Jump to content

İlginç videolar

hayna

Recommended Posts

54 dakika önce, pigeon yazdı:

Gagauzca, Türkçe, Azerice,Gorno-Altayca, Uygurca,Yakutça dışında konuşanlardan tek bir kelime bile anlamadım. Ruslar gibi hızlı konuşuyorlar. :)

Bazılarını dinlerken, arada bir, birkaç kelime anlaşılıyor, o kadar. Geri kalanından ise hiçbir kelime anlaşılmıyor. Sonuçta açık söylemek gerekirse, bu diller birbirine çok yabancılaşmış. Hepsine birden teknik olarak "Turkic" deniliyor, yani aynı kökten, aileden sayılıyorlar ama, dinlediğimiz zaman çok da bir şey anlaşılmıyor.

6 saat önce, hayna yazdı:

Çok düşük bir ihtimal olarak bu söylenebilir ama, şimdi ben şunu merak ettim, kargalar kedi yavrularına saldırıp yerler mi?

Yer. Çünkü yeni doğmuş olanlar çok savunmasızlar. Kendi yuvasına yakın olursa altı aylık olanlara bile saldırıyorlarmış.

https://peteducate.com/do-crows-attack-cats/#Will_Crows_Eat_Kittens

• Thanks 1

20 saat önce, pigeon yazdı:

Yer. Çünkü yeni doğmuş olanlar çok savunmasızlar. Kendi yuvasına yakın olursa altı aylık olanlara bile saldırıyorlarmış.

https://peteducate.com/do-crows-attack-cats/#Will_Crows_Eat_Kittens

Gönderdiğim videodaki karga, sanki o kediyi taciz edip, rahatsız edip, o bölgeden uzaklaştırmayı istiyor da olabilir. Çünkü karga o bölgeyi kendisine ait sayıyor olabilir. Böyle bir ihtimal de aklıma geldi. Kargalar, kendi yavrularının saldırıya uğramasından çok korkarlar. Bunu iyi biliyorum. Dolayısıyla, kendi yavrularını yüzde yüz güvende tutmak için, etrafta hiçbir kedinin olmasını istemezler.

Benim bir kedim vardı. Vahşî tabiatlıydı ve müthiş bir kuş avcısıydı. Eğer bu videodaki karga, bu şekilde pervasızca benim kediye yaklaşmaya cesaret etmiş olsaydı, anında boğularak ölmüştü. Benim kedi, kuşlara zerre kadar acımazdı! Videodaki kedi ise insaflı bir kediymiş, kargayla muhatap olmak istememiş.

Bruce Lee, mınçıka (ya da nunchaku) diye adlandırılan aleti çok iyi kullanmasıyla meşhurdur.

Mınçıka kullanarak masa tenisi oynadığı bir video bulunmakta... Gerçi bu videoyu izlemiş olanların çoğu, bunun "fake" yani sahte olduğunu iddia ediyorlar ama, yine de izlemesi keyifli bir video bu.

(Bu arada, mınçıka taşımak Türk kanunlarına göre yasakmış, cezası varmış.)

40 dakika önce, hayna yazdı:

Bruce Lee, mınçıka (ya da nunchaku) diye adlandırılan aleti çok iyi kullanmasıyla meşhurdur.

Mınçıka kullanarak masa tenisi oynadığı bir video bulunmakta... Gerçi bu videoyu izlemiş olanların çoğu, bunun "fake" yani sahte olduğunu iddia ediyorlar ama, yine de izlemesi keyifli bir video bu.

(Bu arada, mınçıka taşımak Türk kanunlarına göre yasakmış, cezası varmış.)

Bende sahte olup olmadığını merak ediyordum sahteymiş gerçekten. :)

2008 yılında nokia reklam filmiymiş.

https://teyit.org/analiz/videonun-bruce-leenin-nuncaku-ile-masa-tenisi-oynadigini-gosterdigi-iddiasi 

• Thanks 1

Üstteki video işin matrak kısmıydı fakat aşağıdaki video son derece gerçek!

Ben, bu alttaki videodaki kadar becerikli insan görmedim! Son derece cesurca hareket etmesi bir yana, son derece de yetenekli birisi.

Benim anladığım kadarıyla, bu videonun hikayesi şöyle:

Utah'ta vaşak avlamak amacıyla konulan tuzaklardan birisine, bir vahşi "dağ aslanı" ayağını kaptırmış. Ama bu bölgede dağ aslanlarının avlanması yasakmış ve eskaza tuzağa yakalanmaları halinde de 48 saat içinde serbest bırakılmaları gerekiyormuş.

Videoda görülen adam da esasında bir avcı, ama bu dağ aslanını kapandan kurtarmak istiyor. İyi niyetle işe koyuluyor fakat işi hiç kolay değil! Çünkü dağ aslanı son derece korkmuş durumda, kendisinin öldürüleceğini zannediyor ve adamın yardım çabasına bütün gücüyle karşı koymaya çalışıyor.

Sonuna kadar izleyin, bakalım hikaye nasıl bitecek, kendiniz görün!

(Bir de not düşeyim: Bildiğim kadarıyla, dağ aslanına, "puma" da deniyor. Batı'da ise "cougar" ya da "mountain lion" diye adlandırılıyor.)

Almanya'da otobanda hız testi...

Bugatti Chiron, saatte 417 km hıza ulaşıyor.

Olayla ilgili şöyle bilgiler var:

"Çek milyoner Radim Passer, Temmuz 2021'de Berlin ile Hannover arasındaki A2 otoyolunda yasadışı bir yarış düzenlemekle suçlanıyor. Alman savcılar, aracını otobanda saatte 417 km hızla süren Çek milyoner hakkında soruşturma başlattı. Savcılar, 58 yaşındaki milyonerin "mümkün olan maksimum hıza ulaşmak için trafik kurallarını hiçe sayarak, pervasız bir şekilde sürdüğünü" açıkladı. Passer, suçlu bulunursa iki yıl hapis cezası ve ciddi bir para cezası ile karşı karşıya kalabilir. Passer, Prag'da inşaatlar yapan bir müteahhit. Kişisel servetinin 246 milyon Euro olduğu belirtiliyor. Saksonya-Anhalt eyaletindeki Stendal savcılığından yapılan açıklamada, Passer hakkındaki davanın bu hafta içinde açılacağı ifade edildi. Almanya Ulaştırma Bakanı Volker Wissing de, sürücünün tutumunu sert bir şekilde eleştirerek, Almanya'da bazı yerlerde hız sınırı olmadığını ancak araçların her zaman "kontrol altında ve güvenli şekilde sürülmesi" gerektiğini kaydetti."

• Like 1

On 09.10.2023 at 19:53, hayna yazdı:

Almanya'da otobanda hız testi...

Bugatti Chiron, saatte 417 km hıza ulaşıyor.

Olayla ilgili şöyle bilgiler var:

"Çek milyoner Radim Passer, Temmuz 2021'de Berlin ile Hannover arasındaki A2 otoyolunda yasadışı bir yarış düzenlemekle suçlanıyor. Alman savcılar, aracını otobanda saatte 417 km hızla süren Çek milyoner hakkında soruşturma başlattı. Savcılar, 58 yaşındaki milyonerin "mümkün olan maksimum hıza ulaşmak için trafik kurallarını hiçe sayarak, pervasız bir şekilde sürdüğünü" açıkladı. Passer, suçlu bulunursa iki yıl hapis cezası ve ciddi bir para cezası ile karşı karşıya kalabilir. Passer, Prag'da inşaatlar yapan bir müteahhit. Kişisel servetinin 246 milyon Euro olduğu belirtiliyor. Saksonya-Anhalt eyaletindeki Stendal savcılığından yapılan açıklamada, Passer hakkındaki davanın bu hafta içinde açılacağı ifade edildi. Almanya Ulaştırma Bakanı Volker Wissing de, sürücünün tutumunu sert bir şekilde eleştirerek, Almanya'da bazı yerlerde hız sınırı olmadığını ancak araçların her zaman "kontrol altında ve güvenli şekilde sürülmesi" gerektiğini kaydetti."

Videoda trafik krallarını ihlal edici herhangi bir şey göremedim.
Amanya'da "bazı" yerlerde değil, otobanların "çoğu" yerlerinde hız sınırı yoktur.

Adam kendisine, hız sınırı olmayan, 3 şeritli, dosdoğru ve uzunca bir otoban parçası seçmiş. Trafiğin çok çok az olduğu bir zaman seçtiği de belli oluyor. Cumartesi gece yarısından sonra, Pazar günü çok erken saatlar olsa gerek. Otobandaki diğer bir kaç otomomobil de benzer kafayla hız yapmak isteyen delilere ait olsa gerek. Çünkü onlar da hız arabaları.

Herhangi bir savcının dava açacağını sanmıyorum. Çünkü hem ortada suç yok hem de ellerinde hukuki bir gerekçe yok. Resmi kurumların yapabileceği herhangi bir şey yok. Belki ve ancak öğüt verirler, tavsiyelerde bulunurlar. Ellerinden daha başka, daha fazla bir şey gelmez. 

• 2 hafta sonra...

Soldakini herhalde herkes tanıyor: Filistinlilerin ünlü lideri Yaser Arafat... (Hayattayken, neredeyse her gün televizyonda görünürdü bu adam)

Bu videoyu izleyenler, Yaser Arafat'ın öpmelere doyamadığı adamın Kıbrıslı Rumların eski lideri, Ortodoks Kilisesi başpiskoposu Makarios olduğunu tahmin ediyor, öyle zannediyor ama büyük ihtimalle, Arafat'ın yalayıp yuttuğu o adam Makarios değil.

Benim öğrenebildiğim kadarıyla, o adamın adı Atallah Hanna imiş. Ve kendisi, Kudüs Rum Ortodoks Patrikhanesi Başpiskoposu imiş.

https://www.dailymotion.com/video/k2fV8nSVP2T07AzzbHA

Muhataplarını böyle kameralar önünde hunharca öpmesiyle meşhur bir de eski Sovyet lideri Leonid Brejnev vardır. Her nedense, tuttuğunu biraz fazla samimi öpermiş Brejnev!

Aslen Ukraynalı olan Leonid Brejnev, tam 18 yıl boyunca (1964-1982 yılları arasında) koskoca Sovyetler Birliği'ni yönetmiş bir adamdır. Bugün adını hatırlayan bile pek kimse kalmadıysa da, bir zamanlar "Brejnev doktrini" diye anılan bir kavramı literatüre sokmuşluğu vardır.