Jump to content

Anarko Nihilizm hangi hastalıklarla ilişkili? Amok hastalığı ile ilişkisi

Emirhan

Recommended Posts

Öncellikle bunu fark etmiş ilk kişi olabilirim çünkü araştırdım bulamadım. Fakat başka tür hastalıklarla ilişkilendirenler var. Ben Anarko Nihilistim. Anarko Nihilist olma sebebimin çevre etkisi çok büyük. Özellikle Narsist kişiler. Çok geç bir yaşta da fark edebilirdim. Erken fark ettim onca şeyi. Bana göre aydınlanma diye bir şey yok. Ondan kendime aydınlanmış birisi demiyorum. https://anarcho-copy.org/libre/murat-uz-anarko-nihilizm.pdf buradan öğrenebilirsiniz. Cosmicism (Kozmizm) de Nihilist bir ideoloji. Nihilist kapitalistlerde var. Bu ideolojilere de bakınca hastalıklı olduğunu görüyorsunuz. Cosmicism bu Dünyadan hala umudunu kesmemiş sıradan bir milliyetçi ve biraz beyaz ırkçısı (Beyaz ırkçılığını savunmuyorum çünkü ben her şeye karşıyım. Geride kalanları barbar olarak görüyor bu adam fakat asıl büyük resmi görmemiş.) Nihilistin ideolojisi. Nihilist kapitalist de kırılma sürecinde olan bir Nihilist. Cyber Nihilsm ise aşırı şizofrenik bir ideoloji. Egoizmde sıkıntı yok (Hem de doğada baya yaygın. Bir kaç istisna var. Hayvanlar kendi türünü düşünür genelde ve kendini.). Narsist gelebilir biraz ama Egoizm ile Narsizm aynı değil. Neyse gördüğünüz gibi Nihilizmi içeren çoğu ideoloji hastalıklıdır. Fakat kendimizi sadece biyolojik olarak insan olarak görürüz. Anti Hümanistiz. Mizantropi vardır. Depresifiz yani depresyon var ve gizli depresyon olabiliyor bazen (Bir bebeğin etrafı betonlarla kaplı ve eşit doğmuyor. Çevre etkisi ile büyüyor. Çevre elbette suçlu) . Tabi her Nihilist böyle olmak zorunda değil. Bazıları mutlu mesut yaşar. Fakat birisi kolay kolay Nihilist olmaz genelde. Kabullenmek zordur. Nihilizme şiddetle karşı çıkan ve ad hominem yapan ama doğru dürüst argüman üretmeyenler genelde narsisttir bana göre. Zaten narsist kendine normalde narsist demez. Nihilistler korkusunu yenebilir fakat bazılarında hala olabilir. Bipolar olabilir. Borderline vardır ve doomer olabilirler. Joker olabilirler. Doomerları jokerdan ayıran farklardan biri sadece kadınlardan nefret etmelidir veya erkeklerden. Yani cinsiyetçi olabilirler fakat Joker tarzı olanlar herkesten nefret eder. Herkesi öldürebilirler. Ondan Amon sendromu vardır. Sinirli gençliği aşağılamak için kullananlar olur veya fight club izlemiş gelmiş. Onun halini en iyi ona benzer duygular yaşayanlar anlar. Başka hastalıklara da sahip olabilirler ama Nihilizmle alakasız olabilir. Ölünce hiç olup gideceğiz. Dinler depresyona karşı bir ilaçtır. Dinden çıkanlar boşluğa düşer ve kendince anlam uydururlar. Post-Nihilsm yoktur. Nihilizmin kalıcı olması önemlidir. Genç yaşta çoğu insan umutlanıp hata yapar. Genelde yaşlılar umutsuzdur. Her an ölecekmiş gibi davranırız. Ölüm korkusu hala vardır. Her şeyi yıkmak isteriz. Paranoyak olabiliriz. Nihilizm OKB hastalığını tedavi edebilir fakat bende hala OKB var. Vesvese vardı. Şimdi ise intikam duygusu. Anlamsızda olsa. Mutlak hiçliğe ulaşmak isterim. Her şeyi yıkmak isterim intikam için. Öfkede var. İleride düzeyde ilerler depresyon. Ben çocukluğumda sevgi ile büyüdüm ve hep mutluydum. Dinden kurtulunca biraz depresif oldum ama geçti ve hayata tutundum baya. Hala tembeldim. Geleceğim hakkında umutluydum baya (Kişisel sebepler yüzünden.). Kör ölmeyeceğime sevinirdim. Sonra çevremi gözlemledim. Cahillik vardı baya ve milletin aydınlanmaya niyeti yoktu. Ailem bana gereksiz baskı uygulamaya başladı. Elde ettiğim başarılar vardı hobilerim sayesinde. Ailem sadece akademiye odaklanmamı ve sadece istediklerimi yapmalarımı istedi. Bana anlamlı gelen şeyleri kaybettim bu yüzden. Ölmek çok kolaydı. Her an ölüm riskimiz var. Bunun gibi onca şeyi göz önüne alınca Nihilizme kayıyorsunuz. 4 kere Nihilist olup geldim. 2 kez kendimce anlam buldum. Biyolojik anlamı olur vb. 3. ise bildiklerimiz her şey yanlış olabilir ve her şey komedi gibi gelmeye başladı. Baya paranoyak birisi oldum yani ama sonra saçmaladığımı fark ettim. 4. kez oldu ve yine onu sorguladım ama bu sefer tam oturmuştu. Yen tanımlar ürettim. Her şeyi sorguladım ama daha da oturuyordu görüşlerim. Böylece Nihilizme daha da bağlandım. Nihilizme karşı yapılan her hareket onu güçlendiriyordu. Aynen ivmecilik gibi. Gizlilik takıntım var. Kullanıcı adım gözüküyor. Yalanda söyleyebilirim. Belki bu postu buraya atmam pek doğru değildir. Zaten herkes kendini düşünüyor. Başkalarını pek düşünmüyorlar. Bunları fark etmem ve geçmişte yaşadığım acılarla yüzleşmem beni buraya getirdi. Erken bu noktaya geldiğimi düşünüyorum. Benim gibi onca genç var. Onlar bir yıldız. Benim yıldızım söndü. Artık bir umudum yok Dünyaya. Zaten umutlanan büyük bir hata yaptığını yaşlanınca kör değilse görür. İnsanın beyni 25 yaşına kadar gelişiyor. Alkol vb. etkileyebilir. (Az alkol yararlı fakat ben almıyorum elbette. https://evrimagaci.org/alkol-tuketiminin-sinirlari-nelerdir-az-veya-orta-miktarda-alkol-icmek-faydali-mi-zararli-mi-2604#qref-4 . Sigara için aynısı geçerli değil sadece nikotin streoid vb. etkisi var. İlk içtiğinizde stresi azaltıyor gibi görünse de bağımlısı olunca stresi arttıracaktır. Tabi pat küt bırakmak zor.) Bir belgeselden öğrenmiştim bunu. Bilgi düzeyimi bilmiyorsunuz. İnternette takılan bir insanım ve asosyalim. Bilim en zararlı şeyin yararlı yanını bulduğu olabiliyor. Konudan konuya atladım neyse. Ben mantığa önem veririm. Duyguların evrimde yeri vardır elbet. Aşk vb. insanı kandırır. Neyse fazlasıyla bilgi verdim bu konuda. Bu kadar yeter. Şimdi geçmişin kötü vb. ondan böyle oldu diyebilirsiniz. Ondan erkenden böyle bir duruma geldim ve geçmişte yaptığım hatalara bakıyorum. Çevrem zeki derdi bana ama ben öyle düşünmem. Zekilerde basit safsatalara düşebilirler ve gerçeği görmeyebilirler. Zeka ile alakası pek yok bunun. Siz zaman ayırıyorsunuz internete. Benim değerim yok. Yeni bir şeyler öğrenmek anlamsız ama umarım yeni bir şeyler öğrenmişsinizdir. Hala her şeyi sorguluyorum. Fakat bir kaç aya kalmaz çökeceğim. En iyisi bunu atayım dedim. Onca hastalığım var fakat bunlar sadece erkenden tetiklendi onca şeyi. Büyük oranda fiziksel engelli olanlara baktım. Ötenazi istemiş. Bazıları hayattan kurtuluyor ama işkence çekiyorlar. Mutluluk geçici. Sadece evrimsel bir amaç için geldik. Fakat o da anlamsız. Anti Natalist vb. değiliz. Olanlar hata yapıyor. Murat Uz bu hatayı yapmış. Ahlaki Nihilizm diye bir şey var. Nihilizm hiççilik dense de aslında bu bir aşağılama bu. Varlığa yok demiyorum. Kötüdür diyorum. Epistemolojik nihilizm Rus Nihilizm akımıyla çıktı. Nihilizmi biraz daha geliştirdiler. Depresif Nihilizm insanı git gide tüketir. Anksiyete ile birleşince depresyon zararları azabiliyor hem de yarara dönebilir. Fakat Anksiyete korkudan kaynaklanır. Nihilist korkusuzdur. Narsistlere karşı bile korkmaz. Narsistler yüzünden onca insan başka insanlardan sevgi bekliyor ve patronunun kölesi oluyor. Dinde kalıyor öyle. Ben kör ölmedim. Ölsem de pek anlamı kalmaz. Bu saatten sonra değişsem de Nihilizm gerçektir. Düşüncelerimiz nöronlardan oluşan bir kimyasal tepkimedir. Değişebilir elbette fakat yaş ilerledikçe zorlaşır. Bunu başarmak önemlidir fakat benim ulaştığım aşamada zor. Daha da yazabilirim ama bu kadar yeter. Dağınık anlattım ve fazla özenmedim. Başlık pek uygun değil sanırım. Şunu belirtmeyi unutmuşum: Bir makale görmüştüm hobimle alakalı. Üst düzeye geldikçe depresyon azalıyordu. Fakat çevremin etkisi ile bunun etkisini pek göremedim maalesef. Eskiden hissediyordum. İlaç gibiydi. Söylemeyi unuttuğum onca şey olabilir elbet. Depresyonun etkisi var. Kendime sadece biyolojik olarak insan diyorum. Mizantropi var. Onun dışında kendime insan demem. Kendi ırkımı ihanet ettim ve bana hasta deseler takmam o yüzden. Mizantropi tek başına hastalık olmaz ama onca şeyle hastalık olur. Nihilist birisi normal birey ise tamamen özgürdür. Yoksa değildir. Paraya bile anlamsız demeli Nihilist. Evrende bir kum tanesi bile değiliz. Evrenin sonu var bilime göre. O zaman hiçlik kazanacak. Dünya işkence gibi. Onca hastalık ve kötülük. Tek ben Anarko Nihilist değilim. https://muratceyhanjournalistblog.wordpress.com/2015/12/23/anarko-nihilizmin-kutsal-topraklari-surrealizm-dadaizm-futurizm-postmodernizm-utopya-ve-otonomi-uzerine-1/ birde Kerem Şanlı var Türk olarak bildiğim. Anarko Bireyci birisi vardı birde onlar var. Bazıları Anarşist ve Nihilist ama kendine Anarko Nihilizmden haberi yok olsa da gerek duymuyorlar.

Düzenlenme: Emirhan tarafından
Bir kaç şey ekledim

Narsistler kendini beğenir. Anarşistler herkesin özgürlüğü için çalışılır. Egoist Anarşist egomuzun özgürlüğü için. Anarko Nihilistler kendini beğenmez. Kendine saygısı olmaz. Aşağılık kompleksi yoktur ama. Not: Müzik dinlemem. Anarko Nihilizm ile ilgili müzikler var elbet. Müziklere karşı ön yargım yok. Bir müzik dinledim sonra özendim vb. durumu yok. Sorgulama ile oldu.

Düzenlenme: Emirhan tarafından
Bir kaç şey ekledim

Başkalarına yaranmaya çalışmak zor bir duygu ama nedeni beğenilme arzusu.

Özellikle de özenti ile ortaya çıkıyor ama yaratıcılık ve yetenek ile karıştırılıyor.

Hani bir laf var ilim iltifata tabidir diye. Tamamen yanlış bakış açısıdır. Başkası beğensin diye çalışılmaz. Amaç hayatı kolaylaştırmak olmalıdır. Yaratıcı veya çok fonksiyonlu çalışan beyinlere küfür etsen de onlar birşeyler yapmak için hep yol ararlar.

Meyve veren ağaç taşlanır lafı buradan türemiştir aslında. Meyveli ağacı taşlayanlar sırf beğenilmek için yaşayanlardır. Ego tatmini için yaşayan çalışan çok kişi var ve onlar mutsuz oldukları için başkası özel bir yetenek ile onların karşısına çıktığında hemen aşağılamaya ve alay etmeye başlarlar.

Genelde bakın gerçek yetenekli insanlar kimseyi küçümsemez. Ama boğa takliti yapan kurbağalar çok olduğundan hepsi birbirine tepeden bakar.

Avantacı hazır yiyici egoist kişiler ise hep başkasının emeğini küçümser iltifat etmez hep taş atar.

Yani ilim iltifata tabi değildir aslında , bencillik iltifata tabidir. Gerçekte benciller çok olduğundan meyve veren ağaç taşlanır.

Yazıyı fazla uzatmışım kısaca özetlersek şöyle: Anarko Nihilist bireyler sinir patlaması yaşar ve öldürme isteği doğurur bu. Psikopat gibi yani (Sonbahar veya kış ayında doğmuş olabilir.). Şiddetli depresyonda olabiliyorlar bazen ve bazıları kendilerini hasta görmez fakat anti psikiyatri vb. durumu yok bizde (Sahte bilim yapıyorlar bence.). Antipsikiyatri demişken şizofreni olanlar var. Şizofreni hastalıktır bize göre ama bazı Anarko Nihilistlere göre değil. Yatkın olabiliriz elbette ama psikoloji ile ilgilenen bir doktora gitmeden anti depresan vb. alıp kendimizi tedavi edecek değiliz elbette. Şimdi Amok ile ne ilgisi var? Amok öldürme hırsı anlamına gelir. Yoğun baskı ortamında olan birey etrafındaki her şeye saldırabilir ve aşırı depresiftir. O bireyin kendisine saygısı vb. hiç bir şeyi yoktur çünkü hiçtir.

Not: Bu yazı pek ciddiye alınmamalı zaten.

Not 2: Siberkondri. Kendi kendimi tedavi etmeye çalışmıyorum çünkü böyle bir amacım yok ve kendime hasta dediğime bakmayın. Ben genel konuştum.