelmiyor.

Böylece Odatv'yi hedef almakla tertipçilerin, tezgahçıların, cemaatçilerin yanında yer almış oluyorsunuz.

 

Chp'nin altı okudur zaten bu yazdıkların.

Odatv'nin bir bok izlediği yok Mossad ne derse onu yapıyor , 24 saat sabetaylara saldırılar, yahudilere övgü düzerler.

Baykala komplo yaparlar cemaatçilerin üstüne atarlar, her türlü pisliğin altında Mossad ve odaTv'nin çıkması basit bir raslantı değil.

 

 

 

Cumhuriyetçilikle, Kemalistlikle bir yere varılmaz. Bunlar ancak yurtsever politikaların ilkeleri arasında yer bulabilir.

 

O zaman sizin yeriniz belli ; Bdp veya TKP.

Ne işiniz var CHP 'de , Komünism ve Sosyalizmden nefret eden bir Halkın partisinde ne işler çeviriyorsunuz.

Chp adı üstünde Cumhuriyetçidir, sol tabanı ve potansiyeli olmaması sizleri CHP'ye çeksede çok kısa zamanda hepinizin kıçına tekmeyi atıcaz, Odatv yazısı bunun fitilini ateşledi zaten.

Link to comment
Share on other sites

CHP'nin tarih sahnesindeki hiç bir Marksist çapulcuya (Yahudi çırağı) ihtiyacı yok. Halkın CHP'den uzaklaşmasının sebebide bu çapulcu sürüleriniin partinin içine sızıp abuk subuk söylem yapmasından kaynaklıdır. TKP ümit verse bu çapulcu sürüleri gidip ordamı çalışacak, cevabı basit ; Hayır.

 

Yanılıyorsun.

Hiç ilgisi yok.

Tersine CHP en yüksek oy oranına içindeki Marksist kökenliler ve sol söylemler sayesinde erişebilmişti. (1977-%42)

O dönemin CHP'sinin en gözde sloganları "Bozuk düzeni değiştireceğiz", "Ne ezilen ne ezen, insanca hakça bir düzen" ve "Toprak işleyenin, su kullananın" idi.

 

Dünyada ne sağ kalmıştır ne de sol, hala dünyayı okuyamamakta ısrarlısınız. Şu caPulcu sürüleri Bdp'ye destek verse CHP halk ile bütünleşir .

 

Dünyada adaletsizlik, eşitsizlik, ezilenler ve ezenler olduğu müddetçe sağ da olacaktır, sol da. Hiçbir zaman da bitmiş değil.

CHP'se sol biterse CHP de biter. Kimse aslı varken taklidinin peşinden gitmez.

 

Odatv'nin bir bok izlediği yok Mossad ne derse onu yapıyor , 24 saat sabetaylara saldırılar, yahudilere övgü düzerler.

Baykala komplo yaparlar cemaatçilerin üstüne atarlar, her türlü pisliğin altında Mossad ve odaTv'nin çıkması basit bir raslantı değil.

 

Senin gibi hastalık derecesinde aşırı milliyetçiler nerede bir sol düşünce görse İsrail'le, Yahudilikle ilişkilendirir.

Halbuki İsrail'in bile içinde senin gibi ırkçı milliyetçiler olduğu gibi, sosyalistler de var, liberaller ve muhafazakarlar da.

Komploya gelince; Provakatörler her yere sızabilirler. Geçmişte içinizde cirit atıyorlardı. Odatv'ye de birinin sızmış olması gayet normal.

Önemli olan onun oyununa gelinmemesi, provakasyonun bozulmuş olmasıdır.

 

O zaman sizin yeriniz belli ; Bdp veya TKP.

Ne işiniz var CHP 'de , Komünism ve Sosyalizmden nefret eden bir Halkın partisinde ne işler çeviriyorsunuz.

Chp adı üstünde Cumhuriyetçidir, sol tabanı ve potansiyeli olmaması sizleri CHP'ye çeksede çok kısa zamanda hepinizin kıçına tekmeyi atıcaz, Odatv yazısı bunun fitilini ateşledi zaten.

 

CHP, 70'li yıllardan bu yana içinde solcuları, sosyal demokratları, Atatürkçüleri barındırır.

Birisi sosyalistim dediğinde hiç kimse "Ne işin var burada?" diyemez.

Ama CHP'de faşistlere, ırkçı milliyetçilere yer yoktur.

Örneğin senin gibileri CHP'de barındırmaz, bu lafları ettiğinde tekmeyi vurur defederler.

Buna karşın CHP sol düşünce yönünden eksiklik içindedir. Son dönemde bunu telafi etme aşamasına girmiştir.

 

Asıl size sormalı:

Faşolar ne diye CHP ile, Odatv ile bu kadar yakından ilgileniyor?

Size ne Yahu?

Siz değil misiniz zamanında Ecevit'e bile komünist damgası vuran? CHP'lilere "Komünistler Moskova'ya" diye bağıran?

Hadi başka kapıya.

Gidin siz AKP'deki, BBP'deki ülküdaşlarınızla uğraşın. :)

 

Yahudi uşağı şerefsizlerden kıvırma sinyalleri ;

 

Kıvırma mıvırma yok. Odatv'liler hapiste olup da dışarda en kıdemli olan Mümtaz İdil olunca, faşolar ona saldırmışlar.

O da "Yazı bana ait değil desem de inanmayacaklar çünkü bir kuyruk acıları olduğu belli" diye yanıt vermiş.

 

Bu arada Yahudi uşağı ve Çapulcu sürüsü arıyorsan yanlış adreslerde dolanmaktasın.

Önce kendi içinden başlayacaksın. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pante sen çok ucuyorsun fakat karşında dikkat et AKHENATON var üflemesiyle çakılırsın. :)

 

Sen boş geyikleri bırak Cumhuriyetçilik ne demek onu yaz.

 

İklim Bayraktar kimin ajanıdır ne yapmıştır onu yaz milleti uyutma Türk milleti yemez bu dolmaları. Her pisliği yapın sonra cemaat yaptı deyin.

 

Bak sana cevabıda odatv yazarı vermiş zaten ;

 

Eren Erdem: Şaşkınlık içindeyim,Odatv’de yazmayı bırakıyorum

 

http://www.ilk-kursun.com/2011/06/eren-erdem-saskinlik-icindeyimodatvde-yazmayi-birakiyorum/

Link to comment
Share on other sites

Mossad ajanı Mümtaz İdil 'den hedef şaşırtma operasyonu ama odatv okuyucuları yemedi tabi. :)

 

http://www.odatv.com/n.php?n=acik-istihbarata-acik-cevap-1906111200

 

oda tv artık deşifre olmuş kıblesinin siyon tepesi olduğu tüm nete dökülmüştür, bunlar Kaset komplocusudur, hepsi içeri tıkılması gerekir.

Link to comment
Share on other sites

Pante sen çok ucuyorsun fakat karşında dikkat et AKHENATON var üflemesiyle çakılırsın. :)

 

Sen boş geyikleri bırak Cumhuriyetçilik ne demek onu yaz.

 

İklim Bayraktar kimin ajanıdır ne yapmıştır onu yaz milleti uyutma Türk milleti yemez bu dolmaları. Her pisliği yapın sonra cemaat yaptı deyin.

 

Bak sana cevabıda odatv yazarı vermiş zaten ;

 

Eren Erdem: Şaşkınlık içindeyim,Odatv’de yazmayı bırakıyorum

 

http://www.ilk-kursun.com/2011/06/eren-erdem-saskinlik-icindeyimodatvde-yazmayi-birakiyorum/

 

Odatv'nin yazısında doğruluk payı var" dedim ama bu arada yazıda yanlış bulduğum ve katılmadığım kısmı belirteyim ki yazıyı tümüyle desteklediğim sanılmasın:

 

Bugün görünen şu ki, sosyalistlerin büyük bölümü “sol çatı” partisine sıcak bakıyor. Program konusunda aralarında uçurum yoktur. Tek bir program maddesi vardır. Emperyalizm teorisini kabul etmek ve en önemlisi her grup-parti yılların tecrübesiyle artık bu birlikteliğin ne derece elzem olduğunu görmektedir. Sol kültürün temelinde olan “Birleşik Cephe” olgusu yeniden gündemdedir. Kim ne derse desin bunun doğal lideri Öcalan’dır! Kılıçdaroğlu’nun rakibi Baykal değildir. Baykal bitmiştir. Kılıçdaroğlu’nun soldaki rakibi 68 kuşağından sosyalist Öcalan’dır.

 

Bu tahlil ve görüşe katılmıyorum.

Bana göre Öcalan kesinlikle sosyalist bir lider değildir ve birleşik bir sol çatı partisinin de lideri olamaz.

Kılıçdaroğlu'nun rakibi de olamaz.

Ben tersine BDP'nin ve BDP desteği ile meclise giren sosyalistlerin Öcalan'ın gölgesinden sıyrılmaları, onu aşmaları halinde bir atılım yapabileceklerini ve CHP'ye kan kaybettirebileceklerini düşünüyorum.

 

Şimdi beni de kıvırmakla suçlama sakın, ilk yazıma da bakarsan bu görüşümü görebilirsin.

 

Eren Erdem'e gelince; kendisi sol kulvardan İslam'ı pompalayan, İslam'ı farklı göstermeye çalışan biri ve bu yönde çarpıtma yapmakta bayağı deneyimli. Odatv'nin yazısını da çarpıtarak yansıtmış.

Belli ki milliyetçiler Odatv'ye tavır almışlar.

İyi olur. Saflar netleşsin.

Milliyetçilere yer çok. Ne işleri var solcuların arasında. :D

Link to comment
Share on other sites

Odatv'nin yazısında doğruluk payı var" dedim ama bu arada yazıda yanlış bulduğum ve katılmadığım kısmı belirteyim ki yazıyı tümüyle desteklediğim sanılmasın:

 

Bu tahlil ve görüşe katılmıyorum.

Bana göre Öcalan kesinlikle sosyalist bir lider değildir ve birleşik bir sol çatı partisinin de lideri olamaz.

Kılıçdaroğlu'nun rakibi de olamaz.

 

 

Pante yoksa Mümtaz İdil senmisin, kıvırmalarınız o kadar benzediki bir an acabamı dedim. :)

 

 

 

Ben tersine BDP'nin ve BDP desteği ile meclise giren sosyalistlerin Öcalan'ın gölgesinden sıyrılmaları, onu aşmaları halinde bir atılım yapabileceklerini ve CHP'ye kan kaybettirebileceklerini düşünüyorum.

 

Bu senin düşüncen hiç bir Sosyalisti bağlamaz ve bağlamadığı yurdum Sosyalist (Yahudi Uşağı) leri tarafından onanmakta. Geç hikayeleri , :)

 

 

Şimdi beni de kıvırmakla suçlama sakın, ilk yazıma da bakarsan bu görüşümü görebilirsin.

 

Bence bu başlıkta yaptığın kıvırmanında ötesinde bir şey, buna bir sıfat bulmak lazım. :)

 

 

Eren Erdem'e gelince; kendisi sol kulvardan İslam'ı pompalayan, İslam'ı farklı göstermeye çalışan biri ve bu yönde çarpıtma yapmakta bayağı deneyimli. Odatv'nin yazısını da çarpıtarak yansıtmış.

Belli ki milliyetçiler Odatv'ye tavır almışlar.

İyi olur. Saflar netleşsin.

Milliyetçilere yer çok. Ne işleri var solcuların arasında. :D

 

 

İşte bunlara Kemalist deniyor pante, bence sen nerde olduğunu tekrar bir araştır. :)

ne işin var Cumhuriyetçi (Kemalist) partide, senin yerin ya Ödp olur ya Tkp, ama Tkp bu ara kürtlere ateş püskürüyor ordanda kıçına tekmeyi yersin valla. :)

 

 

Milliyetçilere yer çok. Ne işleri var solcuların arasında. :D

 

 

Sana bir soru soralım CHP nin Altı oku neleri temisil eder. :)

 

Yahu Sosyalistiz diyorsunuz düşüncelerini aktardığınız adamlar bile sonuna kadar milliyetçi. :) Hadi kim diye sorda Stalin yazılarını vereyim :)

Link to comment
Share on other sites

İşte bunlara Kemalist deniyor pante, bence sen nerde olduğunu tekrar bir araştır. :)

ne işin var Cumhuriyetçi (Kemalist) partide, senin yerin ya Ödp olur ya Tkp, ama Tkp bu ara kürtlere ateş püskürüyor ordanda kıçına tekmeyi yersin valla. :)

 

...

 

Sana bir soru soralım CHP nin Altı oku neleri temisil eder. :)

 

Yahu Sosyalistiz diyorsunuz düşüncelerini aktardığınız adamlar bile sonuna kadar milliyetçi. :) Hadi kim diye sorda Stalin yazılarını vereyim :)

 

Ben Kemalist değilim, ama onlar da değil.

CHP'li de değilim. Benim partim henüz kurulmadı. Ama ÖDP'ye yakın olduğumu söyleyebilirim.

Henüz Türkiye'de doğru anlamda demokratik devrimi ve demokratik sosyalizmi savunan bir parti yok.

 

Onlar neden Kemalist sayılmaz:

Çünkü Kemalist olduğunu söyleyenin Kemalizm'in her ilkesini, her görüşünü kabullenmesi gerekir.

Örneğin Nihal Atsız Kemalist olamazdı. Irkçı biri Kemalist olabilir mi?

Nitekim "Yurtta sulh cihanda sulh" ilkesine karşı çıkmıştı.

Günümüzün milliyetçileri de devrimciliğin-halkçılığın-laikliğin tam olarak hakkını veremiyorlar, yontmaya çabalıyorlar.

 

"Sonuna kadar milliyetçi" dediklerin milliyetçi değil, yurtseverdir. Kavramları karıştırmayalım.

Senin milliyetçilik dediğin genelde Türkçülüğü içerir. Sosyalistler de bu yok. Stalin'de de Rusçuluk yok.

 

Altı oku'n ilkelerini günümüze uyarlı olarak açıklamıştım daha önce:

 

Atatürk ilkeleri

Link to comment
Share on other sites

Ben Kemalist değilim, ama onlar da değil.

CHP'li de değilim. Benim partim henüz kurulmadı. Ama ÖDP'ye yakın olduğumu söyleyebilirim.

Henüz Türkiye'de doğru anlamda demokratik devrimi ve demokratik sosyalizmi savunan bir parti yok.

 

 

 

Onlar kim ?

Onlar, bunlar şunlar beni ilgilendirmez, ben düşünce olarak List Ekolü ve Kemalizm'den geliyorum. Demokratik devrim, demokratik sosyalim gibi sıfatlar ne olduğu belli olmayan ucu açık kelimeler. Türkiye daha Devrimin ne olduğunu bilmiyor (kimliksiz ve kişiliksiz yaşamak) durum böyleyken siyasi tarihi ve felsefeyi yanyana okuyamayan bir Türkiye için sadece slogan cümleler bunlar.

 

 

Onlar neden Kemalist sayılmaz:

Çünkü Kemalist olduğunu söyleyenin Kemalizm'in her ilkesini, her görüşünü kabullenmesi gerekir.

Örneğin Nihal Atsız Kemalist olamazdı. Irkçı biri Kemalist olabilir mi?

Nitekim "Yurtta sulh cihanda sulh" ilkesine karşı çıkmıştı.

Günümüzün milliyetçileri de devrimciliğin-halkçılığın-laikliğin tam olarak hakkını veremiyorlar, yontmaya çabalıyorlar.

 

Onlar kim ?

Başlığımız Yeni Model Küreselci CHP ye Odatv ekibinin komplo düzenleri , Ergenekondan boşuna alınmadılar. En sonunda baklayı ağızlarından çıkardılar. Kemalist partiyi israilide arkalarına alarak bölgedeki etkinliğini azaltmak için Sol maskesine gizlenmiş bir dizi hainin yaptığı operasyonlar ki, bunları kronoloji ile verdim zaten.

 

Nihal Atsız Kemalizmi ayrı bir konu ayrı bir başlık.

 

"Sonuna kadar milliyetçi" dediklerin milliyetçi değil, yurtseverdir. Kavramları karıştırmayalım.

 

 

İşte bu tarihsel bir hata, Tıpkı Engels hataları gibi. Biz batı kökenli bir toplum değiliz, bizim kültürümüz ve felsefemiz batıda olduğu gibi derebeyliklere dayanmıyor, biz Etnik bir milletiz. Yurtsever gibi kavramlar batıya özgüdür, aynı temelden gelmeyen insanlar için kullanılır, biizim soyumuz , tarihimiz ve kültürümüz bellidir. İçimizde yaşayan farklı etnik kökenler olsada süreç içerisinde adlarından başka bir şey kalmamış kültürler özdeşleşmiştir.

 

 

Senin milliyetçilik dediğin genelde Türkçülüğü içerir. Sosyalistler de bu yok. Stalin'de de Rusçuluk yok.

 

 

Ah bu yurdun sosyalist-Marksistleri ne zaman Yahudiciliği öğrenecek ben bıktım öğretmekten onlar öğrenmemekten bıkmadı. :)

 

Marxism and the National Questions (1935) sayfa 3-61

 

Staline göre Uluslar doğrudan Devrimcidir (bana görede) ve devrim modernleşme demektir. (Bakınız sayfa 34) , Bu makale ile Sosyalizm Rusya olmuş bunun yansıması olarak Korkunç İvanın mezarı lenin yanına getirilmiştir.

 

Aynı zamanda Komünist enternasyonal Rusyanın Ulusal çıkarları için beşinci kol şeklinde bir meclise cevrilmiştir.

 

Ne jadarda benzemiş avrupa Uluscu sosyalizmi ile Ruscu Ulusal Sosyalizm farkları tamamen törpülenmiştir.

 

Nasıl biliyormuşum değilmi konuyu. :)

 

 

 

Altı oku'n ilkelerini günümüze uyarlı olarak açıklamıştım daha önce:

 

Bunları açıklamadan önce Kolonyal ve küresel düzenleri analiz etmelisin ki Altı oku analiz edebilesin, bunlar senin şahsi düşüncelerin, olmasını istediklerin.

Link to comment
Share on other sites

Odatv'nin yazısını okudum.

Gerçekçi bir yazı olmaktan oldukça uzak. Bazı iyi niyetli tespitler olabilir ama bunlar iyi niyetli olmanın ötesine geçmesi çok zor. Bunun nedenleri şu:

 

1. Türkiye'de Kürtlerin hareketi giderek 'milliyetçi' bir şekle bürünmektedir. Kürtleri bundan dolayı da suçlamıyorum yanlış anlaşılmasın. Bu suçlama filan değil bir tespittir.

 

2. Türkiye'de 'sosyalistlerin' gücü az çok bellidir. O da şudur: sosyalizm kısa ve orta vadede Türkiye'de etkili olması çok güç belki de imkansızdır. Düşünce düzeyinde bile 'sosyalistlerin' ne kadar etkili olacağı konusunda kuşkuluyum. Bunun birçok nedeni var.

 

Nedenlerin en önemlisi şu: Türkiye'de Kemalistlerin bazıları belki de bir çoğu, çok uzun bir süredir sosyalizmi, sol düşünceleri çok tehlikeli olarak görmüştür. O kadar ki Kemalistlerin bazıları solu ne olursa olsun yıkmak, yok etmek için İslamcı ideolojilerden dolaylı veya dolaysız biçimde ilişkiye geçmiş onlarla müttefik olmuşlardır. Köy Enstitüleri bu çerçevede kapatılmış, ABD'nin yeşil kuşak projeleri dolaylı olarak desteklenmiştir.

 

Merdan Yanardağ da bunu güzel bir şekilde ortaya koymuş:

"İlk yapılması gereken saptama şudur; Cumhuriyet’in soluna kapalı yapısı, kendisinin tasfiye edilme sürecinde önemli bir rol oynamıştır. İkincisi ise, Türkiye’nin ve Cumhuriyetin Soğuk Savaşa kurban edilmesidir.

 

Bilindiği gibi Türkiye, NATO’ye girişiyle birlikte Sosyalist Bloka karşı Batı’nın uyguladığı “Yeşil Kuşak” projesinin üslerinden biri haline getirildi. Zaten soluna kapalı olan rejim, anti-komünist, gerici ve faşizan bir karakter kazanmaya başladı. Türk burjuva devrimini tamamlamaya ve ona “demokratik” bir karakter vermeye çalışan 27 Mayıs 1960 hareketi de bu temel yönelişte/çizgide bir sapmaya yol açsa bile esaslı bir kırılma yaratamadı."

 

Kaynak buradan.

 

Sonunda Kenan Evren'in desteklediği CUNTA anayasası geldi. Bu cunta hareketinin ABD tarafından desteklendiği, ABD'nin Gladio vb. uzantılarının yardımıyla Türkiye'de terör ortamı yaratıp darbe için uygun ortam hazırlamaya çalıştığını düşünüyorum. Bunun için de 'milliyetçiler' kullanıldı. O zaman milliyetçiler sosyalizmi en büyük tehlike olarak ilan ettiler. Aslında bu milliyetçiler ABD tarafından desteklenen Gladio'nun yan uzantısıydı.

 

Darbeden sonra Kenan Evren din dersini hemen mecburu hale getirdi. İkide bir dinsiz toplum olmaz diyerek ayet ve hadislerden örnekler verdi. Kenan Evren darbeden sonra sosyalizmi, sol düşünceyi en tiksinti uyandıracak ideoloji haline getirirken İslamcı tüm ideolojilerin, cemaatlerin önünü açtı. Bunu yaparken de Kemalist olduğunu binlerce defa söyledi.

 

Darbeci ve Kemalist Evren neden böyle davranıyordu? Neden ABD istedi diyerek Yunanistan'ın NATO'ya girmesine izin veriyordu?

 

Nedeni şu: Cuntacı Evren sosyalizmi, solu tümüyle yok etmek istediği için Türkiye'yi ABD'nin yan uzantısı, çöplüğü haline bile getirmeye razı oldu. Çünkü o şekilde düşünüyordu.

 

Peki bu böyle devam eder mi?

 

Büyük ihtimalle bir süre daha bu böyle devam edecektir. Ama Kemalistler ve milletçiler eskisi kadar güçlü değil orası ayrı.

Link to comment
Share on other sites

1. Türkiye'de Kürtlerin hareketi giderek 'milliyetçi' bir şekle bürünmektedir. Kürtleri bundan dolayı da suçlamıyorum yanlış anlaşılmasın. Bu suçlama filan değil bir tespittir.

 

Türklerin milliyetçiliği eleştirilebiliyor da, kürtlerinki neden eleştirilemesin. Yanlış anlaşılmasın diyerek asıl yanlışa düşmüşsün.

Bir hareket, milliyetçi karakter taşıyorsa eleştirilmelidir. Hele etnik grupların çok sayıda olduğu ülkelerde şiddetle eleştirilmelidir.

Bu noktada sadece Kürtlerin milliyetçiliği, etki-tepki prensibi gereğince Türklerin milliyetçiliğinden kaynaklanmış sayılarak mazur görülebilir.

 

Darbeden sonra Kenan Evren din dersini hemen mecburu hale getirdi. İkide bir dinsiz toplum olmaz diyerek ayet ve hadislerden örnekler verdi. Kenan Evren darbeden sonra sosyalizmi, sol düşünceyi en tiksinti uyandıracak ideoloji haline getirirken İslamcı tüm ideolojilerin, cemaatlerin önünü açtı. Bunu yaparken de Kemalist olduğunu binlerce defa söyledi.

 

Hala Kenan Evren'in Kemalist olduğu safsatasını dillendirmektesiniz.

Kenan Evren ne kadar Kemalist ise, nasyonal sosyalistlerin lideri Hitler de o kadar sosyalisttir.

Hiç Uğur Mumcu'larla, Doğan Avcıoğlu'larla Kenan Evren aynı kefeye konabilir mi?

Artık Kemalistlerle sahtelerini ayırmasını bilelim.

Nasıl ki sosyalistlerin revizyonisti, oportünisti varsa Kemalistlerin de vardır. Ama inatla faşistleri, cuntacıları Kemalist göstermeye çabalamaktasınız ki yanlış yapıyorsunuz.

Link to comment
Share on other sites

Türklerin milliyetçiliği eleştirilebiliyor da, kürtlerinki neden eleştirilemesin. Yanlış anlaşılmasın diyerek asıl yanlışa düşmüşsün.

Bir hareket, milliyetçi karakter taşıyorsa eleştirilmelidir. Hele etnik grupların çok sayıda olduğu ülkelerde şiddetle eleştirilmelidir.

Bu noktada sadece Kürtlerin milliyetçiliği, etki-tepki prensibi gereğince Türklerin milliyetçiliğinden kaynaklanmış sayılarak mazur görülebilir.

 

 

Eleştirilebilir tabii, eleştirilmez değil. Ben sadece bir tespit yaptım. Bunu eleştirebilirsin ama eleştirerek veya başka bir şekilde sonucu değiştirebilir misin mesele budur.

 

Ben de bunun olmasının çok zor olduğunu söylüyorum.

Hala Kenan Evren'in Kemalist olduğu safsatasını dillendirmektesiniz.

Kenan Evren ne kadar Kemalist ise, nasyonal sosyalistlerin lideri Hitler de o kadar sosyalisttir.

Hiç Uğur Mumcu'larla, Doğan Avcıoğlu'larla Kenan Evren aynı kefeye konabilir mi?

Artık Kemalistlerle sahtelerini ayırmasını bilelim.

Nasıl ki sosyalistlerin revizyonisti, oportünisti varsa Kemalistlerin de vardır. Ama inatla faşistleri, cuntacıları Kemalist göstermeye çabalamaktasınız ki yanlış yapıyorsunuz.

 

Hitler, sosyalistlere 'düşman' olduğunu resmen yazdığı kitaplarda çok açık biçimde söylüyordu. Birçok uygulamada da bunu gösterdi.

 

Kemalizm değişik biçimlerde yorumlanmaktadır, yorumlanabilir.

 

Bu bakımdan Kenan Evren'in de Kemalist olduğunu düşünüyorum.

 

Değil diyebilirsin, Stalin'in Marksist olmadığını söyleyen Troçkistler veya Marksizm'in asla uygulanmadığını söyleyen bazı sosyalistler gibi....

 

Ama buna doğrusu katıldığımı söyleyemem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...