Jump to content

İlginç videolar

hayna

Recommended Posts

İşini çok sevdiğini söyleyen bu kadın, ilginç bir mesleğe sahip... "Foley artist" deniyormuş bunlara ve dünyada bu işi yapan kişi sayısı çok azmış.

Kısacası, sinema ve televizyonda kullanılmak üzere, özel bir stüdyoda ses efektleri üreten kişilerden birisi bu hanımefendi.

• Like 1

1800'lü yılların sonuna doğru Fransa'dan bir düello videosu.

Birbiriyle ciddi sorunları olan insanlar arasında sorunu çözmeye yönelik yapılan yasal bir uygulamaymış.

Videoda iki şahıs yaklaşık 5 metrelik bir mesafeden birbirine ateş ediyor. Biri düşüyor diğeri sapasağlam ayakta.

Şaibe kokusu almadım değil. Böyle birşey yaşayacak olsaydım yapacağım ilk şey silahın çalışıp çalışmadığını kontrol etmek ve kendim doldurmak olurdu. 

Zaten eğer şaibe yoksa vurulan arkadaş dersine hiç çalışmamış olmalı ki 5 metreden koca bir hedefi tutturamamis ve de neyine güvenerek düelloyu kabul etmiş bilemiyorum.

• 3 hafta sonra...
On 18.02.2024 at 14:51, Deadanddark yazdı:

1800'lü yılların sonuna doğru Fransa'dan bir düello videosu.

Birbiriyle ciddi sorunları olan insanlar arasında sorunu çözmeye yönelik yapılan yasal bir uygulamaymış.

Videoda iki şahıs yaklaşık 5 metrelik bir mesafeden birbirine ateş ediyor. Biri düşüyor diğeri sapasağlam ayakta.

Şaibe kokusu almadım değil. Böyle birşey yaşayacak olsaydım yapacağım ilk şey silahın çalışıp çalışmadığını kontrol etmek ve kendim doldurmak olurdu. 

Zaten eğer şaibe yoksa vurulan arkadaş dersine hiç çalışmamış olmalı ki 5 metreden koca bir hedefi tutturamamis ve de neyine güvenerek düelloyu kabul etmiş bilemiyorum.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Aleksandr_Puşkin

Bu dönemde hayatına George Charles d'Anthès adında biri girdi. Puşkin, kendisine yazılan birkaç imzasız mektup aracılığıyla, d'Anthès adındaki bu Fransız'ın karısı Natalya Puşkin'e kur yaptığını öğrendi. 1837'de d'Anthès'i düelloya çağırdı. 27 Ocak 1837'de St.Petersburg yakınında Kara Dere'nin bir köşesinde düellonun yapılmasına karar verildi. Puşkin'in şâhidi arkadaşı Danzas'tı. Düelloda kullanacağı silahı almak için gümüşlerini sattığı iddia edilmektedir.

Düelloda Puşkin tarafından omzundan yaralanan d'Anthès, Puşkin'i karnından yaralamayı başardı. Büyük bir soğukkanlılıkla iki gün boyunca can çekişen Puşkin, 29 Ocak'ta hayata gözlerini yumdu.

Aleksandr_Puşkin de düelloda ölmüş. İki gün can çekişmiş. :(

• 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Bu videoyu, "Gülümseyelim biraz.." başlığına mı yoksa buraya mı atayım, karar vermekte biraz zorlandım doğrusu!

Ben, palavra, yalan dolan fişmekan gördüm de, bu aşağıdaki sözde haberdeki gibi atmasyon, sallamasyon görmedim arkadaş! Bunu yayınlayanlar, hiç mi hesap kitap bilmezler, şaştım kaldım.